Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ennyi épp elég lenne. Képzeld el ha pl. a TCW évadai egyben kerültek volna ki.... Talán ez a fórum se lenne már. 

Nem képzelem el. Minek? Akkor más idők voltak, más volt a Star Wars is. Akkor úgy volt, az ep3 utolsó, a végső, nem lesz több film, csak a TCW maradt. Ma filmek, animációs sorozatok és élőszereplős sorozatok zakatolnak, könyvek és képregények áradnak, ráadásul a TCW-s időkkel ellentétben utóbbiak már nálunk is szép számmal jelennek meg. "Mi lett volna, ha..." Nem számít. Régen volt, elmúlt. A fórum túlélte azt az időszakot, most pedig ereje teljében van. Azt is túl fogja élni, ha a Mandalore-i, az új TCW és a Cassian Andor sorozat is egybe fog kijönni. Nagyon nem ezen múlik, hidd el. Régen rossz, ha egy sorozat adási ütemétől függ egy közösség léte, de hiszem, hogy ez a fórum ennél többről szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobb lesz ha elhiszed, hogy akkor a TCW nagyon kellett a túléléshez. Ebbe jobban nem mennék bele. 

 

A kontextust viszont nem értetted meg amiben az egész dolgot írtam. Sajnos egyelőre nem igazán érzik a Lucasfilmnél az ütemet. De várjuk meg a Celebration-t mit mondanak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább te nem érted, mert nem azt írtam, hogy a túléléshez nem kellett a TCW. Nagyon is kellett, ezen múlott, ezzel abszolút egyetértek. Az nem számított, milyen ütemben adták. A minőség számított és a content, hogy olyan témákat adott, amikről lehetett és akartunk is beszélni. Itt a Rebels vagy a Resistance. Heti lebontásban van, és mégis, alig beszélünk ezekről a sorozatokról, mert igazából nincs mit írni róluk, és hát na, minőségileg sem feltétlen érnek fel a TCW-hez. A Rebels jóval kevesebb hozzászólást termelt ki, mint a TCW, a Resistance meg annyit sem fog, mint a Rebels, hiszen jószerivel 4-5 ember dumál róla a legjobb esetben, de az átlag inkább a 2-3.

Azt meg fenntartom, hogy kár idecitálni a TCW-t. Más idők jártak akkor Star Wars fronton, teljesen mások, mint ma. De még maga a TCW sem volt ugyanaz a végén, mint az elején. A "mi lett volna ha" felálláson gondolkodni meg aztán pláne hülyeség.

Az ütemmel meg nem tudom, mi bajod. Sorozatok terén még semmilyen ütemet nem láttunk a Lucasfilmtől, hiszen még azt sem tudjuk, milyen ütemben lesz leadva a Mandi. De az biztos, hogy nem a teórizálás lesz a kiindulópontjuk, hanem az, hogy hogyan fogja a legtöbb hasznot hozni. Filmek terén sem rossz az ütem, a Solo volt az egyetlen, amit elszúrtak, de azt fel is vállalták és korrigálnak a jövőben. Szóval milyen ütemet nem éreznek?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátha valahol nem érezték az ütemet akkor az az ep.3 utáni éra volt. Az élőszereplős sorozatot viszonylag hamar bejelentették, 2005-ben már az is kiderült, hogy a prequel és a régi triógia között fog játszódni. 2007-ben Rick már azt mondta Londonban hogy kifejezetten jól haladnak a munkákkal (ezt komolyan a mai napig nem értem.... csak úgy hazudott? Minek?). Ezek után 2012 végéig a Disney átvételig a forgatásnak még csak a közelébe se jutottak. Ehhez képest a Mandalori mint projekt 2017-ben lett bejelentve. Két évvel később pedig a legnagyobb probléma hogy akkor most egyben vagy heti bontásban lesz bemutatva. Nekem ez az ütem sokkal jobban tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen ütem? Először tönkrevágják a Solot mert kiderül fél év alatt sok a két sw film. Erre jön másfél éves szünet és kb. egyszerre jön ki minden sokak által vált tartalom. És jó az ütem... Aha. És ne gyertek azzal, hogy egyik mozifilm a másik meg nem. 

A Mandalore-i egyébként is úgy lett bejelentve mint mozis színvonal.

 

Értem én, hogy most ilyen a világ meg örüljünk a sok sw-nek, viszont ez az ipari ömlesztés nem tetszik. Sose tetszett és sose fog mert pont a lényeg veszhet el általa. Azt mondjátok a Resistance és a Rebels nem elég velős. Lehet. De azért abban is megvan a mondanivaló. Nyilván a Mandalore-i többeket fog érdekelni, meglátjuk milyen lesz a fogadtatása. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

És ne gyertek azzal, hogy egyik mozifilm a másik meg nem.

Pedig az a valóság, hogy a tévé és a sorozat, színvonaltól függetlenül más és más műfaj - ha te ezt nem akarod elfogadni, az a te bajod. Ha ártanának egymásnak, az MCU évekkel ezelőtt gallyra ment volna, hiszen egy évben több sorozat köthető már hozzá, mint mozifilm. A Star Trek is ezen az úton indult el, és jé, feltámadt hamvaiból. Az SW-nek nyilván meg kell találnia a maga hangját, hiszen például tévésorozat formájában ez lesz az első lehetősége a bizonyításra - a TCW-nek is meg kellett. Emlékszünk még ugye arra a markáns stílusváltásra a közepén. Ez kísérletezéssel jár, amiben benne van a bukta esélye is. A Solo egy ilyen volt, de ez még nem indukálja, hogy most év végén ez megismétlődik. Eleve, mi ez a konkretizálás, amikor még lövésünk sincs, mikor jön a Mandi vagy a TCW.

Plusz tény, a Disney+ olyasmi, ami bekavar a dolgokba. Ha nem lenne, vagy már rég lenne, nyilván máshogy állnának a dolgokhoz. De érthető, hogy egy új streaming szolgáltatást a zászlóshajójukkal akarják eladni. Ehhez tartalom kell, és tetszik vagy sem, a Star Wars a mai napig a világ vezető médiatartalma. Vagy jobban örülnél, ha az MCU-t nyomatnák az SW kárára? :) 

Különben is:

StarWars-TheLastJedi-2.jpg

 

 

:kylo::saber_kylo:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mindig az mcu meg az ST a hasonlítási alap de ezek teljesen mások. 

"No! No different! Only different in your mind."

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni. :D De ja, ez már off. Annyit még hozzátennék, pusztán azért, hogy pozitív hangvételben zárjuk - vagy tegyük félre, mert még tuti előjön - a dolgot, hogy szerintem ha a The Mandalorian minőségi sorozat lesz és jó alapot fog szolgáltatni a beszélgetésekhez, akkor sokat fogunk róla dumálni, akár egyben, akár heti lebontásban jön. Csak legyen jó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából mindkét oldalnak igazat tudok adni. A Mandalori bemutatásának az időpontja nem befolyásolja a IX. epizód sikerességét. Az egyik TV, a másik mozi. Csak nekünk rajongóknak lett volna jobb, ha nem 1,5 év szünet után jön több dolog is szinte egyszerre. Én is inkább azt szeretném, hogy egyszerre tegyék fel az összes részt, csak attól félek, hogy spoilerbe futok addig, még nem lesz magyar felirat. Nem rossz az angolom, de ismeretlen anyagnál a 100%-os élvezhetőséghez igénylem a magyar feliratot. Arról nem is beszélve, hogy az MCU/SW Disney+ sorozatoknál eddig folyamatosan csak 6-8 részes évadokról olvastam, azért az egyben is kibeszélhető, nem is olyan nagyon sokkal hosszabb, mint egy mozifilm. :)  

 

És úgy sejtem, hogy ezek a sorozatok lesznek az első BD-k, amelyeket külföldről fogok rendelni. Mert nincs az az Isten, hogy élőszereplős kánon SW cucc ne legyen meg nekem eredetiben.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Annyira fura belegondolni hogy ősz tájékán kapunk 8 órányi új élőszereplős SW-t.... szerintetek az előzetesben csak a Tatooine lesz? Azt mondták lesznek más bolygók is, de lehet hogy azt egyelőre nem akarják ellőni. Nekem a csúcs az lenne ha végre felbukkanna egy hutt a színen. A Disney-érában eddig lement 4 mozifilm és öt évadnyi animációs sorozat úgy hogy egy huttot se láttunk (a TLJ-hez készült egy huttszerű báb de az se volt hutt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is kábé ennyi az elvárásom. Igazán még azt sem mondanám, hogy várom, mert nincs kiindulási alapom se a várakozásra, se arra, hogy ne várjam. Olyan semleges, mint a Solo volt, csak itt nem azért, mert nem érdekel a szereplő, hanem mert baromira nem tudom elképzelni, hogyan fog működni a Star Wars sorozat formában. Az animációs sorozatok lehetnének kiinduló pontok, de azok megvalósítás terén annyira mások, hogy mégsem jó kiinduláshoz. Úgy értem, azért az SW-nek azért jellegzetessége a sok világ és faj, és bár manapság tényleg igényes trükköket tudnak összehozni tévén, mint a Star Trek: Discovery-ben, azért na, még az a sorozat is nagyrészt egy űrhajón játszódik jórészt ugyanazon díszletek között, és egynél több űrhajó sem sűrűn szerepel a vásznon. De ahogy magam ismerem, legkésőbb az első epizód után imádni fogom. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én is imádnék végre egy huttot. Mivel a Tatooine itt is szerepet kap, nem lenne egy utolsó húzás, ha kiderülne, hogy Jabba helyét átvette Rotta. Szép kapcsolódási pont lenne a TCW-vel.

Mondjuk ha jól gondolom, Bomarr bármelyik másik huttnak jobban örülne, mint Rottának. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.