Ugrás a kommentre

A második epizód világai


Ajánlott hozzászólás

Nagyon jó írás Ody. Azt eddig észre sem vettem, hogy Jamilia királynőnél leváltották az ülés kárpitját.

Naboo szvsz az a bolygó, amin keresztül nem csak a Galaxy rosszabra fordulását láthatjuk, hanem a fejlődést is. Ez a fejlődés egyrészt megmutatkozik a gungan-nabook barátságban, meg ahogy a gunganak az ep3-ra eljutnak Coruscantra. Másrészt ott az a hatalmas űrdokk, aminek híre-hamva sem volt az ep1-ben, ott az egészet elintézték egy apró hangárral. Ez is azt bizonyítja, hogy míg az ep1-ben Naboo egy elzárt kis világ volt, addig az ep2-re már ez is becsatlakozott a galaktikus életbe, a blokád, a kancellár leváltásából származó botrány és a bolygójáért hősiesen küzdő királynő elhelyezte a térképen.

 

Viszont a betakarózott Anakinnal nem értek egyet, ez nekem kicsit erőltetett, hogy ez a későbbi sorsát vetítené előre. Egyrészt, Amidala is volt már betakarózva ebben a részben, és ő mégsem csonkul meg később, másrészt nem mellkastól lefelé történik a csonkulás, hanem térdtől, és ez azért elég nagy különbség. Szerintem ez csak egy sima egyszerű hétköznapi momentum, mint az ep3-ban, ott is be vannak takarózva éjjel, mint az emberek nagyrésze általában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét remekeltél Ody! :):P

 

Nabooi első erkélyes csókhoz annyit, hogy Lucas, ha akarta volna sem helyezhette volna természetes fénybe, hacsak nem akarta megcsonítani a Comoi tó partját egy kis favágással. Persze ez csak vicc volt. :D

Én nagyon drukkoltam a Como-nak az olasz bajnokságban, mikor első osztályúak voltak, de a "nabooi" focisták sajnos nagyon simán kiestek. :P

 

Betakarózást illetően egyetértek Dzséjttel, szerintem az a kép nem tartalmaz a jelképet a csonkításra nézve.

Mégsem alhat meztelenül takató nélkül, (habár lehet, hogy a hölgyek örülnének neki) esetleg csak helyenként betakarva.

Viszont, lehet, hogy a nem betakart része azt jelképezheti, hogy azt a részét, majd a maszk és a mellvért "takarja csak be".

 

Még a Coruscantos írásból egy dolog jutott eszembe a minap, mégpedig arról a képről, amikor Obiék a tanács előtt állnak.

Az jutott eszembe, hogy Kenobi akármennyire igyekszik és próbál jó mestere lenni Anakinnek, nem igazán találja a helyét a ebben a mentor pozícióban.

Nem tud olyan tekintélyt parancsolóan kiállni, mint Qui-Gon.

És mindenki megtartotta azt a helyét amit, az ep1-ben.

Obi a szélen maradt, mert nem találja a helyét. Nincs elég önbizalma ahhoz, hogy középre álljon.

Anakin középen, mint reménység, de már nincs mögötte QG aki tudja mit csinál, határozott magabiztossággal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó írás Ody. Azt eddig észre sem vettem, hogy Jamilia királynőnél leváltották az ülés kárpitját.

Naboo szvsz az a bolygó, amin keresztül nem csak a Galaxy rosszabra fordulását láthatjuk, hanem a fejlődést is. Ez a fejlődés egyrészt megmutatkozik a gungan-nabook barátságban, meg ahogy a gunganak az ep3-ra eljutnak Coruscantra. Másrészt ott az a hatalmas űrdokk, aminek híre-hamva sem volt az ep1-ben, ott az egészet elintézték egy apró hangárral. Ez is azt bizonyítja, hogy míg az ep1-ben Naboo egy elzárt kis világ volt, addig az ep2-re már ez is becsatlakozott a galaktikus életbe, a blokád, a kancellár leváltásából származó botrány és a bolygójáért hősiesen küzdő királynő elhelyezte a térképen.

 

Viszont a betakarózott Anakinnal nem értek egyet, ez nekem kicsit erőltetett, hogy ez a későbbi sorsát vetítené előre. Egyrészt, Amidala is volt már betakarózva ebben a részben, és ő mégsem csonkul meg később, másrészt nem mellkastól lefelé történik a csonkulás, hanem térdtől, és ez azért elég nagy különbség. Szerintem ez csak egy sima egyszerű hétköznapi momentum, mint az ep3-ban, ott is be vannak takarózva éjjel, mint az emberek nagyrésze általában.

Köszi Dzséjt. :) Tetszenek a Naboo-val kapcsolatos észrevételeid, az űrdokkot kivéve. Az ugyanis nem az, amit az EPI-ben látunk.

 

Ami a rémálmos jelenetet illeti, szerintem pont az van benne amit írtam. Aki roszat álmodik, az általában forgolódik, és nem egy pózban van. A másik pedig anakin keze. Nagyon furcsa, hogy a takaró alatt van, sokkal természetesebb lenne, ha pl. kívül lenne. Szerintem ez direkt lett ilyen jelenet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét remekeltél Ody! :):D

Köszi. Anakin miért aludna mesztelen? Szerintem olyan öltözéke lehet, mint az EPIII-ban. Szal' ez nem magyarázat. :P

 

Obi-Wan tekintetében viszont nem értek egyet. Szerintem Anakin pozíciója azt jelenti, hogy ő hatalmasabb erővel bír. De ezt le is írtam az elemzésben. Obi-Wan remek Jedi, és szó sincs róla, hogy ne találná a helyét. Qui-Gon valószínűleg hasonló problémákkal találta volna magát szembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt. :) Tetszenek a Naboo-val kapcsolatos észrevételeid, az űrdokkot kivéve. Az ugyanis nem az, amit az EPI-ben látunk.

 

Ami a rémálmos jelenetet illeti, szerintem pont az van benne amit írtam. Aki roszat álmodik, az általában forgolódik, és nem egy pózban van. A másik pedig anakin keze. Nagyon furcsa, hogy a takaró alatt van, sokkal természetesebb lenne, ha pl. kívül lenne. Szerintem ez direkt lett ilyen jelenet.

Hát én is azt írtam, hogy az űrdokknak híre-hamva sem volt az ep1-ben, az később került oda, az eltelt tíz évben. Az ep1-ben csak egy hangár volt, ott tárolták a királynő hajóját meg az N-1-eseket. Az ep2-3-ban az N-1-esek is lekerültek a dokkba.

 

A forgoldással egyetértek. Viszont, mivel jómagam is hasonlóan alszom (azzal a különbséggel, hogy én nyakig betakarózom), nekem ez egyáltalán nem furcsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabooi első erkélyes csókhoz annyit, hogy Lucas, ha akarta volna sem helyezhette volna természetes fénybe, hacsak nem akarta megcsonítani a Comoi tó partját egy kis favágással. Persze ez csak vicc volt. :)

Egek, én jártam annál a tónál (Como városában) :P Nem is tudtam, hogy ott vették fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képeken a felirat elég olvashatatlan, így leírom kibővítve ugyan azt.

 

2006122511374735942.jpeg

Eme képen két dolog fedezhető fel.

1. Nincsen hangár a palotán. Jól megfigyelhető, hogy egyszerűen nincs akkora nyílás a palota ezen részén, amin keresztül egy akkora hajó kifér, mint a Nubian (ami 76 méter és három szintes, tehát nem kicsi), vagy több tucat N-1-es (amik nem csak egymás mellett, de három-négy emelet magasan egymás fölött is elhelyezkedtek). Plusz, Panakaék már elhagyták a palota területét, mikor Qui-Gonék rájuk bukkantak. És nem hiszem, hogy újra visszatértek volna a palotába, ráadásul Panaka sem azt mondja, hogy a palotában vannak a hajók, hanem, hogy arra és nem a visszaúton indultak el.

2. Elég jól látható a palota alatti rész. A 4-es képen látható, hogy a dokk egyik kifutója(?) és maga a dokk is kb annál a sziklafalnál kezdődik, ami ezen a képen a palota mellé türemkedik. De sehol sincs dokk. Megjegyzem, a hangár egy függőleges falú sziklaperemen áll, és ez is passzol az ep2-3-ban.

 

2006122511374779956.jpeg

Nos, itt a hangár, ami külsőre tökéletesen ugyan olyan, mint a 4. képen is látható társa, ami kicsit több, mint véletlen, főleg annak tekintetében, hogy a palotánál nincsen ilyen formályú és ennyire elkülönült épület, pedig frankón bemutatják a palotát az első képen. Pedig ha ott lenne a hangár, csak abba az irányba repülhetnek ki, ez tisztán kiderül az ep1-ből, mikor kilövik a Naboo vadászt. Alatta egy bazi nagy szakadék volt, nem város. Továbbá itt látható a vízesés, ami közelebbi, mint máskor, de hát az ILM-es fickók valszeg közben változtattak pár dolgot, ami nem újkeletű tőlük (lásd: Tanácsterem ajtaja mögötti fal).

 

2006122511374781661.jpeg

Az előbb említett zuhanás, ami bizonyítja, hogy a hajók nem a város felé távoztak, látszódik a folyó is, ami a 4. képen is, és megint sehol a hangár, pedig kiterjedését tekintve látszódnia kéne, legalább az egyik "kifutónak". Bár az is lehet, hogy erre a folyóra egyszerűen ráépítettek. Az viszont biztos, hogy a mező helyét erdő vette át, lásd 4-es kép.

 

2006122511374773003.jpeg

Ezen a képen jól látható a folyóbal párhuzamosan haladó "kifutó", aminek azelőtt nyoma sincsen. Valamint ott a hangár mellett a vízesés, bár nagyon úgy tűnik, hogy távolabb, mint azelőtt. Ja, és furcsa mód, a Tantive IV nem az űrdokkban, hanem a hangárban landol, ergo még mindig az a fontos űrhajók (mint pl Nubian) landoló helye.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves barátom. Jössz itt nekem az EPI és EPIII-as képekkel, de most nem ezekről van szó! EPII-ben hol van vízesés és hasonlók? :) Tévúton jársz azt mondom.

 

De a többi következtetés is hibás, mivel az EPI-ben nem láttunk a kanyon aljára.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, nézz már rá arra az első, vagy legalább a harmadik képre, ami az ep1-ből van, mennyi alja legyen a kanyonnak??? Még ki is nyilaztam az alját az első képen. És íme az ep2-es vízesésed, hogy boldog légy, rögvest kettő is:

2006122518314425531.jpeg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem írtam le, hogy kicsit megváltoztatták a képeket az ep1 óta? Hm? Véletlen, nincs oda írva kristály tisztán és érthetően? Oda van írva a második képhez, amiből lejön, hogy ezt valószínűleg már én is észrevettem, csak egyes sértegetők kurvára nem olvassák el, amit írok. De ha nekem mutatsz bárhol máshol egy olyan hangárt, bármelyik részben, ami alatt szép zöld rét, szemből nézve a balján egy vízesés, és képes befogadni egy akkor hajót, mint a núbi, azon túl vagy öttucat vadászgépet, elismerem, hogy én vagyok a hülye. Bár ilyet úgy se fogsz mutatni.

 

Csak azt tudnám, miért olyan istenfasza nagy gond, ha a két rész között épült fel a dokk. Naboonak tilos fejlődnie?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szokásom, de arra sem stimmel, hogy más hangár lenne, de részemről ennyi. Ha már sértegetésbe megy át egy vita, azt nem szeressem. Én addig maradok ennél a felállásnál, amíg valaki nem rukkol elő egy másik hangárral, ami passzol az ep1-hez. Tehát egyedül álló hangár, közvetlen mellette egy vízeséssel, alatta zöld tisztás folyóval és tóval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találtál egy másik hangárat?

Nem egészen. Két képpel semmivé lehet foszlatni az álításod. Egyébként meg nem személyeskedtem, hanem csak a tényeket prezentáltam. azokból majd kitűnik, hog az EPII-es űrepülőtér nem azonos az EPI-essel.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, nem is értem, hogy tudtok ilyen indulatokkal kommunikálni egymással a szeretet ünnepén. :)

 

Én kíváncsian váron Ody képeit, mert Dzséjt képei alapján én is úgy látom, hogy itt bezony 10 év alatt épült egy "reptér". Magamtól soha nem jöttem rá, és azt gondoltam, amit Ody állít, hogy ez a város egy másik eddig soha nem mutatott oldala.

 

Miss pedig nagyon sajnálhatja, hogy elmulasztotta meglátogatni a Comoi forg helyszínt.

Rajongók még ugyanabból a beállításból fotóztak is.

naboo.jpg

 

Ráadásul még térképem is van a környékről, hogy könnyebben odataláljon az ember.

villa_balbianello-map.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen. Két képpel semmivé lehet foszlatni az álításod. Egyébként meg nem személyeskedtem, hanem csak a tényeket prezentáltam. azokból majd kitűnik, hog az EPII-es űrepülőtér nem azonos az EPI-essel.

Várom a két képet, de azért a "szerencsétlen" nekem elégé személyeskedésnek tűnt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.