Ugrás a kommentre

Soundtrack albumok


Derb

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Trója-Avatar párhuzam:

 

 

 

 

 

Tegnap véletlenül elcsíptem a Tróját és beugrott hogy régebben hallottam benne egy rövidebb motívumot ami átvariálva az Avatar-ban is előkerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, kolmilan írta:

Hát hogy annyira nem eredeti a film, hogy a zenéje is másolva van, meg hasonlók.

Mondjuk nem is alaptalan. Konkrétan átemelt taktusokat az Aliensből és a nagy "macska" hangja a Tyrannosaurus Rex hangja a Jurassic Parkból. Az előbbi még a hagyján kategória, megesik, de az utóbbi azért durva. Ha már "kölcsön vesznek" más filmekből hangokat, legalább ne a legjellegzetesebbeket. A JP-s T-rex üvöltését még egy süket is felismeri. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem az Avatar zenéi közül csak az a dallam maradt meg ami miatt beraktam a videókat. Az Avatar zenéit két verzióban hallottam. Először mikor a muvit moziban láttam. Azóta nem néztem újra. Aztán a megjelenésének környékén az albumot is letudtam. Abból se tartottam újrázást.

 

-------------------------------------

 

Ha itt a fórumon vannak olyanok akik amiatt a zenés dolog miatt szapulták/szapulják Horner-t akkor rájuk a szapulókat érintő kijelentésem nem érvényes.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor én süket vagyok, mert nekem se tűnt fel. :lol:

Azt írtam, hogy egy süket is felismeri, szóval, ha nem ismerted fel, akkor nem lehetsz süket. :P 

 

5 órával ezelőtt, Rog írta:

Bennem az Avatar zenéi közül csak az a dallam maradt meg ami miatt beraktam a videókat. Az Avatar zenéit két verzióban hallottam. Először mikor a muvit moziban láttam. Azóta nem néztem újra. Aztán a megjelenésének környékén az albumot is letudtam. Abból se tartottam újrázást.

Most akkor azt magyarázod, hogy annyira nem érdekelt az Avatar, hogy nem érdekelt az Avatar. Ezzel nincs is baj, de minek ezt magyarázni? Nem érdekelt annyira, hogy a "másolásai" feltűnjenek, Oké. És? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És minek fennakadni azon amit bepötyögtem? Nem magyaráztam én semmit se arról amiről azt hiszed hogy magyaráztam. Egyszerűen csak megfogalmaztam a muvi zenéjéhez való hozzáállásomat ha már szóba került az a téma. Ha tudtam volna hogy valaki nem fogja vágni a lényegét és még nekem is esik miatta akkor inkább kussoltam volna. Fel se merült bennem hogy a muvihoz és a másolásokhoz való viszonyomról értekezzek és az se hogy mentegetőzzek miattuk. A másolásokról tartott kiselőadásodnak csak annyi köze van az irományomhoz hogy az váltotta ki a megfogalmazódását és a bepötyögését. Amúgy jó hogy megosztottad velünk néhány gondolatodat arról a másolás témáról mert érdekes dolgokról szólnak. Legalább megtudtam néhány új infót. Az viszont nagyon nem jó hogy a kommentemre való reagálásoddal sikerült nagyon felzaklatnod.

 

Valamikor azt ajánlottad nekem hogy legyintsek ha valami engem kellemetlenül érintőt pötyögsz be számomra.

 

Jimmy Vega tolmácsolásában itt a legyintésem:

 

giphy.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
2020. 08. 27. - 8:45, Rog írta:

Trója-Avatar párhuzam:

 

 

 

 

 

Tegnap véletlenül elcsíptem a Tróját és beugrott hogy régebben hallottam benne egy rövidebb motívumot ami átvariálva az Avatar-ban is előkerül.

Szép találat, Rog! Először nem értettem mire gondolsz, aztán elolvastam az alján a rövid motívum részt és egyből világos lett. :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
  • 3 héttel később...
  • 6 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.