Ugrás a kommentre

2x09 - The Future of the Force


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nyilván Vader -től nem várható el, hogy minden ilyen kis sz*ros ügyet maga intézzen (de vajon akkor mit csinál? :hmm: ).

Kiképezi a többi Inkvizítort, vagy a meditációs kamrájában Én kicsi pónimot néz. :D

 

Ahsoka valóban nagyon jól nyomta bár nem hiszem, hogy sok harcban vett volna részt azóta mióta kilépett a rendből. Bár ki tudja? Jókat repdesett az biztos. :)

Harcolni nem biztos, de hogy gyakorolt, az tuti.

 

Ez nagy valószínűséggel így lehet, hiszen később már híre-hamva se lesz az inkvizítoroknak. Talán rájönnek Sidious-szal, hogy veszélyes üzem ez, ami könnyen robbanhat. Azonban ez a két új fazon, akiket láthatunk, még nem az a kategória, akitől különösebben félniük kellene. :)

Vagy pont azért nyírják ki, mert bénàk. Soha ne bízd egy Sith munkáját egy Inkvizítorra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, Takobo nagyon jól nézett ki (megjegyzem, újabb sivatagbolygó). Örülök, hogy a Rebels ilyen jelentősen kimozdult Lothalról, ezzel sokkal változatosabb lett a sorozat helyszínileg.

Takobo volt eddig a leginkább "megépített". :) A sivatagos környezetet szerintem olcsóbb megcsinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most találtam a TFN fórumon. :D

Ez szép! :clap:

 

Takobo volt eddig a leginkább "megépített". :) A sivatagos környezetet szerintem olcsóbb megcsinálni.

A fene se tudja, Lothal mezőkkel volt tele, és sok jelenetben fújta a szél a füvet. Szerintem az "költségesebb." Szerintem inkább az lehet a magyarázat, hogy az ilyen lepusztultabb (sziklás, sivatagos, havas) környezetek jobban illenek a sorozat hangulatához, mint mondjuk Coruscant vagy Felucia, esetleg Naboo.

Szerintem azért a gareli város is egész jól meg lett már "építve." Igaz, annak több rész kellett kibontakozni, míg ez egy rész alatt igen szépen kinőtt. Nálam nagy esélyessé vált az évad végi szavazáson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem igazán tudok abban hinni, hogy a pénz miatt ilyen a látvány. Oké, valószínűleg még nem emészt fel a sorozat annyi pénzt, mint a TCW a végén - majd akkor fog, amikor már ez is a 4-5. évadában jár. Szerintem sok dolog inkább a hangulat miatt olyan, amilyen. Próbálják hozni az ep4-5-6 kietlen, lepusztult vonulatát. Viszont vannak olyan látványelemek itt, a második évadban, vagy mindjárt az elsőben, amik a TCW-ben csak a vége felé jelentek meg. A robbanások, a hajak mozgatása a szélben, a fű mozgása Lothalon, ebben a részben a hóesés, vagy, amikor a cirkáló felszántotta az Interdictort... Ezek mind olyan elemek, amik egyrészt, valószínűleg a TCW alatt kifejlesztett megoldásokon alapulnak, másrészt, olyan elemek, amikkel a TCW 2. évadában nyomokban sem találkozhatunk (emlékszem, hogy a Hidden Enemy-ben mennyire nem tetszett, hogy Anakin és Obi-Wan haja szilárd, mint a kő, amikor a robogóval száguldottak, egyből fel is tűnt a Spark of the Rebellionban, hogy ott meg mozog Ezra és Kanan haja :) ). De akár a karakterek mimikáját vagy mozgáskultúráját is idevehetjük, ami simán olyan jó, mint a TCW közepén/végén.

Plusz csalnak is azért rendesen. Az, hogy a csillagrombolókon még mindig "klónok" szolgálnak az egyik ilyen, de a rohamosztagosok is feltűnően egyformák, mintha azok is csak klónok lennének. :) Az is jópofa, hogy rengeteg assetet átemeltek a TCW-ből. A Vision of Hope topikjában mutattam is erre példát, ahol a csatornát szimplán a TCW-ből átlopták. Azzal, hogy ott egy komplett díszletet csak át kellett kicsit alakítani, bizony spórolhattak. És ilyen assetből sok van szétszórva a Rebelsben, amiken biza spórolnak.

Úgyhogy szerintem a pénzkérdés csak kisebb mértékben számít a látvány tekintetében, sokkal több van ebben a koncepcióból. Amire szerintem eme epizód városa remek példa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elég valószínű (sőt szinte biztos), hogy az inkvizítorok közül is megölték volna a sithek a rájuk nézve már veszélyeseket, hiszen miért változtattak volna ezen szokásukon. Azt viszont már erősen kétlem, hogy erre valaha sor került volna. Nem tudom, hogy pontosan mióta létezik az intézményük, de a birodalmi érában azért jóval kevesebb lehetőségük volt éles körülmények közt Erőérzékeny mércével is igazán komoly kihívásokba futniuk. Ha meg valamelyik akkora (ami a sithekre reális veszélyt jelenthet) eredményeket tudott volna felmutatni, annak csak lett volna vmi híre, de anno Kanan eléggé meglepődött.

 

A Rebels-ben eddig 3 inkvit láttunk, abból az egyik főinkvizítor volt. Mindhárom fényévekre volt attól, hogy bármi veszélyt jelentsen a sithekre, inkább az volt a veszély, hogy a szerencsétlenkedéseik miatt kerülnek bajba Vader-ék. De még a Savage-Ventress-Grievous triótól is igen messze vannak. Ez alapján nem gondolnám, hogy a sitheknek tartani kellett volna tőlük. Sokkal inkább azt tudom elképzelni, hogy annyira haszontalannak bizonyultak, hogy emiatt tűntek el az OT-ra.

Eleve nagyon kevés jedi volt már a galaxisban, de ha találtak is közülük párat, az inkvik akkor se tudtak velük kezdeni semmit. Kanan és Ezra sehol nem tartottak (komoly mércével mérve), mégse likvidálták egyiket se. Ahsoka ellen már 2 ilyen bohóc is csak időhúzásra jó. Szóval nagyon úgy tűnik, hogy az érdemi munkát úgyis csak Vader tudná elvégezni, akkor minek inkvizítorokat képezni. Civileket fenyíteni meg öldökölni még a rohamosztagosok is tudnak.

 

Az is fontos lehet, hogy kiderült a sithek Erőérzékeny kisgyerekek iránti érdeklődése, de most is két ilyet is kimentettek a lázadók. Ha ezt összevetjük azzal, hogy csak Hera sejtjében ott van Kanan és Ezra, ill. a környékükön Ahsoka, akkor ez problémás lehet. Főleg, hogy a Rend anno szintén kisgyerekeket szerzett a képzésre. Szóval ha a Birodalom Erőérzékenyeket kutat fel, akik így vagy úgy a lázadók kezére jutnak, akkor többet árthat az egész ügy a sitheknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is fontos lehet, hogy kiderült a sithek Erőérzékeny kisgyerekek iránti érdeklődése, de most is két ilyet is kimentettek a lázadók. Ha ezt összevetjük azzal, hogy csak Hera sejtjében ott van Kanan és Ezra, ill. a környékükön Ahsoka, akkor ez problémás lehet. Főleg, hogy a Rend anno szintén kisgyerekeket szerzett a képzésre. Szóval ha a Birodalom Erőérzékenyeket kutat fel, akik így vagy úgy a lázadók kezére jutnak, akkor többet árthat az egész ügy a sitheknek.

Ez is csak oda fog kifutni mint az első évad. Túl sok lesz már a "jóból" a Birodalomnak és megint jön Vader. Ezért se értem miért elégedtek meg annyival az első részben, hogy kiűzték őket Lothal -ról. Most már tisztán látszik, hogy ez nem volt elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elég valószínű (sőt szinte biztos), hogy az inkvizítorok közül is megölték volna a sithek a rájuk nézve már veszélyeseket, hiszen miért változtattak volna ezen szokásukon. Azt viszont már erősen kétlem, hogy erre valaha sor került volna. Nem tudom, hogy pontosan mióta létezik az intézményük, de a birodalmi érában azért jóval kevesebb lehetőségük volt éles körülmények közt Erőérzékeny mércével is igazán komoly kihívásokba futniuk.

Nem értem, hogyan jön ahhoz, hogy az inkvizítorok veszélyessé kezdenek válni a Sith-ekre, hogy kevés esélyük volt akciózni. Sith nem találkozott Jedivel ezer évig, valahogy Palpatine mégis elég tápos lett, és Maul sem volt éppen salambalam, de szerintem Tyranus sem fénykardpárbajokon és háborúkon át jutott el oda, hogy ő lett Darth Tyaranus. A tudást megszerezhetik holkronokból, holokönyvekből, önszorgalomból, gyakorolni meg gyakorolhatnak akár droidokon is. Anno a magna droidok és a kommandós droidok is tudtak vívni, nyilván be lehet állítani más droidokat is erre. Ahogy halálos vagy kis energiájú lézereket szóró droidokra is szép számmal lehetett már példát látni, ezeket mind elehet éles gyakorlásra használni. Nem kell ahhoz az inkvizítoroknak, vagy bármilyen Erőérzékenynek végigharcolnia a klón háborúk minden csatáját, hogy feltápolja magát.

 

Ha meg valamelyik akkora (ami a sithekre reális veszélyt jelenthet) eredményeket tudott volna felmutatni, annak csak lett volna vmi híre, de anno Kanan eléggé meglepődött.

Miért is lett volna híre? Kananék még azt sem tudták, hogy egynél több inkvizítor létezik, a Galaxisnak pedig a 0,0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001%-a (és lehet, hogy keveset írtam :) ) tudja, hogy egyáltalán van olyan banda, ami úgy hívja magát, hogy Sith. Kitől hallottak volna Kananék arról, hogy egy inkvizítor túl erőssé vált és Vader kinyírta? Palpatine-tól netán? :D

 

A Rebels-ben eddig 3 inkvit láttunk, abból az egyik főinkvizítor volt. Mindhárom fényévekre volt attól, hogy bármi veszélyt jelentsen a sithekre, inkább az volt a veszély, hogy a szerencsétlenkedéseik miatt kerülnek bajba Vader-ék. De még a Savage-Ventress-Grievous triótól is igen messze vannak. Ez alapján nem gondolnám, hogy a sitheknek tartani kellett volna tőlük. Sokkal inkább azt tudom elképzelni, hogy annyira haszontalannak bizonyultak, hogy emiatt tűntek el az OT-ra.

Nem is ettől a háromtól kellett tartani, nem is értem, hogy ezt honnan szedted. Egy elméleti lehetőségről volt szó, amiben esetleg, talán, ha úgy alakul, megeshet, hogy egy inkvizítor, vagy azért, mert Vader éppen Sith-tanítvánnyá fogadja, vagy mert önszorgalomból túlságosan elmélyül a Sötét Oldalban, veszélyt jelenthet, és ezért Sidious kinyíratja. Nyilván Ventress sem volt soha az életben veszélyes Sidiousra önmagában, pláne nem a TCW eseményei alatt, az öreg mégis elrendelte a kivégzését. Vajon miért? Mert nem tetszett neki a kopasz feje, vagy azért, mert megneszelte, hogy Tyranus már Sith-nek neveli, és ezáltal a kettő együtt már veszélyt jelenthet rá nézve. Elvégre neki van némi tapasztalata abban, hogyan is váltja a tanítvány a mestert.

 

Szóval nagyon úgy tűnik, hogy az érdemi munkát úgyis csak Vader tudná elvégezni, akkor minek inkvizítorokat képezni. Civileket fenyíteni meg öldökölni még a rohamosztagosok is tudnak.

Azért ne jelentsük már ki, hogy minden inkvizítor élből töketlen - még mindig nem tudok azzal egyetérteni, hogy a Főinkvizítor ilyen volt. Ha nem kapott volna parancsot mindjárt az első epizód legelején, hogy élve kell elfogni az Erőérzékeny flótásokat, nem hiszem, hogy babusgatta volna őket. Több helyzet is volt, amikor vert helyzetbe hozta hőseinket, és csak a parancs kímélte meg az életüket - meg a mázli, például, hogy Ezra sokkal nagyobb erővel bír, mint bárki sejtette. Ez a kettő mókus viszont tényleg töketlen - bár valószínűleg nekik sincs öldöklési parancsuk, hiszen e rész eléggé tisztázta, hogy pl. Ahsoka baromira élve kell nekik. Ez vonatkozhat Kananra és Ezrára is, hiszen a Birodalom jelenlegi tudása szerint ugyanolyan esélyes, hogy ők is eltudják vezetni őket más Jedikhez - vagy éppen Ahsokához.

Ezen felül, pont arra kellenek az inkvizítorok, hogy ne Vader szaladgáljon mindenhová. Belőle ugyanis egy van, az inkvizítorokból meg jó sok lehet. De ezt is elmagyarázták már. Az inkvizítor elmegy, ha valahol egy birodalmi Jedit lát, kivizsgálja az ügyet. Ha Jediről van szó, és jól teljesít, kinyírja vagy elfogja azt, övé az érdem. Ha nem és belehal, jön Vader. Ezért kellenek, hogy Vader végezhesse az érdemi munkát. Mint ahogy Dooku is előszeretettel küldte maga helyett a piszlicsáré ügyekre a kifutófiúit, Ventresst, Opresst vagy Grievoust.

 

Az is fontos lehet, hogy kiderült a sithek Erőérzékeny kisgyerekek iránti érdeklődése, de most is két ilyet is kimentettek a lázadók. Ha ezt összevetjük azzal, hogy csak Hera sejtjében ott van Kanan és Ezra, ill. a környékükön Ahsoka, akkor ez problémás lehet. Főleg, hogy a Rend anno szintén kisgyerekeket szerzett a képzésre. Szóval ha a Birodalom Erőérzékenyeket kutat fel, akik így vagy úgy a lázadók kezére jutnak, akkor többet árthat az egész ügy a sitheknek.

Igen, ez a két kisbaba, hát ezektől szerintem Palpatine menten összefosta magát a trónján. Igaz, kettőt megmentettek, aztán az elmúlt 15 év alatt lehet, hogy úgy ezret nem. Ráadásul a Birodalom lokalizálhatja őket (midi-chlorian teszt, valaki?), míg a lázadóknak a Birodalmat kell kihallgatnia ahhoz, hogy sejtésük legyen valamiről ez ügyben. Könnyen lehet, hogy míg ezt a kettőt kimentették, negyennyolc másik inkvizítor meg negyvennyolc kisgyereket rabolt el. Ráadásul, nekik már most több inkvizítoruk lehet, mint ahány Jedi összesen él. A lázadóknak van Ahsokájuk, meg Kananjuk és Ezrájuk, akik legfeljebb megnevettetik a Sith-eket. Na nehogy már ezután ezek vagy az általuk kiképzettek jelentsenek záros határidőn belül veszélyt a Sith-ekre. A legoptimálisabb esetben is vagy húsz év, mire ez a két poronty számítani fog. És van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem tudták a lázadók tömegesen megmenteni a gyerekeket. De ha mégis, kik képezhetnék ki őket? Ezra eleve kilőve, marad Kanan és Ahsoka, akik nincsenek olyan helyzetben, hogy younglingeket okítsanak. És ha még esetleg valami csoda folytán ez sem állna fenn, akkor is, húsz év után talán lesz öt Jedi. Szerinted ezalatt a Sith-ek hány inkvizítort nevelnek ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem, hogyan jön ahhoz, hogy az inkvizítorok veszélyessé kezdenek válni a Sith-ekre, hogy kevés esélyük volt akciózni.

Egyrészt csak könnyebb úgy pallérozódni, másrészt pedig a veszélyességről meggyőződni is. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy enélkül megállna az élet vagy kizáró tényező lenne, csak megjegyeztem. :)

 

Kitől hallottak volna Kananék arról, hogy egy inkvizítor túl erőssé vált és Vader kinyírta?

Nem arról kellett volna hallani, hogy ez megtörtént. Ha egy inkvizítor (Vader-rel) már kezd fenyegetővé válni Sidious-ra, akkor elég jónak kell lennie, ami alighanem a teljesítményén is meglátszik. Tipikusan sikerülnek a küldetései, jediket vadászik le, fontos lázadókat ejt foglyul vagy öl meg stb.. Ennek meg híre megy a lázadók körében. Pl. a két jómadár esetében is elég volt az első találkozás és már ment az infó Kanan-nak, Ahsoka-nak, valószínűleg már az összes sejt tud róluk. Most az lényegtelen, hogy minek hívják őket, de arról, hogy Erőhasználókat alkalmaznak a sithek, már rég tudnának.

 

Nem is ettől a háromtól kellett tartani, nem is értem, hogy ezt honnan szedted. Egy elméleti lehetőségről volt szó, amiben esetleg, talán, ha úgy alakul, megeshet, hogy egy inkvizítor, vagy azért, mert Vader éppen Sith-tanítvánnyá fogadja, vagy mert önszorgalomból túlságosan elmélyül a Sötét Oldalban, veszélyt jelenthet, és ezért Sidious kinyíratja.

Írtam is erről az elméleti lehetőségről és egyet is értettem Veled. ;)

 

Azért ne jelentsük már ki, hogy minden inkvizítor élből töketlen - még mindig nem tudok azzal egyetérteni, hogy a Főinkvizítor ilyen volt.

Nem mondom, hogy mindegyik, csak akiket láttunk. :) Nem kezdeném itt újra a vitát a főinkvizítorról se, mert részletesen ki lett már tárgyalva. A rábízott feladatainak a döntő többségét nem sikerült teljesítenie, aztán elég rövid idő alatt a fejére nőtt egy olyan jedi, akinél az első találkozásukkor még jóval erősebb volt. Inkább választotta a halált, minthogy Vader elé járuljon, ez szerintem árulkodó.

 

Ezen felül, pont arra kellenek az inkvizítorok, hogy ne Vader szaladgáljon mindenhová. Belőle ugyanis egy van, az inkvizítorokból meg jó sok lehet. De ezt is elmagyarázták már. Az inkvizítor elmegy, ha valahol egy birodalmi Jedit lát, kivizsgálja az ügyet. Ha Jediről van szó, és jól teljesít, kinyírja vagy elfogja azt, övé az érdem. Ha nem és belehal, jön Vader. Ezért kellenek, hogy Vader végezhesse az érdemi munkát.

Persze, ez így remekül hangzik, csak épp eddig alig láthattuk néhány hasznukat elvétve. Tudom, megszorították párszor a főhősöket, hurrá. Ebben a részben is az egyetlen érdemi eredményük, hogy lelepleződött Kanan-ék bázisa, de ez is azért, mert Ezra elszólta magát. Az eddigi (amit mi láttunk) teljesítményük alapján én Sidious helyében biztos azt mondtam volna, hogy hagyjuk a fenébe. Helyettük jobb lenne pár képzettebb (nem is Erőérzékeny) ügynök, aztán infókat szerezni tudnának, párbajozni meg majd fog Vader.

Mert hiába hangzik jól, hogy nem Vader szaladgál minden jedi után, hanem az inkvizítorok fogócskáznak, csak épp ha Vader lepné meg őket, akkor talán értelme is lenne. Több dolga lenne ugyan, de eredményeket is tudnának felmutatni. Így meg hónapokig égetik magukat, miközben az inkvizítorok kudarcai miatt elég sok vesztesége van a Birodalomnak. Amúgy is, nehogy már ahhoz feltétlenül Erőérzékenység kelljen, hogy felmérjék 1-1 sejt vagy egyén veszélyességét. Egyéb területen meg láttuk a hatékonyságukat. Az mondjuk igaz, hogy sokszor akadályozták meg a lázadók küldetéseinek sikerét, csak szerintem önmagában ezért inkviket képezni és tartani overkill. Olyan mintha mondjuk egy futóverseny megnyeréséért motorral indulnék. :D

---------------------------------

De a szalmabábok helyett inkább visszatérek a mondandóm eredeti lényegéhez. :) A sithek szerintem is fellépnek, ha túl erőssé válik egy inkvizítor, de erre szvsz még nem kellett sort keríteni. Sokkal valószínűbb, hogy a kudarcaik miatt ölik őket inkább. Elvégre a birodalmi tiszteknél is láttuk, hogy esetenként jön a beton, ha elcsesznek vmit. De az általunk ismert főinkvi is inkább öngyilkos lett. Persze ha egyáltalán annyi van belőlük és vhogyan el kellett tűnniük az OT-ra. Pl. Pildi írta, hogy lehet a veszélyességük miatt dobták őket a sithek, szerintem inkább a hasztalanságuk miatt. Vagy inkább úgy mondom, hogy nem voltak elég hatékonyak/gazdaságosak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arról kellett volna hallani, hogy ez megtörtént. Ha egy inkvizítor (Vader-rel) már kezd fenyegetővé válni Sidious-ra, akkor elég jónak kell lennie, ami alighanem a teljesítményén is meglátszik. Tipikusan sikerülnek a küldetései, jediket vadászik le, fontos lázadókat ejt foglyul vagy öl meg stb.. Ennek meg híre megy a lázadók körében. Pl. a két jómadár esetében is elég volt az első találkozás és már ment az infó Kanan-nak, Ahsoka-nak, valószínűleg már az összes sejt tud róluk. Most az lényegtelen, hogy minek hívják őket, de arról, hogy Erőhasználókat alkalmaznak a sithek, már rég tudnának.

Ha egy inkvizítor jól végzi a dolgát, akkor épp, hogy egy darab hírmondó sem marad. Szóval senki nincs, aki továbbadná, mennyire végzi jól a dolgát az inkvizítor. Ha Kananék nem tudtak volna lelépni Stygeon Prime-ról, a lázadóknak még mindig gőzük sem lenne arról, hogy a Sith-ek Erőhasználókat alkalmaznak.

 

Inkább választotta a halált, minthogy Vader elé járuljon, ez szerintem árulkodó.

Ja, árulkodik arról, hogy olyan dolgokat tud művelni Vader az emberrel, ami mellett a halál jóság. :P

 

Persze, ez így remekül hangzik, csak épp eddig alig láthattuk néhány hasznukat elvétve. Tudom, megszorították párszor a főhősöket, hurrá. Ebben a részben is az egyetlen érdemi eredményük, hogy lelepleződött Kanan-ék bázisa, de ez is azért, mert Ezra elszólta magát...

De az inkvizítorokat a Jedik felkutatására hozták létre, nem a lázadók abuzálására. Semmi közük nekik a lázadókhoz, amíg a sejtben nincs legalább egy Jedi. Az, hogy milyen sikert hogyan érnek el, nehogy már ennyire számítson. Ennyi erővel akkor Luke-nak nem is érdeme, hogy Sidioust legyőzték, mert hát ő mit csinált? Csak vonaglott a villámok alatt... :roll:

Ja, annyi eredményt értek el, hogy sikerült rögzíteniük Ezra elszólását. Hány másik birodalminak sikerült ez? Egynek sem! Ehhez kellett két inkvizítor, akikből egy hátrahagy egy droidot, és akiknek pusztán a jelenléte elég ahhoz, hogy a Jedik ne röhögve csapkodják le őket, hanem megfutamodjanak. Ugyanezt a hatást néhány rohamosztagossal vajmi nehezen tudnád kieszközölni, mivel az előző részben éppen csak láttuk, hogyan fegyverez le Ezra fegyvertelenül három rohamosztgasot, majd küld sírba utána vagy tucatot. Kanan meg úgy hárítgatta a folyosó közepén a felé záporozó lézereket, hogy közben a háta mögött álló Ezrát nézte és vele beszélgetett. Az ilyenek már rohamosztagos légiókat reggeliznek, nem fognak kiaszaladni egy épületből, és mire elszólják magukat, már senki sincs, aki hallaná őket.

Az inkvizítorok tehát egy a Jedik után nyomozó szervezet, akik elég sokáig életben tudnak maradni ahhoz, hogy A) elfogjanak vagy megöljenek egy Jedit valamiképpen - azt feltételezni, hogy ilyen sohasem történt, elég nagy botorság. B) Elég infót tudnak gyűjteni a Jediről, hogy azt Vader már felhasználhassa érdemi munkájához.

Meg nem ezért vagy azért, de ha a látott sikerességi ráta alapján ítélünk, akkor mi szükség van a rohamosztagosokra? :P:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy inkvizítor jól végzi a dolgát, akkor épp, hogy egy darab hírmondó sem marad. Szóval senki nincs, aki továbbadná, mennyire végzi jól a dolgát az inkvizítor.

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy ha tökéletesen végzi a dolgát. Elég egy apró hiba (egy szemtanú, egy túlélő, egy hátramaradt bizonyíték) és a lázadók már megneszelhetik a dolgot. Pl. most a hajón az inkvizítorok kiirtottak mindenkit, de a fénykardnyomokat maguk mögött hagyták. De persze a tökéletesen dolgozó inkvizítor egyelőre amúgy is csak egy nagyon durva elméleti lehetőség. :)

 

Ja, árulkodik arról, hogy olyan dolgokat tud művelni Vader az emberrel, ami mellett a halál jóság. :P

Pontosan. Meg arról is, hogy az ominózus főinkvizítor szinte biztos benne, hogy Vader meg is fogja ezt tenni vele. Ebből pedig következik, hogy komoly kudarcot vallott (azaz rosszul végezte a dolgát) és emiatt kell tartania a megtorlástól. Mert az nála tuti nem opció, hogy túl erős lenne és emiatt ölnék meg a sithek. :D

 

De az inkvizítorokat a Jedik felkutatására hozták létre, nem a lázadók abuzálására. Semmi közük nekik a lázadókhoz, amíg a sejtben nincs legalább egy Jedi.

Így van, pont ezért nem túl hasznosak. Yoda-t vagy Obi-t 99%, hogy nem fogják megtalálni. Ahsoka-t se ők kutatták fel, Kanan-t és Ezra-t se. Tény, hogy aztán beszálltak a buliba és okoztak kellemetlen perceket, de pont a jedik kapcsán semmit nem értek el. A lázadók többet szívtak miattuk, mint a jedik. Mondjuk Ezra-nak van egy hege és Kanan-t is kínozták egy darabig, de megkérdezném Sidious-t vagy Vader-t, hogy nekik ez eredmény-e? :)

 

Amúgy a Rebels történetmesélésének az a legnagyobb hátránya, hogy a galaxisban máshol történő fontos eseményekből semmit nem látunk. Nagyon nagy szükség lenne már vmi infóra arról, hogy az inkvizítorok úgy általánosságban milyen eredményeket produkáltak/produkálnak, mert amit mi látunk, az alapján erősen megkérdőjelezhető az egész intézmény.

Ugyanígy kíváncsi lennék arra, hogy Vader mivel tölti az ideje nagy részét, ill. a többi lázadó sejt mire megy. Csak mert Kanan-ék csapatában 2 jedi is van és Ahsoka is ott sündörög körülöttük, rengetegszer keresztbe tettek már a Birodalomnak, többek közt a főinkvizítort is megölték, mégis csak egyszer-egyszer folyt bele Vader vagy Tarkin a buliba. Ráadásul átütő sikert ők se értek el.

 

Az inkvizítorok tehát egy a Jedik után nyomozó szervezet, akik elég sokáig életben tudnak maradni ahhoz, hogy A) elfogjanak vagy megöljenek egy Jedit valamiképpen - azt feltételezni, hogy ilyen sohasem történt, elég nagy botorság. B) Elég infót tudnak gyűjteni a Jediről, hogy azt Vader már felhasználhassa érdemi munkájához.

Nem feltételezem, hogy soha nem történt ilyen, de legalább ennyire valószínű az, hogy az inkvizítorok döntő többsége ilyen eredmények felmutatására képtelen. Az infógyűjtés kapcsán meg elég szomorú, ha már ehhez Erőhasználókat kell képeznie a Birodalomnak, mert a kémeik vagy egyéb ügynökeik képtelenek hasznos adatokat beszerezni.

Az a baj, hogy az elmélet lehet szép és kerek, de a Rebels-ben nem ezt látjuk. Kanan pl. nem az inkvizítorok miatt bukik le, hanem Kallus-ék előtt kénytelen felfedni magát, a főinkvizítor pedig már csak akkor lép a buliba, amikor a jedi kiléte ismert. Ugyanúgy a mostani fivér és nővér is úgy kerültek képbe, hogy Ezra-Kanan-Ahsoka mindhárman már azonosítva lettek. Szóval nem annyira a felkutatás a főprofil. A nyomozás, elfogás és likvidálás már lehet, de ebben meg nagyon nem hatékonyak. Szóval egyelőre úgy látom, hogy amiben van sikerük, arra overkill-nek mondhatók, amihez pedig már tényleg szükség lenne a képességeikre, abban meg nincs elég érdemi eredményük.

 

Meg nem ezért vagy azért, de ha a látott sikerességi ráta alapján ítélünk, akkor mi szükség van a rohamosztagosokra? :P:)

Ezt már többször beszéltük más témákban, így ebbe itt nem mennék bele. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy ha tökéletesen végzi a dolgát. Elég egy apró hiba (egy szemtanú, egy túlélő, egy hátramaradt bizonyíték) és a lázadók már megneszelhetik a dolgot. Pl. most a hajón az inkvizítorok kiirtottak mindenkit, de a fénykardnyomokat maguk mögött hagyták. De persze a tökéletesen dolgozó inkvizítor egyelőre amúgy is csak egy nagyon durva elméleti lehetőség. :)

Bocsi, de ez nonszensz. Mivel a lázadók nem követik árnyékként az inkvizítorokat mindenhová, elég kicsi az esélye, hogy minden tettük helyszínén komplett Rebel CSI bukkanna fel. Ha Ahsoka nem hallgatja le pont akkor a mustafari üzeneteket és fejti meg a koordinátákat, az a hajó is az örök feledés homályába veszik. A legjobb esetben felkerül egy hírfolyamba, hogy kalózok cincálták szét. Csókolom a kezét. Azt meg már csak csendben jegyzem meg, hogy szerintem a Galaxisban nem milliós számra tehető azon lények száma, akik kapásból meg tudják különböztetni egy fénykard vágási nyomát egy lézertalálattól, pláne nem a Birodalom idejében, amikor a fénykardforgatók olyan ritkák, mint Tatooine-on az esős évszak. Nem kell ide tökéletesség. Amúgy is elég bárgyú elgondolás az, hogy csak a tökéletes munka a jó munka.

 

Pontosan. Meg arról is, hogy az ominózus főinkvizítor szinte biztos benne, hogy Vader meg is fogja ezt tenni vele. Ebből pedig következik, hogy komoly kudarcot vallott (azaz rosszul végezte a dolgát) és emiatt kell tartania a megtorlástól. Mert az nála tuti nem opció, hogy túl erős lenne és emiatt ölnék meg a sithek. :D

Én továbbra is képtelen vagyok felfogni, hogy ehhez az elmélethez neked miért kell az eddig ismert inkvizítorokhoz. Olyasmin rugózol hiábavalóan, amire még csak nem is gondoltam, amikor az elvi lehetőséget felvetettem. Nyilván nem volt neki opció, hogy majd azért hágja meg Vader, mert túl erős. Képzeld el, tudom, láttam a részt. Valószínűleg a másik kettőnél sem lesz ez opció, már most megmondom neked. Tulajdonképpen az elmélet tekintetében az eddigi három inkvizítor magasról le van szarva. Nem ők a példa, hanem egy lehetséges múlt- vagy jövőbéli inkvizítor, aki vagy létezett, vagy nem, vagy fog létezni, vagy nem. Nem ez a három!!!!! Jobban már nem tudom elmagyarázni... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy is elég bárgyú elgondolás az, hogy csak a tökéletes munka a jó munka.

Ezt nem is állítottam, csupán annyit, hogy az inkvizítorok lelepleződéséhez elég lehet egy hiba. A Birodalomtól katonai cuccokat lopnak, az eszközeik adatait megszerzik, fontos helyszíneket lepleznek le, a Halálcsillag gyengepontja is kitudódik, de biztos könnyedén titokban tartják az inkvizítorokat, elvégre jók ebben.

De mindegy, mindenki azt gondol, amit szeretne. Annyi bizonyos, hogy eddig 3 inkvizítor dugta az orrát Hera csapata környékére és mindhárom már rögtön az első alkalommal "le is bukott", amikor találkoztak. Én ebből merészen arra mertem következtetni, hogy 1-1 bátrabb vagy nagyobb kaliberű inkvizítori akció nem marad visszhang nélkül.

 

Olyasmin rugózol hiábavalóan, amire még csak nem is gondoltam, amikor az elvi lehetőséget felvetettem.

Te is hasonlóan teszel. ;) Többször leírtam már, hogy ezen elméleted helyesnek gondolom. Pusztán megjegyeztem ezzel kapcsolatban, hogy az eddig látottakból kiindulva szerintem a gyakorlatban nem kellett alkalmazniuk, noha nyilván megtették volna. Ahogyan írod is, nem tudni volt-e/lesz-e ilyen inkvizítor, én csak kifejtettem, hogy szvsz miért nem. Ettől még persze lehet, majd kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem is állítottam, csupán annyit, hogy az inkvizítorok lelepleződéséhez elég lehet egy hiba.

Amit 15 évig sikerült elkerülni, hiszen eddig nem, hogy Kananék, de a nagyérdemű sem igazán tudott az inkvizítorok létezéséről. Az akadémián legalább egy kadét nem igazán hitte el a létezésüket, márpedig ha ez olyan köztudott tény lenne, valószínűleg senki nem kételkedne, pláne nem a birodalmi akadémián. ;) Szóval ezek szerint legalább tizenöt évbe tellett, mire azok a zseniális lázadók egyáltalán tudomást szereztek róluk, ráadásul egy olyan csapat által, akik azt sem tudták, hogy nekik dolgoznak. :) Azért ez is sokat elmond.

(Amúgy a Halálcsillag is titokban maradt több mint húsz évig, márpedig az picit nagyobb, mint egy inkvizítor.)

Szóval ja, elég egy hiba, amit láttunk a Rebelsben, de arra is éppen elég utalás volt már, hogy leszűrjük: nem non-stop hibázik a Birodalom, nem minden cselekedetük totális bénázás, nincs minden titkuk minden nap a HoloNeten terjesztve. Az, hogy most lelepleződtek a gyerekrablással, is csak a vak szerencse műve.

 

Te is hasonlóan teszel. ;)

Én csak azon rugózom, hogy olyasmit látsz a szavaimba, ami ott sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

A minap megméztem szépen sorjában az eddigi részeket a 2. évadból. Nekem ez tetszett a legjobban. Nem titkolom, Ahsoka miatt. Amióta feltünt a tcw-ben, azóta kedvelem ezt a kis hölgyet. A csúcspont számomra a párbaj. Ahogy Ahsoka a fényben megjelent és lenyomta a két inkvizítort, arra nincsenek szavak.

Szimbolikus, ahogyan a fényből megjelenik! Ahsoka, aki nem lett Jedi, de tiszta maradt! Ő a színtiszta jóság! Számomra egy külön kaszt az erőhasználók között! A fénykardjainak a fehér fénye is erősíti bennem azt a sehova sem tartozást. Nem jedi, mert kivetette magából a rend, de nem sith, aminek elpusztítására padawanként megesküdött.

Nagyon féltem őt Vadertől! Az EP IV-ig ugye a nagy hármason kívül már nincs élő jedi, elvileg. Nem szeretném, ha meghalna, de az a tisztaság, ami benne megvan, teszi majd őt mártirrá! Sajnos ez benne van a jellemében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Le vagyok maradva, mint a borravaló. Ha az előzőre azt mondtam, hogy a sorozat legjobb darabja, akkor máris korrigálnom kell. Kaptunk egy brutál jó új helyszínt (minden modernitása ellenére engem Takobo egy klasszicista európai fővárosra emlékeztetett), kiváló fénykard-párbajokat és most aztán tényleg igazán érezhettük, hogy micsoda szemét rezsim ez a Birodalom. Nincs nagyobb bűn annál, ha egy anyától erőszakkal elveszik a gyerekét alantas célok érdekében.

 

A két inkvizítor az Ahsoka elleni párbajban alaposan beárazta magát, főleg az Ötödik Fivér, aki igazán még csak bele sem tudott szólni a párbajba. Egyébként gyerekműsor ellenére a Rebels igen merész volt ezúttal: amikor az epizód elején az Ötödik elhajítja a fénykardját, azzal biztos, hogy arra utaltak, hogy lemészárolta a civileket azon a a polgári hajón (ha valaki leírta már, bocsánat, a hozzászólásokat ezután futom át). Ez nekem nagyon tetszett. Az évad elején volt egy-két megbicsaklás érzésem szerint, de azóta magára talált a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Omg wtf most először látok Rebelset németül. Alig de tényleg csak alig jobb a szinkron a magyarnál. Ezrának túl mély a hangja, stb. A németektől jobbat vártam volna. Főleg a TCW 6. évada miatt. Az igen jóra sikeredett.

http://www.youtube.com/watch?v=xyFW3La8Qrg

[szerk: remélem jó topicot választottam. Ha nem akkor sorry. Csak mert a "bemutató videó" ebből a részből van. Ha ez így helyén van, a szinkronvitát már természetesen másik topicban]

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x09 - The Future of the Force

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.