Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A katonák látoterébe már előbb bekerültek a harcoló felek. Pont addig filóztak, amíg odaérnek Hanék, és pont akkor mennek oda csapatostul, hogy azok beszálhassanak a hajóba. Miután odaértek, páholyból nézik végig a fénykardozást, semmit nem tesznek. Miért mennek oda akkor?? Semmi értelme!

 

Obi-Wan amikor integet, akkor mindig hosszabb ideig puhítja a gyenge akaratúakat. Szövegel nekik. Itt elég volt egy sugallat, nem arról kellett meggyőzni a strázsáló klónt, hogy álljon be a lázadókhoz! És nyilván az akarat már amúgy is érlelődött benne, hát rásegített egy kicsit. Az meg teljesen abszurd feltételezés, hogy valaki csak úgy tudja használni az erőt, ha gesztikulkál közben, mert korábban ezt láttuk tőle (teszem hozzá, gyökeresen más stílusú helyzetekben). Így hát ezek az érvek számomra gyenge kifogások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután odaértek, páholyból nézik végig a fénykardozást, semmit nem tesznek. Miért mennek oda akkor?? Semmi értelme!

Talán egy ilyen különlegesség, mint a 20 éve nem látható fénykardpárbaj, érdekelheti őket, elvégre egy barom ritka és nem mindennapi harcot láthatnak harcos emberkék ;) Különben sem hagyják el olyan veszett nagy távolságra a posztjukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy simán a rendező nem törődött azzal, hogy lesz egy Ody nevezetű rajongó aki ennyire szörszálhasogató módon magyarázza meg a dolgot :D;)

 

 

Rendezői baki. Ennyi. Amúgyis marha töketlenek végig a rohamosztagosok. Öt lépésről se találják el a célt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg egyértelműen Vadernek mentek segíteni, ha esetleg mégis Kenobi győzne.A klónoknak Vader és a Császár az atyaúristen.Ha veszélyben látják őket, mindent otthagynak, hogy megvédjék őket.Gondolom ez is beléjük van plántálva genetikailag, mint a 66-os parancs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg egyértelműen Vadernek mentek segíteni, ha esetleg mégis Kenobi győzne.A klónoknak Vader és a Császár az atyaúristen.Ha veszélyben látják őket, mindent otthagynak, hogy megvédjék őket.Gondolom ez is beléjük van plántálva genetikailag, mint a 66-os parancs.

De miért nem mentek azonnal? Ezt magyarázza meg valaki. Ja, rendezői hiba.... Ezentúl mindent erre fogok majd, amit nem tudok magyarázni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, Obi végre átsétált az előző fejezetből a kövibe hogy beteljesítse sorsát.

Vader apánk felkészülten bosszúvágytól fűtve várja, hogy 20 év után leszámoljon azzal aki egy csonka karral és két csonka lábbal és jól felsülve sorsára hagyta.

Elérkezett, a nagy leszámolás ideje melyre régóta várt hogy megleckéztesse egykori mesterét, talán azért mert szegény még mindig ott tart hogy ő a legnagyobb és a legerősebb. Tervének frankón hangot is ad de az öreg válaszából kiderül hogy ez bezony nem fog menni mintha azt mondaná hogy régi tanítványa romlott mint a férges alma, ő maga pedig nem hátrál meg és nem adja fel az eszméit melyek 20 év után se távolodtak el tőle.

Kettejük vívódása közben Vader lekicsinyli az öreg erejét holott ő maga méltó (vagy nem méltó) figura, aki valójában már ezerszer kevesebbet ér mint mielőtt a setét oldalra állt.

Elvakultan próbálja legyakni exmesterét ügyet se vetve arra amit az mond neki miszerint halála után sokkal hatalmasabb lesz nála.

A harc közben más helyszíneken is zajlanak a dolgok, a többiek a teljes erőbedobással próbálnak eljutni a Sólyomhoz, a rohamosok pedig ki tudja miért helyet változtatnak...

...DV lesúlyt Obira aki szőrén szálán eltűnik és mikor taposgálni kezdi az ott maradt köpönyeget talán már azon morfondírozik hogy mi lehet az az erő ami egy halottat erősebbé tehet mert nagyravágyása nem csökkent az évek folyamán.

Miután befejezte a köpeny skubizását elballag de meggondolja magát és visszafordul amin elgondolkoztam hogy miért teheti ezt.

Tutira nem azért hogy a rohamosoknak segítsen a szökni készülőket elcsípni és nem azért hogy a köpenyt újra szemügyre vegye.

Talán azért mert megérzi hogy van valaki a szökevényjelöltek között akiben több van mint amit a szem lát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután befejezte a köpeny skubizását elballag de meggondolja magát és visszafordul amin elgondolkoztam hogy miért teheti ezt.

Tutira nem azért hogy a rohamosoknak segítsen a szökni készülőket elcsípni

Szerintem mikor lesújt Obira, utána azonnal indul elkapni a többieket, csak Luke megakadályozza ebben. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem olyan rögtön mert tényleg sarkon fordul és jó néhány méter után indul vissza a bezáruló ajtó felé.

Azt viszont nem értem hogy Luke hogy akadályozza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért nem mentek azonnal? Ezt magyarázza meg valaki.

Mert őket is emberről másolták, és talán tanakodtak azon, hogy most arréb menjenek-e öt métert, és az parancsszegésnek minősülne-e. A legtöbb alapból csak lézenget, mikor még csak Hanék voltak ott. Akkor már alapból manipulálta őket Ben?

Amúgy, valószínűleg azért hatból négy filmben láttuk azt, hogy az elmetrükköt csak kéz+beszéd kombinációjával lehet használni, mert Lucas azt akarta érzékeltetni, hogy csak is így lehet csinálni. Botorság vagy sem, négy bizonyíték van e mellett, ebből kettő éppen Obi-Wan tett le az asztalra. És kicsit nekem sok, hogy Vaderrel való párbaj közben még volt ideje manipulálni, meg azt is megérezni, hogy Luke-ék a közelben vannak. Meg nem érthető az összevetés. Mikor a Sith le akar vágni egyetlen iszonyú gyors pillantással manipulálhatok egy klónt, viszont amikor tök nyugi van, akkor a kezemmel is bíbelődni kell, meg még a számat is jártatnom kell hozzá, hogy elmondjam a parancsszavakat. Szerintem éppen a párbajban kéne akkor jobban koncentrálni, és nyugiban menne anélkül.

 

Amúgy meg szerintem nem tellik el olyan sok idő, hogy az ennyire gyanakvást nyújtó legyen. Mert hát:

- Vader + Obi-Wan összecsap, lezavarják a dumcsit.

- Han és Chewie célba ér, látják a katonákat, erre befut Luke és Leia is. A párbajozó felek még sehol sincsenek. Ez biztos, mert a katonák lézengenek, sokuk fegyvet sem fog. A kardok hangja pedig nem hallható. Ja, és most szúrom ki, mindegyik katona a Falcon felé fordulva áll, három pont háttal annak a folyosónak, ahol Vader és Obi-Wan felbukkan. Nem jó ok a késlekedésre?

- Eztán felbukkan Vader és Ben (jól láthatóan még csak ekkor, a jelenet elején Vader még nem is látszódik).

- A rohamosztagosok, akik eddig nyugiban voltak, szépen komótosan arra fordulnak, gondolom felmérik a helyzetet, hiszen nem mindennapi látvány egy fénykardpárbaj (most nem, mint csodálni való valami, hanem mint harchelyzet egy katonának). Előráncigálták a fegyvereiket, elvégre azok nélkül gáz lenne odaszaladni. És számba kell venni, hogy mennyire számít parancsmegtagadásnak az az öt méter. Hopp, le is telt az az idő, amíg tanakodtak. Őrhely annyira nincs elhagyva, és adott esetben a főnököt is meg tudják segíteni. Szvsz normál emberi reakció. A klónok sem reagálhatnak mindenre a másodperc tört része alatt, ha a Jedik sem tudnak. És erre volt már precedens, pl mikor a kis padawan legyakott több rohamosztagost a Templom leszállóhelyén. Három katonát vágott le, mire egyáltalán eldördült az első lövés, pedig láthatóan mögötte is loholt pár klón. Mégis, már csak akkor szóltak, mikor a kicsi kaszabolni kezdett. Lassan reagáltak, mert nem számítottak arra az eseményre. Elvégre, 20 éve közel s távol sehol egy Jedi, hát melyik klón gondolna arra, hogy éppen akkor fog felbukkanni egy tőle tíz méterre, mikor szoliban vigyáz egy roncsra. Én is belassulnék :D

 

Ráadásul Bennek meg igazán volt oka arra, hogy elmetrüközzön. Egyrészt, ha már ennyi mindent tud csinálni, igazán belenézhetett volna a jövőbe, és tudhatta volna, hogy Luke bezony nem fog csak úgy elsétálni a katonák mögött. Sőt, ehhez jövőbe nézés sem kellett különösen, elég ismerni a Skywalker generációt. Másrészt, az önfeláldozása után végképp fölösleges, hiszen itt aztán 100%-ra tudnia kellett volna, hogy Luke nem fog csendben besurranni a Falconba. Aztán meg, garmadányi rohamosztagoson verekedték át magukat, Luke lazán lelő négyet, nehogy már ez az öt akadály legyen nekik. És szerintem Ben ezzel is tisztában volt (ha ezzel nem is, Solo teljesítménye vitathatatlan). Plusz, ezzel még hátrányba is kergette Luke-ékat, ugyanis a folyosóról sokkal jobb helyzetben tudtak volna lőni. Solo és Chewie a folyosó egyik sarkából, Luke a másikból lőhetett volna úgy a katonákra, hogy azok messzeföldön nem találtak volna takarást. Ergo, a tábornok úrtól ez még stratégiai hiba is lett volna. Azon túl, számolnia kellett azzal, hogy Vader kivédi az elmetrükköt, vagy éppen azonnal parancsot ad Kenobi lelövésére. Az kínos lett volna. Odacsődíti a klónokat, erre Vader szitává löveti. Ebben az esetben jaj Luke-nak. Plusz, tételezzük fel, hogy az öngyilkos gondolatok is csak Luke megtorpanásának pillanatában merültek fel. Elvégre ha az már a párbaj elején megfogant volna benne, akkor nem hátrál el a hangárig (én mindig így gondoltam). Akkor viszont pláne nem hívja oda a katonákat, hogy keresztbe tegyen magának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt írod, hogy Obinak nincs ideje trükközni a harc miatt. Arra van, hogy magában mérleget készítsen Luke-ék esélyeiről? Ki merre járt, mit csinálna, stb... Ellentmondást vélek felfedezni. Obi önfeláldozása pedig teljesen tudatos volt, tudta, hogy ő onnan nem fog élve távozni (Luke-tól el is búcsúzik a vezérlőben). Feltartotta Vadert, hogy a kis csapat el tudjon menekülni. Minden cslekedetét az vezérelte, hogy Luke-ék menekülhessenek. Nem hiába akkor adta meg magát, amikor már útban voltak a hajó felé. Ebbe simán belefér az elmetrükközés is, hogy tiszta utat nyisson nekik. Persze lehet másképp is látni, de túlbonyolítani nem kell, mint ahogy az írásodból kiérzem.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt írod, hogy Obinak nincs ideje trükközni a harc miatt. Arra van, hogy magában mérleget készítsen Luke-ék esélyeiről? Ki merre járt, mit csinálna, stb... Ellentmondást vélek felfedezni. Obi önfeláldozása pedig teljesen tudatos volt, tudta, hogy ő onnan nem fog élve távozni (Luke-tól el is búcsúzik a vezérlőben). Feltartotta Vadert, hogy a kis csapat el tudjon menekülni. Minden cslekedetét az vezérelte, hogy Luke-ék menekülhessenek. Nem hiába akkor adta meg magát, amikor már útban voltak a hajó felé. Ebbe simán belefér az elmetrükközés is, hogy tiszta utat nyisson nekik. Persze lehet másképp is látni, de túlbonyolítani nem kell, mint ahogy az írásodból kiérzem.

Mi lehet a nehezebb? Gondolkodni vagy elmetrükközni? Az egyikhez csak ész kell, a másikhoz ész, kéz, száj, hang, beszéd, koncentrálás, Erő. Én az elmetrükk mellett teszem le a voksom. És nem azt írtam, hogy nincs ideje, hanem hogy erre nincs hatalma, ereje, vagy hogyan mondjam. Képtelen rá. Egy, távol van(nak) a célpon(ok). Kettő, eddig mindig kellett kéz és beszéd hozzá. Három, mindez nyugis körülmények között kellett, kizárt, hogy párbaj alatt lerendezhetné egyetlen egy pillantással, mikor ott másra kell fókuszálnia. Ő nem Yoda, de még csak nem is a kiválasztott. Mezei Jedi Mester, aki mellesleg nem is egyszer elmetrükközött a hagyományos módon.

Éppen, hogy te bonyolítod túl szerintem. Az én elképzelésemben ez piszok egyszerű: párbajozók megjelennek, rohamosztagosok észre veszik őket, odasietnek, hogy adott esetben segítséget nyújtsanak. Ben sakk helyzetbe kerül, közben felbukkan Luke, aki őt látva meg sem moccan. Obi-Wan ismerve a Skywalker vérvonalat, feláldozza magát, mert amíg él, Luke úgysem mozdul. Kész. Szerintem ez egyszerű, mint az 1x1. Az írásomban meg vázoltam néhány lehetőséget, ami e mellett szól, közülük néhányat próbáltam abból a szemszögből vizsgálni, ami a te elméleted alapján lenne.

 

Az viszont kétlem, hogy Obi-Wan annyira meg akart halni. Megragadta volna a lehetőséget a lelépésre, ha tehette volna, bár nem sok esélyt látott rá (ezért is búcsúzik). Pláne, miután a rohamosztagosok is felsorakoztak elé. De addig nem adta fel. Sőt, elhátrált a Falconig, pedig ha annyira távol akarta volna tartani Vadert, akkor éppen, hogy nem jár vele körtáncot és nem megy el ahhoz, amitől távol akarja tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt jól irja, de én nem értek egyet azzal, hogy nem készült a halálra. Szerintem készült , mert tudta, hogy halála után többet tud majd tenni a gonosz ellen, elvégre nem hiába mondta Vadernak, hogyha megöli akkor a hatalma (Ereje) sokkal erősebb lesz mint ahogy az gondolja/ el tudja képzelni. Másrészről a lázadók kevesen voltak, Luke jedi képessége meg még valahol a bantha feneke alatt volt. Szóval Obi döntött és feláldozta magát, hogy hathatósabban tudjon segíteni Luke-nak és a többieknek. Bár ez ugye halandó számára kissé kétséges, hogy szellemalakban erre hogy képes, de gondolom erre is megvan a magyarázat Lucas fejében. Tanítani mindenesetre még tudott....volna, de ilyet nem láttunk mert ugye képbe jött Yoda.

De az is meglehet, hogy a halálával az Erő lett valamilyen formában "hatalmasabb" Luke számára. Hm. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiába akkor adta meg magát, amikor már útban voltak a hajó felé.

Meg amikor ránéz Luke-ra talán elérkezettnek látja az időt hogy megadja neki a szükséges plussszt amit ő kapott Qui-Gontól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt jól irja, de én nem értek egyet azzal, hogy nem készült a halálra.

Még jó, hogy én sem ezt írtam :D Szerintem is felkészült a halálra, de ha adódott volna egy iciri-piciri lehetőség a menekülésre, akkor megragadta volna. Nem adódott, sőt, a halála hirtelen szükségszerűvé vállt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy én sem ezt írtam :death: Szerintem is felkészült a halálra, de ha adódott volna egy iciri-piciri lehetőség a menekülésre, akkor megragadta volna. Nem adódott, sőt, a halála hirtelen szükségszerűvé vállt.

Sorry, ezek szerint valamit elértettem az írásodon :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem készült a halálra.Az nem elbúcsúzás volt, hanem, hogy egy Jedinek jóval több esélye van észrevétlenűl a vonósugárvezérlőhöz mint egy kölyöknek, és egy csempáésznek.Ezért mondta, hogy majd ő megy.A halált abban a pillanatban döntötte el, mikor látta, hogy Luke csak így menekűlhet meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem készült a halálra.

Obi mélyen belenéz Luke szemébe, majd ezt mondja: "Neked a sors más utat jelölt ki mint nekem. Vigyázniod kell a droidokra, nehogy a többi csillagrendszerek is az Alderaan sorsára jussanak. Az Erő veled lesz, mindvégig" Obi elsiet, Luke szomorúan csukja le a zsilipet. Tökéletes búcsújelenet.

 

Szerintem Obi tudta, hogy nagy valószínűség szerint találkozni fog Vaderral, és az az ő útja végét jelenti majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg az is ott van hogy azt mondja Luke-nak mikor otthagyja őket hogy a kettejük útja teljesen különbözik.

 

A franc. Most láttam meg hogy ezt már írták.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.