Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Oldi. A bújócska alatt dönthettek arról, hogy inkább jobb lenne futni hagyni őket, mert így nagyobb hasznukat vennék. Ezeket nem lehet úgy elintézni, hogy belemagyarázások csak, és ennyi. Ennyi erővel a mozifilmek 99 %-nak történései mind belemagyarázások, hisz nem látunk mindent.

 

Egyébként a TESB 'logikátlanságait' szívesen látjuk a megfelelő topikban, nyilván lesz rá válasz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szemétzúzo nyilván magától indult be... ha a birodalmiak direkt inditják be, akkor akár fel is tünhetett volna a hirtelen leállása és odaküldhettek volna valakit (és láttunk volna erről képeket, de semmi nem utal arra, hogy ők inditanák be). Szerintem te csak belemagyarázod, hogy a birodalmiak inditották be :D:D

Én világéletemben azt hittem a birodalmiak indították be mert pontosan tudták hol vannak.A klónok látták, hogy hova ugranak be ,vagy ha nem is látták, a lyukat biztos.Innen meg már könnyen azonosítható a helyszin.

Én is úgy gondolom, hogy meg akarták ölni őket ,ha viszont eljutnak a Falconig akkor is legyen hasznuk.

Tarkin arra utalhat, amikor mondja, hogy nagy kockázatot vállal az elnegedéssel, hogy nem kapcsolták be a vonósugarat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen kijárata volt a zúzónak... vajon miért nem küldtek oda senkit, ha tényleg tudták hogy ott vannak és látták, hogy leállitották a zúzót? Miért volt annyi idejük Hanéknak, hogy nekiálljanak a zúzó bejárata elött száritkozni?

Ez jó kérdés.Viszont az is érdekes, hogyan indulhat be véletlenűl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na amint nézzem mégse olyan egyöntetű az amit Bomarr írt :D Kinek ez a belemagyarázás, kinek az :D A lényeg, hogy sok-sok ilyen apró dolog/jelenet van ami érthetetlen a halandónak vagy tökre másképp esik le :D

 

Ody. Ha eljutunk a Birodalom visszavág elemzéséig, tuti szóba lesznek hozva azok a jelenetek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen kijárata volt a zúzónak... vajon miért nem küldtek oda senkit, ha tényleg tudták hogy ott vannak és látták, hogy leállitották a zúzót? Miért volt annyi idejük Hanéknak, hogy nekiálljanak a zúzó bejárata elött száritkozni?

Lehet, hogy ekkor jött a parancs, hogy hagyni kell őket menekülni. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó kérdés.Viszont az is érdekes, hogyan indulhat be véletlenűl.

A szemétzúzónak gondolom az a feladata, hogy bizonyos időközönként összezúzza a szemetet... beugrottak és nem sokkal később beindult.

 

Oldi: azért remélem majd rávilágitasz, hogy a szemét-zúzós jelent mitől teszi logikátlanná Vaderék tervét. Senki sem mondta hogy a zúzós-résznél már ez kivolt találva... se mi, sem a film... de majd gondolom kifejted, hogy megtudjuk hol kell belemagyaráznunk valamit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW pont az a fajta film, amit sokféleképpen lehet nézni. Ebben benne van az is, ha az ember nem akar benne látni semmit, akkor nem lát. :D

 

Szerinted mikor jutunk még el a birodalom elemzéséhez? Jobb lenne mostanában beírni, mert kíváncsi vagyok azokra a logikátlanságokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szemétzúzónak gondolom az a feladata, hogy bizonyos időközönként összezúzza a szemetet... beugrottak és nem sokkal később beindult.

 

Oldi: azért remélem majd rávilágitasz, hogy a szemét-zúzós jelent mitől teszi logikátlanná Vaderék tervét. Senki sem mondta hogy a zúzós-résznél már ez kivolt találva... se mi, sem a film... de majd gondolom kifejted, hogy megtudjuk hol kell belemagyaráznunk valamit :D

Éppen ez az, ha bármit is mondok az már belemagyarázás :D

Ugyanilyen belemagyarázás lesz majd a kövi fejezet is amikor a vadászpilóták sisakja felszálláskor még vadi új felületű és egységes, de mikor már a HCS felett repkednek olyan kopott és különbözőek hogy csak na :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW pont az a fajta film, amit sokféleképpen lehet nézni. Ebben benne van az is, ha az ember nem akar benne látni semmit, akkor nem lát. :D

 

Szerinted mikor jutunk még el a birodalom elemzéséhez? Jobb lenne mostanában beírni, mert kíváncsi vagyok azokra a logikátlanságokra.

Egyetértek a megállapításoddal, de ettől függetlenül ez az a fajta film amire nem lehet azt mondani, hogy tökéletes logikával követhetőek a jelenetei. :D

 

A Birodalom visszavágot meg majd tényleg később. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy filmes baki (ami minden filmben van; ha azt hiszed nem akkor menj az imdb-n az aktuális film oldalára és nyomj a goofs-ra :D)... de nekem mostmár tényleg furdalja az oldalam a kiváncsiság, hogy mitől válik az SW a leglogikátlanabb filmeposszá... fedd fel a kártyáidat: tehát mitől logikátlanság Vader terve? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy filmes baki (ami minden filmben van; ha azt hiszed nem akkor menj az imdb-n az aktuális film oldalára és nyomj a goofs-ra :D)... de nekem mostmár tényleg furdalja az oldalam a kiváncsiság, hogy mitől válik az SW a leglogikátlanabb filmeposszá... fedd fel a kártyáidat: tehát mitől logikátlanság Vader terve? :D

Nem figyelsz :D Nem a terv logikátlan hanem a kivitelezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint pontositanom kell a kérdést: mitől logikátlanság a kivitelezés?

Meg fog valamit is változtatni az ha én elmondom ugyanazt mint az elején ? :D Neked úgy jó ahogy van, nekem meg elégé sántít a dolog. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg fog valamit is változtatni az ha én elmondom ugyanazt mint az elején ? :D Neked úgy jó ahogy van, nekem meg elégé sántít a dolog. :D

Persze: elindulhat egy konstruktiv vita... az ilyenekre lett kitalálva a fórum. Föleg, hogy nekem van egy olyan sejtésem, hogy csak egyszerüen nem lett 100%-ig valami szájba rágva és te azt tudtad be "logikátlanságnak". De persze rá is hagyhatjuk egymásra, ahogy gondolod :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ilyen apró hibákba/logikai bukfencekbe/ avagy filmes bakikba nem érdemes "beleharapni" :D Főleg azért nem, mert ez csak egy mese és ezeknek a jelenlétével is ugyanúgy szeretjük a filmet. :D A film lényegi részét meg amúgysem sértik. A jó ugyanúgy győzedelmeskedik a gonosz fölött.

Félreértések elkerülése végett, nem a kákán kerestem/keresem a csomót amikor megjegyzek ezt-azt a "érthetetlen fordulatokról/logikai bukfencekről" csupán számomra néha iszonyú nevetségesek ( a szó jobbik értelmében) ezek a jelenetek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aranyos kis jelenet, de nálam egy a sok jó közül.

 

Ami a szemétzúzót illeti: szerintem a bircsik indították be, de annyi eszük már nem volt, hogy katonákat is küldjenek oda. Vagy pont ekek azok, akiket Han olyan zajosan megkerget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké Oldi, de azért remélem, hogy a már most beharangozott Birodalom visszavág logikátlanságokra nagyobb fény fog derülni :D

 

Magáról a jelenetről: érdekes látni a filmen, hogy milyen egyértelmüen végigvonul az a szál, ami azt jelzi, hogy Luke belevan esve Leiába... elöszőr a hologrammjától petézik maga alá, aztán Hanra néz csúnyán amikor lövöldözés közben azt mondja, hogy "vagy beleszeretek" és most ez a kis közjáték. Kilépve a film belső értelmezéséből: érdekes, hogy ezt a szálat vezetik egy darabon aztán egyszercsak nem kezdenek vele semmit és a következő részben abbamarad. Mivel a hivatalos álláspont szerint már ekkor kitalálták, hogy Leia és Luke testvérek, igy felmerül a kérdés, hogy ezt miért szőtték bele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a hivatalos álláspont szerint már ekkor kitalálták, hogy Leia és Luke testvérek, igy felmerül a kérdés, hogy ezt miért szőtték bele?

Hát ha a hivatalos álláspont igaz (amiben én személy szerint kételkedem éppen emiatt a szerelmi szál miatt), talán azért került bele, hogy ezzel is érzékeltessék, mennyire nem tudnak egymásról a testvérek.

Vagy pedig, ez most merült fel bennem, és egy kicsit meredek is, ráadásul gyenge lábakon áll de... mi van, ha áthelyezzük ezeket a jeleneteket abba a lehetőségbe, hogy Luke tudat alatt tudja, hogy a testvére, ahogy az ep6-ban? És mindez, amit látunk tőle, az csupán tudatalatti testvéri féltés. Mikor meglátja a hologramot jön a felismerés az Erő, vagy az ikertesvériségből járó kapocs miatt. Aztán Hantól is jogosan félti, legalábbis amíg meg nem ismeri a fickót. Csak mindezt akkor még nem tudja hova tenni, hiszen ő úgy tudja, hogy nincs testvére és ezt a testvéri szeretet bekeveri a szerelem érzésével. Aztán mindez kezd letisztulni, az ep5-re rájön, hogy ez nem lehet szerelem, és mikor végre megmondják, hogy valójában van testvére, csak erről őt nem tájékoztatják, hirtelen minden Leia iránti érzelme értelmet nyer, a helyére kerül, és ebből jön rá, hogy ő a húga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nade akkor mivel magyarázátok azt, hogy a Birodalom visszavágban úgy smárolja le Lukeot a gyengélkedőn, hogy az nem éppen a testvéri ragaszkodást szimbolizálja :D

 

Véleményem szerint is a kezdetekben szó sem volt testvérpárról (asszem ezt Lucas is említette egyszer) hanem igenis egy amolyan szerelmi hármas lett volna ebből. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a zúzót a birodalmiak indították be, és szerintem nem érzékelték, hogy R2 állította le, azt hitték, hogy teljesen összepréselődött, hiszen akkor márcsak pár tíz centi volt a két fal között... gondolom azt a pár másodpercet betudták a "szemétzúzó gyorsabb munkavégzésének". És ezért is nem küldtek oda több embert: azt hitték, Hanékat összepréselte a zúzó. Amikor pedig kiderült, hogy még élnek, jött felülről a parancs, hagyják őket futni, mert úgy csapdába csalhatják őket. Szóval Vaderék itt keményen impróztak szerintem.

 

Dzséjt: Hát szerintem Luke megnyílvánulásai inkább a "Hű az anyjaa de szép nő vagy, elvinnélek egy körre!" véleményre, sem mint a testvéri féltésre hajaznak. :D Gondolok itt a Leia csodálatra a hologrammon, vagy épp élőben a börtönben.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a zúzót a birodalmiak indították be, és szerintem nem érzékelték, hogy R2 állította le, azt hitték, hogy teljesen összepréselődött, hiszen akkor márcsak pár tíz centi volt a két fal között... gondolom azt a pár  másodpercet betudták a "szemétzúzó gyorsabb munkavégzésének". És ezért is nem küldtek oda több embert: azt hitték, Hanékat összepréselte a zúzó. Amikor pedig kiderült, hogy még élnek, jött felülről a parancs, hagyják őket futni, mert úgy csapdába csalhatják őket. Szóval Vaderék itt keményen impróztak szerintem.

Nekem ebben túl sok az önrész... gyakorlatilag kitaláltál egy komplett sztorit a film egyik jelenetéhez, amire még csak nem is utalnak. Most abba a logikátlanságba bele se menve, hogy ha embereket akarok összepréselni és leáll másfél méterrel az összepréselés elött, akkor nagy valoszinüséggel nem préseltem őket össze és nehogy már ne tünjön fel, hogy másik konzolról leállitották, mikor éppen kiakarták őket nyirni stb.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, te ugyanezt csinálod. :D Saját elképzeléseddel magyarázod a sztorit. Nem baj -jegyzem meg-, csak emiatt nem kell leszólni(?) a másikat :D

Szokták mondani, hogy ami nincs eltörve azt nem kell megragasztani... egy olyan szimpla jelenetnél minth a hulladék-zúzos jelenet, nemtom miért kéne olyasmiket odaképzelni amik egyrészt nincsenek ott másrészt nélkülük is müködik a jelenet, harmadrészt ezek a magyarázatok nemhogy egyértelmübbé, de inkább illogikusabbá teszik az egész jelenetet. Nem szólom le a másikat, csak ütköztetjük a véleményeket, és az enyém például az, hogy ezek az "elméletek" nem állják meg nálam a helyüket :D

 

SZERK: Hmm... igy utolag visszaolvasva tényleg kicsit sarkosabban fogalmaztam a kelleténél :D

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.