Ugrás a kommentre

Star Wars SAGA PodCast sorozat


Darth Riddick

Ajánlott hozzászólás

Lányok, srácok! Van egy kis jó hírem. A PodCast sorozatunk hanganyagai hamarosan felkerülnek SoundCloud-ra (az Utolsó Jedik-ről készült beszélgetés fent van már, de felkerül a többi is) illetve, ha sikerül elintézni, akkor a Spotify-ra is felkerülnek az adások.

Amint elérhető lesz, jönnek a linkek is! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Sziasztok!

Végre sikerült találnom egy ténylegesen ingyenes - PodCast-re is megfelelő - platformot, ahova feltöltöttem az összes eddigi PodCast adásunk hanganyagát (és a jövőbeli adások anyagai is fel fognak ide kerülni!)

Innen elérhetitek: 

 

iOS és Android app is van a MixCloud-hoz. 

Jó szórakozást! (Akit érdekel!)

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy elég sokat vagyunk otthon, lehetne indítani egy podcast sorozatot, ahol minden alkalommal kibeszélünk egy filmet a SAGA-ból. Bevehetnénk a RO-t és a Solot is és akkor 11 epizódos lenne, részenként 60-90 perc közé eső terjedelemmel. Kinek lenne kedve ilyesmihez? Lehetnének állandó rovatok is, úgymint:

 

1. Kedvenc jelenetek (az adott filmből)

2. Legjobb kohéziós elem a filmben (ami leginkább összekapcsolja a SAGA-val)

3. Amit megtudtunk a filmből és újdonságként hatott a SAGA-ban

4. Ami a legkevésbé tetszett az adott filmből

5. A 11 filmes rangsorban az adott film helyezése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mind fent van. Valószínűleg csak le kell nyitni a listát vagy lapozni kell, vagy ilyesmi. Mind fenn van. 7 PodCast részünk van. A 7. rész ráadásul ketté van szedve ... ergo összesen 8 feltöltés van. 

 

Donát! Szuper az ötleted! 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is érdekelne Donát ötlete és érdekes lenne így az elejétől a végéig végigmenni a sorozaton. Egyébként úgy emlékszem régebben még tervben volt a Mandalori 1. évadáról is egy adás, meg esetleg egy a TCW-ról, ha befejeződik majd a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, ahogy mondod! :) Voltak ilyen tervek!

Amúgy... Donát ötletére építve:


Végig mehetnénk készítési sorrendben a filmeken (a Classic Trilogy-ról még egyébként sem készült adás):

Egy új remény
A Birodalom visszavág
A Jedi Visszatér
Baljós Árnyak
A Klónok Támadása
A Sith-ek bosszúja           
Az Ébredő Erő
Zsivány Egyes
Az utolsó Jedik
Solo
Skywalker kora

Vagy kronológia sorrendben (ennek lehet több értelme lenne) és akkor már bele foglalni az egyéb produktumokat is:

Baljós árnyak
A klónok támadása
A klónok háborúja (pilot film és sorozat általános beszélgetés)

A Sith-ek bosszúja
SOLO

Rebels (általános kibeszélő)
Zsivány egyes

Új remény
A Birodalom visszavág
A Jedi visszatér
The Mandalorian (általános kibeszélő az 1. évadról)

Az ébredő Erő
Az utolsó Jedik
Skywalker kora

Én a Resistance sorozatot nem láttam végig, az 1. évad kb feléig jutottam.... így (legalábbis egyelőre) ezt a sorozatot kihagynám.

Ezek rövidebb adások lennének, mint a korábbiak... minimum 60, maximum 90 percesek.

Mindegyiknél lennének állandó kérdések az adott produktummal kapcsolatban, ahogy Donát is javasolta.

Donát kérdéséhez csatlakozva: Kinek lenne kedve részt venni egy ilyen sorozatban??

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én benne lennék, de ha javasolhatom akkor a műsor váza előtte pár nappal legyen konkretizálva, kihirdetve hogy lehessen belőle "felkészülni", összeszedni a lehető legjobban a gondolatokat, én személy szerint arra is gondoltam, hogy írnék magamnak vázlatpontokat arról amit feltétlen elmondanék a művön belüli témakörökben, aztán ezekhez társulhatnak még az aktuális gondolatok. Az EP 9 esetében is volt olyan nálam, hogy vagy a műsor után jutott eszembe vagy már pár témakörrel arrébb jutott eszembe, hogy ezt meg azt jó lett volna elmondani az ezelőttihez csak akkor már nem szerettem volna visszakanyarodni oda. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Én benne lennék, de ha javasolhatom akkor a műsor váza előtte pár nappal legyen konkretizálva, kihirdetve hogy lehessen belőle "felkészülni", összeszedni a lehető legjobban a gondolatokat, én személy szerint arra is gondoltam, hogy írnék magamnak vázlatpontokat arról amit feltétlen elmondanék a művön belüli témakörökben, aztán ezekhez társulhatnak még az aktuális gondolatok. Az EP 9 esetében is volt olyan nálam, hogy vagy a műsor után jutott eszembe vagy már pár témakörrel arrébb jutott eszembe, hogy ezt meg azt jó lett volna elmondani az ezelőttihez csak akkor már nem szerettem volna visszakanyarodni oda. :) 

Jó ötlet, támogatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen jó ötlet Cupsy!

Azt jeleznem kell előre, hogy biztosan nem tudom mindegyik adásnak vállalni a "forgatókönyvét" elkészíteni előre. Home Office-ban is van bőven tennivalóm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jó ötlet, ha csak a filmekre szorítkozunk, mert ezeket könnyen újra lehet nézni az adások előtt (én most be is terveztem ezt), míg egy sorozatnál ezt nehezebb megoldani és sok epizód, évad összefolyhat, ha valaki már régebben látta, úgyhogy azt majd későbbre tervezzük akkor.

 

@Darth Riddick Egyébként szerintem Donát vázlatpontjaihoz sokat nem kellene hozzátenni, mert (a korábbi tapasztalatok alapján) félő, hogy nem tudnánk tartani az időkeretet és nagyon hosszúak lennének az adások. Szerintem még azt lehetne amúgy belevenni, hogy mi a legjellemzőbb az adott filmre, ha így a Sagan belül előjön és rágondolunk és mi jut eszünkbe az adott filmről, ami egy elsőre magától értetődően beugrik. Esetleg minden egyes filmnél meg lehetne még nevezni egy - egy fő karaktert akiről bővebben is beszélünk, aki nagyon jelentős szerepet kap a filmben, vagy az adott filmben nagy hatással van akár arra történetre, akár hosszú távú hatásaiban az egész Sagara. Illetve lehet, hogy én a rangsorolást kivenném, de csak azért, mert én a magam részéről annyira nem szeretem a filmeket rangsorolni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Riddick írta:

Azt jeleznem kell előre, hogy biztosan nem tudom mindegyik adásnak vállalni a "forgatókönyvét" elkészíteni előre. Home Office-ban is van bőven tennivalóm.

Ahogy @Wilde is írta a forgatókönyv nagyjából ugyanaz mindig max. egy-két csak magára az adott részre jellemző téma ami +ba bejöhet, mint pl. az "Én vagyok az apád" hatása, de ezeket közösen is meg lehet beszélni, csak annyi a lényeg, illetve én azt támogatnám, hogy előtte pár napra legyen fixálva, ne az adás előtt legyen, kimondva, hogy akkor haladjunk úgy mint az előzőnél, amivel amúgy nincs gond, csak így professzionálisabb szvsz :

 

szerk.: Vagy az is ok, ha akkor bizonyos pontokat megnevezünk az első adás előtt, hogy akkor ezek fixen végig lesznek minden résznél és akkor arra mindenki "készül" az extra témaköröket meg megbeszéljük.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy céldátumnak megnevezhetnénk a jövő hét hétvégét (gondolom hétvégén senki nem dolgozik) addig lenne idő mindenkinek újranézni a Baljóst, aki meg akarja ejteni a kibeszélő előtt, meg összeszedni a gondolatainkat.

A forgatókönyv pedig Donát listája után lehetne ez: (ebbe persze még bele lehetne írni, akinek van ötlete hozzá)

1. Kedvenc jelenetek (az adott filmből)

2. Legjobb kohéziós elem a filmben (ami leginkább összekapcsolja a SAGA-val)

3. Amit megtudtunk a filmből és újdonságként hatott a SAGA-ban

4. Ami a legkevésbé tetszett az adott filmből

5. Mi a legjellemzőbb dolog az adott filmmel kapcsolatban, ami elsőre eszünkbe jut az adott alkotásról (lehet egy snitt, egy jelenetsor, egy karakter, vagy zenei téma is)

6. Egy esszenicális karakter az adott filmből, aki nagy hatással van az adott epizódra/a trilógia, illetve a SAGA irányvonalára

7. A 11 filmes rangsorban az adott film helyezése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapjában véve tök jó eldumálni ezekről így magunkban, de gondolom azért valamilyen szinten a hallgatóságnak is csináljuk, szóval a 6-os pontra az lenne  a javaslatom, hogy osszuk fel a főbb karaktereket a résztvevők között és akkor az az ember "felkészül" x karakter(ek)ből és elmondja róla a dolgokat plusz akinek van még hozzáfűzni valója az megejti. Azért csinálnám így nehogy pl. mindenki Jar-Jart :D emelje ki és akkor valaki meg kimarad.

 

7-eshez egy rövid indoklást is adjunk szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feloszthatjuk a karaktereket, ide beteszek néhány nevet az első filmből, aki szerintem érdemes lenne, hogy szóba kerüljön: Qui-Gon, Obi-Wan, Anakin, Padmé, Jar-Jar, Maul, Palpatine, Gunray. Mindenki választhat egy karaktert (nekem igazából mindegy melyiket), de szerintem Qui-Gon és Jar-Jar mindképpen kerüljön be az adásba, mert szervesen hozzátartoznak ehhez a részhez, előbbi csak ebben a filmben szerepel, míg utóbbi a SW talán legmegosztóbb és legutáltabb karaktere és később már egyre kevesebbet láthatjuk a további filmekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.