Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Én úgy értem, hogy valóban el akarta törni! Szerintem rendezői utasítás volt, hogy Ford próbálja meg elhajlítani annyira, amennyire csak lehet. A káoszban jól el van rejtve a dolog, de azért észrevehető. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem azért lehetett mert nem volt elég erő a díszletfalakban hogy elhajlítsák a rudat és így kellett besegíteni az elhajlásában?

Mert ugye ha nem hajlik be eléggé a rúd akkor a feszültség is kisebb lenne mert nem lenne kellően érzékeltetve a nyomás ereje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

A New Hope

Chapter 36: Deactivating the Tractor Beam

Time: 1:21:32-1:23:28

 

Tartalom

 

Ben előhúzza a fénykardját, ahogy halad végig a Halálcsillag folyosóin, mígnem eléri a vonónyaláb egyik generátorát. Eltéve a kardot kimászik a szerkezetet körülvevő peremre. Mit sem törődve az alatta húzódó feneketlen mélységgel, és a nem messze tőle, egy másik hídon járőröző rohamosztagosokkal, hozzálát a vonóünyaláb lekapcsolásához.

Eközben Luke és Han a szemétzúzda ajtaja előtt megszabadultak csatakos páncéljaiktól. Miközben Han visszaadja Luke-nak a fegyverét, megjegyzi, hogy ha többé nem hagyatkoznak a női találékonyságra, még esélyük is lesz kijutni. Luke támogatja az ötletet. Ekkor a dianoga felvonyít a szemétzúzdában, Chewie pedig vonyítva elrohan. Han utána kiállt, majd Leia tiltakozása ellenére, mit sem törődve azzal, hogy meghalják-e, belő a nyitott ajtón át a zúzdába. Leia a szemét forgatja, míg Solo barátját hivogatja, aki határozottan rázza a fejét. Leia ezután kioktatja Hant, hogy ő nem tudja, kicsoda és honnan pottyant oda, de attól a pillanattól kezdve azt teszi, amit mond. Azzal elindul, Solo pedig felháborodottan követi azt szajkózva, hogy neki csak egy ember parancsolhat, ő maga. Leia elismerően fűzi hozzá: ?Csoda, hogy még él.? Aztán felháborodva kerüli meg Chewie-t, mondván, hogy miért kell mindig azt a kétlábon járó szőnyeget kerülgetnie. Han inkább magának, mintsem Luke-nak mondja, hogy ?Ezért semmilyen jutalom nem elég.?

Ben közben majdnem végzett a generátor leállításával, mikor rohamosztagosok tűnnek fel a szerkezet mellett. A parancsnok rendszeres jelentést kér két emberétől, majd a többiekkel együtt távozik. A két klón szóba elegyedik egymással. Egyikük azt tudakolja, a másik tudja-e, mi folyik ott, aki próbariadóra gyanakszik. Eztán az új VT-16-osról kérdezősködik, s bár a másik még nem látta, úgy hallotta, érdemes megnézni. Ekkor valami koppan mellettük a falon. Amint a hang irányába fordulnak, Ben Kenobi, aki az Erőt használva terelte el a katonák figyelmét, kislisszol előttük. A két klón közül az egyik visszafordul, legyintve, hogy csak afáradt gőz lehetett.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Ben Kenobi akciózik, végre elérte célját. Megvan a generátor, mely a nagy büdös semmi felett áll. Meg kell mondjam, nem semmi, hogy ki mer állni arra a vékony peremre. Bár érdekes tervezése van ennek a Halálcsillagnak. Mély szakadékok, a hidak korlát nélküliek, az egyes szerkezeteket meg csak egy vékony peremen lehet megközelíteni. Hát nem irigylem a karbantartókat.

Közben Hanék megszabadultak álcájuktól, amit mondjuk elég nagy marhaságnak tartok. Mi van, ha belefutnak az őket kereső katonákba? Jó, tudjuk, lövöldözés, de kicsit könnyebb lett volna talán elkerülni, ha még mindig rohamosztagosnak álcázzák magukat. Pl.: jelenthették volna a katonáknak, hogy kettő megvan, de ketten még szökésben vannak, vagy mit tudom én. Szóval kicsit túl nagyot kockáztattak ezzel.

Han és Leia marakodása továbbra is nagyon jó. A fene se gondolná, hogy ezek összejönnek. Azzt viszont sajnálom, hogy a filmbe nem nyúl ki a dianoga a szemétből, mint a könyvben. Úgy talán érthetőbb lett volna Chewie ilyedelme, illetve látványosabb is lett volna a jelenet.

Végül Obi-Wan lelépése is remek, ahogy átveri a két rohamosztagost. Ez is jól jellemzi a Jediket. Minek erőszakhoz folyamodni, ha van más mód is? Azt a VT16-ost pedig tényleg érdemes ám megnézni :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kenobi vonónyaláb kikapcsolása, az egyik leghangulatosabb Halálcsillag jelent. A zene is dob rajta rendesen. Imádom. A két klón beszélgetése is remek ötlet volt, mert kitűnik belőle, hogy ezek a fickók aztán nem mindig tudják mi van, csak parancsokat követnek.

 

Han és Leia civakodása továbbra is remek. :clap: Jó, hogy Lucas komái kiegészítették ezekkel a humoros jelenetekkel az erdeti forgatókönyvet. Csubi mint szőnyeg... :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit érdekes lett volna büdös páncélban kisérgetni Leiát és Csubit a folyosókon....szóval én meg tudom érteni amiért feladták az álcájukat Hanék :D

Obi-wan pedig tényleg elég laza amint poroszkál a tenyérnyi széles pallókon. :clap:

Jó pont Lucasnak amiért lecserélte az angolszász szöveget és az arab számokat, de ezzel ellentétben lazán bent hagyta a Tatooineos jelenetben amikor Luke távcsővezik :D Mindegy. A kövi kiskétszáz DVD kiadásban majd lesz lehetősége kijavítania ezt a hibát is :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a vonónyalábos kijelzőn három hetest és egy egyest ki tudtam szúrni. Van ott még egy ami kettesre vagy hármasra hasonlít de lehet hogy az csak egy jel.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amelyik kettesnek vagy hármasnak néz ki?

Az alsó sorban van pár ilyen. A beosztások tetején még mindig arab számok vannak. Volt erről egy kép valahol, mert itt túl aprók, és nem nagyon láthatók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok nem zavaróóak csak én zavarodtam össze.

Felül az ötödik bigyusz szerintem hetes, alul a második és a hetedik szintén hetes, a tizenkettedik egyes, a tizenharmadik meg kettes, hármas vagy jel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a távcsőves jelenetnél.

Meg az X-Wingek célzókomputereinél, meg a Halálcsillag közeledési számlálójánál, ami mindig mást mutat. Egyszóval ezt az egy jelenetet leszámítva minden hol :clap: :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg az X-Wingek célzókomputereinél, meg a Halálcsillag közeledési számlálójánál, ami mindig mást mutat. Egyszóval ezt az egy jelenetet leszámítva minden hol :clap: :clap:

Uh, igazad van. Ezek ki is mentek a fejemből :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a heteseket meg az egyest a kijelzőn számnak vagy jelnek kellene venni mert Ody azt mondja hogy vannak ott arab számok de én más annak látszó dolgot nem látok azon a bizgentyűn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a heteseket meg az egyest a kijelzőn számnak vagy jelnek kellene venni mert Ody azt mondja hogy vannak ott arab számok de én más annak látszó dolgot nem látok azon a bizgentyűn.

Amiket látsz, az a Birodalom betűi. Nem arab számok, semmi köze a földi nyelvekhez és írásmódokhoz. A hasonlóság a véletlen műve.

 

Viszont egy nagyfelbontású képen láthatnál arab számokat is, az meg azt jelzi, hogy a javító brigád lusta disznók gyülekezete volt, és csak a betűket alakították át SW-re, a számokat nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiket látsz, az a Birodalom betűi. Nem arab számok, semmi köze a földi nyelvekhez és írásmódokhoz. A hasonlóság a véletlen műve.

 

Viszont egy nagyfelbontású képen láthatnál arab számokat is, az meg azt jelzi, hogy a javító brigád lusta disznók gyülekezete volt, és csak a betűket alakították át SW-re, a számokat nem.

Jól összefoglaltad, erre gondoltam. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a javító brigád lusta disznók gyülekezete volt

Szerintem nem. Az összes javítást megcsinálták, csak féltávnál kiadtak egy DVD-t, a kész verzióra meg ráültek és várják a 6 filmes kiadást. Bár még azt is el tudom képzelni, hogy előbb lesz 6 filmes, aztán utána befejezett-javításos, és utána befejezettjavításos 6 filmes :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért semmilyen jutalom nem elég! :clap:

 

Szerintem a legérdekesebb része a chapternek a rohamoszik beszélgetése.

Az új filmek tükrében még érdekesebb, mint eddig bármikor.

Nekem egy kicsit furcsa is. Mert az még rendben van, hogy megdumálják a parancsot. Most próba vagy nem. Ez még teljesen oké.

De az, hogy a VT16-osról beszélnek?

Ez most mi? Hisz tudjuk, hogy ők klónok. Besorozott kaptonáktól még nem furcsállnám, hogy érdeklik a legmodernebb cuccok. Legyen ez a vt16-os bármi.

De egy klón rohamoszi, aki nem hiszem hogy olyan sok kimenővel rendelkezik miért akarna megnézni holmi vt16-osokat?

Rohamosztagosokra, ha nincs szükség "felteszik a polcra" és szólnak ha munka van, de nem hiszem, hogy elengedik a vt16-osokat megnézni.

Talán akkor lenne ez helyénvaló, ha mondjuk az egyik munkaeszközük (védelmi ágyú, vagy valami harci szállítóeszköz)legmodernebb változata.

 

Szóval mi ez a vt16?

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.