Ugrás a kommentre

Vicces és kedves dolgok


lipi

Ajánlott hozzászólás

Nekem is bejött Kudar! :D Mi a magyarázat?

Hát nem is olyan bonyolult, ha belegondolsz.

1-50ig lehet. de mivel 2 számjegyű, ezért 1-9ig kiesik. Mivel a páratlannak kell lennie, ezért 20-30, és 40-50 kiesik. szóval marad 11-19ig és a 31-39ig. De mivel még hozzátesszük, hogy 13,15 kimarad ezért tudat alatt kizárod ezeket a számokat. Legalábbis én ezzel magyarázom. Nagyjából csak a 37 marad. :D De szinte mondom mindenki, olyan 80%ban ezt mondja. Érdekes. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde: Gondolsz egy számra, és a spoiler gomb mögött van, hogy én kitalálom, te mire gondoltál. :D

Oké, értem már, csak kicsit fáradt már az agyam az ilyesmikhez :hehe:

 

Mókás, mert én is arra gondoltam :)

Hehe, én is a 11-re gondoltam rögtön, mert az az első szóba jöhető szám :D Így a leggyorsabb megfelelőt találni :D

 

Gondoljatok egy zöldségre!

Ez gondolom olyan, mint ha egy zöldséget kéne mondani és a többség

répát

mond. :)

Velem tavaly egy ilyen sort megcsináltatott a barátnőm, és egy kivétellel minden kérdésre mást válaszoltam, mint amit a nagy többség (zöldségnél nem a répát :P, petrezselymet :D ). Már nem teljesen emlékszem, mire jó, de a befolyásolással van kapcsolatban (vagyis én nem tartozom bizonyos típusú könnyebb befolyásolható egyének közé) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Velem tavaly egy ilyen sort megcsináltatott a barátnőm, és egy kivétellel minden kérdésre mást válaszoltam, mint amit a nagy többség (zöldségnél nem a répát :P, petrezselymet :D ). Már nem teljesen emlékszem, mire jó, de a befolyásolással van kapcsolatban (vagyis én nem tartozom bizonyos típusú könnyebb befolyásolható egyének közé) :)

Akkor te benne vagy abba a kb. 2%-ba, akiknek más asszociációkra forog az agya. Akik reklámfilmeket készítenek és/vagy TV programmokat csinálnak azok a legjobbak ebben, éppen ezért sikeresek a reklámok, mert tudják, hogyan működik az ember agya és tudják a gondolkodásunkat befolyásolásolni.

Éppen ezért hangosabb a reklám is magánál a műsoroknál, filmeknél, mert a hangerő-különbségre odafigyel az ember és ha már felfigyelt rá, megmarad az okot adó tényező is.

 

De ilyen a régi 10x egymás után mondott fehér is, és az azutáni kérdés: Mit iszik a tehén? :lol:

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen feladatok az emberi agy sematikus működését használják ki (nem emlékszem pontosan, minek is hívják ezt a jelenséget). De személyiségfejlesztő tréningeken tanítanak ilyeneket, és azt is, hogy lehet kivédeni. Gyakorlással (és egy egészséges kétkedéssel is, ami pár embernek eleve sajátja) az agy trenírozható arra, hogy ne feltétlenül a legkézenfekvőbb megoldást keresse. Kicsit olyan ez, mint az IQ tesztek, csak inverzben: azoknál megcsinál az ember néhányat, és a típusfeladatok úgy fognak menni, hogy csuda, mert rááll az agya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben voltak olyanok a tv-ben hogy azt mondták hogy a születési dátumot oszd el kettövel add hozzá anyád korát stb... A vég kijött egy szám. És a csávó megmondta a számot. Igenám csakhogy a részszámok amikből kijött az eredmény mindenkinél más. Másnap sok ember mondta hogy neki is az lett az eredmény. Ez hogy lehet? Ez szerintem valami matematikai trükk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hogy lehet? Ez szerintem valami matematikai trükk.

Ez elég egyszerű.

Vegyél egy számot, legyen most ez az 5-ös.

Duplázd meg (10)

Adj hozzá 12-et (22)

Oszd el 2-vel (11)

Vond ki az eredeti számot (6)

 

Nézzünk egy másik számot, legyen az a 10 és ennek alakulása: 20-32-16-10 --> 6

 

Azaz algegrailag:

x --> 2x --> 2x+12 --> x+6 --> 6

 

Azaz ha a 3. lépésnél ha nem 12-őt adsz hozzá, hanem 2N-et akkor N lesz a végeredmény.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De leírok még egy ilyet: Vegyél egy 3 jegyű számot, minek számjegyei csökkenek, minél kisebb helyiértéken vannak. Pl. 851

Írd fel ezt növekvőben: 158

Ezt vond ki az eredetiből: 851-158=693

Ezt az eredményt is meg kell fordítani, de most hozzá kell adni: 693+396=1089

 

Bármilyen számból is indultál ki, ugyanez lesz az eredmény végül.

 

Tehát a választott szám: abc (ahol a>b>c) azaz 100a+10b+c

Ezek után megfordítjuk: 100c+10b+a

Kivonjuk: 100a+10b+c-(100c+10b+a) = 100a+10b+c-100c-10b-a = 100(a-c) + (c-a) = 99 (a-c)

Azaz 99 valahanyadik többszöröse lesz, hiszen az (a-c) nem lehet 1 vagy negatív szám. 198, 297, 396, 495, 594, 693, 792, 891 lehet.

Ha ezen számokhoz hozzáadjuk a saját fordítottját (azaz a két mindig szélső számot (198 és 891; 297 és 792)) akkor mindig 1089 jön ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Csakhogy ez úgy ment hogy mindennkien a saját számát kellett hozzáadni. Pl a korát. Valaki 20 éves valaki 50. És mégis kijött az eredmény.

Hát ha pontosan le tudnád írni, hogy mit kellett végrehajtani, tudnék segíteni, de ilyen alapokon volt, csak máshogy megfogalmazva és levezetve.

 

Arra nem emlékszel, az eredeti számot a végén vagy valamikor nem kellett kivonni? Mert ha igen, tök mindegy honnan indultál 100 lépésben is bármikor vissza tudom vezetni egy meghatározott állandóra a számot. A lényeg az, hogy a kiindulási szám x szeresét vonjuk ki.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frankie, van itt van még egy: Ha egy számot megszorzol 9-el és a számjegyek összegét összeadod, akkor 9 vagy egyik többszöröse jön ki eredményül.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha pontosan le tudnád írni, hogy mit kellett végrehajtani, tudnék segíteni, de ilyen alapokon volt, csak máshogy megfogalmazva és levezetve.

 

Arra nem emlékszel, az eredeti számot a végén vagy valamikor nem kellett kivonni? Mert ha igen, tök mindegy honnan indultál 100 lépésben is bármikor vissza tudom vezetni egy meghatározott állandóra a számot. A lényeg az, hogy a kiindulási szám x szeresét vonjuk ki.

 

 

Volt benne kivonás. Sajnos a konkrét feladatra nem emlékszem. Akkor valószinü a kivonás a megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.