Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt. Mintha egy fikarcnyit se értettél volna meg abból, amit írtam. Elég szomorú vagyok. Ugyanazt leírtad mégegyszer amit korábban. Én nem ismétlem magam.

Vagy teljesen megértem, csak egy fikarcnyit sem értek veled egyet ez ügyben. De ne szomorkodj, van más dolog, amiben 100%-ig egyetértünk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múltkor szó volt arról, hogy ki írta a Csillagok Háborúját (Új remény). Naszóval, nekem olyan kiadás van amit ezerszázalék, hogy Lucas írt, ő van feltűntetve írónak és nem Alan Dean Foster. Na ebben le van írva, hogy a rohamoszik kíváncsiságból és Nagyuruknak mennek oda segíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múltkor szó volt arról, hogy ki írta a Csillagok Háborúját (Új remény). Naszóval, nekem olyan kiadás van amit ezerszázalék, hogy Lucas írt, ő van feltűntetve írónak és nem Alan Dean Foster.

Attól, hogy az van ráírva, még nem ő írta, hanem Alan Dean Foster. Reklámfogás volt, hogy Lucas nevét tűntették fel, mint író. Ha másból nem, a stílusból azonnal rá lehet jönni. Mert vagy ADF írta, vagy Lucasnak a stílusa kísértetiesen hasonlít ADF-re. Olvasd el az Alien, Aliens és Alien3 könyveket, azokat is ő írta, és ugyan az a stílus.

Azon túl: http://www.alandeanfoster.com

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Aliens megvan és teljesen más a stilus.

Foster írta, a honlapján is fel van tüntetve. Amúgy OFF...tehát ezt ne itt beszéljük meg, ha lehet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A New Hope

Chapter 39: TIE Fighter Attack

Time: 1:29:58-1:32:42

 

Tartalom

 

Luke bánatosan sóhajt. Nem tudja elhinni Obi-Wan halálát. Leia azzal vígasztalja, hogy nem tudta volna megmenteni. Ekkor Han vágtat be az utastérbe, és Luke-ot a hajó lézerágyúihoz vezető cső felé invitálja, mondván, ?még nincs vége a műsornak?. Azzal felmászik a háti löveghez, míg Luke a hasiba csusszan be. A gravitációs erők megváltozásával mit sem törődve ülnek be a székeikbe, kapcsolják be a célzóberendezést és veszik fel a fejükre a fejhallgatókat. Han pár szóval bíztatja Luke-ot, miközben feszülten készül az összecsapásra.

Leia és Chewie a pilótafülkében az űrt fürkészik, hátha meglátják a közeledő ellenséget. A hajó enyhén megremeg, jelezvén, támadóik ugyan még nem látszódnak, már lőnek rájuk. Kisvártatva a Falconnal szemben négy TIE vadász bukkan fel alakzatban. Leia értesíti az ágyúkban ülő férfiakat, hogy megérkeztek. A TIE-ok felbontják az alakzatot és négy irányból csapnak le a teherhajóra.

Az egyik hátulról a Falcon fölé kerül, s több találatot is bevisz a tatba. Luke és Han folyamatosan tüzelnek a quadágyúkkal, és olyan gyorsan forgatják őket, hogy majd kitépik az irányítókarokat a helyükről. Mégsem tudják lelőni a fürge, apró vadászokat, melyek zöld lézeresőt zúdítanak a lomha Falconra.

Luke elkiabálja magát: ?Túl gyorsan jönnek.? Mintha Han nem lenne ezzel tisztában. C-3PO és R2-D2 eközben a hajó hátulja felé tartanak, mikor egy találat rövidzárlatot okoz az egyik fali panelben, és pont a két droid mellett robban szét. Leia jelenti a találatot, mire Solo visszaszól neki, hogy ne aggódjon, a Falcon nem esik szét. Erre az egész jármű panaszosan felnyög, a szétrobbant panel szikrákat szór és tüzet gyújt. Chewie riadtan néz körbe, míg Han a lövegállásban a hajóhoz intézi szavait: ?Hallod picim? Szét ne ess!? R2 hozzálát a tűzoltáshoz.

A TIE-ok körüldongják a Millennium Falcont, mint a megvadult méhek a bolyt bolygató medvét. Zöld sugaraikkal fullánkként csapnak le a náluk háromszor nagyobb hajóra. Az egyik a háta felől támad, ám ezzel egyenesen belerepül Han ágyújának tűzvonalába. A TIE-t másodpercek alatt tűzgolyó emészti fel. Solo diadalittasan felnevet.

Egy másik TIE fentről indítja támadását, majd elhúzva a Falcon mellett, a has irányába próbál elmenekülni. Egyenesen bene Luke célkeresztjébe. Társához hasonlóan kozmikus porrá hamvad szét. Az ifjú Skywalker győzelmi mámorában rikoltja: ?Eltaláltam! Eltaláltam!? Han erre csak azt feleli: ?Remek, csak el ne bízd magad.? Leia is beleszól az éterben, értesítve a tüzéreket a másik két TIE-ról, amelyek még mindig körülöttük hőzöngenek.

Az egyik egyenes vonalban megpróbál lecsapni a hasi lövegállásra, ám a párbajt Luke quadlézerágyúja nyeri meg. A TIE elemeire robbant. Az utolsó birodalmi vadász nem próbál meg menekülni. Pilótája inkább lecsap a hátra, így Solo egy végső sorozattal a másvilágra küldi.

Solo nagyot sóhajtva dől hátra székében, megszabadulva fejhallgatójától. Luke örömittasan kiáltja bele a mikrofonba hitetlenkedését sikerükről, miközben Leia és Chewie átölelik egymást. Az örömtáncban csak egy valaki nem vesz részt. C-3PO-ra olvadt vezetékek szőtték ki hálójukat, így az aranyszínű droid kétségbeesetten kiállt segítségért, miközben panaszolja, hogy mindjárt elolvad. Aztán az egészet R2-ra fogja, aki hangosan kineveti.

A Millennium Falcon elrepül a nyílt űr felé.

Tarkin kormányzó a Halálcsillag irányítóterméből nézte végig a csatát. Mintha nem tudná, a mellé lépő Vadertől kérdi meg, hogy elrepültek-e? A Sith nagyúr egykedvűen értesíti a hipertérugrás tényéről. Tarkin ekkor kifejti aggodalmát: ?Biztos benne, hogy az a nyomkövető jól el van rejtve a hajón? Nagy kockázatot vállaltam Vader. Remélem, megéri.?

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Na, ilyet sem látni sűrűn sci-fi filmekben. Egy kis teherhajó küzd az életéért, és hőseink nem szimplán vadászrepülő-módban veszik fel a harcot, hanem egy-egy lövegállásban, ahogy annak lennie kell. Már itt megmutatkozik Lucas II. Világháborúban dúlt légicsaták iránti rajongása. A csata mintha csak az olyan összecsapások űrbe helyezett verziója lenne, mikor a B-17-es bombázókat feladatuk teljesítése közben támadni kezdték a német Messersmith vadászgépek, s bombázók törzsében megbúvó lövészek élethalál harcot vívtak velük. Nagyon jó az egész felépítése, ennél talán már csak akkor lenne jobb, ha kicsit több nagytotálban vett külső felvétel lenne. Így viszont vitathatatlanul személyesebb, hiszen a csata nagyját a lövegállások ablakán keresztül nézhetjük végig.

A jelenet során az is jól látszik, hogy a birodalmiak tényleg hagyták a Falcont elmenni. A csata jelentős részében a TIE-ok csak röpködtek a hajó körül, egyáltalán nem lőttek. Pedig valószínűleg négy vadász egy teherhajóval szemben több, mint elegendő túlerő.

S ha gyanúnk a köröző TIE-ok után nem is lesz első megnézésre, határozottan elkezdhetünk aggódni, mikor kiderül, az egész menekülés csupán Vader és Tarkin aljas terve. Vajon hőseink megtalálják a nyomkövetőt? Vagy elvezetik a gonoszokat a Lázadók bázisára? Kérdezheti magától a néző.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű jelenet, bár én mindig is furcsáltam a Falcon lézerágyúinak elhelyezkedését.

Ha már szóba került -és nagyon helyesen- a II. VH, akkor ugye ott, azokon a bombázókon mégiscsak alkalmasabb lőpozíciókban vannak a lövegtornyok :) Az érkező vadászgépek ugyebár rendszerint hátulról érkeznek aztán lövéseiket leadva ált írányt váltanak és visszatérnek egy újabb támadáshoz.

Mindegy, szörszálhasogatás. Ez egy film amúgyis :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű jelenet, bár én mindig is furcsáltam a Falcon lézerágyúinak elhelyezkedését.

Ha már szóba került -és nagyon helyesen- a II. VH, akkor ugye ott, azokon a bombázókon mégiscsak alkalmasabb lőpozíciókban vannak a lövegtornyok :) Az érkező vadászgépek ugyebár rendszerint hátulról érkeznek aztán lövéseiket leadva ált írányt váltanak és visszatérnek egy újabb támadáshoz.

Mindegy, szörszálhasogatás. Ez egy film amúgyis :)

Azokon a bombázókon is van torony, illetve hasi géppuska. Sőt, sok bombázóban csak ez az egy dolog a közös (meg a faroklövész), mivel ez a három a legjobb támadási felület. Viszotn a Falcon farkára elég nehéz lett volna fegyvert szerelni, révén az az egész seggét a hajtómű foglalja el :) Ráadásul, a Falcon csak alulról és fellülről támadható igazán, mivel előlről, hátulről és oldalról fenemód lapos (ahogy az ep5-ben kiderül, lopodabb, mint két TIE egymás mellett).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokon a bombázókon is van torony, illetve hasi géppuska. Sőt, sok bombázóban csak ez az egy dolog a közös (meg a faroklövész), mivel ez a három a legjobb támadási felület. Viszotn a Falcon farkára elég nehéz lett volna fegyvert szerelni, révén az az egész seggét a hajtómű foglalja el :) Ráadásul, a Falcon csak alulról és fellülről támadható igazán, mivel előlről, hátulről és oldalról fenemód lapos (ahogy az ep5-ben kiderül, lopodabb, mint két TIE egymás mellett).

Na igen, tudom, hogy van hasi és háti lövegek is a bombázókon, nade azok nincsenek úgy belefektetve (süllyesztve) a törzsbe mint a Falcon esetében. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Falconban sincsenek belesüllysztve, az ágyúk maguk kiállnak. Azokat a területeket nagyon jól belátják, amiket be kell, a többit meg elvégzi a célzókomputer. És nagyon jól működik, hiszen az Endori csatában is prímán aprította azokat, akik a hajó előtt repültek. Itt meg ráadásul csak felülről és alulról támadtak. 100%-os hatékonysággal működtek mindig, ezek után nem értem, mi ez a fennakadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Falconban sincsenek belesüllysztve, az ágyúk maguk kiállnak. Azokat a területeket nagyon jól belátják, amiket be kell, a többit meg elvégzi a célzókomputer. És nagyon jól működik, hiszen az Endori csatában is prímán aprította azokat, akik a hajó előtt repültek. Itt meg ráadásul csak felülről és alulról támadtak. 100%-os hatékonysággal működtek mindig, ezek után nem értem, mi ez a fennakadás.

Csak megjegyeztem, hogy számomra furcsa az elhelyezkedésük :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, hogy nem csak úgy néz ki, hanem VHII-es dokufilmből lett copyzva a koreográfia. :)

 

Amúgy ez az első jelenet, amiben igazi látványos űrharcot látni!

 

Luke és Leia szomorkodása Ben halála okán is kapott egy adag mélyebb érzelmi töltetet, hisz az öreg ott volt amikor megszülettek. Mintha az utolsó családtagjukat veszítették volna el. 'Egyedül' maradtak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lövegállásokhoz nem értek, de a látvány és a zene nagyon hatásos, az tény. És hogy itt milyen zene szól, azt csak azóta tudom felismerni, amióta megvan az Ep3 zenei CD-hez ajándékba adott zenei DVD, amelyen végigvezetik a saga történetét a legfontosabb dallamokon keresztül, mert annyira egységes élmény volt az egész, hogy az agyam nem bontotta szét zenére és látványra, csak azt tudtam, hogy nagyon tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A New Hope

Chapter 40: ?They let us go?

Time: 1:32:43-1:34:05

 

Tartalom

 

Han elégedetten veszi le magáról a kesztyűit, miközben odaszól Leianak, hogy milyen jól megléptek a Birodalom elől. Eközben Chewie elhagyja a szűk kabint. Amint a wookie távozott, Han a helyére ül. Önelégülten mondja: ?Ilyenkor magam is ámulok magamon.? Leia gúnyolódva világosítja fel, hogy mielőtt elájul magától, legyen tisztában könnyű szökésük valódi okával: hagyták megszökni őket. Han megdöbben a könnyű szó hallatán, mivel számára ez minden volt, csak nem könnyű. Leia mit sem törődik a kifakadással, egyszerűen leszögezi a tényt, hogy követik a nyomukat. Han szerint ez ki van zárva. A nő megrázza a fejét, már ez sem érdekli. Inkább örül, hogy megvannak az R2-ban lévő adatok. Han alkalmasnak látja az időt, így megkérdi, miért is olyan fontosak ezek az adatok. Leia elmondjása szerint R2-ban a Halálcsillag tervrajzai lapulnak, melyeken talán találnak valami gyengepontot. Tehát a harcnak még közel sincs vége. Solo hamarjában közbeint, mert szerinte számára vége van. Ő csak pénzért csinált mindazt, amin átment, semmi más, se a forradalom, se a nő nem számít neki. Csak a pénz. Leia felháborodottan veti a szemére, hogy megkapja a pénzét, ha csak az boldogítja. Azzal felhúzott orral elindul kifelé. Az ajtóban még odaszól a befelé tartó Luke-hoz: ?Vérbeli zsoldos a barátod. A pénzen kívül nem érdekli senki és semmi.? Eztán elmegy. Luke még gyorsan utána szól, hogy őt azért igen. Aztán leül Han mellé. Odafordul a pilótához és kikéri a véleményét a nőről. Solo inkább semmit sem gondol róla. Az ifjú ezt kifejezetten helyes döntésnek véli.

Han meglátva Luke elégedett arcát, kajánul elmosolyodik, majd feldobja, hogy azért van benne valami. Aztán megkérdi Luke-ot, mi a véleménye arról, hogy egy hercegnő és egy hozzá hasonló fickó? Luke ekkor váratlan a szavába vág: ?Nem.? A fiú visszafordul a műszerfalhoz, Han pedig elmosolyodik.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Rövidke fejezet, melyben a trió marakodása adja a vezérfonalat. Ahogy ezek egymást szórakoztatják, az merőben más, mint az ep1-2-3 triója, ahol maximum Obi-Wan és Anakin között volt csipkelődés. Itt mindenki belemar mindenkibe. De leginkább Han az, aki mindenkit szurkál. S bár itt még csak Luke cseszegetése miatt, de már most felmerül a Han és Leia közötti kapcsolat, pedig ekkor inkább még Luke-ra van ez kihegyezve. Persze, aki sorba nézi, az tudhatja, hogy ők még véletlen sem lehetnek egymásé. Han és Leia az ellentétek vonzák egymást elv szerint viszont tökéletesen összeillenek :o

Ezen kívül megtudhatunk még egy fontos dolgot, vagyis mire is jók azok az adatok, amit R2-ban vannak. A szálak kezdenek összeérni, hiszen jól tudjuk, hogy a Birodalom a nyomukban van, s ezt Leia is tudja. A közelgő csata képe már itt felrémlik az emberben, de senkinek még csak fogalma sem lehet róla, hogyan lehetne szétdurrantani egy ekkor állomást. És akkor még nem is láttuk a Lázadók bázisát, ahol csak vadászgépek vannak, sehol egy hadihajó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap néztük meg éppen az Új reményt. Felmerült egy érdekes kérdés :o Vader és Tarkin honnan tudta, hogy Hanék meglépnek a Halálcsillagról? Az addig oké, hogy a TIE-ok hagyták őket szökni, nade a fél birodalmi rohamosztag a HCS-ről...??? :o

 

Amúgy a mai Birodalom visszavág megnézése közben rádöbbentünk, hogy az SW a világ leglogikátlanabb filmeposza :o (Persze belemagyarázni bármibe bele lehet)

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin és Vader nyilván nem csak a Tie-knek tudott parancsolni, hanem a "fél birodalmi rohamosztag a HCS-ről"-nek is. Ha azt akarták, hogy meglógjanak, hát ugy intézték (egy egészen merész ötlet: az volt a klónoknak a parancs, hogy a négy "lázadóból" maradjon legalább egy életben)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin és Vader nyilván nem csak a Tie-knek tudott parancsolni, hanem a "fél birodalmi rohamosztag a HCS-ről"-nek is. Ha azt akarták, hogy meglógjanak, hát ugy intézték (egy egészen merész ötlet: az volt a klónoknak a parancs, hogy a három "lázadóból" maradjon legalább egy életben)

Na ezt mondom. Bármit be lehet magyarázni :D

Lehet, hogy valaki meg szabotálta a fegyvereket, hogy félrehordjanak :D Sőt! A szemétzúzót is leállították volna az utcsó húsz centin. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem miért belemagyarázás: Tarkin és Vader párbeszédéből kiderül, hogy csak ugy csináltak mintha elakarták volna kapni őket, de valójában csak egy szinjáték volt, hogy aztán megtudják hol a Lázadók bázisa. A saját bázisukon, ahol mindenki nekik engedelmeskedik (és ráadásul akarat nélküli klónok, akik bármit megtesznek parancsra) miért ne tudnák elintézni ezt? Ha azt eltudod képzelni, hogy a Tie pilóták félrelőttek és megölették magukat akkor a rohamosztagosokról ezt miért nem tudod elképzelni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem miért belemagyarázás: Tarkin és Vader párbeszédéből kiderül, hogy csak ugy csináltak mintha elakarták volna kapni őket, de valójában csak egy szinjáték volt, hogy aztán megtudják hol a Lázadók bázisa. A saját bázisukon, ahol mindenki nekik engedelmeskedik (és ráadásul akarat nélküli klónok, akik bármit megtesznek parancsra) miért ne tudnák elintézni ezt? Ha azt eltudod képzelni, hogy a Tie pilóták félrelőttek és megölették magukat akkor a rohamosztagosokról ezt miért nem tudod elképzelni?

Jaja má'! Ezt én vágom, hogy színjáték....Nade ilyen bénán?????

Mi van ha pl Artu nem állítja le a szemét zúzót, amit gondolom azért indítottak be a bircsik, hogy megöljék őket?

Nah, csak egy példa a sok közül...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szemétzúzo nyilván magától indult be... ha a birodalmiak direkt inditják be, akkor akár fel is tünhetett volna a hirtelen leállása és odaküldhettek volna valakit (és láttunk volna erről képeket, de semmi nem utal arra, hogy ők inditanák be). Szerintem te csak belemagyarázod, hogy a birodalmiak inditották be :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis jelent, főleg a Han-Leia-Luke hármas miatt. Mindig mosolygok az élcelődéseiken. :D Luke fülig belezúgott a hercegnőbe. :D Tök jó, amikor Han észreveszi rajta, hogy örül a csempész érdektelenségének, majd egyből húzni kezdi az agyát. :D Szórakozik a kölyökkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.