Ugrás a kommentre

Star Wars SAGA PodCast sorozat


Darth Riddick

Ajánlott hozzászólás

A Birodalom visszavág PodCast hanganyaga. Résztvevők: Darth Cupsy, Wilde és szerénységem. Időtartam: kerekítve 2 óra 34 perc ízig-vérig Star Wars tartalom!

Itt hallgatható! Jó szórakozást!!
 



Az új remény videóval megcsúsztam, valószínűleg A Birodalom visszavággal együtt fog kikerülni YouTube-ra a jövő héten!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves Fórumtársak!

Végre utolértem magam és a két legutóbbi podcast adás kikerült videó formájában a YouTube-ra is:

Új remény:

 

A Birodalom visszavág:

 

A kettő együtt valamivel több, mint 5 óra!!! tömény Star Wars tartalom! :)

 

Jó szórakozást! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most vásárnap lenne esedékes a klasszikus trilógia lezárása a VI. résszel. A tematika a következőképpen nézne ki:

 

- Bevezetésként az első benyomásokat, a legjellemzőbb motívumokat néznénk meg, ami erről a filmről eszünkbe jut így elsőre.

- Ezután az első fontosabb téma az alvilághoz kötődne. Az előző adásban nem nagyon beszéltünk erről a szeletéről a galaxisnak, de most a Jabbánál játszódó jelenetek kapcsán megemlítenénk őket, illetve kiemelten néhány szereplőt is (Jabba, Boba Fett), illetve kiemelten fogalalkoznánk néhány jelenettel - Rancor, Sarlacc. Beszélnénk egy kicsit a visszatérésről a Tatooine-ra, illetve, hogy miként vesszük fel újra a hőseink történetének a fonalát.

- A másik fontosabb témakör a Birodalomhoz kapcsolódna, a II. Halálcsillagról és az Uralkodó és Vader közötti relációról is beszélnénk itt, valamint arról, hogy milyen erőviszonyok lehettek ekkor a galaxisban, mennyire volt nehéz helyzetben a Lázadás az Endor mellett lezajlott ütközet előtt.

- Az Endor kapcsán szót ejtenénk magáról a csatáról, ami egyszerre a felszínen és a bolygó körüli űrben is zajlik. A csata kitárgyalása mellett kielemeznénk, hogy min változtathatott volna esetleg a Birodalom, hogy ne ilyen végeredménnyel záruljon ez a konfliktus.

- A karakterek kibeszélése a III. rész kibeszélőjéhez hasonlóan működne, csak itt Luke lenne a középpontban és a hozzá fűződő szálakon indulnánk el a többiek felé. Vader az apja, a kettejük viszonya és a végső párbajuk, Leia származása és az ő viszonyuk - Leia kapcsán itt megemlítenénk Hant is, akivel a szerelmük itt teljesedik be, és az Uralkodó, mint Luke esetleges újabb mestere is itt kerülne képbe. 

- Aminek még egy külön témát szántam az Anakin végső tette, ez mennyire tekinthető a megváltásának, mi a helyzet az Erővel és az Egyensúllyal ez után az esemény után, illetve egyfajta trilógia (plusz egy ideig SAGA zárásként is működő) lezárásként mennyire éreztük komplettnek, befejezettnek ez után a film után a történetet.

- Kedvenc jelenetek/ami kevésbé tetszett a filmben.

- Értékelés, egyben meg lehetne itt említeni egyfajta visszatekintésként a trilógia zanzásított értékelését is.

 

Várható kezdés vasárnap 20:00 körül, ha mindenkinek megfelel az időpont. @Donát várunk vissza...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Wilde írta:

Várható kezdés vasárnap 20:00 körül, ha mindenkinek megfelel az időpont. @Donát várunk vissza...

Az egészségem rakoncátlankodik, azért nem jelentkeztem mostanában. Ha tudok, megyek, de nem tudom megígérni sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálattal olvasom Donát! Remélem mielőbb rendbe jössz! Persze nagyon hiányzik a személyed a beszélgetésekből, reméljük mihamarabb visszatérsz!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na srácok... sorry, hogy nem szóltam korábban, de még csak most (pár perce) lett biztos az, hogy az esti órákban fel kell utaznom Budapestre munka ügyben (egészen csütörtök estig ott is leszek) ... így a mai felvétel kivitelezhetetlen! :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, előre szólok, hogy lehet nem lesz jó nekem a most vasárnap sem :( Annyi munkám van, hogy nem tudom mikor és hogy végzek vele! :(

Természetesen, ha a dolog változna és látom a fényt az alagút végén ... jelzem!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 07. 10. - 11:48, Darth Riddick írta:

Srácok, előre szólok, hogy lehet nem lesz jó nekem a most vasárnap sem :( Annyi munkám van, hogy nem tudom mikor és hogy végzek vele! :(

Természetesen, ha a dolog változna és látom a fényt az alagút végén ... jelzem!

Semmi gond, az az első, csak majd írd meg előre, hogy kb. mikor lenne jó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon remélem, hogy a jövő vasárnap már össze tudjuk hozni a Jedi visszatér kibeszélőjét!

Ugye a Sequel Trilogy részeiről külön-külön van már PodCast adás, de jó lesz azokat is újra átbeszélni! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 07. 12. - 19:16, Darth Riddick írta:

Ugye a Sequel Trilogy részeiről külön-külön van már PodCast adás, de jó lesz azokat is újra átbeszélni! :)

Mindenképpen érdemes lesz, mert most már egyrészt úgy tudunk róluk beszélni, hogy egészében ismerjük a trilógiát és megvannak a kifutási pontok, másfelől pedig így a Saga teljes újranézése és kibeszélése után plusz rétegek nyílhatnak meg a korábbi értelmezések mellett. 

 

Azt akartam is kérdezni, hogy @Darth Riddick @Darth Cupsy @Donát a holnapi este jó lenne akkor a következő Podcast felvételre? Nem feltétlenül gond, hogyha nem, csak azért kérdezem, hogy akkor én is úgy szervezem az estémet majd. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Wilde írta:

Azt akartam is kérdezni, hogy @Darth Riddick @Darth Cupsy @Donát a holnapi este jó lenne akkor a következő Podcast felvételre? Nem feltétlenül gond, hogyha nem, csak azért kérdezem, hogy akkor én is úgy szervezem az estémet majd. ;)

Nekem jó, de én is támogatom, hogy minél előbb derüljön ki meg lesz-e tartva, mert ha nem akkor én is átszervezem a teendőim. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Ma este összeültünk Darth Cupsy és Wilde kollégákkal egy kis Star Wars csevegésre. A soron következő epizód, a Jedi visszatér volt ezúttal a témánk.
A podcast hanganyaga már elérhető. Szűk 2 óra 51 perc tömény Star Wars tartalom :P 

Jó szórakozást hozzá Mindenkinek! :)

 

Következő alkalomra felkészül... a Sequel Trilógia, azon belül is az Ébredő Erő! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Előre láthatólag vasárnap nyomjuk, srácok? :) 

Igen, részemről mindenképpen mehet. Az adásmenet (némileg átfedésben a 4 évvel ezelőttivel) a következőképpen nézne ki:

 

- Kezdésnek megnézhetnénk egy kicsit visszatekintve a múltba, hogy ki hogyan várta összességében az új trilógiát és ezt a filmet mennyire örült neki, hogy folytatás készül, vagy szkeptikus volt ezzel kapcsolatban és hogyan látja ezt most.

- Itt megint relevánsan előjöhetne, hogy ki mikor/hol látta először a filmet és mi volt az első benyomása róla.

- A film kapcsán beszélnénk az Ellenállás - ÚK - Első Rend háromszögről és arról, hogy pusztán az első filmből mennyit tudunk meg erről a konfliktusról. Itt felmerülhetne az is, hogy az a jelentős időintervallumot (30 év), ami eltelik a két trilógia között mennyire érezzük itt jelentősnek, akár arról is ejthetnénk néhány szót ezen a ponton, hogy a kiegészítő műveknek mennyire sikerült megtölteni élettel ezeket az évtizedeket.

- A karakterek közül a trilógia során főszereplővé előlépő Rey - Ben párossal foglalkoznánk kiemeleten (a karaktereket a régi podcast adásban elég jól kitárgyaltuk), de természetesen szót ejtenénk Finn, Poe, Han, Leia és Snoke karakteréről is, akit most olyan szemmel nézhetünk, hogy ismerjük Palpatine szerepét.

- A következő téma a kifejezetten az új trilógiához és a Disney érához kapcsolódó motívumok lennének (lehetnek karakterek, tárgyak, képességek), amelyek hozzáadtak ezzel a filmmel kezdődőden a Saga egészéhez, illetve itt említhetnénk meg a kohéziós elemeket is, amelyek pedig összekötik a korábbi filmekkel és egy alkotásokkal a franchiset.

- Kedvenc jelenetek...

- Értékelés zárná szokás szerint az adást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Wilde írta:

Bocsi, de nem nagyon volt aktivitás gondoltam elmarad, vagy Riddickkel vártatok rám?

Nem, egyedül voltam, de csak biztos ami biztos léptem fel, mert előtte léptem fel face-re és pont egy Riddick-el kapcsolatos bejegyzés fogadott, amiből gondoltam, hogy nem valószínű, hogy rá fog érni. :) Úgyhogy no para! :) 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Upsz... elnézést srácok! Most a hétvégén jegyeztem el a Kedvesemet, emiatt maradt el a mai felvétel! Elnézést, hogy nem jelentkeztem itt :(

A film megtekintésére került amúgy, frissek az élmények!!! Jövő vasárnap remélhetőleg mindenkinek jó lesz és pótoljuk!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Most a hétvégén jegyeztem el a Kedvesemet, 

Gratulálok! :)

Tök jól jött ki, mint ahogy írtam fenn is, film megtekintése után, discord join előtt gyors gondoltam meglesem a face-t és tényleg ez volt az első poszt ami fogadott. :) Még egyszer Gratulálok! :) :clap:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Upsz... elnézést srácok! Most a hétvégén jegyeztem el a Kedvesemet, emiatt maradt el a mai felvétel! Elnézést, hogy nem jelentkeztem itt :(

Gratulálok! :clap:

 

Amikor végeztek a kronológiai megtekintéssel, jön a Mandi? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a mindenit @Darth Riddick nagyon örülök, gratulálok és sok boldogságot... az adást meg majd valamikor pótoljuk! :hug:

 

11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Amikor végeztek a kronológiai megtekintéssel, jön a Mandi? :)

Mindenképpen tervben van, de elképzelhető, hogy erre majd csak az ősz folyamán kerül sor...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.