Ugrás a kommentre

Star Wars SAGA PodCast sorozat


Darth Riddick

Ajánlott hozzászólás

Sziasztok, bocsi nem nagyon voltam mostanában a fórumon, de az egész hetem nem úgy alakult ahogy terveztem. Fizikailag sem voltam túl jól - átment rajtam egy kisebb gyomor betegség és nem tudtam készülni az adásra, a filmet sem néztem meg, de úgy alakult, hogy jövő héten tudnék jönni, úgyhogy akkor szerintem egy hét múlva 19.30-ra beütemezhetnénk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel sajnos múlt héten nagyon el voltam havazva ... ezért a Rouge One PodCast YouTube verziója csak most került ki:

2 óra 20 perc tömény Star Wars tartalom! :)
 

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

@Wilde remélem sikerült már meggyógyulnod! :) Ha így van és van egy kis időd valamikor feldobod majd a tematikát az Új Reményhez?

Igen, köszi már jól vagyok. Az alábbiakra gondoltam:

 

- Bevezetésnek most nem arról beszélnénk, hogy ki hol látta először (gondolom senki se látta anno moziban közülünk max. a SE-t), hanem arról, hogy mi volt az első benyomása amikor először látta és mennyire tetszett a film.
- Aztán még mielőtt rátérnénk a filmre szót ejthetnék a szerepéről, amit betöltött mind Hollywoodban, mind a hatását a zsánerre és kicsit erre a modern mitoszépítésre is kitérhetnénk, hogy Lucas mit alkotott meg ezzel a franchise-al, tekinte, hogy ez volt az első SW film.
- A Birodalom - Lázadás szembenállást és film fő konfliktusát megvizsgálhatnánk abból a nézőpontból, hogy mit láthatunk ebből úgy, hogyha ezt a filmet látjuk először a Saga-ból (ahogy anno 77-ben láthatták a nézők), illetve másrészről kontextusba helyezve mit tudhatunk meg a filmből a kronológiai sorrend ismeretében.
- A karakterek közül Luke, Han, Leia, Vader, Tarkin... esetleg még Chewie, R2 + 3PO kerülne szóba, akik korábban is szerepeltek, pl. Han ott megnézhetnénk, hogy mennyiben változtak meg a legutóbbi szereplésük óta.

- Kedven jelenetek, kohéziós elemek, plusz mennyire öregedett jól a film.

- Értékelés, zárógondolatok.

 

Nagyjából ennyi lenne és olyan 19.45-től mehetne az adás!

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit fűznék még a műsorvázlathoz, hogy Obi-wan nincs bele írva, de szerintem róla is kellene pár szót ejteni főleg ha Tarkinról beszélünk, akkor ő is van olyan hangsúlyos szereplő, ha nem hangsúlyosabb. Meg ha jól emlékszem a RO kibeszélőjében volt szó a birodalmi hierarchiáról, hogy miért mernek Vadernek visszaugatni, illetve Tarkinra miért hallgat, csak időszűkében nem tértünk ki rá, most jó lenne akkor pótolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyers felvétel 2 óra 32 perc lett.

Holnap (vagy rosszabb esetben kedden) várható a kicsinosított, végleges változat publikálása Mixcloud és YouTube felületeken, addig is szíves türelmeteket kérem!

Riddick

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétvégén folytatódik a Podcast sorozat, méghozzá az Ep. V-el, az alábbi témák szerint menne az adás (ehhez egyéként, ha addig valakinek van ötlete, nyugodtan tegye hozzá, mint múltkor Cupsy):

 

- Bevezetésnek az első benyomásokról beszélnénk, ami felmerül a filmről így általánosságban, hogy ki mikor látta elsőnek és milyen érzésket keltett akkor benne.

- Az első nagyobb téma a film kapcsán a Hoth-on látható csata lenne. Itt beszélnénk egy kicsit a galaxis helyzetéről, hogy mi változhatott a ANH óta, de természetesen beszénénk egy kicsit magáról a csatáról is, ami a Saga egyik nagy emlékezetes csatája és itt arról is szót ejtenénk, hogy mai szemmel nézve milyennek látjuk ezt a szekvenciát.

- A következő nagyobb topic az Erővel és Luke jedivé válásával lenne kapcsolatos, plusz itt kerülne elő először a klasszikus trilógában a Dagobahán számüzetését töltő Yoda karaktere is. Kiemelten foglalkoznánk a barlangban látott vízióval, ki hogy értelmezi ezt a jelenetet és mit indított el benne.

- A harmadik egyben záró elem pedig a Bespinhez kötődne. Itt egy olyan világot láthatunk, aminek a példáján keresztül érzékelhetjük a Birodalom nyomásgyakorlóg képességét (még egy Halálcsillag hiányában is). Az új karakterek között itt beszélnénk Landoról, de Han és Leia szerelmi szála is itt érne révbe a klasszikus "Szeretlek - Tudom" szöveggel, szóval az ő karaktereiket is megvizsgálnánk mennyit változtak a legutóbbi rész óta.
- A Birodalmi szekció kapcsán még említést tennénk a fejvadászokról, kiemelten a karakterek közül szerintem csak Bobával kellene foglalkozni, de ezt majd még meglátjuk. A Birodalom kapcsán pedig természetesen szóba kerülne Vader (az "én vagyok az apád" jelenetről is beszélnénk) és az OT-ben először itt megjelenő Uralkodó, tehát maga Palpatine is itt kerülne elő és az ő kettejük dinamikája Vaderrel.

- A kedvenc jelenetek mellett megnézhetnénk itt is a nemrég 40. évfordulóját ünneplő film kapcsán, hogy mai szemmel nézve mennyire állja meg a helyét (esetleg összehasonlítva az előző résszel), illetve mindenki gondolkozzon el előre azon, hogy szerinte miért került ilyen kultstátuszba ez a film és miért rajonganak még 40 évvel később is ennyien érte.

- A film értékelése zárná az adást.

 

Ebben a kibeszélőben kicsit nagyobb hangsúlyt fektetnénk bizonyos jelenetekre, amiből akad néhány igen emlékezetes, az adásidő kapcsán pedig igyekszem majd jobban figyelni, hogy ne szaladjon el annyira a beszélgetés, mint a múltkor és legalább a kitűzött 2 óra körüli limitet tudjuk tartani. Remélhetőleg teljes létszámban várunk majd benneteket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok! Pár napja probléma van a PC-mel. Random "kikapcsol" ... ami nem igaz, megy tovább, nem áll le. Az összes USB cucc szál el (bill, egér, mikrofon, stb...) + a kijelzők sötétülnek el és és a Windows is teljesen OFF lesz, ergo használhatatlan... Kikapcsolás után már vissza sem nagyon lehet kapcsolni (pontosabban az OS nem tölt be) legalábbis azonnal nem. Ez akkor gáz, ha mondjuk pont a felvétel közepén kezdi csinálni ezt a "csodát". Többek között ezért sem készült még el a legutóbbi PodCast YouTube verziója. 

Az új alaplap már másfél hónapja meg lett rendelve, de úgy tűnik most már tényleg nagyon időszerű lesz a csere. A hosszadalmas rendelés oka, hogy amit rendeltem sajnos nagyon nehezen lelhető fel... elvileg jövő héten megérkezik (nagyon remélem legalábbis!!)

 

Ennek fényében sanszos, hogy e technikai probléma miatt elmaradna a felvétel, ami miatt elnézéseteket kell kérnem, én sem örülök neki, hogy ezt műveli a gépem :(

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Ennek fényében sanszos, hogy e technikai probléma miatt elmaradna a felvétel, ami miatt elnézéseteket kell kérnem, én sem örülök neki, hogy ezt műveli a gépem :(

Jövő hétre is áttehetjük, addig meg hátha megoldódik. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik egyelőre jó lesz a 20:00 nekem is. :)

 

Sikerült bütykölgetni a gépet.... most napok óta hiba nélkül megy. De ha minden igaz holnap végre megjönnek a várt alkatrészek, szóval vasárnapig minden tutira rendben lesz... nagyon remélem! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Úgy tűnik egyelőre jó lesz a 20:00 nekem is. :)

 

Sikerült bütykölgetni a gépet.... most napok óta hiba nélkül megy. De ha minden igaz holnap végre megjönnek a várt alkatrészek, szóval vasárnapig minden tutira rendben lesz... nagyon remélem! :)

Én a hétvégén nem leszek itthon, de vasárnap estére itt leszek és akkor 8-tól mehet, az adásmenet pedig a múlt héten itt megosztott rend szerinte menne, ha mindenkinek jó így!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.