Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Egy interjú során megkérdezték Rian Johnson-tól hogy a felkészülés során melyik három nem Star Wars filmet nézte meg.

Válasza:

Twelve O'Clock High (1949) - Szárnyaló bátorság: A légi csaták és a pilóták közötti dinamika miatt.

Three Outlaw Samurai (1964) - Nincs magyar címe: Kardpárbajok és a szórakoztatás miatt.

To Catch a Thief (1955) - Fogjunk tolvajt: A romantika mértéke és ragyogása miatt.

 

Akkor tehát lesz benne légcsata, kardpárbaj és romantika.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes merítés. Bomarr a régi filmek szakértője, hátha tud fűzni hozzájuk kommentárt. :)

Ebből a háromból kettőt láttam.

 

Fogjunk tolvajt (To Catch a Thief - 1955)

Talán Hitchcock legkönnyedebb filmje. Nekem egy kicsit már túlságosan is az. Van valami sztori holmi ékszertolvajról, de a film nem kerekít neki túl nagy feneket. Nincs feszültség, végig a könnyed mókán van a hangsúly. Az előnye, hogy a két főhős nagyon szerethető, a francia riviérát pedig filmen azóta se láttam ilyen gyönyörűnek mint itt. De ezekkel együtt se éreztem igazán emlékezetesnek. De ahogy látom, sokan szeretik. Az imdb-n 7.5 ponton áll.

 

Szárnyaló bátorság (Twelve O'Clock High - 1949)

Ez sok szempontból a "Fogjunk tolvajt" ellentéte, hisz ebben aztán semmi könnyed nincs. Komoly második világháborús dráma. 1942-ben játszódik: akkor amikor a németek még legyőzhetetlennek tűntek. Az amerikai pilóták nappal szállnak fel mert igy pontosabban tudnak bombázni viszont cserébe őket is könnyebb kilőni. Az egységben akikről a film szól az emberek hullanak mint a legyek, akik pedig visszatérnek azok is mély depresszióba esnek. Na erre jön a Gregory Peck játszotta tábornok, aki rendbe szedi a bandát. Háborús jelenetek nem nagyon vannak a filmben: a legvégén van egy légi csata, de az is túlnyomó részt archiv második világháborús felvételekből van összevágva. A film nagy része a bázison játszódik és ottani konfliktusokra koncentrál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A leírás alapján a Fogjunk tolvajból a szerelmi szál ihlette meg és végülis érthető, hisz ebben a filmben a látvány mellett az a legemlékezetesebb elem. Ezek alapján egyébként az ep.8-as romantika inkább fogja idézni a Han-Leia lamúrt mint a Padmé-Anakint. Az tetszik hogy a "ragyogása" is megtetszett Riannak. Franciaország lenyügözően néz ki ebben a filmben. Remélem ez azt sejteti, hogy láttunk néhány egészen pazar új helyszínt a TLJ-ben.

 

Ami a Szárnyaló bátorságot ihleti: talán a légi ütközeteknél fontos szempont lesz egyfajta realizmus? Az mindenképp érdekes lenne, ha itt az ep.8-ban is belelátnánk, hogy milyen mocsok tud lenni a háború. Kérdés, hogy miként lehet ezt összeegyeztetni az emlegetett könnyed hangulattal? Gondolom Rian tudja a választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Finn-Poe "szerelmi szállal" mi a helyzet? Ha jól rémlik, egyszer Rian is kitett valami rajzot róluk, amin csókolóznak, de ugye azzal csak a rajongókat akarta cinkelni? Mert még emlékszem, sok oldal lehozta, hogy már Boyega, Abrams, és Johnson is "megerősítette", hogy igenis melegek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian tudtommal nem nyilatkozott az ügyben. Abrams össz-vissz annyit mondott, hogy szerinte lehetnének meleg karakterek az SW-ben. De ez ötlet felvetés volt, nem arról beszélt hogy mi lesz és Finnre és Poe-ra se utalt. Illetve később világossá tette, hogy amikor az ep.7 készült szó se volt melegségről: úgy lettek megirva és a szinészek is úgy lettek instruálva hogy ők barátok. Boyega pedig akkor nyilatkozott amikor még nem kapta meg a scriptet. Megerősitette, hogy az ep.7-ben nem volt szó melegségről de aztán hozzátette, hogy "ki tudja mi jön ezután?", de ez egy személyes megjegyzés volt a készités azon fázisában amikor tényleg nem tudta mi jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Finnek lesz nője a nyolcadik részben, de persze lehet, hogy bi a srác.

Hú, nem is emlékszem pontosan erre a pletykára. Hogy is volt? Ki is játssza?

Valami rémlik, hogy lesz egy új lány, akivel nagyon jól kijönnek, de a lány árulóvá lesz, vagy alapból az első rend kémje? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes írás abból kiindulva amit eddig tudunk, plusz Rian munkásságát is figyelembe veszik. Tetszik az író végkövetkeztetése, miszerint nagy az esély arra, hogy valami új kezdődik. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plokoom feldobott egy érdekes dolgot a film kezdését illetően.

 

"

„Nem akarok előre ugrani két évet” — mondta erről Johnson. „Látni akarom, hogy mi történik a következő pillanatban.”

 

Ha én lennék a rendező helyében, ezt a jelenetet afféle prológusként használnám, hasonlóan a Zsivány Egyes nyitójelenetéhez. A Lucasfilm-logo után látjuk a tengert, a kis szigetet. Rey átnyújtja Luke-nak a fénykardot. Elhangoznak azok a mondatok, amik Az ébredő Erő végén nem hangoztak el. És amikor készen állunk a kalandra… bumm, robban John Williams zenéje, a vásznon a „Star Wars” felirat, a cím, „Az utolsó Jedi”, majd a már-már elveszettnek hitt nyitószöveg.

 

Én így csinálnám, és az az érzésem, Johnson is ezt fogja választani. Decemberben visszatérünk a kérdésre."

 

Mi a véleményetek? Nektek tetszene egy ilyen kezdés? Nekem nem igazán jönne be. Annyira nagy feneket kerítenek azoknak az első szavaknak, szerintem kicsit feleslegesen. Vajon mi értelmeset lehet mondani abban a helyzetben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felvetésnek mindenképpen érdekes. Nagyon eltérő lenne az eddigiektől, de hát Rian kapcsán mindig azt mondjuk, hogy újító lesz, tehát csak azért, mert ez egy merőben új formátum lenne, még ne vessük el. Egyetértek Ody abban, ha így oldják meg, akkor nagyon fajsúlyos jelenetet kell építeni rá, ellenkező esetben értelmetlen lesz kilógnia a sorból. Szerintem inkább az a valószínű, hogy a szöveg lefutása után a Falconnal együtt szállunk le újra a bolygóra, egy rövidebb montázzsal Rey átnyújtja újra a kardot Luke-nak, és ezúttal jön a párbeszéd is. Ha tényleg onnan indul a nyitójelenetben a film, ahol az előző abbamaradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondom, hogy nem tetszik Plookoom elgondolása, de azért a hagyományos nyitás jobban tetszene, a mozis hangulathoz nagyon hozzátartozik, hogy a Réges régen... felirat után rögtön jöjjön Williams zenéje és Star Wars logó.

 

Az első szavak tekintetében én sem tudom mit lehetne ott mondani.

"A nevem Rey"

"Elhoztam a régi kardod"

"Legyőztem az unokaöcsédet"

"Han halott"

"Azért jöttem, hogy jedit nevelj belőlem"

"A galaxisnak szüksége van rád"

Vagy esetleg mindegyik lehetőség egyben elhangozhat és valószínűleg meg is beszélik ezeket, de ez így elsőre feleslegesnek tűnik, meglátjuk mit hoznak ki belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.