Ugrás a kommentre

Greg Pak: Darth Vader (2020)


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

19 perccel korábban, Iqvi írta:

Én nem voltam annyira elájulva az 5-ös arctól. Hozta azt a szintet mint a negyedik, illetve volt pár jó momentuma, de remélem lesz még olyan sztori ami eléri a Dark Heart és az Into the Fire szintjét. 

A jelenlegi történet - ami ugye a 6-os történetszál - számomra fellángolást jelent a képregényszériát illetően, persze jobb is lehetne a történet, de eddig nem rossz. Remélem Pak tudja ezt a szintet tartani és akkor egy - hosszú idő után -  jó történet lesz újra ebben a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A harmadik sztorivonalnál már erősen éreztem a visszaesést. Akkor a negyediknél és az ötödiknél is folytatódik ez a színvonal romlás?

Ha minden igaz a 6. szál a 28-32. számokat tartalmazza.

https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars:_Darth_Vader_Vol._6_–_Return_of_the_Handmaidens

Akkor ezek szerint a 33. szám már egy új, 7 sztoriszálat indít?

https://starwars.fandom.com/wiki/Darth_Vader_(2020)_33

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát jelenleg így tudnám értékelni az egyes történetszálakat minden egyes V-VI közti történetnél. 

 

image.png

 

 

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Akkor ezek szerint a 33. szám már egy új, 7 sztoriszálat indít?

Szerintem igen. Úgy sejtem, hogy majdnem mindegyik fősodros képregény eljut a 7. sztoriig, ez pedig talán még a 8. történetet is megkaphatja év végéig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

Hát jelenleg így tudnám értékelni az egyes történetszálakat minden egyes V-VI közti történetnél. 

 

image.png

 

 

Szerintem igen. Úgy sejtem, hogy majdnem mindegyik fősodros képregény eljut a 7. sztoriig, ez pedig talán még a 8. történetet is megkaphatja év végéig.

Nagyon szép grafikon. :D

Kár, hogy ezek a fősodros sztorik ennyire megosztók lettek. Az még inkább, hogy a Vader ennyire visszaesett. Magyar piacon a Vader sorozat mindenféleképpen maradna, bármi is történjen. Azt jó látni, hogy Aphráé a legjobb.

Én is egyre biztosabb vagyok benne, hogy mindegyik széria megkapja a 7. kötetet, és valószínű, hogy lesz 8-as is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Darth Vader 2. - Tűzpróba (#6-11)

 

Ez nagyon tetszett, egyértelműen ötös. Végig követhetjük Darth Vader próbatételét születésének egykori színhelyén, a Mustafaron.  Van itt minden, rég betemetett emlékek és víziók, és mindeközben Palpatine is megmutathatja, hogy miért is ő a Sith-nagyúr. Szerepet kap Ochi, aki már itt is nagydumás volt. Kíváncsi vagyok, miként is szegődött ő a Sithek szolgálatába annak idején. Aztán megjelent Sly Moore, akinek karaktere az EP3 óta parlagon hevert (anno még a Lucas-éra sem kezdett nagyon vele semmit). De örültem Nute Gunray foszladozó tetemének látványának is. Kimondottan érdekes volt az a pókszerű lény. A végén Exegolra is eljutunk, ahol azért Vader rájön, hogy Palpatine sokkal-sokkal ambiciózusabb tervekkel rendekezik, mint azt valaha is gondolta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik ismerősöm szerint is nagyon erős a minőség romlás. Nagy élvezettel vetette bele magát a sorozatba, de a Tűzpróba után ő is erősen érezte a minőségromlás.t Ma meg eljutott addig a szintig, hogy unja a sztorit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 5 héttel később...

Darth Vader 3. kötet Fejvadászok háborúja

Greg Pak Vader sorozatának harmadik gyűjteményes kötete azokat a füzeteket tartalmazza, melyek a Fejvadászok háborúja nagyszabású esemény sorozatához köthetők. Nos, ez erősen meg is látszódik a sztorin, mivel finoman fogalmazva szétesett egy kicsit a sztori itt-ott. Tényleg érdemes képben lenni a Fejvadászok háborújával és minimum Charles Soule alap minisorozatát elolvasni eme kötet előtt. Nem egyszer volt olyan érzésem, hogy ezek a füzetek inkább kiegészítik a Fejvadászok háborúját. Nem nagyon adtak hozzá túl sokat. Pár dolgot jobban megértünk Moore-ral és Ochival kapcsolatban. De az előző két kötet nagyszabású mondanivalói után valahogy olyan mellékesnek érződik ez a 6 füzet. A 12. szám például egy az egyben egy visszaemlékezés áradat. Aztán Vader elmegy akciózni és közelebb kerül a jekarai eseményekhez. Itt-ott már túlkomplikáltnak éreztem a jekarai üldözést. Szóval, ez a túl sok szemszögből való bemutatás itt már kezd visszájára elsülni egy kis káoszt hagy az olvasóban. Sly Moore-nak örültem, jó volt őt kiragadni egy kicsit. Az akciók a szokás szerint látványosak. A misztikum ott van – nem tudjuk mit akar a Vörös Hajnal, mindenhol ott vannak, nehezen lehet megállapítani ki, kivel van.

Utólag úgy érzem igaza van azoknak, akik a Tűzpróba után erős minőségromlásról számoltak be Greg Pak Vader sorozatával kapcsolatban. Három és fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Mi ez a furcsa hülyeség?

https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars:_Darth_Vader_Vol._7_–_Unbound_Force

Ezek alapján a harmadik Darth Vader sorozat 7. gyűjteményes kötetet a 33-36. számokat tartalmazza, plusz az első Darth Vader sorozat 3. számát külön újra? Ez már megjelent az első Darth Vader széria Vader című kötetében. Erre szokás mondani WTF?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem korábban volt már olyan, hogy belerakták azt hiszem a Leia képregény első számát a Shattered Empire tob-be. Szerintem csak a marketing miatt van, nem hiszem, hogy köze lenne a Kierron Gillen féle Vader 3.számának a mostani történethez. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a hármas számban jelent meg először. 

2 hours ago, Darth Revan9 said:

Attól tartanak, hogy akik a harmadik Vadert olvassák, nem tudják ki az a Doktor Aphra?

Annyiból nem fog sokat megtudni, csak a nagy alapokat. Mondom, szerintem csak marketing miatt rakták be, hogy az első Vadert is olvassák az emberek, eladják a raktáron lévő köteteket/füzeteket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem jók az ilyen ismétlések. Hülyén is néz ki. Egy 6 részes történet 3. része fog ott árválkodni. És maga az Unbound Force érdekesnek tűnik, de úgy tűnik mindössze 4 füzet lesz. Gondolom a 37. szám már a Dark Droids lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

Hát, most elolvastam A múlt árnyai és Az udvarhölgyek visszatérnek köteteket a sorozatból. Nos, megint az a helyzet, hogy vannak ezekben jó ötletek, momentumok, meg elemek. De mégis úgy érzem, hogy ezekben a történetekben azért lehetett volna több. A visszaemlékezéseket soknak éreztem, az ötödik kötet meg televolt megalománnál megalománabb szerkezetekkel. Tauntaza páncélja, a fogat, na meg az a szuperfegyver. Baromira nem tetszett, hogy mindenki akkora gépeket épít, mint ha kompenzálni akarna valamilyen testi csökevényességet. De majd bővebben a Rebon a két képregényről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Igen, ott a Fejvadászok Háborúja után kezdett egy durva lejtmenetbe a sorozat. Nagyon kár érte, mert tényleg jól indított, meg még most is vannak benne jó elemek, ötletek, csak azt érzem, hogy Pak nem tudja visszavezetni a történetet arra a szintre amin az elején volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért kár nyújtani ezeket, mint a rétestésztát. De hát Vaderről van szó, aki ugye népszerű.... Mondjuk sokat nem is tesznek azért, hogy a közönség elfelejtse, mert mindig jönnek ezek a Vader képregények. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.