Ugrás a kommentre

Chapter 16: The Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szegény R2-D2-ról meg el is feledkeztem, pedig hát ő is ott volt. :D És most még régi formájában. Gyorsan össze is barátkozott Groguval. :) 

A fémes, gömbölyű tárgyak egyébként is vonzzák Grogut. Lehet R2 győzte meg, hogy ehhez a jedihez érdemes lesz csatlakozni :D

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 4
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Wilde írta:

Ez miben volt benne, valamelyik könyvben?

Az eddigi forrásanyagokban leközölt információkból ez áll össze. Az Old Friends Not Forgotten című TCW epizódból kiderült, hogy Bo-Katannak annyi embere sem maradt, hogy legyőzze velük Maul maroknyi követőjét, és Lady Kryze emberei csak még jobban megfogyatkoztak Mandalore ostroma alatt. Szóval nem maradt számottevő embere.

The Phantom Apprentice-ben láttuk, hogy a klónok Sundari lakosságát óvóhelyekre terelik, vagyis elzárták a polgárokat, így ők sem siethettek a Jedik által régensé tett Bo-Katan segítségére. Bár Ahsoka azt ígérte, hogy ez a helyzet megváltozik, amikor a Köztársaság Maul elfogásával kivonul a bolygóról, a Shatteredben láthattuk, hogy Ahsoka távozásával nem mentek el a klónok, sőt a felszállópályán még egy AT-TE is állt, ami azt jelzi, hogy komoly erők maradtak még hátra. Ugyanebből a részből tudjuk, hogy a mandalore-i ostrom lezárulta után pár órával véget ért a klónok háborúja és megalakult a Birodalom.

Heroes of the Mandalore című Rebels epizódból tudtuk meg, hogy a Jedik nevezték ki Bo-Kanat régensé (mivel nem szerezte meg Maultól a Sötétkardot és nem is ő győzte le, így mand'alor ekkor még nem lehetett). Ebből a részből tudjuk meg magától Bo-Katantól azt is, hogy a megszállás után dacolt a Birodalommal, erre ők elárulták és Saxont tették meg vezetőnek. Nyilván az árulás nem egy szimpla beszélgetés és durcás kivonulás közepette történt meg, már csak a Birodalom és a mandik erőszakos habitusából kiindulva. Abból komoly lövöldözés lett.

És végül a Bo-Katan Kryze - 2020 Base Series 2 kártya hátlapjáról tudni, hogy a béke a mandalore-i ostrom után nem tartott sokáig, hála a bolygón maradt köztársasági erőknek. Bár nem feltétlen ez a legautentikusabb forrás, egybevág a Shatteredben látottakkal és a Heroes of the Mandalore-ban elhangzottakkal, vagyis Bo-Katant nem sokkal a mandalore-i ostrom után mozdította el a Birodalom a helyéről, és a klónokkal tette meg azt. Megkockáztatom, hogy mire Ahsoka és Rex felszállt arról az ismeretlen bolygóról, ahová lezuhantak, Bo-Katan már nem volt Mandalore régense. És arra, hogy a Birodalom gyorsan rámozdult a megszállt bolygókra, az ep3-ból lehet kikövetkeztetni, ahol Utapau vezetőségét már bilincsbe verve vezetik el a klónok, pedig a háborúnak alig pár órája lehetett vége, hiszen Obi-Wannak nem tarthatott hetekig felmászni abból a víznyelőből, amibe a 66-os során beleesett.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, SaintJust írta:

Az utolsó 10-15 perc meg... Hát én ájulás közel voltam.... Mikor berepült az X-wing, már hangosan kiabáltam, hogy ugye Luke lesz az! A zöld fénykardnál már egészen biztos voltam benne. Luke ahogy szétcsapott a trooperek között egészen epic volt, felrémlett ahogy a fater a Zsivány egyesben hasonlóan egy folyosón ment végig és kaszabolta az ellent.

Nekem is ez jutott rögtön az eszembe. Örülök, hogy a folyosós jelenet ilyen ikonikus lett, szerintem ezt szándékos utalásként csinálták hasonlóra. Az új TCW részekben is volt egy hasonló Maullal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Miért is? Fett egy vénember a "virágszálhoz" képest, aki ráadásul elég csúnyán lesérült, miután megették. Ennek azért vannak utóhatásai. Meg az a pocak sem éppen a könnyed mozgást szolgálja. És ki tudja, mikor harcolt utoljára azelőtt, hogy összeállt Djarinnal. Talán öt éve nem volt része komoly összetűzésben. Ellenben Koska egy aktív mandalore-i harcos

Látod ez igaz, nem gondoltam bele ebbe amíg el volam varázsolva és egyik meglepetés ért a másik után. :)Lényeg a lényeg, ez a rész a kedvencem a sorozatból! Jó dolog SW fannak lenni manapság! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jobbnál jobb verzióik vannak a fejeseknek,hogyan állja meg a helyét a The Last Jedi kifejezés annak ellenére is,hogy Grogu még életben van a nyolcadik epizód ideje alatt.

Éppen ugyanúgy elmenekülhetett Ben mészárlása elől a kicsi,mint anno Anakiné elől. Luke pedig halottnak hiszi. Ha meg még akkor is tanonc volt akkor nem helytálló a Jedi elnevezés sem,szóval már meg is van.

A lényeg,hogy megint gyereknek érezhettem magam.Szerintem nagyon értékesek már felnőttkorban ezek a pillanatok és a Star Wars újra és újra kihozza ezt az érzést,gondolom nem csak belőlem :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke megjelenésétől libabőrös lettem. Az epizód azonnal újranézős lett. Most az a kérdés, hogy miután Din Djarin életében szemmel láthatólag lezárult egy korszak, a küldetés teljesítve lett, mi lesz a többi évad epizódikus tartalmai, és mi lesz a fő szál. Szerintem a birodalmi vonal menni fog tovább. Az egyik moff-jukat fogjul ejtették, valami még nagyobb dologgal fog Mando és Boba szembekerülni. Dúrva lessz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerű: mostantól Mandalore visszaszerzése lesz a főszál. Hogy ez hány évadon keresztül fog menni, az jó kérdés. De Gideon fog még borsot törni a hőseink orra alá, ebben biztos vagyok. Itt úgy etette Dint a cellánál, hogy abból még gondok lehetnek a következő évadban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó hát én lef*stam a bokámat, mindegyiket és többször is.

 

Eleje engem kicsit meglepett, nem nagyon számítottam rá hogy egyből lecsapnak Pershing-re, akiről eddig azt sem tudtuk merre jár. A két birodalmi érdekes volt, azért bőven maradtak még fanatikusok akik simán agyonlövik akár a bajtársaikat ha az érdek úgy kívánja. Cara képességei előtt meg le a kalappal, egész magabiztosan lőtte fejbe a csókát :D Pershing nekem érdekes volt, egész készségesen beavatta azért a csapatot, hogy mi merre hány méter, érdekelne mi vezérelte erre. Ő egyébként hova lett? A rész végére valahogy elveszett a zűrzavarban. Biztos az ÚK-hoz kerül Gideonnal együtt.

 

A kocsma rész tetszett, mikor Bobával besétáltak, olyan volt mint egy vicc kezdete: Két Mandalóri besétál a bárba... Amúgy bírom, hogy ahogy Mando megemlíti bárkinek is, hogy Baby Yoda-t elvitték, egyből ott hagynak csapot-papot és becsatlakoznak segíteni :D 

 

Mando harca az első Dark Trooperrel fasza volt, az nem volt semmi ahogy püfölte a fejét, és módszeresen kezdte beépíteni a falba amolyan Kőmíves Kelemen style :D Mikor meg elkezdte lángszórózni és felnézett rá lassan a Trooper, szinte hallottam a kérdést, hogy: Te most viccelsz? :D 

 

De legizgalmasabb akkor is az volt, amikor megjelent az X-szárnyú. Egy fél másodpercre bennem is felmerült, hogy talán az ÚK jött kisegíteni, de ahogy kiderült, hogy egyedül van már kezdtem vigyorogni :D A jelzést én nem is figyeltem rajta, nekem a fekete kesztyűről volt először gyanús, hogy Luke lesz az. De amíg meg nem láttuk az arcát, addig bennem is felmerült hogy Biztos Luke lesz az, á de lehet hogy Cal Cestis, de mivan ha valaki tök ismeretlen? De X-szárnyúval Luke szokott repkedni... Aztán jött a f*sás rész amikor hátradobta a kapucnit, én mint valami kisgyerek felkiálltottam és tapsoltam örömömben :D Hát ki a fene hitte volna ezt, akár 1 évvel ezelőtt is? A búcsút én megkönnyeztem, pláne mikor levette a sisakot és Baby Yoda a kis kezével hozzáért az arcához. Kis cuki, még engedélyt kér hogy elmehessen Luke bácsival :) 

 

Arra leszek kíváncsi a Sötét karddal mi lesz végül. Bennem felmerült egy fél másodpercre, hogy Bo-Katan már ott neki ugrik Mandonak, pláne hogy Gideon öntötte a benzint a tűzre. Az is aztán egy vérbeli birodalmi, simán szétdurrantaná a saját fejét.

 

A végén ahogy Boba elterpeszkedett a trónon és a karfára odaült Fennec jót húzva a piából az valami nagyon állat volt. Na így kell egy sorozatot/filmet bejelenteni! :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Ő egyébként hova lett? A rész végére valahogy elveszett a zűrzavarban. Biztos az ÚK-hoz kerül Gideonnal együtt.

Minden bizonnyal Boba hajóján a Slave-1-en maradt. Végülis nem sok értelme lett volna bevonni az akcióba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Minden bizonnyal Boba hajóján a Slave-1-en maradt. Végülis nem sok értelme lett volna bevonni az akcióba.

Rosszul fogalmaztam bocsi, arra gondoltam, hogy már az események után merre lett? Mármint Boba csak nem vitte magával a Tatooine-ra :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy van egy kihagyott ziccere ennek az amúgy felülmúlhatatlan résznek: a golyó. Djarin felvette a Crest pusztulásakor. Még egy plusz könnycseppet biztos kitermelt volna ha Grogu megkapja búcsúajándékként. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól felépített évadzáró, méltó befejezése ennek a kiemelkedő évadnak!

Bejött Bomarr teóriája, hogy a Jedi menti meg őket, és így is lett! No és melyik Jedi? Luke Skywalker. :D  Már az X-szárnyú felbukkanásakor sejtettem, hogy csak ő lehet, aztán amikor megláttam a fekete köpenyes alakot, pláne amikor bekapcsolta a zöld fénykardját, már semmi kétségem nem volt. Pont úgy nézett ki, mint az Ep6-ban, úgy ment előre a képernyőkön látva, mint ahogy bement anno Jabba palotájába, csak hátulról, a köpenyében. :)Nagyszerű volt látni, hogy mindenkit elintézett! Azonban ezzel együtt maximálisan egyetértek Bencével: a legmeghatóbb rész Djarin és Grogu búcsúja volt. Azt megkönnyeztem én is. :oops: Ahogy levette a sisakját, mert a kicsi kérte, az mindent elmondott arról, mennyire szereti.

 

No és persze élmény volt látni Bo-Katan arcát, amikor Mando oda akarta adni neki a fekete kardot, de nem vehette át. Ezt Gideon jól kifundálta: hiába nyertek, de Bo-Katan nem kapta meg, amit akart, ilyen értelemben Gideon tulajdonképpen legyőzte. Már nem emlékszem, pontosan hogy volt a Rebelsben, és ez most miben különbözik attól a helyzettől, de különbözik, az biztos, elég volt ránézni Bo-Katan kifejezéstelen arcára, amin a napnál világosabban ott volt, hogy nem veheti el a kardot, bármennyire is vágyik rá.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3. évad biztosan a Mandalore visszafoglalásáról fog szólni, viszont szerintem Grogu szála nem ért még véget. Egyrészt ugyebár továbbra is a Birodalomnál van a vére, tehát még fel tudják használni klónozáshoz. Másrészt pedig mégis csak ő a sorozat aranytojást tojó tyúkja, nem hiszem, hogy csak így kiírnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Whill írta:

A 3. évad biztosan a Mandalore visszafoglalásáról fog szólni, viszont szerintem Grogu szála nem ért még véget. Egyrészt ugyebár továbbra is a Birodalomnál van a vére, tehát még fel tudják használni klónozáshoz. Másrészt pedig mégis csak ő a sorozat aranytojást tojó tyúkja, nem hiszem, hogy csak így kiírnák.

Lehet, hogy a klónos dologgal még kezdenek valamit, de szerintem Grogutól egy ideig - elképzelhető, hogy a sorozat végéig - búcsút vettünk. A sorozat Dinről és az ő útjáról szól, amelyhez Grogu nagyon sokat hozzátett. Mondhatni a kis csöpség volt a katalizátora annak, amelynek köszönhetően most Din olyan ember lett, akit a fináléban láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bence1997 írta:

A sorozat Dinről és az ő útjáról szól, amelyhez Grogu nagyon sokat hozzátett. Mondhatni a kis csöpség volt a katalizátora annak, amelynek köszönhetően most Din olyan ember lett, akit a fináléban láttunk.

Én is így gondolom. Imádom Grogut és hiányozni fognak a kis apróságai, a viselkedése, a gügyögése, azt is hogy óvni kell és meg kell menteni - de a történet szempontjából ideje tőle búcsút venni. Din Djarinnak innentől más lesz a küldetése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uhh, gyerekek. Teljesen le vagyok sokkolva. Az elejétől kezdve annyira magával ragadott a rész, mint egy teljes értékű Saga film. Egyszerűen imádtam minden percét.

- A Lambda Siklót, és az Alderaan - HCS csörtét

- A kocsmában Bo Katan és Boba harcát és Boba "klón" megbélyegzését

- Boba hangját, amitől újra és újra eszembe jut Jango és a PT

- A "trójai faló" hadicselt és a terv felépítését

- Azt, hogy Caranak tönkre ment a harc közben a fegyvere és a többiek húzták ki

- Azt, hogy Gideon okos, és egyből bekapcsoltatta a Dark Troopereket és kellő időben átment Grogu cellájába

- Azt, hogy a helyszínek dizájnja például összhangban van a Fallen Order birodalmi bázis dizájnjával is

- Azt, ahogy a Dark Trooperek szálát kezelték, rohadt jó volt a 1 vs. 1 harc Mando és a Dark Trooper között és arra is gondoltam, hogy az űrbe kilőni nem lesz elegendő

- Gideon cselét Mando ellen és a harcukat és az egész csapdát Bo Katannak

-  Gideon ármánykodását a hídon

- Tie pilóta szemszögből a kilövést

- Amikor felsorakoztak a Dark Trooperek, akkor tudtam, hogy jönni fog egy Jedi, aki megmenti őket...

- ... de arra soha de soha nem számítottam volna, hogy Luke Skywalker lesz!!! :o Amikor megláttam az X-Szárnyút, akkor viszont már tudtam, hogy ő lesz

- Luke vonulásánál azt éreztem, de jó dolog mostanság Star Wars rajongónak lenni. :) Legutóbb akkor éreztem ilyet, mikor Ian McDiarmid megjelent a Celebrationön. Libabőrös lettem

- Amikor Grogu már a monitoron keresztül Luke-hoz vágyódott

- Amikor Gideon megpróbálta fejbelőni magát, de nem jött össze

- Amikor Grogunak levette Mando a sisakját :cry: :love: 

- Luke, ahogy akciózott... arra gondoltam, hogy ez egy hálaisten momentum lesz azoknak is, akik utálták az EpVIII-at

- A rész végi poén. Bent hagytam a végére a zenét erre megjelenik Jabba palotája. :D

- Bib Fortuna. Láttunk most már anorexiás Twi'leket és egy elhízott Twi'leket is a Disney égisze alatt (Orn Free Taat most jól kizártam) :D 

- Book of Boba Fett bejelentése

 

Luke CGI: amit anno mondtunk a RO kapcsán, tartom itt is. Nem volt tökéletes, de alighanem kb. ez lehet jelenleg a max és teljesen átadta a feelinget. Örülök, hogy többé már nem akadály egy-egy ilyen kisebb szerep kapcsán, hogy CGI-jal visszafiatalítsanak szereplőket. Hát mennyit adott a feelinghez. És Grogu tényleg nála kötött ki. Ben Solo kijelentésével meg kvázi Grogu biztonságba van a mészárlás kapcsán is, hiszen Ben mondta, hogy ő volt az első tanítvány. Tehát Grogu addigra kikerül a képből, szerencsére.

 

10/10. Mit tíz... száz! :love: 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, csoli1138 írta:

Lehet hogy van egy kihagyott ziccere ennek az amúgy felülmúlhatatlan résznek: a golyó. Djarin felvette a Crest pusztulásakor. Még egy plusz könnycseppet biztos kitermelt volna ha Grogu megkapja búcsúajándékként. 

Így viszont majd a következő évadban csal elő könnycseppeket, amikor a Mando előveszi és a kiskölökre fogja emlékeztetni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.