Ugrás a kommentre

Star Wars Saga jubileum


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

(ez szerintem a minimum, bár én hosszabb időre mennék, ha mennék)

Minimum két-három nappal többre, mint ami a rendezvény, mert akkor már kellene látni is valamit Londonból. Ha már ott volnánk. Ez lenne a nyári kikapcsolódás is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

esetleg klehet h meg kéne szerveznünk autóstul... úgy értem, az utasok összedobják a benzinpénzt.... úgy hogy jönne ki? Komppal?

Sokkal több lenne. Főleg időben. Én nem akarok Europán keresztül autókázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 hónappal később...

:D

 

Diákjeggyel. Állva. A végén elsprinteltem a művészkijáratig, de ők is sprinteltek (taxizták az egész zenekart, gondolom szállodába de amilyen tempóval mentek még az sem kizárt hogy a reptérre) úgyhogy csak 2 db aláírás sikerült, meg azt akivvel mentem, lefotóztam néhányukkal. Úgyhogy maradt még mit dedikáltatnom a következő ilyen esetre is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

CELEBRATION EUROPE

 

A múlt héten osztottam-szoroztam a Celebration Europe-pal kapcsolatban. Feltételezve, hogy ha már egyszer kijut az ember Londonba, többet szeretne látni belőle, mint a SW-fesztivált, a következő összegek jöttek ki:

 

1. Repülőjegy: EasyJet, Bp - London Gatwick oda-vissza, indulás július 11., érkezés július 16.: 33750 Ft

2. Transzfer a reptérről Londonba: 2*2300 Ft

3. Szállás: 25000 Ft

4. Busz- és villamosbérlet Londonban egy hétre: 5200 Ft

5. Belépőjegy három napra, július 13-15.: 20000 Ft

 

Összesen: 88550 Ft, kerekítve 90 000 Ft plusz kaja és múzeumi belépők, akinek kell.

 

Megjegyzések:

1. Lutonba is lehet repülni, de onnan elvileg macerásabb bejutni Londonba, mint Gatwickről. Ha egy nappal hamarabb jön haza az ember, tehát a rendezvény utolsó napján, akkor is ugyanennyi a jegy.

2. Transzfer óránként indul, az utazási idő másfél óra. A pályaudvarra visz.

3. A szállásról Bomarr tud majd részleteket mondani. Hatágyas szoba.

4. Mivel nem tudni, melyik zónában van a szállás, a minden tömegközlekedési zónára érvényes busz- és villamosbérletet néztem ki első körben. Ez elég jutányos, feltéve, hogy nem akarunk metrózni, mert akkor ennek többszörösére emelkedik az ár. Ha megvan, melyik zónában szállunk meg, lehet finomítani ezt a tételt.

5. Szerintem érdemes mindhárom napra megvenni a belépőt. A kétnaposhoz képest nincs nagy felár, és ki tudja, ha lesz maratoni SW-vetítés itt is, nehogy lemaradjon róla az ember... :)

6. A múzeumi belépők nagyon drágák, de ez a programpont nem kötelező. :)

 

Szóval a végösszeg 90 ezer forint + kaja (+ egyéb belépők). Ez szerintem nagyon jó, ennél rosszabbra számítottam. A héten jó lenne eldönteni, kinek felel ez meg, ki szeretne jönni, mert a jegyeket mihamarabb meg kéne venni (mielőtt megdrágulnak a jegyek, vagy megtelnek a járatok). A vásárlást jó lenne még ebben a hónapban letudni, és a szállást is le kéne foglalni mihamarabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép összeállítás Zoli! Én a héten, konkrétan vasárnap estig megmondom megyek-e. Remélem addig ráér. Az a plusz kaja mit takar? Az is lehet, hogy elég sokba kerül...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a kaja külföldön nem nagyságrendekkel drágább, mint idehaza. Szerintem a kaja egyéni dolog, kinek mi és mennyi az igénye. Szóval ez legyen a legnagyobb baj.

 

Mivel ennyi tartozásom van a hitelkártyámon, így szinte biztos, hogy nem tudok menni :) De még igen erősen átgondolom, hogy mit tudok tenni az ügyben :)

A július 16-i hazaérkezés talán-talán nem ütközik azon kolléganőm horvát útjával, akit helyettesítenem kell. Mert kb. akkor mennek, ez már tuti.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kaját érdemes vinni... zacskós levest meg hasonlókat, hogy ne menjen erre a pénz.

Én is valami ilyesmire gondoltam. Öt napot ki lehet bírni totál alapkaján is.

Anyuval beszéltünk épp az útról, és nem mondta, hogy megőrültem :) Inkább azt, hogy gondoljam meg. Végül is van még elég keretem hozzá :) Néhány napig ezen fogok agyalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó az összeállítás Zoli.A baj természetesen a pénzzel van mint mindig.Nem drága szerintem sem, sőt június végén még dupla fizetést is kapok.Csak az a baj, hogy kell tandíjra.Még van egy évem.Azt gondoltam, hogy minimum 200000 ft ezért nem is kezdtem gyüjteni rá hamarabb.Ennyit nincs türelmem összerakni.De most meg már késő elkezdeni mert addig nem jön össze.

Amúgy mikor kellene fizetni?A kaja elég drága Londonban(sokan mesélték akik voltak kint), a legolcsóbbnak a Mcdonalds-ot mondják.De ez tényleg lényegtelen.

Pedig de elmennék.De néha az ember eszére is kell hallgatni nem csak a szívére.Jövő hétig én is agyalok rajta, hátha tudok lóvét szerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meginterjúvoltam kolléganőket, és melóhely nem akadály (vagyis a 16-át megoldják pénztárosok nélkül). Most már csak nekem kell elhatározni magam, de már most halálra izgulom magam :cry:

Á, szóval inkább igen, mint nem, de még alszom rá egy picikét :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kaját direkt nem számoltam bele, merthogy az attól függ, az ember mennyit akar rászánni. Angliában tudtommal minden drága, a kaja is. Ha valaki hajlandó otthonról hozni, az nagyban csökkenti ezeket a kiadásokat. Csak férjen bele a 20 kilós csomagba. :) Mondjuk egy publátogatást azért megejtenék, ha már ott vagyok. A folyékony kenyeret is ki kell próbálni. :) Amúgy ennyi idő alatt biztos talál az ember olcsón beszerezhető kaját Londonban is. :cry:

 

A fizetést illetően a legsürgetőbb szerintem a repülőjegy. A fapadosok folyamatosan variálják az árakat, és ahogy közeledünk az indulási időpont felé, általában emelkedik az ár, vagy rosszabb esetben megtelik a járat. Ezért gondolom, hogy azt még ebben a hónapban le kéne foglalni.

A CelEu-jegyek esetében szerencsére nincsenek ilyen gondok. Azok nem fogynak el, szóval az ráér... :D

A többi költség meg helyben lesz fizetve.

Tehát kb. a hó végére kéne 35 000, majd valamikor áprilisban-májusban, ízlés szerint, kb. 20 000, és júliusra 35 000 plusz költőpénz.

 

Bomarr, a szállásnál kell valamit előre fizetni?

 

Karrde: Jó, hogy jössz. :D

 

Kudar: Jó utat és jó szórakozást! Majd számolj be a tapasztalatokról! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde: Jó, hogy jössz. :)

Azért még alszom rá, hogy kicsit legyűrjem a félszemet :cry:

 

Kajában nagyon kis igényű tudok lenni, nálam az nem lesz gond. Meg piszok spórolósan tudok csomagolni :) Ez a pubos dolog nagyon jó ötlet, tényleg ki kell próbálni.

 

Biztosítás, egyebek? Nekem már ez is eszembe jutott. Majd még filózok, hogy mi az, ami esetleg szükséges lehet :) Majd megkérdezem kolléganőm "repteres bakter" (értsd: utasellenőr) lányát a tudnivalókról :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szállások között ugy nézem még válogathatunk is majd. Ahhoz viszont, hogy pontosan kalkulálhassunk tudnunk kell mennyien megyünk. Mi ugye eredetileg hat ágyas szobákkal számoltunk, de ahogy nézem az nem fog összejönni -aztán majd kiderül. Ugyan igy egy picit drágább, DE még a 90.000 Ft-os limitben benne leszünk mivel alább kerekitve lett, tehát nem sokkal drágább a cucc. Itt egy gyors példa:

 

Norfolk House (két csillagos szálloda). Ha esetleg négyen megyünk kivehetünk négy ágyas szobát. Konkrétan arra az öt napra amire megyünk ez 403 Fontba vagyis 145,080 Ft-ba kerül, amin négyen osztozunk tehát fejenként 36,220 Ft-ba kerül. Ez még ippeg benne van az alábbi 90.000 Ft-os limitbe. Tehát NEM kell többel számolni.

 

A szobában van TV, külön fürdőszoba (benne zuhanyzó és mosdó), kávé és teaföző, telefon... és kapunk reggelit. A szállodában ebédelni és vacsizni is lehet, de valszeg ahhoz külön kell fizetni. Igy nézz ki kivülről:

 

059581a_hb_a_001.jpg

 

És belülről:

 

059581a_hb_w_002.jpg

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.