Ugrás a kommentre

Cavan Scott: Dooku: Jedi Lost


Nute Gunray

Hanyasra értékeled a könyvet?  

8 felhasználó szavazott

  1. 1. Hanyasra értékeled a könyvet?



Ajánlott hozzászólás

Csak egy példa volt, hogy Dookunál kevésbé jelentősebb karakterek is kaptak (szinte) önálló regényeket már a történelem során. És ilyen szempontból szerintem mindegy, hogy Kánon vagy Legenda.

De ha baj, akkor hozhattam volna példaként a Phasma regényt is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Ody Mandrell said:

Végül is nem baj, csak a két nincs ok-okozati összefüggésben egymással. :) 

Mármint hogy érted pontosan? Azért mert a hozott példáim Legends-regények? Szerintem teljesen mindegy, mint már írtam is korábban. :D

1 hour ago , Bomarr said:

Padmé idén kapja meg a második regényét. Ilyen alapon Dooku is kaphat előbb utóbb egy újabbat.

Neked legyen igazad! :clap2:

Habár gondolkodom rajta, hogy lehet, hogy mégis megvásárolom ezt a könyvet. :hmm: Ha meg Ventress is szerepel benne, az csak plusz pont. És ha jó a cselekménye, nem hiszem, hogy a formátum sokat rontana az összképen. 

season 1 cloak of darkness GIF by Star Wars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Mármint hogy érted pontosan? Azért mert a hozott példáim Legends-regények? Szerintem teljesen mindegy, mint már írtam is korábban. :D

Kimaradt egy szó.

 

1 órával korábban, caseyjones írta:

Végül is nem baj, csak a két ÉRA nincs ok-okozati összefüggésben egymással. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nincs, de mint írtam már kétszer, a példám szempontjából teljesen mindegy, hogy Kánon vagy Legenda. :D Azon volt a hangsúly, hogy születtek már olyan művek, amelyek Dookunál kevésbé ikonikusabb karaktereket helyeztek előtérbe. De ha nagyon ragaszkodunk a Kánonhoz, ott van a már említett Phasma, vagy akár mondhatom A lázadás hajnalát is - bár nem olvastam, tudtommal Jyn Ersóról szól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku: Jedi Lost

 

A formátum ne ijesszen meg senkit, pár oldal után ezen tényleg könnyedén túllép az olvasó (főleg hogy a narrációk tartalmaznak hosszabb. egybefüggő szövegeket is). A HP8 okán kezdetben szkeptikus voltam, de azzal ellentétben itt jó a történet alapanyaga. És nem kell félni, Dooku gróf még bőven kaphat saját könyvet, hiszen a teljes élettörténete nem kerül elmesélésére, inkább csak szemelvényeket, egy-egy kiragadott pillanatot kapunk hosszú életéből, kedve egészen fiatalkorától nagyjából 10 évvel az EP1 eseménye előtti évekig, amikor otthagyja a Rendet. A legmarkánsabb időszaka (az utolsó 20 év) tehát egyelőre továbbra is homályban van hagyva.

 

A könyv tényleg csak kiragadott események csokra Dooku hosszú életének egy-egy szakaszából. A fiatal Dooku, aki már ekkor Sifo-Dyas legjobb barátja (ő kicsit olyan, mintha a történet során nem öregedne, de egyébként is gyakran éreztem ezt a könyv során sok karakter esetében, nyilván ennek az az oka, hogy a formátum miatt ezek nincsenek kifejtve) és akire egész élete során víziók törnek rá, erre majd remélem kitérnek a későbbiek során. Dooku életében időnként előjön származása, ám itt szó sincs idilli családi kapcsolatokról, apja Gora gróf, aki Köztársaság- és jedi-ellenes nézeteket vall, annak idején valósággal eltaszította magától a csecsemőt, mikor meg tudta, hogy Erőérzékeny. Érdekes volt a serennói mitikus szörny, a tirra'taka alakja. Ebben a lényben manifesztálódik Dooku sötét oldala, amely bizony már mindvégig jelen van ifjúkorától kezdve, és ez egyre inkább megnyilvánul a könyv során. Egyre több a nézeteltérés a tanács tagokkal, megkérdőjelezhető nyomozási módszerek (hovatovább, kínzás, egy Jedi hanyatlásának egyik első jele, lásd Anakin), aztán a legvégén a rokongyilkosságok.

 

És bár vannak kapcsolódási pontok, mégis nagy folyamatában Dooku romlását azért nem láthatjuk, ahhoz túlontúl ugrálunk az évtizedekben. Bőven van mit még kifejteni: Dooku és Yoda kapcsolatát éppen csak érintjük, láthatjuk, amint az öreg mester kiválasztja. Hasonló a helyzet, amikor Dooku kiválasztja a fiatal Qui-Gon-t tanítványául (Rael Averross, mint tanítvány teljesen kimarad). Kettejük (Dooku - Qui-Gon) kapcsolata mélységeinek bemutatására nincs hely, ahogyan tudjuk, hogy Dooku később a Jedi Tanács tagja lesz, de hogy miként kerül szembe egyre inkább a mesterekkel, azt már részleteiben nem ismerjük meg. Ennek már csak a végtermékét látjuk, amikor Dooku, mintegy aktív politikai szereplőként fellépve, beszédet intéz a Szenátus tagjaihoz (Yoda és a Tanács többi tagjának ellenkezése dacára is). A baljós jeleket már láthatjuk: a szenátorok nem hajlandóak a kalózoktól sanyargatott Külső Gyűrű bolygóin segíteni, a Kereskedelmi Szövetség képviselője viszont már ott ül és a magas adókról nyavalyog, miközben a szenátorok kikérik maguknak, hogy Dooku bármit is indítványozzon, hiszen az ő dolga csak annyi, hogy végrehajtsa a Szenátus utasításait. Nem mellesleg Rael Averross jóvoltából ezen szenátusi ülés után ismerkedik meg Dooku és Palpatine. A Szenátus képmutatására jellemző, hogy a törvényekre hivatkozva az abyssin zsoldosoktól szenvedő Serenno népét cserben hagyják, de mikor a hódítók elűzése után értékes ásványkincs-lelőhelyeket találnak, a Köztársaság már azonnal ugrana "segíteni" azok kiaknázását. És persze ezzel összhangban a Jedik sem hajlandóak segíteni (Protobranch és Serenno megmentése is Lene és Dooku önálló kezdeményezéseinek fogható fel), miközben a renden belül is megjelennek már olyan visszásságok, mint a korrupció, szerencsejáték vagy egy eltitkolt gyerek születése. Ez már bőven a hanyatlási periódus, 30-40 évvel az EP1 előtt is. Serenno lesz az a helyszín, amikor Dooku visszavonhatatlanul elindul a Sötét Oldal útján, fokozatosan hátat fordítva a Jedi eszméknek, a mesterből gróf lesz.

 

A kerettörténetet Ventress szemszögéből látjuk Dooku holonaplóinak olvasása közben. A kerettörténet nem sokkal a Klónháború kitörése előtt játszódik, amikor Ventress éppen csak "tanítvány" (vagy inkább orgyilkos) lett. Állandó kísérője a fejében megszólaló lelkiismeret, volt mestere Ky Narec hangja. A nő feladatául kapja, hogy találja meg Dooku húgát. Csak a végén derül ki, hogy mindezt azért, hogy Dooku megölhesse az egyetlen szeretett családtagját, Jenzát, végleg leszámolva múltjával. Az addig sokszor kétkedő, a jóságot időnként megvillantó Ventress (aki leszúrja Jenzát) is ekkor válik a TCW-ben megismert hidegvérű végrehajtóvá, miközben Narec hangja a fejében ezzel együtt fokozatosan elhalkul. A legenda szerint Serenno grófi családjának őse azután került a bolygó élére, hogy vezetésével kiűzték az egykori Sith Birodalom hódítóit. Annyira ironikus, hogy ez a vérvonal egy Sith nagyúrban, Dooku grófban halt ki sok ezer évvel később.

 

A könyv nagy erénye, hogy az EP1-et megelőző hosszú évtizedekből végre vannak neveink. Megismerünk új Jedi Tanács-tagokat és Jedi-lovagokat (Yula Braylon, Jor Aierth, Lene Kostana, Gretz Droom pl.), új politikusokat (itt szerepel először pl. Kalpana kancellár) és új eseményeket. Remélem, ezeket a szereplőket később is használni fogják. A nabooi blokád még nagyon messze van, de már azok a problémák jelen vannak, amelyek Palpatine ügyködésén túl ahhoz a kataklizmához vezettek. Mindezekből itt most csak csipetnyit látunk, kontextusukból kiragadva. A köznéptől eltávolodott Jedi-rend "PR-akciókban" vesz részt (fénykardbemutatók, vásárok), a Mag elitje önfeledten szórakozik fogathatjó-versenyeken, miközben a Hydia-út mentén a kalóztevékenység már elképesztő méreteket ölt, miközben persze a Szenátus ölbe tett kézzel figyeli az eseményeket. Egy ízben szó van arról, hogy a Köztársaság folyamatosan gyarapodik, növekszik - főleg az olyan gigavállalatok ambíciói miatt, mint a Kereskedelmi Szövetség, és ezek kísérőjelenségeivel (szegény tagbolygók, rabszolgaság, kalózkodás) már nem tud mit kezdeni (ergo, szerintem most már tény, hogy a High Republic-érában egy kisebb köztársaságot fogunk látni, elsősorban a gazdag Magvilágok laza együttműködését, amely így nyugodtan megjelenhet egy távoli entitásként). Ez kissé az Európai Unió-polémiára emlékeztet engem (az EU15-ök tök jól elvoltak az egész gazdasági együttműködésükkel, míg be nem kerültek a gépezetbe olyan zűrös országok, mint Magyarország vagy Románia).

 

A könyv nekem tetszett, de nem biztos, hogy egy karakter bemutatásánál az a jó megoldás, ha hosszú életéből kiragadunk egy-egy állomást, hogy aztán tovább lépjünk még 10-20 évet, mikor már egészen más helyzetben találjuk. Tehát nem kell aggódni, Dooku karakterében még bőven van potenciál, még születhetnek róla könyvnek, mert van mit elmesélni. Mindenkinek ajánlom ezt a könyvet olvasásra, én imádom az EP1-EP2-öt megelőző közvetlen időszakot (és végre, ahogy látom, ezt az érát is kezdik felfedezni), és így ez a regény számomra valóságos cseemege volt. A maximális 5 pontot a műfaj korlátai, illetve a történet felépítésének koncepciója miatt nem tudom megadni, de így is egy erős négyes.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most tartok a századik jelenetnél, és eddig a legjobb könyv, unblock amit olvastam, a nem Star Wars témájú könyveket beleértve. Olyan jó háttértörténetet sikerült írni Dooku-nak, hogy ezután a PT grófja nem csak egy gonosz lesz a sok közül, hanem egy olyan karakter aki tényleg hinni akart a Jedi Rendben, de ki kellett belőle ábrándulnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit sokat ugrál az időben, elvégre kb. 60 évet ölel fel a cselekmény, így azért az események kifejtésére nincs túl sok hely. Ettől függetlenül szerintem is nagyon jó könyv.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 hours ago, Nute Gunray said:

Kicsit sokat ugrál az időben, elvégre kb. 60 évet ölel fel a cselekmény, így azért az események kifejtésére nincs túl sok hely. Ettől függetlenül szerintem is nagyon jó könyv.

Nekem épp ez volt a legfőbb problémám a Darth Plagueisszel. Ezek után már erősen gondolkodom azon, hogy (egyelőre) nem olvasom el ezt a Dooku-regényt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, caseyjones írta:

Nekem épp ez volt a legfőbb problémám a Darth Plagueisszel. Ezek után már erősen gondolkodom azon, hogy (egyelőre) nem olvasom el ezt a Dooku-regényt. 

Pedig teljesen követhető az időbeni ugrás, mert ha úgy nézzük a regény két szálon fut, az egyik a jelen, Ventress szál amiben ventress a erennón nyomoz, a másik a múltbéli szál, ami Dooku életét mutatja be a Jedi Rendebn belül padawan korától a kilépéséig, amit Dooku és Jenza holoüzeneteinek Ventress általi visszanézéséből, illetve Dooku naplójának olvasásából ismerhetünk meg( a naplót Ventress olvassa). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem is a követhetetlenség miatt van bajom ezzel, hanem amiatt, hogy számomra szétcsúszik a regény, tehát nem érzem egységesnek. A Darth Plagueisnél is azt éreztem, mintha egy trilógia minden egyes darabját lerövidítettek volna, és berakták volna egy könyvbe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku élete elég nagy, akár több könyv is lehetne belőle. De lehet, hogy a Lucasfilmnél úgy gondolják túl sok könyvre az ő témájában nincs igény. És a Darth Plagueis-nél és Az elveszett Sith törzsnél is működött a sztori egy könyvben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Dooku élete elég nagy, akár több könyv is lehetne belőle. De lehet, hogy a Lucasfilmnél úgy gondolják túl sok könyvre az ő témájában nincs igény. És a Darth Plagueis-nél és Az elveszett Sith törzsnél is működött a sztori egy könyvben.

Én még egy könyvet minimum olvasnék Dooku életéről, hogy mikor és hogyan lett Sidious tanítványa, miket csinált. Nyilván ez a könyv elég jól lefedi Dooku padawan korát, tehát arról sokat nem kéne írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Darth Revan9 said:

Dooku élete elég nagy, akár több könyv is lehetne belőle. De lehet, hogy a Lucasfilmnél úgy gondolják túl sok könyvre az ő témájában nincs igény.

Pedig szerintem lenne rá kereslet bőven. Han Solo nem tudom, mennyivel népszerűbb karakter, de róla van három trilógia is a Legendákban, önálló regények meg a Kánonban meg a Legendákban egyaránt. Szerintem Dooku is megérdemelne legalább egy trilógiát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalábbis a Rendből való kiválása utáni éveiről szívesebben olvasnék részletesebben. Arról, hogy hogyan környékezte meg Palpatine, pontosan miként került sor a klónhadsereg megrendelésére, hogyan verbuválta össze a szakadárokat, hiszen az EP2 előtt években már aktív politikai szereplőként lépett fel. Nagyon sok machinációt be lehetne mutatni, megjelenhetnének a valóban elégedetlenkedők a Külső Gyűrűből, meg a korrupt és hataloméhes gazdasági szereplők (Nute Gunray, Wat Tambor, Shu Mai stb.). És mindezzel együtt a Jedi Rend vajon hogyan kezelte a Dooku-problémát, hiszen a galaktikus politikában való megjelenése őket is reagálásra kellett, hogy késztesse. Bőven van itt potenciál.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Én még egy könyvet minimum olvasnék Dooku életéről, hogy mikor és hogyan lett Sidious tanítványa, miket csinált. Nyilván ez a könyv elég jól lefedi Dooku padawan korát, tehát arról sokat nem kéne írni.

 

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Pedig szerintem lenne rá kereslet bőven. Han Solo nem tudom, mennyivel népszerűbb karakter, de róla van három trilógia is a Legendákban, önálló regények meg a Kánonban meg a Legendákban egyaránt. Szerintem Dooku is megérdemelne legalább egy trilógiát. 

 

45 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Legalábbis a Rendből való kiválása utáni éveiről szívesebben olvasnék részletesebben. Arról, hogy hogyan környékezte meg Palpatine, pontosan miként került sor a klónhadsereg megrendelésére, hogyan verbuválta össze a szakadárokat, hiszen az EP2 előtt években már aktív politikai szereplőként lépett fel. Nagyon sok machinációt be lehetne mutatni, megjelenhetnének a valóban elégedetlenkedők a Külső Gyűrűből, meg a korrupt és hataloméhes gazdasági szereplők (Nute Gunray, Wat Tambor, Shu Mai stb.). És mindezzel együtt a Jedi Rend vajon hogyan kezelte a Dooku-problémát, hiszen a galaktikus politikában való megjelenése őket is reagálásra kellett, hogy késztesse. Bőven van itt potenciál.

Potenciált én is érzek, akár háromnál is több kötetre valót. Csak nem biztos, hogy a Disney Lucasfilm is érzi ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

 

 

Potenciált én is érzek, akár háromnál is több kötetre valót. Csak nem biztos, hogy a Disney Lucasfilm is érzi ezt.

Azért elég népszerű könyv lett, de ha nem is most rögtön, de a jövőben lehet kapunk még Dooku könyveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Iqvi írta:

Azért elég népszerű könyv lett, de ha nem is most rögtön, de a jövőben lehet kapunk még Dooku könyveket.

Én is ezt remélem. Bár a népszerűségnél Amerikában mérvadóbb a fogyás. Nem véletlenül van annyi Darth Vader képregény. Bár már sokan érzik, hogy Vadert túltolják, de még mindig az ő történeteit viszik a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve azért jelenhetett meg könyv formájában, mert a hangoskönyv nagyon népszerű volt és sokan szerették volna az írott változatot is. Én bizakodó vagyok, hogy előbb-utóbb lesz még Dooku-regény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Dooku élete elég nagy, akár több könyv is lehetne belőle. De lehet, hogy a Lucasfilmnél úgy gondolják túl sok könyvre az ő témájában nincs igény. És a Darth Plagueis-nél és Az elveszett Sith törzsnél is működött a sztori egy könyvben.

A mostani SW-rajongótábor nagyon nagy részét a 80-as, 90-es években született generáció adja, és ők már a Prequel trilógián szocializálódtak. Ebből kifolyólag őket már jobban érdeklik a jedik és a sithek mint a lázadók és a birodalmiak. Ráadásul még sok régi rajongó szerint is Dooku a Prequelek egyik legjobb karaktere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Cavan Scott: Dooku, az elveszett Jedi

Annak idején úgy gondoltam, hogy egy hangoskönyv átirata nem lehet túl jó. Szerencsére ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna. Örültem, hogy Dookuról is születik egy új történet. Nem igazán örültem annak, hogy hangoskönyv formában jelent meg először. Szerencsére a Del Rey Random House nyomtatásban is kihozta ezt a sztorit. Persze csak átiratot és nem a dráma regényváltozatát. Ennek mondjuk jobban örültem volna. Az utóbbi években nagyon rászoktam a regényekre. Utoljára középiskolában olvastam drámát – Shakespeare, Ibsen, Csehov műveit. És annak is megvolt már vagy 15 éve. A Dooku, az elveszett Jedit olvasva időbe tellett újra belerázódni egy nyomtatott dráma olvasásába. De szerencsére viszonylag hamar túllendültem ezen. A formátum nem csökkenti a könyv érdemeit. Fantasztikus élmény volt, igazi öröm volt olvasni. Cavan Scott sokkal többet kihozott ebből, mint amit elsőre vártam volna. Azt kell mondanom, hogy szinte már a Darth Plagueis közelében volt a mű. Cavan igazán sokat tanult olyan szerzőktől, mint James Luceno, Drew Karpyshyn, vagy Matthew Stover.

A kötet rendkívül összetett lett. Sokkal több rejlik benne, mint azt sejteni lehet. Pedig nem dolgozza fel Dooku teljes pályafutását, csak annak egy részét. De Cavannak így is sikerült valami lenyűgözőt kihozni ebből az egészből.

 A jelenbéli szál a klónháború idején indít. Vagy talán nem sokkal a háború előtt. Dooku megbízza Asajj Ventresst, hogy találja meg a húgát, Jenzát. Asajj a nő nyomába ered, aki eltűnt. Időközben Dooku holonaplóit tanulmányozza. Közben végig ott duruzsol a fülébe Ky Narec szelleme. Ez nagyon tetszett. A könyvből nem derül ki egyértelműen, hogy a hang csak Ventress lelkiismerete, vagy a valódi Ky szelleme. A jelenbéli szál végig kiséri a sztorit egészen a könyv végéig. Miután Ventress kiszabadítja a nőt a köztársasági ügynökök fogságából, Dooku parancsára végez vele. Ez nagyon jó drámai pont volt, Ventress végleg aláhullt a sötétségbe. És külön nagyszerű volt, hogy ez a jelenet a kötet végén kapott helyet, mert így a múltbéli jeleneteknél jól megismerhettük Dookut és Jenzát.

A drámában mégis a múltbeli szál dominál. Végre megismerhetjük Dooku ifjúkorát. Végig követhetjük fiatalsága fontosabb pontjait. Cavan nagyon jól ráérzett a gróf figurájára. Igazi élvezet volt olvasni a múltját. (Még az sem zavart annyira, hogy Dooku idősebb korában már Palpatine szenátorsága alatt megemlítenek egy újabb nabooi királynőt, Ekayt. Ennél a pontnál ugyanis újra elgondolkodtam az Ars Veruna dolgon. Nem igazán tudom, hogy hová fogják bepakolni őt, ha már átemelték a kánonba. És egyre jobban úgy érzem, hogy Cavan, Claudia és E. K. Johnston is téves infókat kapott a Story Group-tól ezúttal.) Külön érdekesség, hogy a tanoncok egyfajta klánokba szerveződnek és úgy tanulnak. Dooku a Sólyomdenevérek közé tartozott. Barátsága Sifo-Dyaszal a történet egyik fontos alapeleme lett. Cavan kiválóan ábrázolta barátságukat. Így Sifo későbbi halála még drámaibb élt kaphat majd egy másik történetben. Már az első látogatás a Serennóra nagyon tetszett. És ahogy megtudta, hogy ő is a Serenno család tagja. Hihetetlen volt olvasni, hogy Dooku bolygója egykor a Sith Birodalom része volt. És pont egy Serenno volt az, aki szembeszállt az ősi Sithekkel. Ironikus, hogy a család egyik későbbi tagja aktívan részt vett az új Sithek tervében és a galaxis meghódításában. Még akkor is, ha jól tudjuk, hogy csak az eszköz szerepét játszotta el. Aztán ott volt a kirándulás a Bogan-gyűjteménybe. Ezek a jelenetek érezhetően előrevetítették Dooku sorsát. A sötét oldal már ekkor belengte és megkísértette. Amikor Yoda padavanja lett, az is különleges élményt nyújtott. Ahogy Yoda próbálta oktatni a maga módján fantasztikus. Érződött Yodán, hogy elüt a többi mestertől.

Sifo látomásai rendkívül fontos szerepet játszanak. Meg van alapozva, miért félt a jövőtől, miért akart a Köztársaságnak sereget rendelni. A Protobranchen történtek elmélyítették benne a jövő látomásaitól való félelmet és azt az érzést, hogy a potenciális tragédiákat minden áron meg kell előzni. Érdekes volt olvasni, hogy a Lola Sayun Jediket tartanak. Olyanokat, akiknek megbomlott az elméjük, vagy valami bűnt követtek el. Legalábbis én ezt szűrtem le. Azátn jött Anya grófnő temetése. Dooku ott azt tanulhatta meg, hogy talán mégis jobb a szabályokat követni és a múltat elengedni. Ez megalapozza a Dooku – Qui-gon mester és tanítványa kapcsolatot. Dooku abban az időben, mikro Qui-gont tanította már szabálykövető lett, és Qui-gon volt, aki a saját útját akarja járni mindig. A sztoriból egyértelműen kiderül, hogy Dooku miért óvta tanítványát a próféciák tanulmányozásától. Attól félt, az hogy Qui-gon is Sifo sorsára jut, aki később egyre inkább elveszett a jövő iránti félelmében. A következő ilyen fontos pont az Asusto bolygó volt. Lene Kostana, Sifo-Dyas és Dooku együtt mennek erre az útra, ami kvázi Lene saját útja a Sith ereklyék utáni kutatásban. Miután lekapcsolnak pár csempészt, rovarszerű idegenek fogságába esnek. A hakotei jósok fel akarják használni a Jediket a jövő kifürkészése közben. Látomások rohanják meg hőseinket. Köztük Dookut is. Érdekes volt látni a jövőt, de mégis kicsit másképp. Egy olyan lehetséges jövőt láttunk, melyben szintén van klónháború, 66-os parancs, a Jedik rátámadnak a kancellárra. De mégis azok a Jedik a jelenetek szereplői, akiket Dooku ismer. Pl. Mace szerepét Gretz Droom veszi át. És nem derül ki egyértelműen, hogy Palpatine valójában Sidious. És akkor bejön a rejtélyes Darth Skrye, akiről nem tudunk semmit, csak azt, hogy női karakter. Remélem, még vele foglalkoznak a jövőben. Ez a látomás jelenet nagyon ellöki Dookut a sötét oldal felé, de mégis összhangban van a későbbiekkel, Cavan ezt zseniálisan megoldotta.

Ugrunk Dooki idősebb korára. Egyre jobban elkeseredik a Köztársaságot és a Jedi Rendet illetően. Ez a folyamat is nagyon szépen elénk tárul. Találkozunk Rael Averross-szal és Qui-gon Jinnel is, csak hogy teljes legyen a kép. Említést kapunk Pijalról, csak hogy jól össze legyen kötve a Mester és tanítványával. És ekkor jön a tragédia felé vezető út. Ramil versenye és balesete. Majd Dooku és Qui-gon nyomozása Cenevax után. A korrupció szálai eljutnak egészen a Jedi Rendig. Yula Braylon mester állt az egész mögött. Titokban gyereke született, akit a Jedik neveltek fel. Ő volt Dooku régi riválisa, Arath Terex. Zseniálisan össze van kapcsolva itt is minden. Dooku hatalmasat csalódik a Jedi Rendben. Eljön a serennói válság ideje is. Az abyssinek támadása miatt sem a Köztársaság sem a szenátust szolgáló Jedi Rend nem mozdul. Dooku, Sifo és Lene mennek a bolygóra segíteni. Hatalmas volt az a fordulat, hogy Ramil állt az egész mögött. Dooku-ból ekkor tör elő a sötét oldal és végez Ramillal. Kb. olyan pillanat volt ez, mint A klónok támadásában Anakin tombolása a taszkeneknél. Ez is hihetetlenül jó jelenet lett Végül Dooku elhagyja a Jedi Rendet.

A Mester és tanítványa mellett az elmúlt évek egyik legjobb SW kötetét olvashattam el. Fantasztikus és hihetetlen élmény volt. Nem sokkal maradt el a Darth Plagueis mögött. Egyértelműen kiváló darab és a kedvenceim egyike lett. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.