Ugrás a kommentre

Star Wars SAGA PodCast sorozat


Darth Riddick

Ajánlott hozzászólás

A hanganyag már elérhető.
 

Megjegyzés: Az elmúlt másfél hétben egy komoly PC fejlesztésen vagyok túl. Kicsit másképpen történt meg a mostani felvétel, mint legutóbb és - mint kiderült - nem sikerült mindent belőnöm még teljesen tutira.... és egy amatőr hibát is elkövettem, ugyanis Discordon belül hiába némítom magam, a felvevő programot ez nem zavarja (az Discord-tól független volt) és pl frankón behallatszik néha a mechanikus billentyűzetem kattogása, székrecsegés ilyesmik. Nem állandó jelleggel nyilván, de megesik... sorry. Erre a jövőben kiemelten figyelni fogok! Amúgy szerintem a hangfelvétel - ezeket leszámítva - jól sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vasárnap pedig akkor AOTC lesz, igaz? :)

 

Amúgy lenne egy javaslat, amely ma jutott eszembe:

Mi lenne, ha az AOTC után egy különkiadás formájában lenne szó a TCW -ről? Még a ROTS beszélgetés előtt? Nem számolna bele a kronológiába, de szerintem pont aktuális lenne, mivel egy hét múlva vége lesz a 7. évadnak - és ezzel a sorozatnak is - továbbá ha minden igaz hétvégén meglesz az AOTC, a következő állomás előtt lehetne megemlékezni a sorozatról, főképp az utolsó évadról. Tudom, hogy több, mint 100 részről lenne szó, ezért is gondoltam azt, hogy legyen a 7. évadról egy kibeszélő, persze valamelyest érintve az egész sorozatot is - kedvenc történetek, ki hogyan ismerkedett meg vele, mik voltak az első benyomások, a kasza és a visszatérés idejét ki hogy élte meg, stb. - de a fő téma a 7. évad lenne - azon belül is a Mandalore ostroma - persze a másik kettő is fontos.

Nem tudom Riddick, hogy te hogyan állsz a sorozattal, hetiben követed, vagy majd később darálod le, de szerintem a két PT film közé bele lehetne szúrni egy ilyet, ezzel még akár a ROTS kibeszélőjét is felvezethetné ez a különkiadás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vasárnapra van tervezve az Ep. II kibeszélője. A sorozattal kapcsolatban nem tudom, hogy érdemes lenne e most kibeszélni (én eredetileg egy külön adást gondoltam neki, ha már lefutott ez a filmes kibeszlő-sorozat), de megvárnám a többiek véleményét is, hogy nekik lenne e kedvük ehhez most?
A klónok támadása kapcsán, egyébként ha valakinek van kedve csatlakozni a következő adás résztvevőihez, akkor azt kérem, hogy itt jelezze majd. Egyelőre még nincs meg a pontos forgatókönyv sem, de megpróbáljuk kicsit "párbeszédesebbre" venni, hogy jobban lehessen reflektálni egymásra és ne csak mindenki elmondja nagyjából a saját szövegét. Ehhez, ha van valakinek ötlete azt is szívesen fogajduk és köszönjük a pozitív visszajelzéseket az előző részre. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először rendezzük le a filmeket. TCW-re amúgy nem is elég egy adás szerintem, vagy akkor nem beszélünk mindenről vagy csak nagyon felületesen aminek meg már nem látom értelmét. Évadonként kellene a TCW-t nyomatni, de annak, hogy a 7 évaddal kezdjük megint csak nem látom értelmét

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

Ehhez, ha van valakinek ötlete azt is szívesen fogajduk és köszönjük a pozitív visszajelzéseket az előző részre. ;)

Ezen én is gondolkodtam, de az szerintem inkább 2 fős podcasteknél működik jobban. Több fős podcastnél ha reagálni próbálsz, akkor akaratlanul is a másik szavába vágsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor szerintem maradjunk az eddigi formátumnál, annyi esetleges változatatással, hogy nem 7 vázlatpont lenne, hanem lehet, hogy csak 4-5, de erről majd még részletesebben. A vasárnapi időpont akkor előreláthatólag mindenkinek jó lenne a következő részhez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő adás kitűzött dátuma ugye vasárnap lenne (a pontos időpontról, majd még egyeztetünk, de szerintem hasonlóan a múlt héthez olyan 7-8 körül kezdhetnénk). A műsorterven némi átalakítást végeztem: lennének főtémák és altémák, az altémákon belül beszélnénk a karakterekről az adott főtémához kapcsolódóan...

 

Főbb témák a filmben:

- A szerelmi szál, ami egy központi eleme a filmnek és ezen keresztül beszélnénk a karakterek közül Anakinról és Padméról is (itt bejönne az is, hogy mennyire változtak meg az előző filmhez képest).
- A politikai szál, kitérve a Köztársaság és a Szeparatista mozgalom szembenállásra, ez talán a legfontosabb része ennek az epizódnak, itt a karakterek közül képbe kerülne Palpatine és Dooku alakja.
- A háború és a Jedik, itt a karakterek közül elsősorban Obi-Wanra és Jango Fettre gondoltam, akikről mindenképpen szót kellene ejteni, de külön beszélhetünk még esetleg Yodáról és Winduról is a Jedi Tanács kapcsán.
- Új témaként megjelenne a kedvenc helyszínek a filmben (ebben a filmben elég változatos a planéták palettája).
- A már megszokott kedvenc jelenetek és legkevésbé tetszetős jelenetek.
- A film értékelése és a rangsorban elfoglalt helye.

 

Az lenne még a kérdés, hogy a karaktereket osszuk fel, vagy mindenki hozzászólna mindegyikhez (így lehet picit hosszabb lenne az adás, de nem lenne az, hogy valakiben esetleg még maradt egy gondolat) és egy megadott sorrend szerint jönnének a megszólalások, ami persze változna, tehát nem mindig ugyanabban a sorrendben történne ez... Szóval melyik legyen? 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lesz a vasárnap. Szerintem a karaktereket most ne osszuk fel, hanem általánosságban beszéljünk róluk, a fejlődésükről. Illetve próbáljuk ki azt, hogy több legyen az interakció, én is megpróbálok rövidebb gondolatokat megfogalmazni és jobban párbeszédesre venni a figurát. 

 

Cupsy: Sajnálom :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Donáttal!

Cupsy, én is sajnálom, hogy nem tudsz jelen lenni ... :(

Valakinek esetleg nincs kedve beugrani Cupsy helyére? Valahogy úgy érzem, hogy a legideálisabb beszélgetés ez a 4 fős beszélgetés, persze működőképes több vagy kevesebb emberrel is akár, de ez a 4 fő szerintem talán a legideálisabb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben, akkor holnap este jön a következő rész, a karaktereket pedig nem osztjuk szét. Mikor kezdjünk, úgy mint a múlt héten, vagy lehet kicsit hamarabb (18.00 v 18.30)? Ha valaki szeretne beszállni jöjjön nyugodtan, most még az a megkötés sincs, mint a legutóbbiban, hogy melyik karaktert ki fogja bemutatni... @Bence1997 esetleg, vagy bárki akinek kedve van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, de jó, hogy intézkedtél... nem láttam, hogy gondban van Wilde!! Köszi! :)

Illetve akik esetleg jönnének hallgatni élőben: https://discord.gg/ZAFPvd

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.