Ugrás a kommentre

Cavan Scott: Dooku: Jedi Lost


Nute Gunray

Hanyasra értékeled a könyvet?  

8 felhasználó szavazott

  1. 1. Hanyasra értékeled a könyvet?



Ajánlott hozzászólás

Hát én eléggé megküzdöttem ezzel a formátummal. Előre leszögezem, hogy a történet nagyon rendben volt, a karakterek kiválóak, és a hangulata is jó volt. De sajnos nem igazán tudtam magam átadni a hangulatnak, ez a forgatókönyves formátum kb. olyan, mintha egy wikipédia-szócikket olvasnék. Annak idején iskolás koromban sem szerettem sosem a drámákat olvasni, hiányzik belőlük az az átélhetőség, amit a prózai formátumban a leírások szépsége, a képregényeknél pedig a vizualitás ad. Ennél a regénynél ez különösen nagy kár, hiszen mindig is érdekelt Dooku élete és a Jedi-rend belső működése. Egyszer ha majd ráveszem magam a hangjáték meghallgatására, akkor talán változni fog a véleményem, de ez így nekem nem volt egy maradandó élmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...

Már pár hete végeztem a könyvvel, igazából tetszett, a formátum sem zavart egyáltalán, ugyanúgy játszódott a fejemben a "filmszalag" mintha egy hagyományos könyvet olvasnék. Nincs bajom a storyval, csak nem ezt vártam (de ez legyen az én bajom :D), azt hittem Palpi Papa sokkal jobban kiveszi a részét Dooku áttérítésében, ehelyett csak már miután Dooku gyakorlatilag áttért onnantól vannak kapcsolatban, ennek ellenére az ahogy az író kitalálta ezt a történetet az is jó, tetszetős, kellően átszőve az Erő misztériumaival is, szóval kapott egy 4-est.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, hogy Palpatine hogyan dolgozta meg Dooku-t, az épphogy csak érintve lett. Igazából ez a könyv csak rövidebb időkre enged bepillantást Dooku életébe, ezek kifejtésére még bőven akad muníció. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku a hatvanas éveiben jár amikor először találkozik Palpatine-nal, rögtön ezután indul is a Serenno-ra, felszabadítani azt minek a végén megöli a saját nyomorék bátyját/öccsét szvsz ezzel az áttérés meg is történik, hogy utána Palpi még mélyíti a dolgot az más tészta, de az átállításban nem vette ki a részét.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Mondjuk, hogy Palpatine hogyan dolgozta meg Dooku-t, az épphogy csak érintve lett. Igazából ez a könyv csak rövidebb időkre enged bepillantást Dooku életébe, ezek kifejtésére még bőven akad muníció. 

Igen, remélem lesz még ebből a témából átfogó regény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.