Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az Erő-érzékenység képzés nélkül legfeljebb jó reflexeket ad. Ha pedig épp egy galaktikus lázadás van alakulóban nehogy már ne vonzzon magához pár tehetségesebb katonát. Akik között épp ezért akár Erőérzékeny is lehet. Persze a film egyszerű emberekről szól de ez nem jelenti, hogy a képességeik nem kimagaslóak. Ha nem igy lenne akkor a film öt percig tartana mert mindenkit lepuffantanának az első akció jelenetben.

Ráadásul mivel ez a spoileres topic talán nyugodtan le lehet irni: Chirrut az egyetlen akiről 100 százalék biztosan tudjuk hogy meg fog halni ebben a filmben. A szinészek véletlenül elkotyogták a Celebration-ön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a Chirrut Erőérzékenység abszolúte nem tetszik. Remélem, hogy nem Jedi-szinten Erőérzékeny, hanem csak annyira, hogy az Erő a hite miatt kicsit jobban segít neki a látásban, mint egy hitetlen vaknak. Mert valamilyen szinten minden élőlény, az agyférgektől az űrcsigáig Erőérzékeny. Az eddigiek alapján az Erő még ezeknek az embereknek is segíthet - még Hannak is -, csak manipulálni nem tudják. De azért nekem ne legyen egy látens Jedi lovag, mert akkor ennyi erővel már egyből betehettek volna egy Jedi lovagot is. Vaderrel meg abszolút össze se fusson, nem, hogy harcoljon. Hiszen úgy szólt a fáma, hogy ez nem a Jedik és Sith-ek filmje, hanem a kisembereké. Most meg már van Sith-ünk (oké, ez adta magát), egy Erőérzékeny mamától származó főhősünk (aki ezek alapján gyanús, hogy szintén Erőérzékeny), és egy Erőérzékeny szerzetesünk. Hát igen, ilyenek a kisemberek, látens szuperhősök.

 

Valahogy így képzelem. Tehát nem jedi. Sose volt padawan. De a tegnapi elmélet miszerint az erő egyházának képviselője szerintem kiegészülhet azzal, hogy erőérzékeny.

Képzetlen illetve más képzéssel rendelkezik és van pár képessége. Vader-rel meg nem úgy képzeltem, hogy fénykard-párbajt vív nagytotálban és valószinüleg nem fognak összefutni, de ha mégis, Vader belepasszírozhatná egy pálmafába vagy valami. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erő-érzékenység képzés nélkül legfeljebb jó reflexeket ad. Ha pedig épp egy galaktikus lázadás van alakulóban nehogy már ne vonzzon magához pár tehetségesebb katonát. Akik között épp ezért akár Erőérzékeny is lehet. Persze a film egyszerű emberekről szól de ez nem jelenti, hogy a képességeik nem kimagaslóak. Ha nem igy lenne akkor a film öt percig tartana mert mindenkit lepuffantanának az első akció jelenetben.

Ráadásul mivel ez a spoileres topic talán nyugodtan le lehet irni: Chirrut az egyetlen akiről 100 százalék biztosan tudjuk hogy meg fog halni ebben a filmben. A szinészek véletlenül elkotyogták a Celebration-ön.

De a jó képességeket muszáj az Erőnek adnia? Szerintem nem. Lehet valaki jó lövész az Erő nélkül. Lehet valaki mesterpilóta az Erő nélkül. Lehet valaki remek bunyós az Erő nélkül. Lehet valaki zseniális stratéga az Erő nélkül. A Lázadás meg innét nézve mágnesként vonzza az Erőérzékenyeket, és lassan minden második lázadó az. Chirrut, Jyn(?) - ezek ketten mindjárt egy csapatban -, Luke, Leia, Ezra, Kanan, Ahsoka... Nem is értem, a Jedik miért panaszkodtak, hogy fogynak. Innét nézve lassan ott járunk, hogy ha bármelyik bolygón eldobunk egy követ, az egy Erőérzékenyt fog fejbe találni. Akivel ott az Erő, az már nem kisember. Az már a Star Wars kezdő szuperhőse. A kiemelkedő kisemberek a Han Solók, Poe Dameronok, Wedge Antillesek, Sabine Wrenek, akik az Erő nélkül kiemelkedőek. Én ilyeneket akarok látni.

 

Az eddig látottak meg nem azt mutatják, hogy képzés nélkül az Erőérzékenyeknek csak a reflexe lesz jó. Anakin belelátott a jövőbe, Leia olyanokra emlékezett, amikre nem emlékezhetett és távolról is megérezte a testvérét. Ezra hatalmasat volt képes ugrani és ki tudott nyitni egy Holokront, ezek szerint Chirrut vakon simán lát, a kis rodi a TCW-ben már lebegtette a játékait, a kis ithori érezte Ezra érzéseit, Rey pedig használta az elmetrükköt és magához rántotta a fénykardot. Ez nekem egy hangyányit azért többnek tűnik, mint jó reflexek.

 

Az, hogy Chirrut meghal, az nem tudom, mit számít. Attól még szerepelni fog a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a jó képességeket muszáj az Erőnek adnia?

Vak és karatézik. Igen, muszáj különben hülyeség. Jynről meg senki nem mondta hogy Erőérzékeny. De ha olyan karaktereket is Erőérzékenynek veszünk akikről ezt senki nem állította akkor valóban már kettőnél tartunk....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vak és karatézik. Igen, muszáj különben hülyeség. Jynről meg senki nem mondta hogy Erőérzékeny. De ha olyan karaktereket is Erőérzékenynek veszünk akikről ezt senki nem állította akkor valóban már kettőnél tartunk....

Elég sok film szól arról, hogy a karatézó, kungfuzó, akármiző emberke még fakon is istencsászár harcos. Nagyjából minden második Bruce Lee filmben előjön, tuti hogy van pár Jackie Chan film is, amiben ez benne van, és a többi. A képregényfilmekben is akad pár vak harcos. És aki ismer vakokat, az tudja, hogy nem magatehetetlenek, sőt, meglepően sok olyan dologra képesek, amire nem gondolnál - jó, verekedni én sem láttam még egyet sem, de láttam már olyat, amit egy vakból ki nem nézne senki. Például megmondja, hogy melyik busz hányas, mert egyszerűen felismeri a motor hangját. Ti meg tudjátok különböztetni a buszok motorjainak a hangját? Szóval szerintem egy olyan Galaxisban, ahol egy misztikus energiamező irányít minden, egy karatézó vak sem hülyeség. A mi világunkban az lenne, de nem a messzi-messzi Galaxisban. Ott kicsit mások a standardok.

 

Jyn Erőérzékenységénél meg nem véletlen van ám ott a kérdőjel, meg az a szó, hogy "ezek alapján gyanús". De a Catalyst már igazolta, hogy az anyja Erőérzékeny volt - ugyan nem annyira, hogy a Jedik elvigyék. Ezután nem botor dolog feltételezni, hogy Jyn is az. Legalábbis eddig az Erő nagyon is örökölhetőnek tűnik. Anakin -> Luke, Leia -> Ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval szerintem egy olyan Galaxisban, ahol egy misztikus energiamező irányít minden, egy karatézó vak sem hülyeség.

De pont ez az hogy ebben a világban minden természetfölötti ebből a misztikus energiamezőből ered. Persze hogy van értelme a karatéző vaknak... ha Erőérzékeny. Ha nem és csak úgy képes rá akkor meg baromság, ami önkényesen a coolság kedvéért felrugja az SW világ szabályait és ráhúzza az idézett over-the-top kungfu filmek egyik kellékét anélkül hogy venné a fáradságot és "star warsositaná". Tudtad egyébként hogy vannak wuxia filmek amikben majdnem mindenki repked? Rengeteg ilyen film van. Akkor a következő SW filmben már az is oké lesz ha a szereplők hirtelen szárnyra kapnak csak mert más filmekben már láttunk ilyet? Ne már.

 

Vakokat meg ismerek. Ja jó a hallásuk. Ettől még mindegyikük rosszabbul tájékozódik mint a látók. A jó hallást meg egy bunyóban a hajukra kenhetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy az ember repked, az valóban természetfeletti. Az, hogy meg tud csinálni olyat, amit egy látó, annyira azért nem. A valóságban is képesek rá. Persze nem olyan extrémen, de ez az SW. Ez a szint nálam simán vállalható. És mivel az SW alapból mindenféle filmből nyúl, ezért azért nem meglepő, ha ezt is lenyúlják egy verekedős filmből, ha már egyszer felhasználtak egy kínai verekedős filmsztárt.

De nekem ne legyen potens Jedi! Az Erőérzékenység szót eddig azokra használták, akik potens Jedik vagy Sith-ek. Ergo képességük is ennyi, vagyis ők is - képzés nélkül!!!!!! - képesek olyasmire, amire egy Jedi is, csak a Jedik könnyebben és nagyobb volumenben csinálják. Ilyen ne legyen! Ez nem mezei ember, hanem egy szuperhős, csak amatőr szinten. Azt meg kenjék a hajukra, akkor használják a valódi szuperhősöket.

Legyen egy olyan ember, akit segíti az Erő, de amúgy semmivel sincs több affinitása az Erő használatára, mint Hannak. Vagyis nem Erőérzékeny, sosem lehetett volna semmi esélye arra, hogy Jedi legyen, mert az Erő nem hallgat rá. Nem Erőérzékeny.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy az ember repked, az valóban természetfeletti. Az, hogy meg tud csinálni olyat, amit egy látó, annyira azért nem. A valóságban is képesek rá.

Nem egyáltalán nem képesek rá. Ez a probléma. Leia pedig Erőérzékeny (sőt annál is több: a Kiválasztott lánya) és mit is láttunk tőle? Hallotta Luke-ot messziről meg megérezte Han halálát. Nem tudom mi miatt alakult ki benned az a kép hogy aki Erőrézékeny az rögtön szuperhős (ellentétben a kungfuzó vakokkal!), de szerintem könnyen lehet hogy pont az RO fogja egyértelművé tenni az ellenkezőjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy miért alakult ki bennem ez a kép? Nem is tudom, talán azért, mert Ezra egy fegyverekkel megrakott ládával felugrott a két emelet magasan lebegő Ghostra, majd később vagy ötven métert ugrott, emellett megérezte Kanant, a fénykardot és kinyitotta a holokront? Mindezt úgy, hogy még azt sem tudta, mi az az Erő! Szerinted erre egy átlagember képes? Vagy mert Rey simán megelmetrükközte a rohamosztagost, belelátott egy elég ütős vízió keretében a múltba és a jövőbe, és magához rántotta a fénykardot? És még semmiféle képzésen nem esett át! Erre egy átlagember, aki nem Erőérzékeny, képes az SW-ben? Vagy mert egy bébi rodi a játékait lebegtette? Vagy mert egy bébi ithori érezte Ezra érzéseit? Bármilyen más gyerek képes erre? Ezek mind Erőérzékenyek és tudatos Erőhasználók = az SW kezdő szuperhősei.

Chirrut is lehet szuperhős az Erő segítségével, de ne legyen tudatos Erőhasználó, vagyis ne legyen Erőérzékeny. Higgyen az Erőben, de az hit és ne tudás legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és ezek mellett a példák mellett nem vetted észre hogy vannak akiknek az Erőérzékenységük a jó reflexek mellett jószerivel semmit nem ad? Az Erőérzékenységre nincs általános szabály. Egyáltalán nem lesz tőle valaki tutira szuperhős palánta. És nekem úgy tűnik hogy ezzel az RO készitői is tisztában vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, nem olvastam sokat vissza csak látom hogy miről vitáztok, de az infó Chirrut Erő-érzékenységéről honnan van? Csak mert Chirrut semmilyen szinten nem Erő-érzékeny, csak Erő-hívő. ;)

 

StarWars.Com: Though he lacks Force abilities, this warrior monk has rigorously honed his body through intense physical and mental discipline.

Wookieepedia: Though not sensitive to it,[3] Îmwe was a strong believer of the Force and the Jedi way,[4] carrying a simple staff[5] and traditional lightbow bowcaster,[6] contrasting greatly with his partner's more pragmatic personality.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annyit látok, hogy a cikk Erő-érzékeny harcosnak nevezi meg Chirrutot, de ez akkor is ellentmond a StarWars.com-os hivatalos leírásnak, így szerintem erős fenntartásokkal kezelendő. Valamint szerintem teljesen logikus, hogy nem az. Ő pontosan az ami, egy szerzetes, aki hisz az Erőben, mint felsőbb hatalom, de nem képes érzékelni, használni azt. Ő egy hívő, akár egy keresztény.

Szerkesztve: - Kira
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész leírás nagyon specifikus. Olyan mintha egy Lucasfilmes sajtó-anyagból lenne (miért emelné ki egy sima néző hogy Kyber kristály lóg Jyn nyakában?). Könnyen lehet hogy az újraforgatások óta néhány sw.com-os adat felülírodott. Vagy a sajtós nézte be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a Chirrut Erőérzékenység abszolúte nem tetszik.

Pedig lehet Erőérzékeny, eleve a Jedhán él, ki tudja miféle szerzetek laknak a Whill templom árnyékában, de simán elképzelhető, hogy az Erőre fogékonyak is akadnak közöttük. Sőt inkább az lenne a fura ha nem lenne ilyen ezen a szent bolygón. Persze ne vigyék túlzásba a dolgot, de ha csak érzékeltetik, hogy Erőérzékeny azzal nem lesz bajom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és ezek mellett a példák mellett nem vetted észre hogy vannak akiknek az Erőérzékenységük a jó reflexek mellett jószerivel semmit nem ad?

Többen is vannak? Nekem egy példa sem jut eszembe. Még Anakinnál is csak tévesen hitte azt az átlagember, hogy jó a reflexe, az első arra kóválygó Jedi meg közölte, hogy valójában a jövőt látja. Ez nekem ugyanúgy szuperképesség és tudatos használata ennek a képességnek, amit a Jedi Templomban a teszten prezentált, amikor csont nélkül sorolta, mi van Windu kütyüjén. Szóval, kik azok, akiknek Erőérzékenységük a jó reflexek mellett jószerivel semmit nem ad? Emlékeim szerint egyedül Luke az, aki nem mutatta semmilyen különleges képesség tudatos vagy tudatlan használatát, amíg nem kezdte el Ben képezni, de ő még jó reflexeket sem villantott, plusz igazán semmit sem láttunk vagy hallottunk a képzés előtti életéből, hogy abból messzemenő következtetést vonjunk le.

Szóval szerintem nagyon is van itt szabályszerűség. Az, hogy valamilyen szuperképesség formájában látványosan megmutatkozik az Erőérzékenység még a tanulás megkezdése előtt. És az nem a jó reflex.

 

De talán átláthatóbb lesz a véleményem, ha kifejtem, hogy is képzeltem én (eddig) Chirrut helyzetét. Számomra az Erővel kapcsolatban kétféle élőlénycsoport van: azok a lények, akiket irányít az Erő, és azok, akiket irányít az Erő, de akiknek engedelmeskedik is. Utóbbiak az Erőérzékenyek.

Ben mondta az ep4-ben Luke-nak: az Erő irányítja a Jedi lépéseit, de engedelmeskedik is az akaratának. De nem csak a Jedik akaratának, hanem az Erőérzékenyek mindegyikének, nevezzék őket Jedinek, Sith-nek, Rennek, Dagoyan mesternek, akárminek. Az Erőérzékeny az, aki szimbiózisban az Erővel létezik, oda-vissza hatnak egymásra. Az Erő irányítja őket, de ők is irányíthatják az Erőt. Ezért láthatnak a jövőbe, a múltba, távoli világokba, tudnak villámot gerjeszteni vagy elnyelni, túlélni halálos sérüléseket, visszapasszolni lézernyalábokat hajszál pontosan, vakon harcolni, magasat ugrani, magasról leesést sérülésmentesen átvészelni, tárgyakat mozgatni, lézert megfagyasztani, vagy bármi.

És vannak azok, akik ezekre nem képesek, mert nem Erőérzékenyek, vagyis nem megfelelően magas ahhoz a midi-chlorian számuk, hogy az Erő engedelmeskedjen az akaratuknak. De velük is ott az Erő, mert midi-chlorian minden élőlényben van, minden élőlénynek susogják, hogy mit akar az Erő. Ezt sokan tudatosan nem hallják, és betudják azt szerencsének, ösztönnek vagy megérzésnek. Egy félkomoly példával élve: ha Han azt mondja, hogy van valami rossz előérzete, akkor nem előérzete van, hanem a benne lévő midiken keresztül az Erő megsúgta neki, hogy sz*r van a palacsintában. Han, Poe, Hera és a többiek, mind Erőérzékenyek, hiszen minden élőlény az, mert minden élőlényben ott vannak a midi-chlorianok, amik szüntelenül közlik gazdatestükkel, hogy mit akar az Erő. De az Erőérzékeny szó elvesztené jelentését, ha mindenkire használnánk, ezért használjuk csak az első csoportra, azokra, akik elég sok midivel rendelkeznek, hogy az Erő engedelmeskedjen nekik.

Na most, számomra Chirrut (eddig és lehet, hogy az RO után is) egy olyan ember képét festette le, aki Hannal ellentétben hisz az Erőben és abban, hogy ez a misztikus energiamező irányítja az életét. Számára nem humbug és hókuszpókusz. A szerencséjét, az ösztöneit és a megérzéseit az Erőnek tulajdonítja. Lecsillapítja az elméjét, és így ösztönhöz és megérzéshez hasonlóan hallja a midi-chlorianokat, és aszerint cselekszik. Az Erő sugallatát hallgatva mozdul. Nem lát, csak arra rúg, amerre az Erő mondja neki. Az Erő vezeti harc vagy a mindennapi életben. Megtanult hallgatni az Erőre. De nincs elég midi-chlorianja ahhoz, hogy az Erő engedelmeskedjen neki. Vagyis nem Erőérzékeny, nem abban az értelemben, ahogy azt eddig bevett volt használni.

Tehát az én olvasatomban (eddig és lehet, hogy az RO után is) Chirrut tudatosan hagyja, hogy vezesse az Erő (mondhatnánk úgy is, hogy hallgat az ösztöneire, csak az ösztönt az Erő helyettesíti), ugyanakkor az Erő nem hallgat rá. Nem tud tárgyakat lebegtetni, nem lát a jövőbe, se a múltba, nem érzi meg más jelenlétét vagy halálát fényévekről, nem tud tárgyakat mozgatni az akaratával, nem tud toronyházakat átugrani, és ha húsz métert zuhan, majd háttal becsapódik, a gerince minimum eltörik, de még esélyesebb, hogy ott helyben meghal.

Szóval, ha valaki azt írja, hogy Chirrut Erőérzékeny, én automatikusan abba a csoportba tolom be, aminek tagjainak elég midi-chlorianjuk van ahhoz, hogy hatással legyenek az Erőre. Nagyon remélem, hogy Chirrut nem ilyen, hanem csak egy átlagember, aki elfogadta, hogy van egy minden eleven alkotta, misztikus, mindent irányító energiamező, és eme hite miatt hagyja, hogy ez az erő irányítsa őt úgy a harcban, mint a WC-n. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többen is vannak? Nekem egy példa sem jut eszembe. Még Anakinnál is csak tévesen hitte azt az átlagember, hogy jó a reflexe, az első arra kóválygó Jedi meg közölte, hogy valójában a jövőt látja. Ez nekem ugyanúgy szuperképesség és tudatos használata ennek a képességnek, amit a Jedi Templomban a teszten prezentált, amikor csont nélkül sorolta, mi van Windu kütyüjén. Szóval, kik azok, akiknek Erőérzékenységük a jó reflexek mellett jószerivel semmit nem ad? Emlékeim szerint egyedül Luke az, aki nem mutatta semmilyen különleges képesség tudatos vagy tudatlan használatát, amíg nem kezdte el Ben képezni, de ő még jó reflexeket sem villantott, plusz igazán semmit sem láttunk vagy hallottunk a képzés előtti életéből, hogy abból messzemenő következtetést vonjunk le.

Pontosan Luke-ra gondoltam első helyen (az átlagon felüli reflexekre a különösen jó pilóta készségei utalnak: a Koldus kanyonban csak nem alakít akkorát hogy azt később is emlegessék, ha nincs vele az Erő). De ott van Leia is, akinél szinte semmi jele a szuperhősségnek. Pokoli jól lő (valahol azt hiszem írták is, hogy a régi trilógiában ő az egyetlen akit sose láttunk hogy mellélőne), de sokáig ennél többet nem is tud. És ők a Kiválasztott gyerekei. Tekintve hogy mennyire kevés Erőérzékeny karaktert láttunk képzés előtt a filmekben ez példának szerintem épp elég, hogy kiderüljön: az Erőérzékenység nagyon másként nyilvánul meg egyes emberekben. Ha mondjuk Ezrát és Leiát egymás mellé tesszük akkor ez szerintem a Napnál is világosabb.

 

Nekem az a verzió amit leírtál végülis tetszik. Chirrut lehetne egy ilyen karakter amilyennek elgondoltad. Talán olyan is lesz. De lehetne akár Erőérzékeny is. Annak tükrében hogy vakon kungfuzik, nekem ez bőven belefér, és nem látom hogy mi sérülne ezzel. Az Erő nagyon változatos formában nyilvánul meg az emberekben: szerintem semmi olyat nem láttunk ami kizárná hogy valakinek olyan képességeket adjon, mint amik Chirrutnak vannak a trailerek alapján. Egyébként az előzetesekből tudjuk hogy nem csak test-test elleni bunyóban vesz részt hanem lőfegyvert is fog használni. Az már egy vak embernél akár muris is lehet (gondoljunk csak Hanra) ha csak nincs valami különös képeszsége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan Luke-ra gondoltam első helyen (az átlagon felüli reflexekre a különösen jó pilóta készségei utalnak: a Koldus kanyonban csak nem alakít akkorát hogy azt később is emlegessék, ha nincs vele az Erő). De ott van Leia is, akinél szinte semmi jele a szuperhősségnek. Pokoli jól lő (valahol azt hiszem írták is, hogy a régi trilógiában ő az egyetlen akit sose láttunk hogy mellélőne), de sokáig ennél többet nem is tud. És ők a Kiválasztott gyerekei. Tekintve hogy mennyire kevés Erőérzékeny karaktert láttunk képzés előtt a filmekben ez példának szerintem épp elég, hogy kiderüljön: az Erőérzékenység nagyon másként nyilvánul meg egyes emberekben. Ha mondjuk Ezrát és Leiát egymás mellé tesszük akkor ez szerintem a Napnál is világosabb.

Az a baj Luke pilótaképességeivel, hogy igazán semmilyen nagy kunsztot nem láttunk tőle. Poe, Han, Lando és Wedge is sokkal veszélyesebb mutatványokat vittek végre. Luke érdeme, hogy belelőtt egy aknába és felkapta a gépet teljes sebesség mellett. Hát már nem azért, de Han egy X-szárnyúnál rosszabbul manőverezhető, de legalább kétszer akkora teherhajóval ment végig egy aszteroidamezőn, Lando meg ugyanezzel a hajóval képes volt egy pokoli szűk aknában végigszáguldani. Wedge is végigment azon az aknán, Poe meg teljes sebességgel zúgott be hőoszcillátorba, egy piszok keskeny lyukon, ott körberepült a szűk placcon, és ki is jutott. Ez mind lenyűgözőbb, mint bármi, amit Luke pilótaként művelt a filmekben. És egyik sem Erőérzékeny. Nem kétséges, hogy Luke is végig tudná ezt csinálni, de az, amit a filmekben láttunk nem emeli őt sok más, nem Erőérzékeny pilóta fölé.

Leiára mondták, hogy nem lő mellé a trilógiában, de az a helyzet, hogy de. Egyből az ep4-ben jó sokszor mellélő, amikor az árok peremén ragad Luke-kal. A Bespinen is mellélő, az Endoron sem talál elsőre mindig mindent el. Szóval Leia sem tűnik jobb lövésznek, mint Han. Viszont, ő sosem kapott Jedi képzést, mégis megérzi, hol van Luke a Bespinen, emlékszik az anyjára, akire nem is emlékezhet, és megérzi Han halálát is. Szerintem ez bőven több, mint amennyire egy átlagember képes lenne. Soha, semmilyen képzést nem kapott, és az ep6-ig állította: nem is érti az Erőt, benne az nincs is meg. Ennek ellenére mire rájön, hogy ez nem így van, már megtalálta Luke-ot a Bespinen, már emlékezett az anyjára.

Igen, nagyon másként nyilvánul meg, de valamilyen formában mindig megnyilvánul. És az a forma olyasmi, ami egy átlag ember számára természetfeletti. Jó reflexei lehetnek egy átlagembernek is (Poe, Han, Lando, Wedge, mindnek átlagon felüli reflexekkel kell bírnia, hogy pilótaként megcsinálják azokat a kunsztokat, amiket megcsináltak), de a jövőt nem látják, nem éreznek meg más embereket kilométerekről, olykor fényévekről, nem emlékeznek olyanokra, akikre soha nem emlékezhetnének.

 

Nekem az a verzió amit leírtál végülis tetszik. Chirrut lehetne egy ilyen karakter amilyennek elgondoltad. Talán olyan is lesz. De lehetne akár Erőérzékeny is. Annak tükrében hogy vakon kungfuzik, nekem ez bőven belefér, és nem látom hogy mi sérülne ezzel. Az Erő nagyon változatos formában nyilvánul meg az emberekben: szerintem semmi olyat nem láttunk ami kizárná hogy valakinek olyan képességeket adjon, mint amik Chirrutnak vannak a trailerek alapján. Egyébként az előzetesekből tudjuk hogy nem csak test-test elleni bunyóban vesz részt hanem lőfegyvert is fog használni. Az már egy vak embernél akár muris is lehet (gondoljunk csak Hanra) ha csak nincs valami különös képeszsége.

De nem is azt mondom, hogy sérülne bármi is - teljesen beleillik a kontextusba. Én azt mondta, hogy ez nekem ebben a formában nem tetszene. ("Nekem ez a Chirrut Erőérzékenység abszolúte nem tetszik." - ezzel kezdtem az egészet, de sehol sincs olyan, hogy ez nem fér bele az SW-be. ;) ) Egy olyan filmet ígértek, amiben nincsenek ilyen emberek, akik használják az Erőt, leszámítva Vadert. Átlagos emberek harcát ígérték, erre tessék, egy szuperpocok, aki akár Jedi is lehetne, ha jókor születik, vagy jó helyen. Nekem így Chirrut nem átlagember, és a Rogue One innentől kezdve nem csak jó képességű, de átlagemberekről szól. Azt várom, hogy bemutassák: az Erő használata nélkül is képesek valamit elérni az emberek. Wedge-eket, Han Solókat és Poe Dameronokat akarok látni, nem Obi-Wan Kenobikat és Luke Skywalkereket. Egyet sem! Se fő, se mellékszerepben. A Lázadásban már így is túl sok az Erőérzékeny.

 

Chirrut érzékenységéről:

Ott van pl.: Maz. Az Ő esetében is milyen finoman tolták ezt. Lehet ezt így is.

Aki használja az Erőt, köszi... Nem a tálalással lenne bajom (azt most amúgy sem tudnám megítélni, elvégre nem láttam a filmet), hanem azzal, hogy van. Hogy van egy Erőérzékeny, aki ezek szerint tudja használni az Erőt, nem pedig csak hagyja, hogy az Erő használja őt - mert ha a fene fenét eszik, az Erőérzékenység eddig akkor is ezt jelentette. Egy Jedi, még ha nem is nevezik annak. Persze lehet, hogy csak az újságíró nem tudta, mit hord össze, és neki még Lor San Tekka is Erőérzékeny, de ha Chirrut csak egyszer is látja a jövőt, egyszer is megmozdít valamit az akaratával, nálam már egy mínusz pontot kap a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze lehet, hogy csak az újságíró nem tudta, mit hord össze, ...

Na ez az. Az ilyeneknek elég egy erővel kapcsolatos egysoros, amit Chirrut már a trailerekben is puffogtat és már azt hiszik, hogy Jedi.

(mellesleg én magam is az egyik ilyen mondata után kezdtem el fantáziálni az erőérzékenységéről..)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.