Ugrás a kommentre

Chapter 16: The Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez a rész nálam nagyobbat szólt, mint a múlt héten Boba szeizmikus töltete. Nem csak a boka, de szem se maradt szárazon. :) Annak idején nem gondoltam volna, hogy egyszer ilyen magasságokba fog emelkedni ez a sorozat. Noha nekem már a kezdetekkor is nagyon tetszett a maga űrwestern feelingjével és remekül megidézett Star Wars hangulatával, de valahogy mindig sikerül újabb és újabb bravúrral feljebb repíteni a széria színvonalát. Vannak (nem ezen a fórumon), akik negatívumként szokták emlegetni a "fan service" jelzőt, mintha az valami ördögtől való dolog lenne. Én viszont nem látok benne problémát. Mivel rajongó vagyok, naná hogy nem bánom, ha kiszolgálnak. Ameddig azt nem túl hivalkodóan és öncélúan teszik, hanem körítésként szolgál a tartalom és univerzumépítés mellé. Az évadzáró szerintem pontosan ezt hozta: izgalmas és feszültségben gazdag történetet, remek látvánnyal és hangulattal. A meglepetésvendég felbukkanása csak hab volt az amúgy is finom tortán.

 

A nyitány azonnal belevág a sűrűjébe, és rögtön bemutatja azt a nem újkeletű tényt, hogy a birodalmiak közül sem mindenki egy agyatlan fanatikus, és vannak racionálisabb arcok is köztük. Nekem is tetszett a Halálcsillagok felemlegetése, amivel rámutattak arra, hogy bizonyos szemszögből nézve Luke, majd Lando ugyanolyan tömegpusztítást végeztek, mint a csodafegyverek. Kíváncsi vagyok, Mandóék hogy találtak rá Bo-Katanékra. Nem rémlik, hogy megadták az elérhetőségüket. Az ivóba történő belépéskor menő volt, ahogy Djarin és Fett egymással szinkronban felmérték a belteret, majd elindultak a csajok felé. Ismét rá kellett jönnöm, hogy mégiscsak jobb, hogy egymás oldalán állnak, mintsem fordítva. A helyszín egyébként hangulatos világ lett, már amennyit láttunk belőle. Szerintem Bo-Katan elsősorban azért kezdett el szívózni Bobával, mert Fett lekezelően mondja Djarinnak, hogy "Nincs szükségünk erre a kettőre.", amivel nyíltan lenézte őket. És persze lehet, hogy az sem utolsó szempont, hogy a klónok (akaratuk ellenére ugyan) kivették a részüket a Birodalom rémuralmának kiterjesztéséből, ami a Mandalore-t is érintette. Nekem Boba és Koska (alias "virágszál", ezt nyúlom :lol:) kakaskodásával sem volt gondom. Nyilván mindkét harcosnak fontos a becsülete és büszkesége, így egyik sem akarja a másik alá rendelni magát. Szerencsére Bo-Katan időben eloltotta a terjedni készülő tüzet.

 

A zsákmányolt Lambda-kompról az Ep6 ugrott be, a landolás utáni pillanatokról pedig az Ep9. Azt hittem, Gideon át fog látni a szitán, főleg Mando holo-üzenete fényében. Arra kíváncsi lennék, hogy a rohamosztagosoknak mik voltak a parancsaik? Csak mert "éles" fegyverrel lövöldöztek hőseinkre, később viszont felszólították őket a megadásra (ezt egyébként az Ep9-ben is eljátszották). Most akkor elfogni, vagy likvidálni kellett őket? Előbbi esetben miért nem kábítólövéssel próbálkoztak? Oké, hogy a rohamosztagosok nagyjából mindig is csak azért voltak, hogy legyen kikre lőni, de egyre többször érzem azt, hogy direkt hívják ki maguk ellen a sorsot azzal, hogy felhívják magukra a figyelmet (pl.: "Hé, megállni!" vagy "Ott vannak!"), vagy a helyett, hogy lőnének, még közelebb mennek inkább 5 métert. Viszont üdítő változatosságot nyújtottak a dark trooperek, akik ténylegesen fenyegetőre sikeredtek. Akik hiányolták a 6. fejezetből a komolyabb mutatványaikat (köztük én is), azok most megkapták. Igazi SW-terminátorokat kaptunk. Amúgy Gideon nem túlzott, amikor gyilkosoknak nevezte Bo-Katanékat. Kicsit rideg volt látni, hogy a csaj lazán kivégezte azt a TIE-vadászpilótát, aki feltett kézzel megadta magát. A dark trooperek komolyan vehetőségéhez sokat hozzáadott az is, hogy láthattuk, milyen meló volt legyűrni csupán egyet, ráadásul azt is egy Djarin képességeivel és beskarral rendelkező mandalori tette egy spéci, beskar lándzsával. Amikor a többit kiszívta a vákuum, sejtettem, hogy még látjuk őket, mert beugrott, hogy ha a Tythonon is lazán repkedtek, akkor valószínűleg az űrben is képesek hasonlóra.

 

Gideon kapcsán nekem nem voltak illúzióim abból a szempontból, hogy ő "csak egy" birodalmi, tehát nem igazán különleges. Addig, amíg nyeregben van, és számára kedvezően állnak a dolgok, addig magabiztos, és az emberei előtt muszáj hoznia a keményet és könyörtelent, de egyébként ugyanúgy legyőzhető, mint bárki más, és nincsenek átlagon felüli ambíciói. Bár egy pillanatra bevettem az ajánlatát, amikor felajánlotta, hogy a szabad távozásáért cserébe visszaadja Grogut Mandónak, mondván eleve megszerezte már tőle, amit akart (a vérét), és a saját bőrét akarja menteni. A Djarinnal folytatott párbaja már akkor borítékolható volt, amikor Mando szert tett a beskar lándzsára. Látványos és intenzív volt, noha sok meglepetést nem tartogatott a végkimenetel. Ami Bo-Katant illeti: nem ártott volna előre közölnie Djarinnal, hogy ha harcban megszerzi Gideontól a Sötétkardot, azzal eléggé keresztbetehet a Mandalore trónjának megszerzéséről szőtt álmainak. Bár érdekes, hogy a TCW-ben, miután Maul egy párbajban megölte Pre Vizslát, és szert tett a Sötétkardra, éppen Bo-Katan és követői voltak azok, akik nem ismerték el őt a trón jogos örökösének, ezért is robbant ki a polgárháború. 

 

Ami A Jedit illeti. Sejtettem, hogy egy Jedi valószínűleg megjelenik az évadzáróban. A Tythonon történő "hívás" mondhatni erősen előrevetítette ezt a lehetőséget, amit kár lett volna kihagyni. Luke mellett Ezrát és Calt láttam reális lehetőségeknek (Ahsoka ugye már megvolt), de ez utóbbi kettő valószínűleg jóval kisebbet ütött volna, mint a közismert és ikonikus Skywalker megjelenése. Luke behozása kapcsán egyetlen dolog miatt izgultam: nehogy egy másik színész (pl. Sebastian Stan) arcával ábrázolják. :clap2: A fiatal Han esetében azért nem volt zavaró a dolog, mert hihetőnek tűnt, hogy évekkel az Ep4 előtt kissé máshogy nézett ki a karakter. Luke esetében viszont egy fiatalabb és egy idősebb Mark Hamill változat közé szúrtak volna be egy eltérő színészt (arról nem is beszélve, hogy a BF II-ben is Hamill külsejét használták), ami engem nagyon kizökkentett volna. Ezért aztán hatalmas kő esett le a szívemről, amikor hátradobta a csuklyát, és láthattuk a fiatal Mark Hamill vonásait. Bár a CGI nem volt tökéletes, a kívánt hatást nálam bőven elérte. :clap: Már az is kellemes meglepetés volt, hogy kisképernyőn bevállaltak egy ilyet. Attól a pillanattól kezdve, hogy felbukkan a Vörös 5-ös, már borítékolható volt Luke felbukkanása, mégis eszméletlenül hangulatos volt, ahogy apránként fedezhettük fel, egyre több réteget bontva le a rejtélyességről: először csak egy X-szárnyút látunk, majd egy csuklyás alakot a monitoron... aztán elkőkerül a fénykard, amiről később kiderül, hogy zöld, majd az is, hogy egy kesztyűs jobb kéz forgatja. Lépésről lépésre közeledünk a leleplezéshez, amiről jól tudjuk mi lesz, ennek ellenére baromi izgalmas. Végül pedig lekerül a csuklya... nálam ez volt az a pillanat, amikor meg kellett állítanom a részt, mert örömkönnyek szöktek a szemembe. "Ezt nem hiszem el. Ez Luke Skywalker! LUKE SKYWALKER!" - gondoltam. Hiába volt benne a pakliban, mégis olyan távolinak, vágyszerűnek tűnt a felbukkanása, hogy hihetetlen jó élmény volt ténylegesen szembesülni vele. Ráadásul az az akció, amit levágott instant bekerült a legcoolabb Jedi-pillanatok közé. Tetszett, ahogy a hatalmának mértékét ábrázolták a nem éppen B1-es harci droidok szintjén lévő dark trooperek könnyűszerű aprításával, akik közül Djarin is éppen, hogy csak elbánt eggyel. Ráadásul így tényleg eleget tettek azoknak a rajongóknak is, akik egy ehhez hasonló Luke-ot vártak az új trilógiában is. Örülök, hogy a meghasonlott Jedi-mester mellett immár van egy fénykorában ábrázolt Jedi-mesterünk is, ami még szebbé teszi a kontrasztot. Persze, aki hisztizni akar az Ep8-as Luke miatt, annak ez egy jó indok lesz, hogy milyennek kellett volna lennie eleve. Mert olyan, hogy "karakterfejlődés" ugye nem létezhet. A hídra való belépésekor nekem is azonnal beugrott a RO idevágó Vaderes jelenete, ami remek párhuzam. Amikor R2 is begurult, kiakadt a fan-service mérőm. :D Boba Fett, Bo-Katan, AHSOKA, és most Luke, illetve R2... hova tovább?

 

Őszintén szólva, nem hittem volna, hogy meg merik lépni Grogu távozását. Ebben a két évadban olyan mértékben egybeforrt a karaktere a sorozattal, hogy fogadni mertem volna rá, hogy a végéig Mando mellett marad. Már csak azért is, mert még a címszereplőnél is népszerűbb lett a kisfickó. Bár szinte biztos vagyok benne, hogy látjuk még őt ebben a sorozatban (Djarin szavai alapján), szomorú és megható jelenetre sikerült a búcsú. Annyira cuki volt, amikor engedélyt kérve nézett Djarinra, hogy Luke-kal mehet-e. :) Másodszor annál a jelenetnél kellett megállnom, amikor Mando levette a sisakját (nem tőrődve azzal, hogy Grogun kívül még vagy öten állnak körülötte), Grogu pedig megérintette az arcát. Bevallom, ekkor már nem az örömkönnyek miatt kellett megállítanom a részt. Pascal játéka is jó volt, látszott rajta az az őszinte szeretet és meghatottság, amit Grogu iránt táplál. Nagyon nehéz lehetett elengednie őt, de meghozta ezt az áldozatot, mert önös érdekei helyett a gyermek érdekeit helyezte előtérbe. Most abba ne menjünk bele, hogy Luke mellett mennyire lesz biztonságan az ismert jövő fényében. Én hiszek benne, hogy Grogu még az előtt elkerül Skywalker mestertől, hogy a Jedi magához venné Bent, és eljönnék a sötét idők... ismét. Persze ehhez egy jó magyarázatot is várok. Djarin karakterfejlődése az 1. évad óta önmagában is zseniális, de a kölyökkel való kapcsolata úgyszintén. Korábban elképzelhetetlennek tűnt, hogy engedjen az elveiből (mint pl. a sisak levétele), de eljutottunk odáig, hogy Grogu jelentette számára a legfőbb prioritást, amit nem félt bevallani, és bármilyen áldozatot meghozni érte. Grogu kapcsán annak örülnék a legjobban, ha még az előtt elkerülne Skywalker mestertől, hogy képbe kerül Ben Solo. Aztán Rey új Jedi Rendjében jelentős szerepe lehetne. Már csak a korából fakadóan is lehetne ő a jővő nagy reménysége, az új Jedi Rend Yoda mestere. :D 

 

A 3. évad kapcsán én is Mandalore visszaszerzését tippelem főszálnak, illetve lehetnek még konfliktusok Djarin és Bo-Katan közt e miatt a Sötétkard kapcsán. Összességében remek évadzáró (és évad) volt, alig várom a folytatást. Ez eddig egy nagy Bravo!:clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lehet az oka annak amúgy, hogy nem igazán használják a Deepfake-et a filmiparban? Az alábbi videón deepfake-kel szerintem jobb végeredmény született, pedig ez csak egy fan munka. Profik kezében hatalmas "fegyver" lenne ez a technológia, tényleg bárkit vissza lehetne hozni.

 

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 18. - 11:31, Bence1997 írta:

- Grogu kikerült a képből.

Ez kicsit rizikós is, mert a sorozat nagyban köszönhette a népszerűségét a kis zöld manónak. Nélküle nem tudom mennyire fog menni a szekér. 

 

2020. 12. 18. - 12:14, Wilde írta:

Amikor Bo-Katan felhozza Boba klón mivoltát az nekem is furcsa volt, olyan lebecsmérlően mondta. Nem tudom ez annak szólt-e, hogy lenézi a klón származása miatt, hogy ő csak kvázi valakinek a másolata, vagy vannak benne konkértan a klónokkal kapcsolatos ellenérzések esetleg még abból a korszakból, mikor a Köztársaságból a Birodalom lett és ott csináltak valamit a klónok Mandaloreon.

Lehet, hogy az első megszállók klónok voltak. Ugye láthattuk, hogy a 66-os parancs előestéjén azért maradt ott pár hadosztály.

 

2020. 12. 18. - 13:03, kudar írta:

Félre ne értsetek tetszik, hogy mi lett Luke-al a Last Jedi-ban, de nekem azért talán ez egy még igazibb visszatérése volt.

Luke-nak itt még ilyennek kell lennie. :) Később hasonul meg, de itt még az a Luke akit megismertünk korábban. Az lenne karakteridegen, ha már most olyan lenne, mint a TLJ-ben. Ez a karakterfejlődésének része.

 

2020. 12. 18. - 15:30, Bomarr írta:

A fémes, gömbölyű tárgyak egyébként is vonzzák Grogut. Lehet R2 győzte meg, hogy ehhez a jedihez érdemes lesz csatlakozni :D

Amint feltűnt R2, már nem is nagyon volt érdekes számára Djarin (de).  :D 

 

2020. 12. 18. - 20:48, Pildi írta:

Valahogy úgy érzem ennek kapcsán, mint a népmesékben: az egyik szemem sír, a másik meg nevet. Sír, mert hiányozni fog, ha tényleg kiírják, mert ő volt az első döntő szempont, amiért ezt a sorozatot az első epizódtól kezdve imádtam nézni - viszont azért meg nevet, mert szép lezárást kapott/kaphatott a története, Luke-nál olyan jó kezekbe került, ahová csak kerülhetett jelenleg. Innentől kicsit szappanoperaszerű lenne, ha megint bajba kerülne, és megint Mandonak kellene megmentenie. Van, ami akkor  jó igazán, ha lezárják.

Ami lényegesebb, hogy nem ment át unalmasba. Igazán ennél több ebben a Djarin-Grogus szálban nem volt, amit láthatóan a készítők is így gondoltak.

 

2020. 12. 18. - 20:53, Whill írta:

Szerintetek lehetséges, hogy végül Din kerül a Mandalore trónjára?

Elképzelhető... Ha Maulnak sikerült. :D Kérdés szeretné-e vezetni a népet? Eddig abszolút nem tűnt annak a vezető típusnak.

 

2020. 12. 18. - 21:28, NorbiLordi írta:

én fejemben az van, hogy végül majd megtelepszik valahol és szögre akasztja a sisakot

Várja az özvegy a Sorganon. :) 

 

2020. 12. 18. - 21:28, NorbiLordi írta:

Amúgy egész frankó arzenálja lett Djarinnak. Az alapok mellé már lett beskar lándzsája, a végére meg lett egy fénykardja is.

Viszont kis pacsirtái elfogytak. :D 

 

Amúgy jó volt olvasni a topikot, a túláradó boldogságot, amit ez a rész okozott. :D 

 

15 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A helyszín egyébként hangulatos világ lett, már amennyit láttunk belőle.

Ráadásul ha jól láttam, nem is egy YT teher hajó volt ott. 

 

15 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Azt hittem, Gideon át fog látni a szitán

Szerintem átlátott, már amikor feltűntek tudta, hogy kik vannak a hajón. :) 

 

15 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Grogu kapcsán annak örülnék a legjobban, ha még az előtt elkerülne Skywalker mestertől, hogy képbe kerül Ben Solo. Aztán Rey új Jedi Rendjében jelentős szerepe lehetne. Már csak a korából fakadóan is lehetne ő a jővő nagy reménysége, az új Jedi Rend Yoda mestere. :D 

Régóta mondom már ezt, nagyban mernék benne fogadni, hogy így lesz. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez kicsit rizikós is, mert a sorozat nagyban köszönhette a népszerűségét a kis zöld manónak. Nélküle nem tudom mennyire fog menni a szekér. 

Erre én is kíváncsi leszek. Azt ugye ne feledjük, hogy a 2. évadot már akkor forgatták, amikor még senki se tudott Groguról. A hirtelen jött hírnév váratlanul érte a készítőket, de úgy tűnik, hogy nem változtattak a tervükön ennek hatására, aminek maximálisan örülök. :)

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont kis pacsirtái elfogytak. :D 

Gondolom utántöltős, nem? A 2. évad nyitányában is használta. :D

 

Amúgy korábban - talán az Ahsokás rész után? - írtam egy kis szösszenetet a Mandi topikba, hogy miképpen képzelem el a 2. évad végét és a 3. évadot. Nos, én úgy tippeltem anno, hogy a 2. évad végén elrabolják Grogut és Din társul Bo-val és pár mandival, hogy kiszabadítsák a gyermeket Gideon karmai közül, aki a Mandalore -on tanyál. És a 3. évadban megkapjuk Grogu megmentését és a Gideonnal való leszámolást Mandalore -nál... Nagyjából bejött a tippem. :lol:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt nekem is. A végén az első gondolatom ez volt: "b*szd meg..." Luke Skywalker, pont ilyennek képzeltem gyerekként az ep VI. után. Egy erőtől duzzadó, határozott, mégis viszonylag visszafogott emberként. Azt hiszem, minden várakozásom felűlmúlta ez az epizód, sőt, ez az évad. 

Grogu egy ideig jó kezekben lesz és remélem Kylo dühöngésénél már nem lesz Luke jedi tanodájában. És lám, Djarin megszabadult a sisaktól, mert a kis barátjának meg akarta mutatni az arcát végre. 

Hoppá, a sötétkard meg ott van nála, amit szabályos párbajban szerzett meg Gideontól. Ezzel nem okoztak nekem meglepetést, mert az első évad utolsó része óta ezt várom. 

A darktrooperek egész szépen szerepeltek. Végig fenyegetőek voltak és ahogy Gideon mondta, úgy is lett volna, mármint a parancsnoki hídon rajta kívül mindenki halott lett volna. Persze, egy képzett jedi ellen sok esélyük nem igazán volt. 

Aztán egy negatívum a végén: jó lenne, hogy a rohamosztagosok szerepe egy picit nagyobb lenne, mint töltelék. Egy picit nagyobb ellenállást tanúsíthatnának néha, mert eléggé kiábrándító az a katonai szervezet, amiben legalább egy fél század katona kevés 4 ember leküzdéséhez. 

 

Kíváncsi vagyok, hogy merre tovább. 

 

Ui. : Asszony pajtás a film után: "ez csak egy film, ugye tudod? Nem kell sírni." 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, cyrano írta:

Egy picit nagyobb ellenállást tanúsíthatnának néha, mert eléggé kiábrándító az a katonai szervezet, amiben legalább egy fél század katona kevés 4 ember leküzdéséhez. 

Ez mindig is így volt. Ezek a katonák egyszerű ellenfelek ellen hatásosak (vagy még azok ellen se lásd. ewokok), ha valaki kicsit jártasabb a harcművészetben azok ellen nem sok esélyük van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 13. - 9:33, NorbiLordi írta:

A jelenet bármennyire is király, józal ésszel belegondolva amúgy elég nagy hülyeség volt előre megfenyegetni Gideon-t, mert így a meglepetés erejére már nem számíthatnak amikor lecsapnak.

 

Na most kiderült egyébként, hogy miért volt botorság bejelenteni, hogy jönnek: Gideon kifarolhatott a Bo-Katannal való párbajból, és komoly esélye volt (szerinte persze), hogy Din Djarint viszont legyőzze, hiszen ott csak egy ellenféllel kellett megküzdenie. Ha meg mégsem sikerül győznie, abban bízhatott, hogy az életét megkímélik (ahogy meg is történt), viszont így a kardot nem kapja meg Bo-Katan, végső elégtételként.

 

Kérdés, hogy mindez mennyire volt tényleg ennyire előre kitalálva. Az biztos, hogy Gideon szívesebben találkozott Mandoval, mint Bo-Katannal találkozott volna, hiszen abban bízhatott, hogy ő egyenesen Groguhoz megy. Mivel olyan sokan nem lehettek a mentőcsapatban, az is elég biztosnak tűnt, hogy a hídra megy a csapat többi része, mert ott nagyobb a legyőzendő létszám. Viszont honnan tudhatta, hogy Bo-Katan is ott lesz? Voltak kémei mindenhol?

Mindenesetre ha ez tényleg ennyire ki volt találva, akkor nagy taktikus és stratéga Gideon. Örülnék neki, ha a következő évadban kiderülne még róla és a háttértámogatásáról (értsd: kinek dolgozott) jó pár információ.

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Mi lehet az oka annak amúgy, hogy nem igazán használják a Deepfake-et a filmiparban? Az alábbi videón deepfake-kel szerintem jobb végeredmény született, pedig ez csak egy fan munka. Profik kezében hatalmas "fegyver" lenne ez a technológia, tényleg bárkit vissza lehetne hozni.

 

 

Engem meggyőztél, ezzel a Deepfake-kel még valósághűbb az eredmény!

De talán azért nem akarják alkalmazni, mert etikai szempontból megkérdőjelezhető az alkalmazása. Kiválthatná az élő színészeket, és akkor is lehetne alkalmazni, ahol nem a történet kívánja meg egy közben megöregedett vagy meghalt színész visszafiatalítását. Lehet, hogy ezt a szellemet nem akarják kiengedni a palackból. Épp elég olyan eredményt felmutatni, ami egyértelműen megidézi az adott karaktert, de nem helyettesít egy igazi embert.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez kicsit rizikós is, mert a sorozat nagyban köszönhette a népszerűségét a kis zöld manónak. Nélküle nem tudom mennyire fog menni a szekér.

Szerintem ez egy menő lépés volt, ebben több nem volt.  Meg ebben az évadban nem csinált semmit, pl.: amikor az 1. évadban megállította a tűzet az egy erős pillanata volt :o, itt meg úgy éreztem, hogy a szerepe annyiban kimerült, hogy gif compilation.  Szóval menni fog az a szekér. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

 

Na most kiderült egyébként, hogy miért volt botorság bejelenteni, hogy jönnek: Gideon kifarolhatott a Bo-Katannal való párbajból, és komoly esélye volt (szerinte persze), hogy Din Djarint viszont legyőzze, hiszen ott csak egy ellenféllel kellett megküzdenie. Ha meg mégsem sikerül győznie, abban bízhatott, hogy az életét megkímélik (ahogy meg is történt), viszont így a kardot nem kapja meg Bo-Katan, végső elégtételként.

 

Kérdés, hogy mindez mennyire volt tényleg ennyire előre kitalálva. Az biztos, hogy Gideon szívesebben találkozott Mandoval, mint Bo-Katannal találkozott volna, hiszen abban bízhatott, hogy ő egyenesen Groguhoz megy. Mivel olyan sokan nem lehettek a mentőcsapatban, az is elég biztosnak tűnt, hogy a hídra megy a csapat többi része, mert ott nagyobb a legyőzendő létszám. Viszont honnan tudhatta, hogy Bo-Katan is ott lesz? Voltak kémei mindenhol?

Mindenesetre ha ez tényleg ennyire ki volt találva, akkor nagy taktikus és stratéga Gideon. Örülnék neki, ha a következő évadban kiderülne még róla és a háttértámogatásáról (értsd: kinek dolgozott) jó pár információ.

 

Én kinézem belőle, hogy ezt végiggondolta, ha nem lenne meg a magához való esze akkor nem jutott volna el oda ahova.

 

Egyébként Bo-Katan valszeg azért nem fogadta el Djarintól a Sötét kardot, mert mikor Sabine-tól csak úgy elfogadta, akkor el is vették tőle. Talán némi babona is van benne, hogy ha ezúttal tényleg harcban szerzi meg, akkor nála is marad. Kétszer gondolom nem akar pofára esni ugyanúgy, ráadásul a sajátjai előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sincs bajom a karakterrel, inkább tartom egy olyan személynek, aki most ebben a háború utánni időszakban tudodd valaki lenni, amúgy nem biztos hogy az lett volna, ha majd jobban megismerjük az előéletét kiderül. A szinész is tetszik, a hangja szép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ütős rész volt, de nem tökéletes. Az In medias res-es kezdés nyagyon jó volt, a beállítások színt úgy.  Aztán jött a teljesen indokolatlan konfliktus ami egy bunyóhoz vezetett, amúgy tök jó volt látni, a mandaloriak hajóit élőszereplős vátozatban.  És útra kelnek hőseink, Gideonhoz, hogy kiszabadítsák Grogut. A terv jó volt, az első TIE indulása még jobb és landolás is jó volt. Itt én úgy annyira nem tudok kiemelni semmit, rá is térnék a lényegre, Djarin vs. Gideon. Korrekt párbaj volt és mindketten nyertek. Din a fedélzetre megy Gideon-nal és a Darksaber-rel és itt Gideon remekül levezeti, hogy miért Djarin-t érdemli, a darksabert, nekem ez nagyon bejött. És jött "Luke Skywalker" nekem az volt a bajom, hogy láttam rajta, hogy CGI és elég élettelen volt az arca. Ami Darth Vader-nél jó volt az itt most Luke-nál, nem. Viszont elvitte Grogut, ami pedig egy nagyon érzelmes jelenet és búcsú volt. Meg a zene is erős volt a végén, meg az egész részben.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Cara véletlenül (?) kilőtt egy darabot Pershing füléből.

Eddig fel se tűnt, de most direkt figyeltem. Pershingnek nem véletlen vannak fájdalmai és fogja a fülét. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Miért visszataszitó?

Nute nevében nem beszélek, de számomra például azért, mert a Birodalom részére kísérletezik egy gyereken. Ugyan meg akarta óvni az életét, de én nem vagyok abban biztos, hogy ezt azért csinálta, mert Grogu mégis csak egy gyerek, vagy mert a kísérleteihez élőlényre van szüksége, a midi-chlorianok ugyanis nem nagyon fordulnak elő holt dolgokban, és a nem sokkal ezelőtti részben maga Pershing mondja, hogy magas M-számú alanyt nem lehet minden utcasarkon találni. Szóval szerintem az a csepp jóindulat is a sötét kísérletei miatt volt, nem azért, mert egy gyereket óvott. Valahogy nem nézek ki sok jót olyanból, aki egy zsarnok számára végez kísérleteket gyereken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi van akkor, ha csak azért szolgálja a Birodalmat, mert megfenyegették/megzsarolták valamivel? (pl. saját vagy a családja életével)

Az eddigiek alapján nem tűnt kimondottan gonosznak. Sőt, az 1. évadban segített Djarinnak, ahogy ebben a részben is a csapatnak. Persze valószínűleg inkább félelemből, mintsem azért, mert egy jámbor jótét lélek, de ki tudja... Galen Erso sem azért segített a Halálcsillag építésében, mert egy velejéig romlott alak volt. Szerintem ez is egy lehetőség. Egyelőre nem ismerjük eléggé Pershinget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nute nevében nem beszélek, de számomra például azért, mert a Birodalom részére kísérletezik egy gyereken. Ugyan meg akarta óvni az életét, de én nem vagyok abban biztos, hogy ezt azért csinálta, mert Grogu mégis csak egy gyerek, vagy mert a kísérleteihez élőlényre van szüksége, a midi-chlorianok ugyanis nem nagyon fordulnak elő holt dolgokban, és a nem sokkal ezelőtti részben maga Pershing mondja, hogy magas M-számú alanyt nem lehet minden utcasarkon találni. Szóval szerintem az a csepp jóindulat is a sötét kísérletei miatt volt, nem azért, mert egy gyereket óvott. Valahogy nem nézek ki sok jót olyanból, aki egy zsarnok számára végez kísérleteket gyereken.

Pershing nem tűnik egy számító gonosznak, bár klónozó az ürge még okozhat meglepetést. Bár ha azt tette amit gyanítunk, és most az ÚK fogja, akkor érthetetlen miért nem volt gyanús a tevékenysége a kormányzatnak a későbbiekben. Remélem erről még látunk részleteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pershing nem tűnik egy számító gonosznak, bár klónozó az ürge még okozhat meglepetést.

Sokak szemében Palpatine sem tűnt annak. :) A gonoszság nem merül ki annyiban, hogy valaki kacarászik és nyíltan terrorizál. Vannak visszafogottabb, más jellegű gonoszságok is. Pershing talán egy áldott jó ember a magánéletben, de attól még a laborban lehet egy erkölcstelen rohadék.

 

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Mi van akkor, ha csak azért szolgálja a Birodalmat, mert megfenyegették/megzsarolták valamivel? (pl. saját vagy a családja életével)

Lehetséges, és amennyiben kiderül ez, akkor majd újraértékelem az ürgét. Csak eddig, két évad alatt erre még semmi nem mutatott. Galennél ezzel szemben azzal kezdték, hogy megmutatták, hogy a családjával rejtőzik és a Birodalom erőszakkal vitte vissza a projektbe, miután mindent elvettek tőle, ami fontos volt neki. Ersóról az elejétől tudtuk, hogy a Birodalom egy újabb áldozata, Pershingről eddig csak az tűnik nyilvánvalónak, hogy, ha fenntartásokkal is, de gond nélkül kísérletezik legalább egy gyereken és megannyi élő személyen, akik a kísérletei nyomán elhaláloznak, és mindezt a Birodalom számára végzi. Amíg nem derül ki, hogy azért csinálja ezt, mert a családjára puskát szegeznek, egy cseppet sem lesz szimpatikussá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megerkezett amire ezer eve varok.

Az erotol duzzado,a legyozhetetlen,a legnagyobb,a lazadok vezere,Obi wan es Yoda utolso remenye,az utolso jedi lovag.

A Luke Skywalker,akit mindenki akart.

A megerkezesetol kezdve tokeletes megvalositas. Ahogy az izgalom,a felelem,a zene,minden csucsra viszi.

Melto volt hozza. Felnott a jelenet az O filmbeni legendajahoz.

Szerkesztve: - miro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.