Ugrás a kommentre

2x03 - Relics of the Old Republic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Erre nem gondoltam, viszont ez is lehetséges. Azonban továbbra is úgy vélem, hogy ha Rex elment a lázadókkal akkor miért maradt volna otthon Gregor és Wolfee?

Mert öregek és elegük volt a háborúból? Oké, Gregor még eléggé élvezte a dolgot, de az előző részben Wolffe elég erőteljesen bizonyosságát tette annak, hogy nem akar többet harcolni. Gregor meg maradhatott is vele. Amúgy sem biztos, hogy jó ötlet lenne a lázadók közé vinni egy elme hibbantat és valakit, aki már egyszer lazán elárulta őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest, hogy elegük volt a háborúból egész jól belejöttek a végére. ;) Wolffee -nak még farkas üvöltésre is futotta a nagy utálatban. :D Meglátjuk mi lesz de ha otthon is maradtak biztos nem azért mert nem akartak harcolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit elkéstem a véleményemmel, és már szinte mindent leírtatok. Nekem is tetszett a rész.

A homokvihar jó ötlet volt, mert nélküle nem lehetett volna elegánsan megoldani, hogy méltó ellenfelek legyenek.

Úgy még a jedik sem lettek volna elég előny. Ahsoka és Rex ölelése, szerintem jó volt bár ellenvéleményt is olvastam róla.

Annyi szent, hogy nem voltak puszipajtások, de ennyi év és a közös múlt simán reálissá tette a viselkedésüket. Jó jelenet lett!

Sabine nyakát biztos nem vettem volna észre magamtól.

Ja és nem hittem volna, hogy már ebben az epizódban beköszön az Ötödik Fívér. De kellett.

Mikor Vader-t várták, gondoltam magamban; -"már megint jön? -ennyit a ritka de hatásos szerepeltetésekről!"

És tévedtem. A folytonosságot is nagyszerűen szolgálja, hogy berakták és az említett aggodalmat is simán kiüti! :clap:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest, hogy elegük volt a háborúból egész jól belejöttek a végére. ;)

Az, hogy elegük van a háborúból nem jelenti azt, hogy nem harcolnak, ha rákényszerítik őket. És mivel ezeket a klónokat mégis csak harcra teremtették, naná, hogy élvezik is. Erre születtek. Viszont még ez sem jelenti azt, hogy vén korukra is foggal-körömmel akarnának háborúzni. Ha így lenne, nem egy sivatagbolygón lopnák a napot, és "sztorizgatnának", ahogy Rex mondta, hanem mondjuk zsoldosnak vagy fejvadásznak állnak, esetleg maradnak a Birodalomban kiképzőtisztnek. De nem, Gregor, Rex és Wolffe egy unalmas bolygón ütötték el inkább a napot. Hát ennyire akarnak ezek háborúzni.

Rex végül persze meggondolta magát, de ez aztán meg pláne nem indukálja azt, hogy akkor mind a hárman meggondolták magukat.

 

Ha tényleg ott maradtak, akkor azért nekem furcsa lenne, hogy Filoniék nem mutatták meg Rexék búcsúzkodását.

Azzal a dramaturgiát vágták volna agyon. Az egész jelenetsor arra van felépítve, hogy Rex mégsem ment velük. Ezért megy be a folyosóra először csak a csapat, majd jelenik meg Rex - bennem egyből jött is a gondolat, hogy a fene, mégsem megy velük. Ha a búcsúzás bekerül, az újratalálkozás jelenete kevésbé lett volna hatásos.

 

Annyi szent, hogy nem voltak puszipajtások, de ennyi év és a közös múlt simán reálissá tette a viselkedésüket. Jó jelenet lett!

Azért olyan marha rosszban sem voltak. Eleve, amint Anakinhoz került Ahsoka, ki adta neki az első leckéket? Rex. Nagyon sokszor voltak egymásra utalva, például a Blue Shadow vírus fertőzésekor, vagy a ryloth-i csatánál - Rex itt is a pártján áll, ahogy később kiállt mellette Fox-szal szemben is. Nem tudom, mi kell ahhoz, hogy puszipajtások legyenek. Szerintem stabilabb kapcsolat volt köztük, mint Obi-Wan és Anakin között. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért olyan marha rosszban sem voltak. Eleve, amint Anakinhoz került Ahsoka, ki adta neki az első leckéket? Rex. Nagyon sokszor voltak egymásra utalva, például a Blue Shadow vírus fertőzésekor, vagy a ryloth-i csatánál - Rex itt is a pártján áll, ahogy később kiállt mellette Fox-szal szemben is. Nem tudom, mi kell ahhoz, hogy puszipajtások legyenek. Szerintem stabilabb kapcsolat volt köztük, mint Obi-Wan és Anakin között. :)

Ők nem ölelkeztek annyi év után? Várjál! Hogy is volt?;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen még meglepődsz? ;) De ha el is eltalálják őket láthattuk mennyit ért volna akkor, amikor kb. 10 méterről se tudták hatástalanítani az AT-TE -t.

Sajnos ezt már szerintem sose növöm ki. :D Hiába tudom, hogy ez OT-filozófia, mégis sokszor előtör belőlem egy-egy jelenet láttán a kritikus, amikor azt látom, hogy mennyire béna a Birodalom. Nekem a nagyon egyszerű nehézségre állított videojátékokat juttatja eszembe, ahol az AI annyira gyér, hogy még véletlenül se találnak el benne. :D

 

Kanan -t olyan trauma érte anno, hogy az nem fog pár óra alatt szeretetté változni. Teljesen érthetőek a reakciói.

Nem is várom el, hogy szeretetté változzon vagy lelkes legyen, de elvileg egyrészt egy profi, másrészt pedig egy felnőtt emberről beszélünk. Nem egyszer kifejtette a véleményét, alá is támasztotta azt, rendben van. Egyszerűen soknak találtam már azt a picsogást, amit művelt. Egy tizenéves tacskótól még elmenne a dolog, de Kanan nem az. Attól, hogy Ezra ennyit fejlődött, még nem kéne azért teljesen szerepet cserélniük.

 

A Birodalomról beszélünk. Ilyen a rendszerük. Úgy írsz róla mintha ez meglepetés lenne...

Engem azért ez ilyen szinten meglepett. Oké, hogy Kallus nem egy nagy ember, de volt egy fontos küldetése (ragaszkodott a nyomok kivizsgálásához és végül megtalálta a célpontokat). Alig esett ki a csillagromboló a hiperűrből, még épp csak elkezdődött az akció érdemi része és máris ezzel a Vader-féle kamudumával visszarendelték a hajót. Ott lett volna a lehetőség, hogy légi támogatással vagy az űrben valahogy sikerre vigyék a dolgot, de nyilván sokkal fontosabb volt, hogy azt az új bohócot ennyire sürgősen a hajóra küldjék. :) Miért nem eleve az inkvizítort küldték akkor? Nagyon úgy érzem, hogy Kallus napjai meg vannak számolva a Birodalomban.

 

Ahhoz képest, hogy elegük volt a háborúból egész jól belejöttek a végére. ;) Wolffee -nak még farkas üvöltésre is futotta a nagy utálatban. :D Meglátjuk mi lesz de ha otthon is maradtak biztos nem azért mert nem akartak harcolni.

Dzséjt írt már a dologról. Azt se felejtsük el, hogy a klónok egyértelműen utolsó csataként vetették bele magukat a küzdelembe. Igazi katona- és dicső harcosként akarták lezárni az életüket, emiatt is élvezhették annyira az egészet. Ez valahol stílszerű is, hiszen őket háborúra teremtették, amúgy aligha tudnak mit kezdeni magukkal. A vér nem válik vízzé. Ettől függetlenül teljesen más szitu egy végső öngyilkos küldetés helyett csatlakozni egy már-már katonai szervezethez és újra napi szinten háborúzni.

Meg a korukat se hagyjuk ki a számításból, nem kevés idő telt el közben. Ezra és Luke pl. lassan felnőtté cseperedtek. A klónok elvileg jóval gyorsabban öregednek egy átlagembernél. Ha a TCW idején (emberi léptékkel) 30 körül voltak, akkor a Rebels-re a ~60 simán elképzelhető. Az persze igaz, hogy nem feltétlenül kell nekik a harcok közepében szolgálniuk, rengeteg hasznos tapasztalatuk és információjuk lehet, amivel segíthetik a lázadást.

Nem tudom, hogy Wolffe és Gregor végül Rex-szel tartott-e, mindkét eshetőség logikus lenne. Akár az ő szemszögüket, akár a dramaturgiát nézve. Majd kiderül. Én mondjuk örülnék (örültem volna) neki, ha valamilyen úton módon láttuk volna elhalálozni őket, mert ideje lenne a pozitív oldalnak is fogyatkozni.

 

Ahsoka és Rex ölelése, szerintem jó volt bár ellenvéleményt is olvastam róla. Annyi szent, hogy nem voltak puszipajtások, de ennyi év és a közös múlt simán reálissá tette a viselkedésüket.

Nem tudom mire gondolsz. Szerintem klón és jedi nehezen tudott volna annál nagyobb "puszipajtás" lenni, mint anno Rex és Ahsoka voltak. Én igazi bajtársakként, sőt már-már barátként emlékszem rájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy elegük van a háborúból nem jelenti azt, hogy nem harcolnak, ha rákényszerítik őket. És mivel ezeket a klónokat mégis csak harcra teremtették, naná, hogy élvezik is. Erre születtek. Viszont még ez sem jelenti azt, hogy vén korukra is foggal-körömmel akarnának háborúzni. Ha így lenne, nem egy sivatagbolygón lopnák a napot, és "sztorizgatnának", ahogy Rex mondta, hanem mondjuk zsoldosnak vagy fejvadásznak állnak, esetleg maradnak a Birodalomban kiképzőtisztnek. De nem, Gregor, Rex és Wolffe egy unalmas bolygón ütötték el inkább a napot. Hát ennyire akarnak ezek háborúzni.

Rex végül persze meggondolta magát, de ez aztán meg pláne nem indukálja azt, hogy akkor mind a hárman meggondolták magukat.

 

A kimagyarázás nagy mestere vagy. :D Nekem az jött le az epizódból, hogy a harc után megint rákaptak annak ízére. Mert ugye már évek óta nem volt semmi afférjuk. Meglátjuk mi lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mire gondolsz. Szerintem klón és jedi nehezen tudott volna annál nagyobb "puszipajtás" lenni, mint anno Rex és Ahsoka voltak. Én igazi bajtársakként, sőt már-már barátként emlékszem rájuk.

elismerem erős szó volt a "puszipajtás". De ha tovább olvasod, látod, hogy dicsértem a jelenetet. Hatásos volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

elismerem erős szó volt a "puszipajtás". De ha tovább olvasod, látod, hogy dicsértem a jelenetet. Hatásos volt.

Persze, ez rendben van. :) Igazából csak azt nem értettem, hogy mire írtad, hogy ne lettek volna annyira jó viszonyban. Nyilván nem voltak egy pár vagy annyira őszinte barátok, de a lehetőségekhez képest nehezen lehetett volna jobb kapcsolatuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon ott volt a szeren. Ami meglepett hogy az AT-AT mennyivel nagyobb mint az AT-ST és hogy jóval nagyobb tűzerővel rendelkezik pedig utóbbit háborúra tervezték. Persze másabb mint amit a filmekben látunk(mármint az AT-AT), de szerintem az elnevezéssel nincs baj. Valószinü ezek az első példányok, késdőbb módosítani fogják őket. Az 1-es Golf is másmilyen mint a 2-es, mégis Wolkswagen Golfnak hívják mindkettőt.

Rex-en jó látni hogy az ő közege a harc. Rendesen kivirult hogy újra harcolhat egy Jedi oldalán és mennyire elismeri egy Jedi kélpességeit.

Szerintem Anbakinnal ezért voltak párban nagyon jók. Mindkett maximálisan bíztak a másik képességeiben. Rex Anakin Erőhasználatában, Anakin pedig Rex katonai tudásában.

Ahogya későbbi részben, itt sem zavart Kanan bizalmatlansága Rexékkel szemben. Teljesen érthető.

Szegény Kallus meg azt hitte hogy 3 AT-AT-vel simán elfogja vagy megöli őket de ismét tévedett.

Ahogy fentebb írtam tökéletesen működött az összhang Rex-ék és a Jedik között. Rex nagyon jól felismerte azt a helyzeti előnyt hogy a Jedik "látnak" a homokviharban. Így simán ledolgozták a gynegébb fegyverzettel járó hátrányukat. Az is tetszett hogy előkerült a régi rakétavető.

Különben az félelmetes mekkora tűzerővel rendelkezik az AT-AT, hisz eggyel kilőtték a másikat. Erre pedig sem telepített lézerágyú, sem pedig a hósiklók fedélzeti fegyvere nem volt képes. Az AT-ST-nek pedig jó a pajzsa.

Az meg röhej volt hogy a csillagromboló otthagyja Kallusékat egy csata kellős közepén úgy hogy pont a legkeresettebb lázadókkal harcolnak. Gondolom Vadernek nem lehet ellentmondani, bármi van azzonal menni kell hozzá ha hív. Ez szerintem badarság a részéről.

Ja igen ami még érdekes volt hogy az űrben a hajót Heraval a fedélzeten ok hogy a radarok nem látták(bár az is érdekes hogy miért szakaszos scannert használnak miért nem olyat ami egységes sugarú körben mindig minden pillanatban figyeli az űrt), de a szabad szem sem? Ha valaki kinéz a csillagromboló ablakán szerintem észrevehette volna.

A végén megható volt Rex és Ahsoka ölelkezése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben az félelmetes mekkora tűzerővel rendelkezik az AT-AT, hisz eggyel kilőtték a másikat. Erre pedig sem telepített lézerágyú, sem pedig a hósiklók fedélzeti fegyvere nem volt képes.

A végső döfést Rex nyaklövése adta meg annak a lépegetőnek. :) Egyébként az AT-ST -k nagyot nőttek a szememben. Mintha a klón háborúban könnyebben hullottak volna el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az AT-ST valójában egy AT-TE volt. Az AT-ST az ep5-6-ban szereplő kétlábú lépegető, az AT-DP-k utódja. ;)

 

Ja igen ami még érdekes volt hogy az űrben a hajót Heraval a fedélzeten ok hogy a radarok nem látták(bár az is érdekes hogy miért szakaszos scannert használnak miért nem olyat ami egységes sugarú körben mindig minden pillanatban figyeli az űrt), de a szabad szem sem? Ha valaki kinéz a csillagromboló ablakán szerintem észrevehette volna.

Lehet, hogy használnak ilyet, bár kétlem, eddig minden hasonló helyzetben így működtek a dolgok. Viszont, még egy olyan érzékelő is átverhető lehet, hiszen az űrben millió egy tárgy lebeghet szerteszét csillagászati léptékkel mérve gombostűnyi helyen. Aszteroidák, űrszemét, stb. Ha nem ad le valamilyen energiát (hőt, elektromosságot), csak sodródik, akármi is lehet.

Szabad szemmel meg kiszúrni valamit az űrben, hát szerintem az nagyon-nagyon nagy szerencse kell, pláne, ha az nem mozog és nincs kivilágítva. Hera látta TIE vadászokat, mert tudta, hová kell nézni, hogy meglássa őket. De a pilóták még azt sem tudták, hogy ott van, nyilván nem is keresték. Ugyanez érvényes a csillagrombolóra. Ha pár méterre lebeg az ablak előtt, nyilván észreveszik, de kilométerekről a sötét űrben ez már eléggé valószínűtlen.. Pláne, hogy a Ghost alatta volt, ahol még ablak sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x03 - Relics of the Old Republic

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.