Ugrás a kommentre

Chapter 16: The Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Alapvető problémáim vannak ezzel a résszel...

Leginkább az, hogy még így napokkal később is annyira a hatása alatt vagyok, hogy képtelen vagyok róla összeszedetten írni, mert olyan az egész, mint egy tininek az első randija vagy csókja, ami után napokig képes csak úszkálni a rózsaszín fellegekben, zavarodottan és vigyorogva.

 

Majd át kell még olvasnom a 6 oldalnyi hozzászólásokat is.

Egyelőre annyit tudok mondani, hogy az utolsó percekben látott jelenetsor, az X-szárnyú feltűnésétől kezdődően, vmi olyasmi csoda, ami a SW mércéjével mérve is korszakos, egyszeri és megismételhetetlen. Abban a pillanatban a legbecsesebb és legmeghatározóbb SW élményeim közé vette be magát. És az egész egy mestermű volt az első képkockától az utolsóig, maga a megtestesült tökéletesség.

 

Ahogyan megszólal a pittyegő hang, elröppen a vadászgép, elejtik, hogy egyetlen X-szárnyú, Cara gúnyosan poénkodik rajta, ahogyan Gideonnak folyamatosan kezd hervadni az ábrázata (ez az egyik személyes kedvencem, ahogy az ürge pillanatról pillanatra fogja fel és tudatosul benne, hogy itt bizony felöltheti a szopóködmönt), ahogyan a dark trooperek befejezik az ajtó püfölését, majd a lift felé fordulnak, közben persze a köpenyes barátunk már, mint kés a vajon vágja át magát azokon az egységeken, akik közül eggyel Djarin alig bírt el.

Közben ez a zene, Grogu reakciói, Gideon kétségbeesett próbálkozásai a gyermek, majd maga ellen, a liftes megérkezés, ahogyan Luke az utsó droidot szétmorzsolja az Erővel, majd benyit. És persze felfedi magát, Grogu engedélyt kér, az a búcsú Dintől, a sisaklevétel, az arcsimogatás, ahogy alig bírja ki sírás nélkül, majd végül ahogy R2 begurul, ezzel feloldva kvázi Grogu szenvedését az elválással. És még kedélyesen el is beszélgetnek egymással kicsit. Azért R2 is "meglepődhet" a fura szerzeten Yoda után. Jön ez "Erő legyen veled!" felkiáltás, amire szerencsétlen Djarin reagálni se tud semmit, úgy meg van szeppenve.

 

És ez az egész belépő annyira gyönyörűen reflektál Luke Ep.8-as sztorijára a legendás Luke Skywalkerről. Láttuk, hogy mennyire odaver akár egyetlen mandalori is, most itt vannak többen, nem is akárkik. Kiegészülve szintén nem gyenge kísérőkkel, egy baromi OP kis csapat áll össze, akik viszont megszenvednek és reménytelenül várakoznak csapdába esve a hídon, mert a dark trooperek megoldhatatlan feladatnak bizonyulnak számukra. A teljes csapatnak.

Erre megjön Luke, az "egy darab X-winggel, ezzel aztán ki vannak segítve" felütéssel, és pár pillanat alatt úgy inasba rakja az egész bagázst, hogy köpni-nyelni nem tud senki. Na többek közt ezért lett Luke az, aki, ezért lett ő akkora legenda, és ezért volt akkora nagy a bukása később. Ő nemcsak vki, aki felrobbantotta a Halálcsillagot és "legyőzte" Vadert az uralkodóval. Hanem egy akkora erő, amely egymaga kisujjból megold egy olyan szitut, ami egy elitcsapatnak reménytelen lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

De fentebb nézői szempontokról volt szó. Többeknek, igy nekem se tűnik Pershing gonosznak. Palpatine-nál ez sose volt kérdés.

Az a nézői szemponttól függ. A te vagy az én nézőpontomból nem volt kérdés, de azok szempontjából már az, akik először sorrendben látják. És évről-évre egyre több ilyen ember van, aki meglepődik azon, hogy Palpatine kancellár az maga Darth Sidious.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

az X-szárnyú feltűnésétől kezdődően, vmi olyasmi csoda, ami a SW mércéjével mérve is korszakos, egyszeri és megismételhetetlen. Abban a pillanatban a legbecsesebb és legmeghatározóbb SW élményeim közé vette be magát. És az egész egy mestermű volt az első képkockától az utolsóig, maga a megtestesült tökéletesség.

Itt tört el e mécses....

 

Ez szimplán a fórum egyik legjobb hozzászólása! :clap:

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon csalódást keltő az episode guide, jóformán semmit sem tartalmaz. Iszonyatosan vártam az utolsó posztert, és mivel rajta kívül nem volt másik frissen behozott szereplő, biztos voltam benne, hogy Luke érkezik... Szomorú vagyok. Az is világos volt, hogy a rész végén miért nincsenek concept artok, de azért nyilvánvaló, hogy készültek a részhez, az episode guideba elfértek volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baromira nem szerettem a titkolózást az elmúlt években, ahogy bizonyos karaktereket dugdostak bizonyos filmek háttéranyagaiban, promócióiban gyakran utólag is. Mindegyik filmben volt ilyen, tudjuk jól. Általában azt a karaktert rejtegették, akiről aztán a legnagyobb csevely ment, és akit a legszívesebben néztünk volna meg poszteren, figuraként, stb. TFA: Luke; RO: Tarkin, de kissé Vader is; TLJ: Yoda; Solo: Maul; TRoS: Palpie és Han, de Luke is csak egy poszteren volt látható; Rebels s04: Palpie és Ahsoka; TCW s07: Vader; Mando s01: Grogu; s02: Luke. Annyira üdvözöltem most ezeket a friss epizódok után megjelenő karakterposztereket, mert ugyan mindig csak hétfőn jöttek ki, de Ahsoka, Boba Fett, Bo-Katan is megkapta a saját poszterét, nem rejtegették őket. A titoktartás sem indok, mert ennyi nap alatt, péntek óta simán összedobhattak volna egy posztert Luke-nak. Azt hittem, végre megoldódik az egyik legnagyobb viszontagsága az újkori Star Wars-kiadványoknak, háttéranyagoknak. A prequelek idején ez elképzelhetetlen lett volna, hogy egy emlékezetes figura ne szerepeljen az adott poszteren, persze akkor még más volt a titoktartás, a trailerek is sokkal több dolgot lőttek le, stb. De utólag visszanézve iszonyúan bántja a szemem, hogy pl. ránézek egy TRoS theatrical posterre, és nem látom rajta Palpatine-t, vagy Force Ghost Luke-ot. A merchandisingről nem is beszélve, általában a legizgalmasabb karakterek maradnak ki.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem pont ugyanaz volt. Ebben a videóban jobban megvolt oldva a deep fake mint az előző oldalon lévő videóban. Mondjuk nekem itt is furán mutatott.

Szerintem a Yodáé jobban nézett ki, mint a hivatalos verzió. Ezt már sajna nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha picit is érdekel valakit az ilyesmi - tök idegen emberkék szívszakadása-könnyfolyója Luke érkezésekor - akkor érdemes nézegetni ezeket a reakció-videókat. Imádom. Néha újra elérzékenyülök mások által. Egészen döbbenetesen tökéletes minden pillanata az epizód utsó perceinek. Mestermunka. Recseg is a net. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindnyájan eufórikus állapotba kerültünk az utolsó tíz percben. Azért örülök, hogy a Star Wars még az ep2 után is el tudja akasztani a lélegzetemet.

 

Mondjuk az viszont valahol szomorú, hogy egy "folyosón végigmészároskodó Skywalker" látványa a nagyközönség számára inkább Star Wars, mint az olyan karakter dolgok, mint amit Luke-tól vagy Kylo Rentől látunk az ST-ben. Gondolok itt arra, hogy Kylo Ren még mindig az emo Vader utánzat, Luke meg ugye az "ez nem Luke Skywalker". A Rogue One után is teli volt a net olyannal, hogy Vader és Kylo Ren összehasonlítva, és Vader volt a jobb az RO-ban, míg most ugyanez megy Luke-kal. Az ep8-as Luke és a Mandis Luke, mintha két különböző karakter lenne, és a jámbor Johnny természetesen az utóbbira teszi le a voksát. Aztán mit is csinált? Végigvágott egy-két droidokkal tömött folyosót. Hol van itt a karakter? Hol van itt a dráma? Ez csak egy cool jelenetsor. Amivel alapvetően semmi baj, hiszen én is elsültem közben, mint Vader hasonló jeleneténél, de ez csak egy eleme Luke legendájának, amire @pb69 célzott. És ettől Luke még ebben az egy részben nem sokkal volt több, mint Maul az ep1-ben. Szomorú, hogy sokaknak ez kell. Ennyi kell. :(

Én inkább azt mondom, hogy ilyen is kell, de nem állhat csak ennyiből. Ennek most épp Boba Fett a megmondhatója. De már az ep8-ra is más szemmel fogok kicsit nézni, amikor Luke bemondja, hogy legendává vált. Hát elhiszem. Elhiszem azután, amit itt és a Battlefront 2-ben láttunk. Ezek a sztorik, amik szárnyra keltek, és megszületett Luke Skywalker, A Legenda. Ami, mint minden esetben, nem összetévesztendő Luke Skywalkerrel, az emberrel. Na, ezt nem ártana a rajongóknak megtanulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy nagyon sokan az önigazolást keresik mindenben. Ha gyűlölöm pl. a 8. részt vagy az újabb trilógiát, akkor persze könnyen találok magamnak random embereket a neten, akik ugyanígy gondolják, de ennek nincs súlya. A mai világban már mindenre több ezres tömegeket lehet találni, laposföldesekből is vannak csomóan, nem számít. A fontos az, hogy kiemeltebb emberek, akiknek nagyobb a relevanciájuk a témában, ők igazoljanak. És itt a mindenféle jöttment influenszer sem elég, minél hitelesebb a forrás, annál nyugodtabb lehetek, hogy nekem van igazam.

Pontosan emiatt csapnak le a haterek az ilyenekre, mint a Mandoban látott Luke. Mert bele lehet magyarázni, hogy nemcsak ez az igazi Luke, de valójában itt mutatják meg Filoniék, hogy a filmek mennyire rossz nyomon jártak. Mint ahogy a 9 is megmutatta, hogy Rian mennyire kókler volt. Meg a RO is rávilágított, hogy milyennek kell lenni egy igazi sötét gonosznak. Nem olyannak, amilyennek a PT Anakinja, de nem is olyannak, mint Kylo Ren. Több helyről hallottam már azt, hogy a Mando alkotói értik és érzik mi is az a SW, és ezzel Luke-kal üzennek a Disney-nek, meg KK-nek, meg Riannek, hogy így kellett volna megjeleníteni a Skywalkert. Sőt, Hamillnek is ezzel adják meg a végső tiszteletet. 

Mert így kvázi a SW bizonyos alkotóival gondolják az emberek igazolni azt az álláspontjukat, hogy márpedig az új trilógia igenis meggyalázása az univerzumnak. Ezért kapják fel mindig a színészek nyilatkozatait is, ha vmi nem tetszik nekik, mert hát ha Mark Hamillnek se tetszik az Ep.8-as Luke, akkor nekem volt igazam, hogy fos. Olyanba is belefutottam már, hogy Grogut azért viszi el Skywalker, mert ezzel kívánnak tüntető jelleggel lázadni a ST ellen, ahol ugye elmondták, hogy minden tanítványa meghalt. Egyesek már egyenesen abban reménykednek, hogy majd így kiveszik a kánonból az egész trilógiát, mert beismerték, hogy tévúton jártak vele. :D Ahogyan a Rebels világok közti világába is sokan látják bele azt, hogy erre azért volt szükség, hogy majd semmissé tehessék a sequel eseményeit. :D 

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, pb69 írta:

de valójában itt mutatják meg Filoniék, hogy a filmek mennyire rossz nyomon jártak. Mint ahogy a 9 is megmutatta, hogy Rian mennyire kókler volt. Meg a RO is rávilágított, hogy milyennek kell lenni egy igazi sötét gonosznak. Nem olyannak, amilyennek a PT Anakinja, de nem is olyannak, mint Kylo Ren. Több helyről hallottam már azt, hogy a Mando alkotói értik és érzik mi is az a SW, és ezzel Luke-kal üzennek a Disney-nek, meg KK-nek, meg Riannek, hogy így kellett volna megjeleníteni a Skywalkert. Sőt, Hamillnek is ezzel adják meg a végső tiszteletet. 

Ezek az elvetemült idióták csak azt felejtik el, hogy még mindig KK a főnök (Filoni-é és Favreau-é is bizony), a producere a mandinak, szóval itt abszolút nem erről van szó, hanem egy világépítésről, amiről ők úgy lemaradnak, mint alaszkai covidos a szputnyikról. 

 

Amúgy @Dzséjt nagyon jól kimondta! Ez a fa ék egyszerűségű Luke kell az agyatlan barmoknak is, aki legyak egy folyosón vagy bármilyen más helyszínen mindenkit, és ennyi... Sose értették a karaktert, hogy mi a célja, miért van a történetben. 

 

Ez az egész olyan, mintha odaadnád a relativitás elméletet egy guberálónak, aki mozgalmat építene arra, hogy az sz*r meg kamu, mert ami benne van szembe megy a nem létező saját tudásával és értelmével. 

 

Szerencsére ez a jelenet beilleszthető a későbbi történet folyásába is, ezért voltam én is elájulva tőle. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezek az elvetemült idióták csak azt felejtik el, hogy még mindig KK a főnök (Filoni-é és Favreau-é is bizony), a producere a mandinak, szóval itt abszolút nem erről van szó, hanem egy világépítésről

Ááááá, nem úgy van az. Ami fos, az mind a gonosz Disney meg KK hibája, ami jó, az pedig csakis a velük szemben vívott szabadságharc eredménye. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, szinte látom magam előtt, ahogy téríted a hitetleneket. :lol: 

 

"Ha valaki igazán érteni akarja a Star Warst, akkor muszáj minden aspektusból megvizsgálni, nemcsak az agyhalottak dogmatikus akció imádatából. Ha valódi és bölcs véleményvezér szeretnél lenni, muszáj egy szélesebb látókörből értelmezned a látottakat... Használd a tudásom, könyörgök!"

Anakin Learns Palpatine Is The Sith Lord [1080p] - YouTube

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te jóságos ég! Nem kapok levegőt! Luke visszatért?! Ez nem lehet igaz. Ennél jobban nem is zárulhatott volna ez a leírhatatlanul borzalmas év. :hb::yes:

A bátyám már kb. egy hete letudta az egész évadot, és azt mondta, hogy neki leesett az álla az évadzárónál, és egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy biztos visszatért Luke, de aztán elhesegettem a gondolatot, és azt gondoltam, biztos azért esett le az álla, mert valami elképesztően látványos és akciódús epizódot sikerült csinálni a 8. részből. Végül is, ez megtörtént, de beigazolódott, amit sejtettem: még megkaptuk Luke-ot is. Óriási! Amikor leveszi a köpenyét, az valami zseniális volt! És ez a tag ezerszer jobb "új Luke" volt, mint amilyen Alden "új Han" vagy Donald "új Lando".

Nagyon kíváncsi vagyok ezután, hogyan folytatódik a sorozat. :yeah:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/18/2020 at 10:21 AM , Iqvi said:

Luke Skywalker! Luke Skywalker, Mark Hamil alakításában, és vele ment Grogu!:o:cry:

Várjunk, akkor most mi van? :shocked: Nem ő volt Luke? Vagy ő csak játszotta, Hamill meg a hangját kölcsönözte? Nekem totál kaotikus ez az egész. :?:hmm::pill::pfff::hehe:

 

Szerk.: ok, elolvastam Bomarr egy későbbi kommentjét, most már világos.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondolva simán ott lehetett még Grogu Luke tanodájában. Sőt, Skywalker még híhette azt is, hogy meghalt a mészárlásban (persze ő meglépett :P ). Ezzel még kezdeni kell majd valamit, de fognak is. Ez a történet nem lóghat a levegőben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, caseyjones írta:

És ez a tag ezerszer jobb "új Luke" volt, mint amilyen Alden "új Han" vagy Donald "új Lando".

 

Sok értelme nincs összehasonlítani egy hús-vér színészt egy számítógeppel megalkotott karakterrel.

 

Amúgy durva, hogy eddig kerülni tudtad a spoilereket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.