Ugrás a kommentre

Fórumtali


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Á, jó lenne a tali, csak most elég sok minden összejönni látszik, "ezer" helyre kéne menni :roll: Ha lesz többség dönt alapon időpont, majd előtte pár nappal beírom, hogy tudok-e menni. Egyelőre csak annyit mondhatok, hogy fogalmam sincs, hogyan fogom kivitelezni. Kivéve ha december közepén lesz, de akkor meg már sokára van. Főleg sulisok miatt nem mindegy az időpont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

November jobb volna, mint december bármikor, de én rugalmas tudok lenni.

de az is igaz, hogy volt tavaly december közepén egy elég szűk körű, de nagyon jól sikerült tali, mikor is nekem kifejezetten üdítő volt a karácsonyi bevásárlás és készülődés rohanásaiből egy pár órás beszélgetésre kiszakadni. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig elfelejtem a karácsonyi bevásárlásokat. Mondjuk azért mert én hamar letudom(max 3 óra), így a december nekem ugyanolyan mint a többi hónap. Tavaly is hívtam embereket Tankcsapda-koncertre ami karácsony elötti utolsó pénteken volt, és sokan azért nem jöttek(a családosok), merthogy készültek az ünnepre. Mikor azzal érveltem, hogy este lesz a koncert(akkor nem hinném, hogy valaki főz), majdnem meglincseltek. :roll:

 

Úgyhogy megértem.Válasszatok egy időpontot mikor nektek jó, én majd alkalmazkodom.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Én is hamar lerendezem, nálunk nincs nagy ügy belőle. Előtte kigondolni, kinek mi lenne jó, na az a nehéz, utána percek alatt megveszem, amit gondolok. Nem is egyszerre szoktam, hanem mikor mi jut eszembe.

Készülni meg pláne nem szoktam előre, főzés-sütés aznap és/vagy előtte. Ezt mondjuk én csinálom évek óta, mivel anyu eladó, és általában dolgozik 24-én, többnyire előtt is, és utál sütni is :)

De sosem értettem ezt a nagy karácsonyi bevásáslósdit. Igaz, hogy mi hárman vagyunk tesók, de anyu kölyök korunkban sem vitte túlzásba. Szerencsére nagyobb rokonságra nem kell gondolni :) De megértem azokat, akiknek egy tucat emberre kell gondolniuk :D

Csomagolni sem tart sokáig, egy este. Kivéve, ha valaki sok ajándékot tud venni, vagy sok személynek, stb :D

 

Igazából nekem az okoz gondot, hogy egymás után egy rakat hétvégén fel kell utaznom Pestre (vagyis idő meg anyagiak :roll: ). Ezért írtam, hogy majd előtte meg tudom mondani, hogy tudok-e menni. Hiába mondanám azt, hogy mondjuk kb. a dec 15 jó lenne (csak írtam egy napot), lehet, hogy egy héttel előtte kiderül, hogy mégsem jó, akárhogy igyekszem szervezni. Szóval rátok van bízva a dátum :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rühellem a karácsonyt. Sajnos kiveszett belőle a meghitt, vallási ünnep. Ez már csak az ERŐn felüli pénzköltésről, kényszervásárlásról szól. Tavaly megmenekültem az otthoni hercehurcától - dolgoztam. Valami műszaki cuccért bementem egy gazdaságos áruházba és a sokládás barmok miatt, ha nem tolakszom, egy órát kellett volna állni egy kérdés miatt az evőszolgállatnál. :)

 

Mikor és hol lesz az újabb találkozó? A Krande által talált Váci úti ivó jó hely volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rühellem a karácsonyt. Sajnos kiveszett belőle a meghitt, vallási ünnep. Ez már csak az ERŐn felüli pénzköltésről, kényszervásárlásról szól. Tavaly megmenekültem az otthoni hercehurcától - dolgoztam. Valami műszaki cuccért bementem egy gazdaságos áruházba és a sokládás barmok miatt, ha nem tolakszom, egy órát kellett volna állni egy kérdés miatt az evőszolgállatnál. :)

 

Mikor és hol lesz az újabb találkozó? A Krande által talált Váci úti ivó jó hely volt.

 

 

Ugyanígy vagyok vele én is.Gyerekkoromban szerettem, ma már ki nem állhatom.Ugyanazt csinálom ilyenkor mint máskor és alig várom hogy múljon el.Még fenyőfát sem veszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már nagyon OFF, de nem állom meg szó nélkül:

A karácsony bennünk van, fiúk, nem kell a médiára, meg a reklámokra hallgatni, engedni, hogy elragadjon a vásárlási láz. Sőt nyomulni sem kell az ilyen olyan arany meg ezüst vasárnapokon az áruházakban.

A karácsony olyan, amilyennek megéljük. Nem kell ajándéközönnel készülni (persze nálunk a közeli család 20 emberből áll, akiknek bár csak aprósággal kedveskedik az ember, de azért a volumen miatt ez némi időigénnyel bír - ezért kezdem én a beszerzést már novemberben), sokkat többet ér, ha az ember lelkileg hangolódik rá a dologra. Feldíszíti a lakását, mécseseket gyújt itt-ott, karácsonyi dalokat hallgat hébe-hóba a szabadidejében, mézecskalácsot süt, aminek a finom illata belengi a lakást. Az egész advent a várakozásról szól, amivel lelkileg rákészülünk a karácsony boldog együttlétére. Nem vagyunk egy hívő család, de a karácsony valahogy mégis nagyon meghitt tud lenni nálunk.

De az igaz, hogy én magam is azóta érzem azt, hogy milyen is az igazi karácsony, amióta gyerekekkel lehet készülődni, akik segítenek mézecskalácsot szaggatni, csillogó szemmel hallgatják a karácsonyi dalokat, és még olyan ártatlanul hisznek abban, hogy az ajándékot valami angyalka hozza. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is hiszek a Jézuskában. Mert annyival kellemesebb, jobb a hangulat úgy :)

 

Én imádom a karácsonyt, számtalan jó élményem kötődik hozzá, de leginkább mindig a heteken át tartó várakozásra emlékszek vissza szívesen, ezáltal a következő év beli várakozás is garantált. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rühellem a karácsonyt. Sajnos kiveszett belőle a meghitt, vallási ünnep. Ez már csak az ERŐn felüli pénzköltésről, kényszervásárlásról szól. Tavaly megmenekültem az otthoni hercehurcától - dolgoztam. Valami műszaki cuccért bementem egy gazdaságos áruházba és a sokládás barmok miatt, ha nem tolakszom, egy órát kellett volna állni egy kérdés miatt az evőszolgállatnál. :)

 

Mikor és hol lesz az újabb találkozó? A Krande által talált Váci úti ivó jó hely volt.

OFF

Karácsonyt már jóval a vallási hókusz-pókuszok előtt kezdték ünnepelni, a karácsonyfa díszítése is előbbre nyúlik vissza. Szóval vallási ünnepnek én annyira nem mondanám, vagy legalább is az eredete nem ahhoz fűződik.

 

Amúgy a karácsony az egyetlen ünnep amit kedvelek, bár én inkább azt vallom hogy ne csak az év egy bizonyos időszakában legyenek az emberek kedvesek egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a helyet nem Krande találta, csak ő ment elől, mert nem tud "gyalog" közlekedni. :D

Na, ezt megkaptam :D

 

Karácsony: én szeretem. Készülődésestül, hercehurcástul. A Vörösmarty téren a kirakodóvásárral, ahol ugyan alig van évente változás, csak az előző évi kedvenc árust nehéz megtalálni, a műfenyő lemosásával, feldíszítésével, az adventi koszorúra való gyertyákkal amik minden nyáron tovább görbülnek a melegben, a sajátkezű ajándékgyártással, a csomagolópapírral amiről folyton lejön a cellux mielőtt átmasnizhatnám, szaloncukorral ami nálam évek óta olyan, "mintha" a patkány szájából koboztam volna vissza, halászlével amivel anyci néha próbálkozik.... (sajnos, bigott vegetáriánus vagyok, karácsonykor sem eszek húsfélét. Halat sem)

 

Aki meg igazi karácsonyi dilit akar, olvassa el Vavyan Fable-tól a Szennyből az angyalt.

 

 

 

 

Nov 29 nekem nem jó, Transformers fórumtali lesz.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, ezúttal én is tudok menni, annál is inkább, mert pesti a barátnőm, így mostanában elég gyakran járok fel :D

Na!!!! Akkor tényleg reméljük, hogy tiszteletedet teszed, és nem is fogsz sietni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.