Ugrás a kommentre

Star Wars Saga jubileum


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A napokban volt egy exkluziv vetités, melyen az ep.4 ment le a 30. évforduló okán. Ott készültek az alábbi képek Lucasról és Hamillról... hiába, van akinek jól áll az öregedés van akinek kevésbé :D Ennek ellenére jó igy együtt látni őket...

 

r2681321984.jpg

 

r3711208581.jpg

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami arról szól, h a Lázadók az endori győzelemután 20 évig alkoholizáltak?

Nem kell feltétlenül úgy lennie.

Valamikor a 20 év közben bevinnék őket a detoxba, járnának a névtelen alkoholisták klubjába és mikor a 20 év letelik kigyógyulnának az alkoholfüggőségből. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted filmen is így nézne ki Hamill? Ó drága, a sminkesek és a CGI technika csodákra képesek együtt.

Uggyan... szerintem úgy fel lehetne turbózni, hogy jobb lenne, mint Anakin meg Obi együtt :)

 

Schwarzenegger is egész jól el tudja játsszani, hogy kb ugyanaz a modell mint amelyik az első Terminátorban volt. OK hogy Luke-on több lne a sminkes munka, de megérné :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Figyelem emberek!

Most egy történelmi ritkaságot láthattok! Már egy ideje rábukkantam, csak nem éreztem késztetést arra, hogy nagy közönség elé tárjam.

Most, hogy olvastam a klubnapon megjelent újságcikkes különszámot aktualitást éreztem, hogy megosszam veletek.

 

Az első megjelent újságcikk Magyarországon a Star Wars-ról!

Csak itt a SAGA fórumon!

fszmxxi37.jpg

(Akit csalódott, mert félrevezette a bevezetőm, hogy nagyobb dolgot várt, attól bocsánatot kérek!)

 

Ez a cikk 1977. szeptember 10. jelent meg a Film, Színház és Muzsika című folyóiratban!

Nem egész 4 hónappal az amerikai premier után!

Nem biztos ugyan, hogy ez az első cikk az SW-ről, de az biztos, hogy korábbit én még nem olvastam, nem láttam, nem tudok róla. Amíg valaki nem mutat korábbit, addig ő a legidősebb.

Nagyon korrekt kis cikk, pláne, ha azt vesszük, hogy itt még kevesebbet tudtak a filmről, mint később amikor már ökörségeket irogatnak.

 

Remélem volt aki érdekesnek találta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és amilyen viszonyulás volt akkoriban az amcsi filmekhez kis hazánkban.

Viszonyulás érdekes dolog, mert szerintem akik az újságoknál dolgoztak, jobban érdekelték őket a nyugati, amcsi alkotások, mint a szovjet "gyönygyszemek". De muszáj volt valamilyen szinten odamondani, mert különben ha túlzásba vitték a tömjénezést azt nem nézte jó szemmel a párt.

Egyébként ez a alatt a cikk alatt ugyanekkora terjedelmű hír, hogy Sinatra ismét forgat a Contract on Cherry Street c. amcsi tv-filmben.

Általában vagy valaki hazai, mint ezen a számon Huszti Péter a címlapon, vagy valaki nyugati, pl Cathrine Deneuve, az előző számén. Szemrevaló kis hölgyemény volt akkoriban, De Sophia Loren is gyakori címlapos volt.

Az akkori premierfilmek: Fedőneve: Lukács magyar film. Santiago felett esik az eső c. francia-bolgár film.

Ja és a TV-műsorban olvasható, hogy szerdán szept.14. 18órakor élő közvetítés a Népstadionból Vasas-Borussia Mönchengladbach BEK-mérkőzés.

 

Örülök, hogy tetszett ez a kis cikkecske.

Egyébként lehet, hogy azért viszonylag pontos a cikk, mert egy külföldinek a fordítása, Lagalábbis a Ciné Revue erre enged következetni.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönjük!!!

 

Azt figyelitek hogy a két ismert színész neve mellett a fiatal nímandok közül pont Harrison Fordot hagyták ki? :D

 

 

 

És külön dicséret a "fényfegyver"-ért!!! Mennyivel jobban hangzik, mint a lézerkard :D

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként lehet, hogy azért viszonylag pontos a cikk, mert egy külföldinek a fordítása, Lagalábbis a Ciné Revue erre enged következetni.

Szerintem az a francia újságnak a neve, ami alapján írták a cikket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sose értettem, hogy mi a fene van abban, hogy egyszer fénykard, máskor lézerkard. Nem tök mindegy végülis? Lucas még a klubon levetített doksifilmben is lézerkardról beszél ami egyeseknek szúrja a szemét.

Nah mindegy. Csak nekem mindig is marha furcsa, hogy ilyenen vitatkoznak. Mintha bizonyíték lenne erre vagy arra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért furcsa, mert általában fordítási hibáról van szó. :D De egyébként igazad van, marhára mindegy! Csakúgy mint a Greedo vagy Han lőtt először kérdés. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Egyetértek, ráadásul az EpI óta már teljesen értelmét vesztette az egész, ott ugyanis Anakin Lasersword-ot mond, ha jól emlékszem, aminek jelentés: lézerkard. A lightsaber meg fénykard, de ezeket simán vehetjük egymás szinonímáinak is a magyarban. Szerintem százszor inkább lézerkard, mint fényszablya vagy fényfegyver.

 

Egyébként meg Magyarországon a lézerkard az elterjettebb szerintem. Ez olyan, mintha valaki most hadatüzenne a Sztár vársznak, amely kiejtési módot én speciel utálok (mármint ezt a hangzást), de elfogadom, hogy sokan így mondják.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Nekem is mind1 hogy minek nevezik. Dooku is sword-öt mond amikor odamegy Obiékhoz Grivi hajóján.

 

Megnéztem egy régi fekete-fehér EP4 képregényben és Luke sugárpallosnak nevezi. Talán arról az újságról magyaráztak a klubos vetítésen. Lehet hogy azt kreálták a mieink.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nameg amikor a Jedi-t Dzsedinek mondják Dzsidáj helyett. Nade ez csak szörszálhasogatás csak tényleg a klubnapon Odyval ezen röhögtünk. :D

Amúgy egy apró momentum a múltból amikor megjelent idehaza a Jedi visszatér a mozikban, az akkor aktuális heti politikai tv műsorban melynek ki hitte volna a Hét volt a címe....szóval ebben a műsorvezető pacák ( hirtelen nem jut eszembe a neve) az nem tökölt a kiejtéssel simán "jedi visszatér"-t mondott. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem ne mondják a "lightsabert" lézerkardnak.Ki tudnék futni tőle a világból.A light-ot sehogyan se lehet lézernek fordítani.Az ilyen pontatlanságok miatt történnek olyan ostoba forditások, mint a good work-ot köszönömre fordító idíóta által elkövetett hiba az EP 2-ben.Van az angol szó nézze meg a szótárt és fordítson, de ne úgy ahogy ő gondolja, meg mert az olyan magyaros.

A Dzsedi más.Magyarországon mindíg is Dzsedi volt jobban hangzik, mint a Dzsedáj-lovag Bartha úr használatában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a Dzsedi is egy ugyan olyan szinkronhiba, mint bármelyik más, sőt, sokhoz képest, amit olyan nagynak vélünk, még azoknál is nagyobb. Egyszerűen rossz ejtés, és még nem is magyaros, mivel akkor jedinek kéne lenni, nem Dzsedinek.

 

A "good work" "köszönöm" melléfogás nem inkább a "Good job!" "Ez megnyugtat!" ferdítés akar lenni, frenkie? :D Bár ígyse, úgyse tudom, hogy lehetett azt mellényomni (bár a megnugytat is legalább olyan cinikus), mert még szótagra sem passzol, ha az lett volna az indok.

 

Viszont az egész szinkronmizériában én azt nem értem, hogy vannak, akik szidják az ep4-5-6 új szinkronját is, meg az ep1-2-3 szinkronját is, de közben istenítik az ep4-5-6 eredeti szinkronját, pedig azokban vannak ám az igazi melléfordítások, meg kihagyások. Klón háborúk és Biggs kihagyása a szövegből, "Törpéket is bevesznek rohamosztagosnak"-ból jövő téveszmék ("miért mondja ezt Leia, ha klónok?" című fikázás), Dzsedi, Vader monotonitása az ep5-ben, Yoda kertitörpe hangja szintén ott és még sorolhatnám.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.