Ugrás a kommentre

Chapter 16: The Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem valószínű. Először is, a Birodalom csak akkor tartotta a helyén a törvényes uralkodót, ha az kooperált velük (lásd: Naboo), de a Mandalore-t a klón háborúk lezárása óta nem egy mand'alor uralta. A Köztársaság Bo-Katant régensé tette, de mivel ő ellenállt a Birodalomnak, az leváltotta Gar Saxonra, akiből helytartó és így a bolygó kormányzója lett. Az ő halálát követően a fivére, Tiber lett a kormányzó. Hogy őt ki követte, azt nem tudni. Bár Tiber halála után a sötétkard Bo-Katanhoz került és felsorakoztak mögötte a házak és klánok, így ő lett a mad'alor, de a Birodalom aligha vette ezt figyelembe. Innentől homályos a dolog: a The Mandalorianben elhangzottak alapján a Rebelsben történtek után valamivel a Birodalom szétbombázta a Mandalore-t, a túlélőket pedig szétkergette a Galaxisban. A kard pedig valahogy Gideonhoz került, aki ISB ügynök volt akkortájt a Mandalore-on.

De valószínűleg nem csak azért nem lett ő Mandalore uralkodója ennek okán, mert a Birodalom tojik az ilyen hagyományokra, amennyiben az nem szolgálja az érdekeit (mondjuk az, hogy egy birodalmihoz került a kard, pont szolgálta volna őket), hanem mert Bo-Katan maga mondta a TCW-ben, hogy "egyetlen kívülálló sem uralkodhat Mandalore fölött". Ugyan Death Watch társai többsége, köztük a már említett Gar Saxon ennek ellenére térdet hajtott Darth Maul előtt, akkor ő mégis csak a szövetségesük és részint vezetőjük volt, aki nem csak visszaszerezte nekik Mandalore-t, hanem megölte Pre Vizslát egy tisztességes harc során a szemük láttára. Szóval sokkal jobb pozícióban volt, mint a megszálló és a bolygót végpusztulásba sodró Birodalmat szolgáló Gideon ügynök. Főleg akkor, ha Gideon felügyelte a bolygó bucira bombázását - ami nagyon valószínű. A Rebelsben Kallus, aki szintén ISB ügynök volt, felügyelte a lasat faj kiirtását, így feltételezhető, hogy amikor a Birodalom elrendel egy ilyen nép- vagy fajirtást, akkor a végrehajtását egy magas pozíciójú ISB ügynökre bízza. Mandalore esetében Gideonra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Most néztem meg harmadjára. Utoljára tavaly láttam. Hát semmit sem vesztett az erejéből. Az utolsó perceket lényegében végigkönnyeztem. Nagyon erős 2 évadot kaptunk a Mandalorianból, és ez méltóképp tette fel a koronát az egészre. Remélem színvonalban innen folytatják a 3. évadban! :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, ZoliZoltán írta:

Na ki hányszor látta 30 perctől?

A zene....ahogy megérkezik....

K...ottt joooo

C-3PO sem tudná számon tartani, olyan sokszor. :) Bár én a 26. perctől szoktam elkezdeni, mert nagyon tetszik, ahogy a Dark Trooperek visszasasszéznak a hajóra és megállíthatatlan erőként nyomulnak a híd felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai említésnek hála, meg is néztem. Fantasztikus ez a rész, és a végén tényleg olyan érzelmi töltet van amit eddig csak a mozifilmek tudtak prezentálni. Érdekesség, hogy az IMDB-n a rész átlaga 9.8, ami a legjobb SW-t jelenti, lepipálva minden korábbi részt, igen, még a TESB-et is. :) 

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A mai említésnek hála, meg is néztem. Fantasztikus ez a rész, és a végén tényleg olyan érzelmi töltet van amit eddig csak a mozifilmek tudtak prezentálni. Érdekesség, hogy az IMDB-n a rész átlaga 9.8, ami a legjobb SW-t jelenti, lepipálva minden korábbi részt, igen, még a TESB-et is. :) 

Nálam amúgy a 15. rész beelőzte ezt. Mindkettő batár erős, de a 15ösben olyan súlyú párbeszédek vannak az akció mellett, amit megpróbálhat Luke megjelenése kompenzálni, de az egy másfajta élmény. Kicsit felszínesebb, mint a 2x15, de ettől még érzelmi szinten nagyon erős persze. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2021. 10. 17. - 18:41, Ody Mandrell írta:

A mai említésnek hála, meg is néztem. Fantasztikus ez a rész, és a végén tényleg olyan érzelmi töltet van amit eddig csak a mozifilmek tudtak prezentálni. Érdekesség, hogy az IMDB-n a rész átlaga 9.8, ami a legjobb SW-t jelenti, lepipálva minden korábbi részt, igen, még a TESB-et is. :) 

Nem kisebbítve eme epizód érdemeit, a TCW utolsó 3 epizódjai 9.9-esek mind :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.