Ugrás a kommentre

Claudia Gray: Leia, Princess of Alderaan


Nute Gunray

Hanyasra értékeled a könyvet?  

14 felhasználó szavazott

  1. 1. Hanyasra értékeled a könyvet?



Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Szerk.: ok, a könyvbeli jelenet beugrott, de a filmbeli még mindig

Az Ep2 elején a Nabooi delegáció hajójának felrobbantására közlik magyarázatként Padméval a főkancellár irodájában, hogy a kémek jelentése szerint elégedetlen fűszerbányászok lehettek a Naboo holdjáról. Remélem így beugrik.

 

@Dzséjt mikor kezdted el olvasni a regényt.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bárcsak többet láthattuk volna őket mozgóképen - így sajnos Bail és most már Breha off-screen halála is egy olyan űr, amit az SW sosem fog tudni betömni.

Nálam ezt az űrt a Bizonyos szemszögből egyik novellája azért némiképp betöltötte, ahol Bail és Breha szemszögén keresztül élhetjük át az Alderaan tragédiáját. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nálam ezt az űrt a Bizonyos szemszögből egyik novellája azért némiképp betöltötte, ahol Bail és Breha szemszögén keresztül élhetjük át az Alderaan tragédiáját. 

Az az egyik, ha nem a legjobb történet az egész kötetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nálam ezt az űrt a Bizonyos szemszögből egyik novellája azért némiképp betöltötte, ahol Bail és Breha szemszögén keresztül élhetjük át az Alderaan tragédiáját. 

Nálam sajnos csak részben, sokkal jobban tudnám ezt értékelni vizuálisan, élőszereplős formában.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
On 1/23/2019 at 5:55 PM , Darth Revan9 said:

 Annak idején A. C. Crispin is akart írni egy ilyen regényt, miután befejezte a Han Solo trilógiáját, de sajnos nem engedték meg neki. Claudia Gray pótolta ezt a hiányosságot, méghozzá egy nem is akármilyen történettel. 

Figyelembe véve ezt a Kánon-Legendák rendszert, nem biztos, hogy baj, hogy annak idején Crispin nem írta meg, mert a hivatalos idővonal szempontjából ma már úgyse számítana. Habár ha megírta volna, akkor se hiszem, hogy bármilyen ráhatással lett volna Gray munkájára (Zahnnal is írattak egy új Thrawn-trilógiát). Akkor lett volna egy legendses Leia-regény meg egy canonos Leia-regény is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, caseyjones írta:

Figyelembe véve ezt a Kánon-Legendák rendszert, nem biztos, hogy baj, hogy annak idején Crispin nem írta meg, mert a hivatalos idővonal szempontjából ma már úgyse számítana. Habár ha megírta volna, akkor se hiszem, hogy bármilyen ráhatással lett volna Gray munkájára (Zahnnal is írattak egy új Thrawn-trilógiát). Akkor lett volna egy legendses Leia-regény meg egy canonos Leia-regény is. :)

Igen, ebben az esetben születhetett volna két külön verzió is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, caseyjones írta:

Miért? :) Eggyel több SW-könyvvel gazdagabbak lennénk. :D Másrészt úgyis csak az egyik számítana Kánonnak. 

Azért, mert egyrészt ha mindkettő jó történet, akkor fájna a szívünk azért, ami nem kánon, másrészt meg keveredést okozna, amikor hivatkozni kell Leia fiatalkorára. Jobb ez így ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 minutes ago, Pildi said:

Azért, mert egyrészt ha mindkettő jó történet, akkor fájna a szívünk azért, ami nem kánon

(Ez rám nincs hatással, ugye már több ízben leírtam, hogy a regény kiválasztásánal abszolút nem szempont nekem, hogy Kánon-e vagy Legenda. :P)*

17 minutes ago, Pildi said:

másrészt meg keveredést okozna, amikor hivatkozni kell Leia fiatalkorára

Mármint úgy gondolod, hogy aki olvasta volna mindkettőt, összekeverné a két regény eseményeit? Ilyen szempontból akkor a Solo-regények is okozhatnak kavarodást. :D Elvégre a Kánonban meg a Legendákban is vannak Solo-művek.

 

*Szándékosan tettem zárójelbe, nem célom (megint) "háborút" indítani. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@caseyjones! Légyszíves próbálj már a kánonnál maradni ebben a szekcióban, ne keverd folyton ide a legendákat! :) Főleg akkor ne, ha még nem is létezik ilyen, csak hipotetikus "mi lett volna ha". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
On 4/8/2020 at 12:08 AM , Whill said:

Szerencsére nem sikerült az elolvasása előtt spoilerbe futnom, így teljesen meglepetésként ért Panaka felbukkanása. Az a jelenet nekem egyértelműen a könyv csúcspontja volt.

Panakának én is módfelett örültem, és szerintem is a könyv csúcspontja volt. Örülök, hogy sikerült lezárni a sorsát, mert ahhoz képest, hogy mennyit szerepelt az ep I-ban, nagyon "eltűnt" - legalábbis tudtommal eddig semmilyen mű - se Legends, se Canon - nem fordított különösebb figyelmet a sorsára.

Aki még nagy csúcspontja volt a regénynek - bár nem akkora, mint Panaka -, nálam egyértelműen Tarkin. Óriási jelenetei voltak az öregnek! :D

Illetve azt is nagy erényként könyvelem el, hogy jobban megismertük Brehát. Mozgóképen eddig szinte semmilyen fontosabb szerephez nem jutott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon szeretem ezt a könyvet, nagyszerűen köti össze a két trilógiát. Végre Alderaan is jelentősebb szerepet kap, a Thrawn és a Tarkin mellett ez a harmadik könyv, ami betekintést nyújt a birodalmi nagypolitikába. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 2 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.