Ugrás a kommentre

2x03 - Relics of the Old Republic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3. rész - Relics of the Old Republic / A Régi Köztársaság emlékei

 

epguider202.jpg

 

Írta: Steven Melching

Rendezte: Bosco Ng

 

Helyszín: Seelos

 

Szereplők:

Kanan Jarrus - Freddie Prinze Jr.

Ezra Bridger - Taylor Gray

Garazeb Orellios - Steve Blum

Hera Syndulla - Vanessa Marshall

Sabine Wren - Tiya Sircar

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Rex - Dee Bradley Baker

Wolffe - Dee Bradley Baker

Gregor - Dee Bradley Baker

Kallus ügynök - David Oyelowo

Kassius Konstantine admirális - Dee Bradley Baker

Ötödik Fivér - Philip Anthony-Rodriguez

C1-10P

 

Történet

A Birodalom felfigyelt a klónok és a lázadók szövetségére. Kallus ügynök személyesen irányítja a támadást, amiből a Birodalom és a régi Köztársaság katonái és technikái csapnak össze. Hogy a háborúra teremtett klónok vagy a terrorra kiképzett rohamosztagosok lesznek-e a győztesek, azt még Kananék sem tudják.

 

Rebels Recon

 

Érdekességek

- Az AT-TE belsejében látható egy joopa rajz, melynek tanúsága szerint 12 ilyen lényt ejtettek eddig el. Felfedezhető még a falakon egy 79 -es klón bár matrica és egy rajz Padmé Amidala -ról.

- A sorozatban először láthatjuk az AT-AT pilótákat.

- A Zeb által használt forgótáras fegyver oldalán egy joopa rajz látható.

- Az epizódban látható AT-AT egy hibrid, ami Ralph McQuarrie korai rajzának és Joe Jhonston EPV -ben látott verziójának keveréke.

- Először láthatjuk az Ötödik Fivér névre keresztelt Inkvizítort. Kinézete alapjául egy, az EPVII -hez készült látványterv szolgált.

 

Concept Art galéria

 

1.jpeg

AT-AT pilóta teljes karakter illusztrációja

 

2.jpeg

A Birodalmi protokoll droid teljes karakterillusztrációja

 

3.jpeg

Forgótáras sugárvető

 

4.jpeg

Az AT-AT fejrészének illusztrációja

 

5.jpeg

AT-AT illusztráció

 

6.jpeg

Targonca illusztráció

 

7.jpeg

Űrsikló illusztráció I

 

8.jpeg

Űrsikló illusztráció II

 

9.jpeg

Űrsikló illusztráció III

 

10.jpeg

A Ghost digitális festményen

 

11.jpeg

A módosított AT-TE digitális festménye

 

12.jpeg

AT-AT -k digitális concept rajza

 

13.jpeg

Sabine és Ezra a porviharban. Digitális concept festmény

 

14.jpeg

Rex százados

 

15.jpeg

AT-AT vs. AT-TE

 

16.jpeg

Az Inkvizítor érkezése. Digitális concept festmény

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nagyon jó rész volt magasan verte a múlthetit. A 22 perc úgy elment szinte észre se vettem annyira pörgős is izgalmas volt. Jó volt látni lépegetőket a sorozatban és ahogy a klón technika összecsap a birodalmiéval. A homok vihar ötletes volt és jól megvolt csinálni. A végén volt sorozat egyik legjobb jelenete amikor Ahsoka és Rex találkoznak és megölelik egymást. Jó volt látni így őket újra együtt. Ahsokáról nem tudtunk meg semmit hogy hol volt és mit csinált valahogy érztem hogy ebbe a részben nem fogjuk látni. Jó rész volt de a jövőheti még jobb lesz mert jönnek az Inkvizítorok.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én a végét megkönnyeztem. Ahsoka és Rex találkozása érzelmi bomba volt.

A csata nagyon jó volt, főleg a homokviharos szakasz. Az baromi hangulatosra sikerült. És végig izgultam. Azt sejtettem, hogy Rex még nem most fog elhalálozni, de Gregorra és Wolffe-ra komoly esélyek voltak. Pláne Wolffe-ra, miután az előző részben elcseszte a dolgokat, most meg szemből kapta az áldást a kis AT-TE. Apropó, milyen vagányak voltak már. Először beszólnak Kallusnak, hogy ha el akarja kapni őket, jobb katonákra lesz szükség a rohamosztagosoknál, aztán meg az AT-TE kis híján felöklelte az AT-AT-t. A zene is nagyon jó volt, fel-felharsant a hoth-i csata alatt hallható muzsika is. Az a szegény pilóta meg milyen kétségbeesetten szaladt Kallusék után. :lol:

Viszont az nem tetszik, hogy ezeket AT-AT-éknak könyvelték el, azoknak totál más a feje, a mérete, a törzse is. Oké, hogy próbálnak itt is McQuarrie rajzára hajazni, de alapvetően eddig nem voltak ekkora eltérések (gondolok itt például az A-szárnyúra vagy a csillagrombolókra). Szóval remélem, valamikor belemagyarázzák, hogy ezek még csak kezdetleges AT-AT-ék. Ami technikailag bele is van implantálva a sorozatba, hiszen a Tseebo fejében kijött képek között ott volt az ep5-ben szereplő variáns.

Azt figyeltétek, hogy az AT-TE belsejében az egyik falon ott feszít egy eléggé erotikus kép Padméról? :D (Ha jól rémlik, az látható volt a TCW-ben is.) Na de Rex, a tábornokod feleségének a képével díszíted a házad? Lehet, hogy Anakin féltékenysége nem volt alaptalan, csak rossz emberre gyanakodott? :D:hehe:

És megérkezett az Ötödik Testvér. Ahogy olvasom a starwars.comon, őlordsága egy fel nem használt ep7 koncepcióból született. :o

 

Sabine hiányzó nyaka nekem is feltűnt, de nem tulajdonítok neki túl nagy jelentőséget, animációs sorozatoknál néha nagy ritkán megesik. A Dragons: Defenders of the Berk egyik epizódjában például Hablaty lába hiányzott. Meg hát, a filmekben is van olyan, hogy az N1-ből eltűnt R2 Anakin mögül, vagy miközben Luke Bennel beszélget Yoda halála után, a háttérben álló X-szárnyúnak hiányzik az egyik ágyúja. :)

 

Ez meg egy nem semmi csoportkép. Jó, hogy Rex is csatlakozott a csapathoz, de úgy tűnik, Gregor és Wolffe otthon maradtak.

lmqRnKC.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két apróságot nem említettem, ami még úgy megtetszett. Az első, hogy az Ötödik Testvérnek van egy második szemhéja is, azzal "vízszintesen" pislog. A másik, hogy a lázadók korvettjén megjelent a kék mellett a vörös szín is, ami a filmekben már általános színe volt a Szövetségnek (akárcsak a Köztársaságnak).

 

Szerk.: tévedtem, annak a korvettnak már a Fire Arcross the Galaxy-ban is megvoltak a vörös jelzései.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én a végét megkönnyeztem. Ahsoka és Rex találkozása érzelmi bomba volt.

 

 

Sabine hiányzó nyaka nekem is feltűnt, de nem tulajdonítok neki túl nagy jelentőséget, animációs sorozatoknál néha nagy ritkán megesik. A Dragons: Defenders of the Berk egyik epizódjában például Hablaty lába hiányzott. Meg hát, a filmekben is van olyan, hogy az N1-ből eltűnt R2 Anakin mögül, vagy miközben Luke Bennel beszélget Yoda halála után, a háttérben álló X-szárnyúnak hiányzik az egyik ágyúja. :)

 

 

Ez meg egy nem semmi csoportkép. Jó, hogy Rex is csatlakozott a csapathoz, de úgy tűnik, Gregor és Wolffe otthon maradtak.

 

Nekem is ott remegett a szemem sarkában :)

 

Ja persze nem akkora katasztrófa, csak fura, hogy a klónokat "tele anyajegyezni" arra figyelnek egy ilyen meg becsúszik.

 

 

Szerintem az a két jómadár is csatlakozott, csak ők nem érezték szükségét találkozni Ashoka-val, mert ha jól emlékszem Wolffe-al nem voltak különösebben jóban, Gregor meg nem is találkozott Ashoka-val, ha csak nem offscreen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja persze nem akkora katasztrófa, csak fura, hogy a klónokat "tele anyajegyezni" arra figyelnek egy ilyen meg becsúszik.

Nyilván figyelnek ilyenre is, azért nem láttunk hasonlót az elmúlt 100-120 animációs SW epizód alatt. Most becsúszott ez a kis technikai baki. A legvalószínűbb, hogy az animálás alatt történt valami, amit nem volt idejük kijavítani, de sikerült úgy-ahogy eltakarni. Az is lehetséges, hogy a hibára már csak a renderelés után derült fény - a renderelés alatt is millió hiba becsúszhat, plusz itt a sisak elég szépen együtt mozog a láthatatlan kobakkal, így akár az alkotók figyelmét is elkerülhette, elvégre ők is csak emberek -, márpedig egy animációba azután már nem lehet belenyúlni, ha nincs idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek második felvonás volt eme kis duológiának ez a rész, tele akcióval. Kiemelten tetszett a homokviharos rész, az számomra a Cat and Mouse-t idézte, nomeg a klasszikus tengeralattjárós filmeket. Nem semmi, mikre képes még egy kiöregedett AT-TE is, jól meg van építve. Örültem, hogy Kanan végre meglátta, hogy a klónok is csak emberek, és félretette a múltbéli konfliktusait. Ahsoka és Rex találkozásában jókora érzelmi töltet volt, hisz nem csak a karaktereknek, hanem a nézőnek is jóleső érzés újra együtt látni őket a TCW után. Az Ötödik Fivér meg kell mondjam, elég korán érkezett, ezek szerint már most mozgásban van a Birodalom terve a lázadók elnémítására. A kedvenc pillanatom az egészben az volt, amikor Wolffe, a Farkasfalka vezetőjéhez méltó módon vonyítással ment neki a lépegetőknek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokát és Rexet együtt látva már majdnem elhiszi az ember, hogy minden a legnagyobb rendben.

 

Az mekkora, amikor Kallus kiadja az ukázt, hogy teljes sebességgel előre, de a lépegetők ezután is csak lépegetnek. Filloniék jól kiparodizálták azt, ami a legnagyobb baj a sokak szemében katonailag és filmileg is zseniálisan kifogástalan hoth-i csatával. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész frankón folytatódik a múlt héten megkezdett sztori. Jól kiakciózhatták magukat a skacok.

Azt a jelenetet bírtam a legjobban mikor Hidas Ezra levette a sisakot és az ösztöneire hagyatkozva lőtte szét az egyik lépegető nyakát. Egyből az első Halálcsillag felrobbantása ugrott be róla mert Luke kikapcsolta a célzókompjúterét és anélkül lőtte ki a torpedóit.

A másik kedvencem az amikor Kananék Csubiákat idézve intézik el a harmadik lépegetőt.

No de a lépegető elejének a felemelése se volt semmi.

A poénok és a zenék is bejöttek. A klónok is jól működtek. Rex és Ahsoka találkozása megható lett. Az ötödik tesó pedig egész vészjósló pedig nem is láttuk sokáig.

 

 

A zene is nagyon jó volt, fel-felharsant a hoth-i csata alatt hallható muzsika is.

Nekem még az E.T. zenéje is beugrott néhol.

 

 

Két apróságot nem említettem, ami még úgy megtetszett. Az első, hogy az Ötödik Testvérnek van egy második szemhéja is, azzal "vízszintesen" pislog.

Kopoltyú volt nem szemhéj. Kopoltyú. A fickó lihegett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úúhh valóban, ezért beírok nekik egy fekete pontot icon12.gif

 

És hirtelen meggyógyul a korábban még füstölgő, roncs állapotban lévő hajtómű kiáramlója is (5 másodperc alatt, mert annyi sem telik el a két váltás között.)

Ettől függetlenül ez a rész hihetetlenül jól meg volt animálva, 5x akkora teljesítmény volt, mint az eddigi részek közül bármelyik. Hihetetlen, hogy TV-s keretek között mire képes a Lucas Animation, ráadásul a TCW-nél jóval kisebb költségvetésből (és kisebb csapattal.) Technikailag és történetileg is nagyszerű rész volt. 10/10 (a zene meg továbbra is hibátlan, nagy szerencse, hogy áthozták Kinert.)

 

ship_damaged_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én is írok pár sort! Nagyon jó rész volt. Azt hiszem a Rebels-ben most először láttunk nagy lépegetőket. Egy kérdés. A nagy lépegetőket mivel szállítják a felszínre? Mert hát azokat nem lehet csak úgy ledobni mint a kicsiket. Gondolom van erre valami szállítójármű. Azt egy kicsit furának találtam, hogy Rexék kicsi lakókocsiuk majdnem fel tudott dönteni egy nagy lépegetőt. A homokviharos rész volt a legjobb. Mikor körbevették őket a lépegetők azt hittem, hogy Kanen azt akarja csinálni, hogy mind a 3 lépegető rácéloz (és mivel középen vannak) így az uccsó pillanatban arrébbiszkolnak pár métert így a lakókocsiukat pont elkerüli a lépegető lövedéke így egymást találták volna el a lépegetők.

Mikor Ezra levette a sisakot nekem is egyből az jutott eszembe, mikor Luke kikapcsolta a célzóberendezést.

Kiváncsi lennék, hogy Kallusék hova menekültek hisz a csillagrombolójuk is elillant.

És jön az 5. fivér. Nem igazán értettem, hogy az a tiszt (nem tudom hogy hívják, biztos tudjátok kire gondolok) mit mondott (mert felirat nélkül láttam és nem igazán értettem) mikor meglátta az 5. fivért. Vadert várta és meglepődött hogy ő jött a fivér pedig azt mondta, hogy Vader nagyúr őt külde helyette. Meg azt mondta, hogy azért jött hogy a tiszt baklövéseit helyrehozza? Vagy valami ilyesmi.

Összesítve nagyon jó rész volt.

A hajtóműves dolog nekem is szemet szúrt, ám az mikor van, hogy Sabinnak nincs nyaka? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek hangulatú rész volt, erősen az érzelmekre kihegyezve, ez az oldala jól is működött. Főképp Ahsoka és Rex ölelése a végén, no meg az öregedős beszólás. De a Kallus-szal való tárgyalás is komoly volt. A konkrét történések kapcsán viszont már kissé felemásak a meglátásaim. Lehet a szokottnál fáradtabban néztem és emiatt nem jött át pár jelenet. :)

 

Kicsit furcsállottam pl., hogy Hera a bujkálás közben egyre közelebb sodródik a csillagrombolóhoz, először meg közvetlen előtte repülnek el a TIE-ok, majd a droidot is visszakapcsolja (oké, tartalékra) és sehogy nem szúrják ki. Mondjuk jópofa volt ez a kikacsintás a későbbi Han-féle "feltapadós" trükkre, de nekem furcsa volt itt. Eleve érdekes, hogy még mindig nem tudja a Birodalom, hogy ha Kanan-ék a kis hajóval ott vannak valahol, akkor ott lesz a közelben a nagyobb is. :) Később aztán Ezra-ék is eljátsszák a vakot, amikor hallgatóznak mi lehet a zaj (ill. Zeb szól nekik), aztán veszik csak észre, hogy az üres sivatag közepén közeledik 3 termetes lépegető. Nekem nem tűntek olyan messzinek. :D

 

Aztán ugye nemcsak a rohamosztagosok, de a TIE és lépegető pilóták is ugyanolyan kancsalok, hihetetlen hatékonysággal sikerült körbelőni a klónokat. A viharban játszódó jelenetek összességében jók voltak, laza, hogy pont egy klónnak jut eszébe, hogy a jedik láthatnak az Erővel, nem véletlenül szolgáltak annyit körülöttük. Újabb OT-utalás, amikor Ezra használja az Erőt és azzal célozza be a lépegető nyakát. Apropó, az AT-AT elődje is rendelkezik egy "szellőzőnyílással", úgy tűnik, hogy az ilyen bagatell tervezési hibák előírások voltak a Birodalomban. :D Ráadásul a tűzerejük se győzött meg igazán, vagy ezek szerint a klónháború idején használt jóval kisebb lépegetők igencsak strapabíróak voltak. De az is lehet, hogy a páncélok sokkal hatékonyabbak, mint az ágyúk, mert védekezésben jobban muzsikált mindenki.

 

Ez a Kanan-féle bizalmi huzavona viszont már idegesített. Értem a szitut és már zavart, hogy félpercenként elsütöttek egy beszólást vagy gesztust, hogy mennyire nem bízik a klónokban, pláne az előző rész után. Az is tök egyértelmű volt, hogy úgyis vissza fognak menni segíteni, jobb is lett volna kihagyni ezt a motívumot és inkább eleve maradni. A Birodalmat se értettem. Oké, hogy Vader-ék már vérgőzösek, az inkvizítorok meg bizonyítani akarnak, de ennek az elrendelésnek mi értelme volt? Attól, hogy Kallus-ék eddig nem remekeltek, még semmi haszna nincs annak, ha a fejesek direkt szopatják és keresztbe tesznek neki. Mondjuk a lázadók is kicsit komolyabban vehették volna a menekülő birodalmiakat, egyáltalán nem is foglalkoztak velük. Aztán nem tudom hogyan tűntek el a bolygóról, talán majd később kiderül.

 

Ahsoka-ra még nem számítottam. Elment válaszokat keresni, aztán már vissza is jött. Persze ki tudja hol volt, csak erről már alighanem max. vmi utalást kapunk, mert a lineáris felépítésben nem fogják megmutatni mi történt a klónkaland közben máshol. Vagy csak begyűjtött vmi fontos infót, aztán megy is tovább kutatni, csak előtte még beugrott Rex-ékhez. Mindegy, nagyon remélem, hogy ez még szerepet játszik majd a későbbiekben, mert akkor lenne tökéletes az összhang. Az 1. évadban ügyesen tértek vissza akár részekkel később is korábbi elejtett mondatokra vagy kisebb eseményekre, szóval e téren bizakodó vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozgalmas epizód volt, hosszabbnak éreztem mint 20 perc. Az akciójelenetek és a remek párbeszédek kellő egyensúlyban voltak egymással. :) Tetszett, ahogy Rex gúnyosan leszólta a rohamosztagosokat Kallus ügynök (vagy most már parancsnok) előtt. Hát igen, nem véletlenül... Ismét megbizonyosodhattunk arról, hogy a birodalmi lépegetők úgy összességében a Galaxis egyik leghaszontalanabb harci járműi közé sorolandók. :D Persze látványosak, de cserébe iszonyúan lomhák. Inkább fix pontok (bázis, település stb.) ellen bevethetők. Nem is értem, hogy Kallus miért nam egyezett bele az orbitális bombázásba (gondolom az ügy már személyes is neki, és maga akarta le aratni a babért, vagy látni akarta a holttesteket, nem tudom). Azért kíváncsi vagyok, hogy Kallus és a személyzete miképp lép meg a bolygóról, ha Konstantine lelépett a csillagrombolóval, bár gyanítható, hogy visszamegy érte. Szegény pilótát, akinek már nem jutott hely a siklón, sajnáltam. :D Neki nem lesz szép halála a sivatag kellős közepén.

 

Térjünk rá a lélektani dolgokra. Nekem az előző rész végén úgy tűnt, Kanan kezd megbékélni a helyzettel, ehelyett most megint előjöttek az aggályai, sőt még intenzívebben, mint korábban. Persze érezhette úgy, hogy a Wolffe-féle árulás csak megerősíti őt a klónokkal kapcsolatos sztereotípiáiban, de ezzel együtt Ezrának, aki sokkal inkább viselkedik most már igazi Jediként, mint mestere, sokáig kellett győzködnie Kanant, hogy forduljanak vissza és mégiscsak segítsenek a klónokon. Kanan továbbra is túlzottan a múltban él, nehezen akklimatizálódott az új helyzethez. Talán majd most lesz ideje, hogy Rexék csatlakoztak a lázadás ügyéhez. Ahsoka és Rex találkozása megható volt, majdhogynem megkönnyeztem. A togruta elég hamar visszaérkezett "küldetéséből", remélem majd lesznek elejtett utalások, hogy mire is jutott.

 

Herának most mellékszerep jutott. Kicsit meglepett, hogy a csillagromboló annak ellenére nem észleli a Szellemet, hogy nem volt bekapcsolva a lopakodó üzemmód. Na meg Hera életjelét mindenképp ki kellett volna mutatnia a birodalmiak által végzett letapogatásnak. Chopper lemondó sóhaja, amikor Hera elküldte dolgozni, óriási volt. :D Hihetetlen ez a droid, én nagyon bírom.

 

A rész végére megérkezett az új gonosz figura egy második Inkvizítor képében. Meg mondom őszintén egy pillanatra felmerült, hogy ott abban a pillanatban az admirálisnak annyi, de szerencséjére még megúszta. Kíváncsi vagyok, hogy az új fénykardos csóka mennyiben lesz más, mint utapaui elődje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem tegnap én is az epizódot. Nagyon tetszett, a viharban történő kavarodás és Ezra Erő lövése különösképpen. Zseniálisan voltak felhasználva a korábbi zenei témák, ebben nagymester Kevin Kiner. Valamiért engem az Ahsoka - Rex érzelmi töltet elkerült, pedig erre volt felépítve a vége, nem tudom, hogy nem voltam ráhangolódva, vagy egyszerűen csak nem tetszett, hogy elérkezett a katarzis az ölelés pillanatában. Majd újranézem felirattal és kiderül. A félig nyaknélküli Sabine-t észre sem vettem, remek találat. :D Azt gondolom, egy ilyen egy évadban belefér.

 

Vicces volt, ahogy kifigurázták az AT-AT-kat, jó, hogyha van a sorozatnak öniróniája. :) Kicsit meglepődtem, mikor az epizód végén újra láttuk Ahsokát, kíváncsi vagyok, merre járt, ha már ilyen gyorsan visszatért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű hangulatú rész volt! A cím is nagyon találó mert valóban megidézte a régi időket, érzelmeket.

 

Kétségkívül az epizód egyik csúcspontja volt a homokviharos bújócska. Az nagyon hangulatosra és jóra sikerült. Meg ahogy a klónok szakszemmel méregették a lépegetőket, ilyet még ők se láttak azelőtt. És az a beszólás, hogy csak négy lába van és mégse dől el. :lol: Egyébként megmutatták ezek az öreg katonák, hogy mit is érnek a klónok. Még idősebben is eszméletlen harci képességekről tesznek tanúbizonyságot. Kallus mondja is, hogy ezek megőrültek! :D Nem Kallus testvér, nem. Ezek klónok akik szinte legyőzhetetlenek. Nem mellékesen amikor összecsaptak a lépegetőkkel Rex -ék az egyszer s mind a régi és az új kor összecsapása is volt. A klónok vs. rohamosztagosok, AT-TE vs. AT-AT. Hihetetlen mit kibírt az a vénség AT-TE! Bár a végére teljesen szétlőtték, de akkor is. Aztán ott vannak a felemelő pillanatok, mint amikor Rex annak örül, hogy újra Jedikkel harcolhat. Ezt csak az Ahsokával való találkozása múlta felül, amikor bizony nekem is bepárásodott a szemem. ;) Főleg ahogy a lány a nyakába ugrik. Akkor megint azt a kislányt láttam magam előtt aki a TCW -ben volt. Ez annyira megható és aranyos jelenet, nagyon elkapták az érzelmeket itt.

 

A Ghost legénységéről is érdemes pár szót szólni. Kanannak nagyon nehezen oldódik a klónok miatti ellenszenve. De azért oldódik, hisz a végére már mint a Jedi tábornokuk jelenik meg. Érdekes, hogy a végén azt mondja, hogy még mindig vannak benne kételyek de ezt az előzmények tudatában meg is lehet érteni. Ezra továbbra is nagyon éretten viselkedik és próbál hatni Kananra. Vele kapcsolatban volt két remek utalás is. Az egyik amikor az Erő segítségével lövi ki az egyik AT-AT. Az hasonlatos Luke tettére, amikor a Halálcsillagot intézte el hasonló koncentráció után. A másik pedig, amikor Rex mutogatja neki mi hogy működik. Ekkor eszünkbe juthat a fiatal Anakin, akit Ric Olié az EPI -ben tanítgatott a Nubien irányítására. Zeb és Sabine most nem voltak előtérben így róluk sokat beszélni nem is lehet. Hera viszont jól elvolt az űrben a csillagrombolóval. :D Ezzel a jelenettel kapcsolatban meg kell jegyezni egy érdekességet. Ugye a részt Steve Melching írtam aki egy nagy visszatérő hisz a TCW -be nem egy epizód fűződik a nevéhez. Igazi veterán. Nos, az egyik megoldás hajazott arra amit már korábban is használt a Rising Malevolence című TCW részben. Akkor Anakin, Ahsoka és Plo mester kapcsolta ki az energiát a Twilight -on és sodródott az űrben, most a Ghost. :)

 

A Birodalmiak is érdekesek voltak! Örültem Kallus főszerepének, bár azt nem teljesen értettem, hogy miért nem akarta inkább lebombázni a klónokat és a lázadókat. Talán nem lett volna hatékony? Vagy személyesen szerette volna átélni a csata és a győzelem ízét? Pár öreg klón nem jelenthetett akadályt így valószínűleg erről van szó. :) Azon viszont meglepődtem, hogy Konstatnie -t csak úgy elhívták egy éppen zajló felszíni művelet helyszínéről. Bár Vader parancsa mindent felülír, így nem is volt választása. A kérdés már csak az, hogy ehhez mit szól majd Kallus? Érzésem szerint ebből lehet majd súrlódás közte és a Birodalmiak között. Bár az sem elképzelhetetlen, hogy egy időre kikerül a képből Kallus, legalábbis az új Inkvizítor szavai ezt támasztják alá. Innentől ő veszi át a Lázadók üldözését. Apropó Inkvizítor. Úgy látszik az ő fénykardjuk egy szabvány darab mert az összesnek egyforma van. :)

 

Összegzésként elmondható, hogy Rex és a többi(?) klón csatlakozott a csapathoz, míg Kallus sorsa esetében kérdőjelek merültek fel. Várom a folytatást, a helyzet bonyolódik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész volt! A kis klón csapat jól együttműködő egységet alkot Ezráékkal, Kanan kezdeti tartózkodása ellenére is, utána meg még inkább.

 

Aztán ott vannak a felemelő pillanatok, mint amikor Rex annak örül, hogy újra Jedikkel harcolhat. Ezt csak az Ahsokával való találkozása múlta felül, amikor bizony nekem is bepárásodott a szemem. ;) Főleg ahogy a lány a nyakába ugrik. Akkor megint azt a kislányt láttam magam előtt aki a TCW -ben volt. Ez annyira megható és aranyos jelenet, nagyon elkapták az érzelmeket itt.

Rex számomra az a klón, aki mindvégig a TCW-ben a kikezdhetetlenül jó katona és bajtárs kategóriája. Régi tábornokáról is milyen szeretettel szólt még most is. Szegény, számára is nagy csalódás lesz, ha megtudja mivé lett Anakin. :( Vajon Ahsoka megosztja vele a gyanúját?

 

Kanannak nagyon nehezen oldódik a klónok miatti ellenszenve. De azért oldódik, hisz a végére már mint a Jedi tábornokuk jelenik meg. Érdekes, hogy a végén azt mondja, hogy még mindig vannak benne kételyek de ezt az előzmények tudatában meg is lehet érteni. Ezra továbbra is nagyon éretten viselkedik és próbál hatni Kananra.

Kanan-nál nagy eredmény, hogy az epizód végére minden, évek óta beidegződött félelme és dühe ellenére képes tiszta lapot adni ezeknek a klónoknak. Tök jó, hogy legyőzve saját magát képes Ezra szemével és tiszta szívével látni a helyzetet, és ezért is fordul vissza.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokáról nem tudtunk meg semmit hogy hol volt és mit csinált valahogy érztem hogy ebbe a részben nem fogjuk látni.

Gyorsan végzett annyi szent. :hmm: Engem is érdekelne merre járt. Talán beugrott Ben -hez?

 

Viszont az nem tetszik, hogy ezeket AT-AT-éknak könyvelték el, azoknak totál más a feje, a mérete, a törzse is. Oké, hogy próbálnak itt is McQuarrie rajzára hajazni, de alapvetően eddig nem voltak ekkora eltérések (gondolok itt például az A-szárnyúra vagy a csillagrombolókra). Szóval remélem, valamikor belemagyarázzák, hogy ezek még csak kezdetleges AT-AT-ék. Ami technikailag bele is van implantálva a sorozatba, hiszen a Tseebo fejében kijött képek között ott volt az ep5-ben szereplő variáns.

Lehet, hogy nem keleltt volna AT-AT -nek hívni őket, bár kétségkívül ez az elődje. Úgy mint majdnem minden Birodalmi járműnek amit eddig a sorozatban láttunk. :) Most nem akarom (és nem is tudom) felsorolni mind. :D

 

Ez meg egy nem semmi csoportkép. Jó, hogy Rex is csatlakozott a csapathoz, de úgy tűnik, Gregor és Wolffe otthon maradtak.

Földönfutók lettek? Nagyon úgy tűnt azt az AT-TE sz*rrá lőtték az többet semmire se jó. De lehet, hogy beálltak Kallus -ék mellé társnak. :D De komolyra fordítva sokkal valószínűbb, hogy ők is ott vannak a hajón. Biztosat egyelőre nem tudni bár szerintem ez a logikusabb.

 

A kedvenc pillanatom az egészben az volt, amikor Wolffe, a Farkasfalka vezetőjéhez méltó módon vonyítással ment neki a lépegetőknek. :D

Az valóban szenzációs volt, mint ahogy végig az egész epizódban. Baker megint odatette magát. :)

 

És hirtelen meggyógyul a korábban még füstölgő, roncs állapotban lévő hajtómű kiáramlója is (5 másodperc alatt, mert annyi sem telik el a két váltás között.)

Nekem úgy tűnt fokozatosan tűnik el a füst, aztán pedig ott a lövés nyom a hajtóművön.

 

Azt egy kicsit furának találtam, hogy Rexék kicsi lakókocsiuk majdnem fel tudott dönteni egy nagy lépegetőt.

Lakókocsi....ez jó. :D Szerencsére az egy régi harci jármű volt. ;)

 

Kicsit furcsállottam pl., hogy Hera a bujkálás közben egyre közelebb sodródik a csillagrombolóhoz, először meg közvetlen előtte repülnek el a TIE-ok, majd a droidot is visszakapcsolja (oké, tartalékra) és sehogy nem szúrják ki. Mondjuk jópofa volt ez a kikacsintás a későbbi Han-féle "feltapadós" trükkre, de nekem furcsa volt itt. Eleve érdekes, hogy még mindig nem tudja a Birodalom, hogy ha Kanan-ék a kis hajóval ott vannak valahol, akkor ott lesz a közelben a nagyobb is. :)

A lényeg, hogy akiket kerestek a bolygón voltak. Ráadásul mondja Hera is, hogy már egyszer szkennelték őket. Szóval igenis résen van a birodalom, csak a kikapcsolt rendszerek miatt nincs nyomuk. Egyébként mint ahogy említettem is ez a megoldás hajaz Melching Malevolence trilógiájában látottra. :)

 

Aztán ugye nemcsak a rohamosztagosok, de a TIE és lépegető pilóták is ugyanolyan kancsalok, hihetetlen hatékonysággal sikerült körbelőni a klónokat.

Ezen még meglepődsz? ;) De ha el is eltalálják őket láthattuk mennyit ért volna akkor, amikor kb. 10 méterről se tudták hatástalanítani az AT-TE -t.

 

Ez a Kanan-féle bizalmi huzavona viszont már idegesített. Értem a szitut és már zavart, hogy félpercenként elsütöttek egy beszólást vagy gesztust, hogy mennyire nem bízik a klónokban, pláne az előző rész után.

Kanan -t olyan trauma érte anno, hogy az nem fog pár óra alatt szeretetté változni. Teljesen érthetőek a reakciói.

 

A Birodalmat se értettem. Oké, hogy Vader-ék már vérgőzösek, az inkvizítorok meg bizonyítani akarnak, de ennek az elrendelésnek mi értelme volt? Attól, hogy Kallus-ék eddig nem remekeltek, még semmi haszna nincs annak, ha a fejesek direkt szopatják és keresztbe tesznek neki. Mondjuk a lázadók is kicsit komolyabban vehették volna a menekülő birodalmiakat, egyáltalán nem is foglalkoztak velük. Aztán nem tudom hogyan tűntek el a bolygóról, talán majd később kiderül.

A Birodalomról beszélünk. Ilyen a rendszerük. Úgy írsz róla mintha ez meglepetés lenne... Én abban se vagyok biztos, hogy Kallus -ék sietve mentik ki.

 

Herának most mellékszerep jutott. Kicsit meglepett, hogy a csillagromboló annak ellenére nem észleli a Szellemet, hogy nem volt bekapcsolva a lopakodó üzemmód. Na meg Hera életjelét mindenképp ki kellett volna mutatnia a birodalmiak által végzett letapogatásnak. Chopper lemondó sóhaja, amikor Hera elküldte dolgozni, óriási volt. :D Hihetetlen ez a droid, én nagyon bírom.

Szerencsére a csillagrombolók nem olyanok mint a Malevolence. :D Chopper pedig remélem benne lesz az EPVII -ben. ;)

 

A rész végére megérkezett az új gonosz figura egy második Inkvizítor képében. Meg mondom őszintén egy pillanatra felmerült, hogy ott abban a pillanatban az admirálisnak annyi, de szerencséjére még megúszta.

Szerintem Konstatine nem akkora ember, hogy meg kelljen ölni. Egy sima admirális semmi több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex számomra az a klón, aki mindvégig a TCW-ben a kikezdhetetlenül jó katona és bajtárs kategóriája. Régi tábornokáról is milyen szeretettel szólt még most is. Szegény, számára is nagy csalódás lesz, ha megtudja mivé lett Anakin. :( Vajon Ahsoka megosztja vele a gyanúját?

Nagyon jó szál lesz az övék, és most azt mondanám, hogy együtt fognak találkozni Anakinnal de Rex már valóban öreg egy ilyen kalandhoz. :)

 

Kanan-nál nagy eredmény, hogy az epizód végére minden, évek óta beidegződött félelme és dühe ellenére képes tiszta lapot adni ezeknek a klónoknak. Tök jó, hogy legyőzve saját magát képes Ezra szemével és tiszta szívével látni a helyzetet, és ezért is fordul vissza.

És mindezek ellenére Kanan még mindig nem teljesen biztos a klónokban. Szerintem viszont később már el fog múlni ez az ellenszenv. Idő kell neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Földönfutók lettek? Nagyon úgy tűnt azt az AT-TE sz*rrá lőtték az többet semmire se jó. De lehet, hogy beálltak Kallus -ék mellé társnak. :D De komolyra fordítva sokkal valószínűbb, hogy ők is ott vannak a hajón. Biztosat egyelőre nem tudni bár szerintem ez a logikusabb.

Nem feltétlen, simán átköltözhettek a Kananék által bevett AT-AT-ba. Ami ugye nagyobb is, erősebb is, újabb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Wolffe és Gregor is csatlakozott hozzájuk, csak, ahogy valaki is írta már, ők nem kötődtek úgy Ahsokához, mint Rex (Gregor konkrétan soha nem is találkozott eddigi tudásunk szerint a togrutával), így nem jelentek meg személyesen. Meglepő lenne, ha a kemény akciók után úgy döntenének, hogy a sivatagban maradnak, főleg Gregor, aki láthatóan élvezte az összecsapást a birodalmiakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen, simán átköltözhettek a Kananék által bevett AT-AT-ba. Ami ugye nagyobb is, erősebb is, újabb is.

Erre nem gondoltam, viszont ez is lehetséges. Azonban továbbra is úgy vélem, hogy ha Rex elment a lázadókkal akkor miért maradt volna otthon Gregor és Wolfee?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.