Ugrás a kommentre

Cavan Scott: Dooku: Jedi Lost


Nute Gunray

Hanyasra értékeled a könyvet?  

8 felhasználó szavazott

  1. 1. Hanyasra értékeled a könyvet?



Ajánlott hozzászólás

7902-8992-thickbox.jpg

 

Mindenképp érdemel saját topikot ez a könyv, még ha nem is klasszikus értelemben vett regény, hanem egy hangoskönyv szövegátirata. Ennek annyira nem túlzottan örülök, ha valaki, akkor Dooku megérdemel egy hagyományos regényt, de így is kötelező darab. A napokban már megjelent magyarul is, én már a rendelésem érkezését várom. Kíváncsi leszek a véleményekre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régóta vártam egy Dooku-háttértörténetet, ezért kicsit csalódott voltam, amikor bejelentették, hogy nem könyvként, hanem hangoskönyvként jelenik meg. Én valahogy mindig úgy képzeltem, hogy James Luceno fogja megírni a gróf történetét. Hát nem így történt, de elég jó kritikákat olvastam róla, szóval attól még mindenképp el fogom olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Luceno a Katalizátor óta nem írt semmit, így gyanítom, hogy sajnos visszavonult. :( 73 éves már, úgyhogy érthető a döntése.

Zahn nem sokkal fiatalabb és mégis ír SW-t. Nem biztos, hogy a kor van itt a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/9/2020 at 10:01 PM , Nute Gunray said:

Mindenképp érdemel saját topikot ez a könyv, még ha nem is klasszikus értelemben vett regény, hanem egy hangoskönyv szövegátirata. Ennek annyira nem túlzottan örülök, ha valaki, akkor Dooku megérdemel egy hagyományos regényt, de így is kötelező darab.

Ezt értsük úgy, hogy a könyv afféle szövegkönyves/forgatókönyves formában van megírva, mint a Harry Potter nyolcadik kötete? Ha meg rendesen át lett írva "regényesre", akkor mi a gond? Ez szerintem nem ront az élvezhetőségén. :) A filmregények meg forgatókönyv alapján lettek megírva. :D 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem háborodtam fel, az erős túlzás.

 

Annak is örülök, hogy legalább ilyen formában megkaptuk, és ahogy írtam, 50 oldal után egyelőre nagyon tetszik. Szerencsére a narrációknál vannak hosszabb, összefüggőbb szövegrészletek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nekem annak formájával semmi gondom nem volt, így formai gondom itt sem lesz. :) Nekem majd a Resistance Reborn-nal együtt érkezik.

Igen, ebben az esetben (eddig) jó az alapanyag, a HP8 történetével ellentétben, így csak megszokás kérdése, az első pár oldal után már olyan, mintha egy hagyományos regényt olvasnék. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 1/29/2020 at 8:58 PM , Darth Sky said:

Ilyen lesz a hamarosan előrendelhető Dooku: Az elveszett Jedi magyar borítója, fülszöveggel.

 

A képen a következők lehetnek: 1 személy, szöveg

Van valami jelentősége annak, hogy a "családba" szó ki van emelve? :hmm:

Különben a szöveg elhelyezkedése nekem kicsit olyan, mint a filmek elején lévő bevezetés, tehát ilyen fentről lefelé egyre szélesedő. Bár lehet, hogy csak én látom így. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/9/2020 at 10:01 PM , Nute Gunray said:

ha valaki, akkor Dooku megérdemel egy hagyományos regényt, de így is kötelező darab

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Annak amúgy lehet tudni az okát, hogy eredetileg miért hangoskönyvnek szánták ezt a művet? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 minutes ago, Iqvi said:

Szerintem emögött semmi különösebb indokot nem kell keresni. Egyszerűen ezt a feladatot kaota Scott. 

De akkor is különös, hogy egy ennyire jellegzetes és fontos figura, mint Dooku, nem rendes regényt kap, hanem hangoskönyvet. :hmm: Miközben még nála kevésbé meghatározó figuráknak is vannak önálló könyvei. Pl. ott van A közelgő vihar, amely az Ani-Obi páros mellett igencsak előtérbe helyezi a Luminara-Barriss duót, illetve a Jedi próba című könyv, amelyben Anakin mellett egy Neeja Halcyon nevezetű Jedi a fő(bb) karakter, akiről a regény elolvasásáig azt sem tudtam, hogy ki. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok régi legends művek, amelyek még teljesen más koncepció alapján születtek (és egyébként se citáljuk ide). Dooku bármikor kaphat még regényt. Én például nagyon kíváncsi vagyok az EP1-et követő éveire, amikor az évek alatt kiformálódott a CIS.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Nute Gunray said:

Dooku bármikor kaphat még regényt. 

Hát, nem tudom. Leia kapcsán is kaptunk egy előzményregényt, amelynek köszönhetően sokat megtudhattunk a fiatalkoráról, és valahogy nehezen tudnám elképzelni, hogy róla írna valaki még egy regényt, amely kb. abban az érában játszódik. Habár azt nem tudom, ez a mostani kiadvány mennyire tölti be az előzményregény szerepét.

De neked legyen igazad! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.