Ugrás a kommentre

Az első epizód világai


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Remek Ody ,nagyszerű jellemzés, és annyi utalás, amiket eddig észre sem vettem! :D

Én eddig abban a tudatban voltam, hogy a Jedi terem a legmagasabb középső toronyban van, de új megvilágításba helyezted a szituációt. Holnap meg is nézem az EP3ban azt a részt, mikor Vader a jedi gyerekeket megy lemészárolni, hogy ott kinyílik az ajtó és mi van mögötte. Mert én azt furcsállom így akkor visszaemlékezve. :)

Egyedül egy utalással nem értek veled egyet, és az a Jedi-mesterek székeinek kárpítszín utalásával. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem értem, hogy a vörös szín miért a Sith jellemzője? Az EPIV-V-VI-ban csak a vörös gárdisták és a fénykard jelentette a vörös színt a Sith-ek esetében. De Palpatine egyértelműen mindenhol a vöröset favorizálja. Vajon ez személyes ízlése, vagy a Sith rend hagyományait követi?

Érdekes pszihológiai megfigyelés, hogy a vörös, föleg annak sötét árnyalata alapjába véve negativ gondolattársitásokat ébreszt az emberekben, akárcsak a fekete (legalábbis a nővéremnek igy tanitották :)). Szerintem ebből a megfontolásból használták igy a filmekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem értem, hogy a vörös szín miért a Sith jellemzője? Az EPIV-V-VI-ban csak a vörös gárdisták és a fénykard jelentette a vörös színt a Sith-ek esetében.

Köszönöm Donát!

 

A vörös az egresszivítás színe, szerintem Lucas ebben az értelemben használja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek Ody ,nagyszerű jellemzés, és annyi utalás, amiket eddig észre sem vettem! :)

Neked is köszi Coce! Mintha úgy rémlene, hogy abban a magas toronyban volt a Jedik terepasztala az EP3-ban. De ha odaérünk, ejtek róla szót. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét egy nagyon színvonalas, és mély írás Ody! Grat! :clap:

(Utolsó előtti képnek rossz a linkje, azt írod, hogy QG legugol Anihoz, de az előző leszálló platform látszik.)

 

Annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy a tanács mindig ugyanabban a toronyban ülésezik, a Tanács tornyában. A többi toronynak mág a neve és a szerepe is.

De nem irkálok feleslegesen itt van:

jedi.jpg

templom.jpg

Wookiepedia is ezt írja naggyából.

 

Szerintem így van rendjén, hogy nem a legmagasabb a tanács torny, mert ezzel azt jelképezi, hogy nem hatalomközpontú a Jedi-rend. Még akkor is, ha így sem működik tökéletesen. Nem a tanács a legfontosabb, hanem csak egy nem elhanyagolható része a Jedi rend működésének, az egyik alacsonyabb toronyban meghúzódik. Még a tanács is alárendeli magát az eszmének.

Azon kívül, meg valószínüleg, mindenkinek az tűnik logikusnak, ha a legmagasabb a tanács, de nagyon jó poén egy kicsit mindenkit pofára ejt ez a dolog, hogy nem a legmagasabb.

 

Jedi mesterek székeinek színével én sem értek egyet szerintem ez nem szándékos, csupán jól nézett ki. Mégsem lehet sárga, világoszöld, lila vagy kék. Ezek túl élénk színek nem méltók egy ilyen helyhez.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep2 környékén volt ilyen gyerekeknek készült sorozat.

Ep1-nél volt olyan, pl hogy:

Jar Jar bajba kerül

C-3PO vagyok!

Qui-Gon Jinn vagyok.

Anakin versenye,

 

Ep2nél is volt kettő azt hiszem ezek ilyen kocka alakú rövid tömör képes füzetek. Ez a Jedi templomos oldalpárja, szóval ennyi és ez pár oldalon.

Ez a Jedi növendék vagyok c.-ből van. Anakin egyes szám első személyben meséli az életét.

Ep2 idején megjelent még egy Skywalker családi album. Egmont kiadó adta ki ezeket.

Itt a képe.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes pszihológiai megfigyelés, hogy a vörös, föleg annak sötét árnyalata alapjába véve negativ gondolattársitásokat ébreszt az emberekben, akárcsak a fekete

OFF

Ha ez így van, akkor erősen negatív hatást gyakorolok az emberekre :lol:

ON

 

Ody, remek írás volt, hozzáfűzni nem is igen tudok mit, gratula :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

verőfény és éles kontrasztok.

Köszi. Verőfény? Éjszaka? Nincs ott verőfény, és az a jelenet nem igazán hordoz jelképeket szerintem.

 

Ellenben van egy jó kép ebben a jelenetben, amikor Palpi leül a királynő jelenlétében (Amidala persze áll). Ez hatalmas tiszteletlenség Palpi részéről, és megmutatja, hogy Amidalát is csak felhasználta, hogy elérje a jelölést. Amint nyeregben érzi magát, csak magával foglalkozik. "Kancellár leszek...ahhhh"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lett ez is, Ody! :D

 

A Jedi-tanács székeinek kárpitozásáról vallott nézeteiddel eredetileg nem értettem egyet. De aztán belegondoltam, hogy a Jedik kék és zöld kardokat használnak, földszínű öltözékben járnak - mi sem áll tőlük távolabb, mint a piros szín árnyalatai. Így most már mégis afelé hajlok, hogy igazad van, és ez tényleg egy utalás Lucas részéről a rend bukására.

 

Csak így tovább!

 

EDIT: Anno nagyon meglepődtem, amikor Lokatelli elküldte nekem ezt a kis szöveget és a képet. Én sem gondoltam volna, hogy nem középen, a legnagyobb toronyban van a tanács.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kárpitok: nem a földszín-öltözékű kék-zöld fénykardos lovagokkal volt a bibi, hanem a Tanáccsal. Azzal, hogy üléseztek... abból ritkán sült ki bármi jó. Meg hogy benne ücsörögtek a régi jól bevált szabályaikban és várták a tutit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kárpitok: nem a földszín-öltözékű kék-zöld fénykardos lovagokkal volt a bibi, hanem a Tanáccsal. Azzal, hogy üléseztek... abból ritkán sült ki bármi jó. Meg hogy benne ücsörögtek a régi jól bevált szabályaikban és várták a tutit.

Ezer évig elég jól mentek a dolgok... :D Csak hát a fene sem gondolta volna, hogy a Sith fennmaradt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grat Ody!

Most már több mint 10 éve annak, hogy az ep1 előkészületei elkezdődtek. Amikor először a láttam a filmet, nem gondoltam volna, hogy ennyi év után ilyen elemzést olvashatok róla. Elképesztő tervezés és határozott koncepció van az előzmény-részek mögött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most volt időm elolvasni, de ez is hatalmas írás. Nagy-nagy gratuláció érte :)

Várom a folytatásokat.

 

Jedi Templom: érdekes, hogy sokan azt hitték, hogy a középső toronyban van a tanácsterem, pedig már az első pillanatban elárulja a film, hogy nem, na persze, egy apró kis hétköznapisággal. Mikor először mutatják a Jedi Templomot, a kép bal oldaláról berepül két, egymást követő sikló, melyek a bal alsó torony felé tartanak. Aztán vált a kép, és láthatjuk belülről a tanácstermet. Ekkor a háttérben lévő ablakon keresztül látható a két elrepülő sikló :)

2006121611444116683.jpeg

2006121611444155810.jpeg

2006121611444193716.jpeg

 

Holnap meg is nézem az EP3ban azt a részt, mikor Vader a jedi gyerekeket megy lemészárolni, hogy ott kinyílik az ajtó és mi van mögötte. Mert én azt furcsállom így akkor visszaemlékezve. icon1.gif

Ez egy érdekes baki a filmekben, és végig megy a három részen, ráadásul az alkotók is észre vették végül. Akár mikor látható, hogy elhagyják a Tanács termet, a szétnyíló ajtó mögött egy nagy terem van és még egy ajtó. Kívülről azonban sehol ez a terem, jól megfigyelhető, mikor minden torony látszódik. Az ep3-ban látszódik leginkább, mikor Anakin benyit a poronytokhoz, de már az ep1-ben is megfigyelhető. Ráadásul az ep1-ben az ajtót övező két abalakán túl semmit sem látni. Az ep3-ban e két abalak mögé falat helyeztek, így egy kicsit már elfogadhatóbb az ajtó mögötti terem, de kívülről továbbra sincs semmi látható nyoma.

2006121611444188349.jpeg

2006121611444160058.jpeg

2006121611444147713.jpeg

2006121611444142575.jpeg

 

Amúgy van még egy érdekesség a Tanács termével kapcsolatban, de azt majd az ep2-nél megemlítem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.