Ugrás a kommentre

Chapter 16: The Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

39 perccel korábban, Whill írta:

szerintem Grogu szála nem ért még véget. Egyrészt ugyebár továbbra is a Birodalomnál van a vére, tehát még fel tudják használni klónozáshoz. Másrészt pedig mégis csak ő a sorozat aranytojást tojó tyúkja, nem hiszem, hogy csak így kiírnák.

Valahogy úgy érzem ennek kapcsán, mint a népmesékben: az egyik szemem sír, a másik meg nevet. Sír, mert hiányozni fog, ha tényleg kiírják, mert ő volt az első döntő szempont, amiért ezt a sorozatot az első epizódtól kezdve imádtam nézni - viszont azért meg nevet, mert szép lezárást kapott/kaphatott a története, Luke-nál olyan jó kezekbe került, ahová csak kerülhetett jelenleg. Innentől kicsit szappanoperaszerű lenne, ha megint bajba kerülne, és megint Mandonak kellene megmentenie. Van, ami akkor  jó igazán, ha lezárják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke Skywalker..Luke Skywalker... Luke Skywalker!

Az évad végi belépője jó párhuzam édesapja Rogue One végi belépőjével.

Az új birodalmi droid rohamosztagosok nagyon b..szók. Csak akkor az első rend miért fog visszaállni a sokkal rosszabb, emberi "munkaerőre"?

Küldetés teljesítve. Igazából be is lehetne fejezni a sorozatot. De azt hiszem itt senki nem sajnálja, hogy lesz 3.évad. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Wilde írta:

Amikor Bo-Katan felhozza Boba klón mivoltát az nekem is furcsa volt, olyan lebecsmérlően mondta. Nem tudom ez annak szólt-e, hogy lenézi a klón származása miatt, hogy ő csak kvázi valakinek a másolata, vagy vannak benne konkértan a klónokkal kapcsolatos ellenérzések esetleg még abból a korszakból, mikor a Köztársaságból a Birodalom lett és ott csináltak valamit a klónok Mandaloreon.

Szerintem egyértelműen az utóbbi, nekem legalábbis egyből ez ugrott be. Láttuk a 7. évadban, hogy a Birodalom kikiáltása pillanatában Mandalore tele volt klónokkal, akik egyik pillanatról a másikra szövetségesből agresszorokká válhattak, s pont azért, mert inhibitor chipes klónok voltak. Bo-Katan számára egy klón egyértelműen rossz emlékeket hoz elő, és ő nem tudhatja, hogy ez a klón nem olyan, mint a többi volt, sosem volt része a hadseregnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Fives írta:

 

Érdekes lenne. Engem nem lepett meg hogy elnyerte a szablyát, de uralkodónak  nehezebb elképzelni.

 

Mondjuk Bo-Katan sem tűnik jó uralkodónak eddigi pályafutása alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Fives írta:

Luke Skywalker..Luke Skywalker... Luke Skywalker!

Az évad végi belépője jó párhuzam édesapja Rogue One végi belépőjével.

Az új birodalmi droid rohamosztagosok nagyon b..szók. Csak akkor az első rend miért fog visszaállni a sokkal rosszabb, emberi "munkaerőre"?

Küldetés teljesítve. Igazából be is lehetne fejezni a sorozatot. De azt hiszem itt senki nem sajnálja, hogy lesz 3.évad. :)

 

Igen pár poszttal feljebb már én is említettem, hogy nagyon hasonlít - rákerestem youtubeon - és úgy tűnik ez másnak is szemet szúrt. :D Nem esett messze a fénykard az apjától... XD

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam, nem olvastalak még benneteket... sajna benéztem ide és az első mondat az volt, hogy Luke Skywalker! (Iqvi) Ki is jöttem a topicból. Tehát tudtam, hogy kit hoz az X-szárnyú. És innentől besírtam, végig rováztam az utsó 5 percet. Döbbenet volt.  Még írok, később. Beszarás Filoni és Favreau. 10/10. Az egész kiba’ sorozat 10/10. A SW feltámadása ez. Minimum. 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Whill írta:

Szerintetek lehetséges, hogy végül Din kerül a Mandalore trónjára?

 

Egyértelműen látszik, hogy totál hidegen hagyja az egész. Már azt vártam mikor vágja végül oda Bo-Katanhoz a Sötét Kardot, hogy Nesze b*zmeg, vigyed már :D Én nehezen tudom elképzelni, hogy ez legyen a vége, én fejemben az van, hogy végül majd megtelepszik valahol és szögre akasztja a sisakot ( :D ) Hogy Bo-Katan lesz e végül Mandalore uralkodója abban nem vagyok 100%-ig biztos. 

 

Amúgy egész frankó arzenálja lett Djarinnak. Az alapok mellé már lett beskar lándzsája, a végére meg lett egy fénykardja is. Azért majd azzal akciózni látni nagyon baba lesz :yes: Tényleg olyan ez a sorozat mint valami szerepjáték, most már a Legendary Item is meglett neki :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is annyira tetszett, hogy Din Djarin milyen naivan elhitte, hogy Gideon hagyná elmenni Groguval. Látszik, hogy ugyan profi fejvadász, de a csalárdságnak a szikrája is hiányzik belőle. Becsületes és a bosszú is távol áll tőle, hiszen így hogy Grogut sértetlenül visszakapta (volna), szerintem elment volna anélkül, hogy egy ujjal is hozzányúl Gideonhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Whill írta:

Szerintetek lehetséges, hogy végül Din kerül a Mandalore trónjára?

Elképzelhető. Dinnek tiszta lelke van, láthatóan nem is akarja az egészet, csak a gyermekért csinálta. Most pedig úgymond "visszafizeti" az adósságát Bo-Katannak, hogy Mandalore újra szabad lehessen. Aztán jöhet a belső harc a hatalomért. Din jó megoldás lehet Mandalore irányítására, hogyha a következő évadban/évadokban a mandalorei népek mellé állnak. De ugye pont ezért lesz izgalmas szerintem most a sorozat, mert ezzel behoznak egyfajta GoT kavarást, ami a politikai helyzetet illeti. És ehhez még Gideonnak is lesz egy pár szava, az biztos. :)

 

A sötétkardról: ne feledjük, hogy Sabine se párbajban szerezte azt a kardot. Elcsente Maultól. (Mault Kenobi ölte meg, Kenobit Vader, Vadert ha úgy nézzük akkor Palpatine(?), akit meg Rey pusztított el. :D)

Node, viccet félretéve, alig várom, hogy a következő évadban többet lássuk a sötétkardot. És végre élőszereplős kivitelben is újraláthatjuk Sundarit. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

A sötétkardról: ne feledjük, hogy Sabine se párbajban szerezte azt a kardot. Elcsente Maultól. (Mault Kenobi ölte meg, Kenobit Vader, Vadert ha úgy nézzük akkor Palpatine(?), akit meg Rey pusztított el. :D)

Ez már majdnem olyan jó levezetés volt, mint amiben levezették hogy Landot illetné a kard.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Yoda József írta:

Dinnel és a trónnal kapcsolatban olyan Havas Jon érzésem van :D 

Percekig gondolkodtam, hogy miért olyan ismerős nekem Din ártatlan viselkedése az egész iránt. Megvan a megoldás. Csak aztán nehogy Jon sorsára jusson. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Pildi írta:

Az is annyira tetszett, hogy Din Djarin milyen naivan elhitte, hogy Gideon hagyná elmenni Groguval. Látszik, hogy ugyan profi fejvadász, de a csalárdságnak a szikrája is hiányzik belőle. Becsületes és a bosszú is távol áll tőle, hiszen így hogy Grogut sértetlenül visszakapta (volna), szerintem elment volna anélkül, hogy egy ujjal is hozzányúl Gideonhoz.

 

Lehet, szentségtörés, de ott ez a jelenet ugrott be :D "Becsaptalaaak!"

 

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálatos epizód volt, én is megkönnyeztem a búcsú jelenetet. Olyan szép volt a zenével együtt, hogy nem is bánnám, ha Grogu ezután már nem bukkanna fel. Méltó búcsút kapott.

 

Az X-szárnyú felbukkanásától kezdve végig a torkomban dobogott a szívem. El sem tudom mondani, hogy mennyire tisztelem a készítőket és a Disney-t, hogy ilyen alázattal viseltetnek a Star Wars iránt. A rajongók kiszolgálása maximálisan, ám ezt mégis elegáns, mértékletes és színvonalas módon. Az utolsó negyedóra egész egyszerűen fantasztikus volt, itt tényleg elfogytak már a jelzők!

 

Az end credit utáni röpke jelenet, mint az új sorozat beharangozója, pedig csak a ráadás. Bib Fortuna.... jesszus :D Ha Fett nem öli meg, még pár év, és egy az egyben úgy nézett volna ki, mint Jabba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Percekig gondolkodtam, hogy miért olyan ismerős nekem Din ártatlan viselkedése az egész iránt. Megvan a megoldás. Csak aztán nehogy Jon sorsára jusson. :P

Nem hiszem hogy Din megcsinyálná a nagynénjét. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Donát írta:

A kocsmában Bo Katan és Boba harcát

 

Boba a másik mandi csajszival, Koska Reeves-szel csapott össze. Bo-Katan állította le őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép párhuzam, hogy Anakin Skywalker akár végezhetett volna Groguval a Templomban, egy másik Skywalker, a fia, pedig megmenti őt (és a többieket is). 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész mottója akár az is lehetne: „Nem spóroltunk semmin”

Olyan látványvilágot kaptunk itt, amiben tényleg alig lehet kivetnivalót találni. Természetesen ez mit sem érne, ha nem lenne mögötte tartalom. Ahogy vártuk, most sem kellett csalatkoznunk. Fantasztikus évadzárót kaptunk, rengeteg kérdéssel.

 

Imádom a Slave I-et. Az a hajó maga a Star Wars érzés, az pedig már csak hab a tortán, ha egy lambda osztályú űrkompot üldöz. Mert ugyanis az a második számú kedvenc hajóm a birodalmi érából. Remek jelenet volt, főleg ahogy lassan bekúszott a pilótafülke elé Boba hajója.

Ezt követően megint kaptunk egy kis adalékot a birodalmi elhivatottságból. Eleve, ahogy hidegvérrel lelövi a társát a pilóta, csak azért mert az nem akar meghalni, már egy kisebbfajta döbbenet volt, de utána a monológja lett az igazi. Fan berkekben állandó beszédtéma, hogy mennyi munkás és katona halt meg a Halálcsillagok felrobbanásakor és ez miért nem számít? A pilóta pont erre reflektált, hogy neki ezek a veszteségek olyanok, mint Carának pl. az Alderaan pusztulása. Eddig még soha nem mutatták meg ezt a nézőpontot: hogy élte meg egy hithű birodalmi kiskatona a háborút. Hess után ezt is remek volt látni!

Volt még itt információ Pershingre vonatkozóan is, akit elvileg keres az ÚK. Meg voltam győződve róla, hogy azt se tudják a világon van, ehhez képest az egyik leginkább körözött személy.

 

Titkon azért számítottam rá, hogy Bo-Katan bejön majd a képbe, főleg, hogy Djarinnak kell segítség és a nő eleve a moffot keresi. A bolygójuk jó volt azokkal a létesítményekkel, és a találkozásuk is keményre sikerült. Boba rögtön összeakasztotta a bajuszt a lánykákkal. :D Persze megértem Bo ellenszenvét a klónok iránt, hisz eleinte ők szállták meg a bolygóját. Érdekes egyébként, hogy itt Boba is azt mondja, amit már hallottunk korábban, hogy a Mandalore elpusztult. Kíváncsi leszek mi az igazság, de valószínűleg csak propaganda.

 

Hőseink ezután megérkeznek a farkas veremhez, és minő meglepetés sikerül át is verniük a Birodalmiakat. Az egész akció arra is jó volt, hogy újabb apró és érdekes adalékkal bővüljön az univerzum, ez pedig a TIE vadászok indítása. Ötletesre sikerült, mint ahogy a csapat leszállása is abban az indító „öbölben”. Ahogy kijöttek a hajóból az emlékeztetett a TROS azon jelentére amikor Rey, Poe és Finn megérkeznek Kylo rombolójára és lerohannak a rámpán lelőve pár rohamosztagost.

A harc egyébként a szokásos módon zajlik, a rohamosztagosok nem jelentenek túl nagy akadályt a behatolóknak, mondhatni azért vannak ott, hogy lelőjék őket. Valószínűleg Gideon is tisztában lehetett azzal, hogy magasabban képzett ellenfelek ellen valami más, több kell. Ebből kifolyólag jöhettek létre a dark trooperekek, amik a következő lépcsőfokot jelentik. Nagyon látványos gépek (le a kalappal az effektek előtt), és a harc, amit csupán EGY droid levágott Djarinnal igazán emlékezetesre sikeredett. Küzdött a mandalori rendesen, alig bírt vele, néhol kicsit Obi-Wan vs. Grievous érzetem volt. :D Jó látni, hogy egy kompetens ellenfél mennyire meg tudja izzasztani a főhőst. Amit itt még eszembe jutott, hogy a híd felé tartó négy harcos, mind nő volt. Vajon ez mennyire zavarta a rajongókat? :P Tudom, persze…nekik nem volt lila hajuk meg nőies ruhájuk, így elfogadhatók. :P

 

Aztán Gideon percei jöttek. Számomra eddig kicsit sablon gonosznak tűnt a fickó, aki mérgesen tud nézni meg nagyokat mondani, de kb. ennyi. Korábban a Tragedy végén azért már megvillantotta, hogy több van a karakterben annál, mint amit gondolok, de igazán itt tárulkozott fel. Ahogy becsapja Djarint a szövegével az kiváló, és a harcuk is elsőrangú. Mandink így két első rangú harcot is kapott az epizódban. Nyilván ez volt a jobb, már csak a sötétkard miatt is. Gideon meglepően jól bánt vele, ráadásul még a beskar lándzsát is átforrósította. Apropó Gideon szövege. Vajon az mennyire igaz, hogy már levették Grogu vérét tanulmányozás céljából? Hajlamos vagyok azt gondolni, hogy azt se higgyem el a moffnak amit kérdez, de itt most talán nem hazudott. Szavai a klónos kísérletekre is utalhatnak, így ez a szál is nyitva maradt.

Gideont végül legyőzi Djarin, és megszerzi a kardot. Onnantól zseniális a pali, hogy belépnek a vezérlőbe. Álnok kígyó módjára kavarja a sz*rt, sikerül neki pár mondattal szinte egymás ellen fordítani Djarint és Bo-Katan-t. Amúgy nekem se rémlik ez a „nem lehet csak úgy átadni a kardot” szabály. Vagy akkor van ez, ha harcban szerzed meg akkor az már a Tied? Most nem emlékszem Sabine esetében mi volt a helyzet. Bo egyből úgy nézte Djarint, mint akit le akar vágni. :D Jó kis sztori lesz még ebből is.

 

A helyzetet (egyelőre) a dark trooperek visszatérése oldja fel, akikről kiderül, hogy nem lehet olyan aprósággal megszabadulni tőlük, hogy az összest kilövöd az űrbe. A közös ellenség ismét fókuszálja a figyelmet, de azok után, amit az epizód elején láttunk, egy lyukas garast se adtam volna hőseink életéért. Tudtam, hogy lesz valami csavar itt, de ami következett arra nem igazán számítottam. Ami innentől zajlik az történelem!

 

Feltűnik egy X-szárnyú, és átfut rajtam, hogy Carson Teva megjött. :D De ez tényleg csak az első reflex volt, utána már sejtettem, hogy Ő lesz az… A Jedi, akihez Grogu kerül majd. A köpeny, utána a kard, aztán csak az egyik kezén van kesztyű…és még akkor se akartam elhinni, hogy Luke Skywalkert látom. Katartikus élmény volt, amikor levette a köpenyét. Érdekes, hogy Grogu megérezte a mestert, egyből felélénkült, ahogy leszállt a hajóra. A dark troopereket is szépen beárazta. Egy Jedi ellen nem sokat értek.

A búcsúzás Djarin és Grogu között szívfacsaró, itt „törik” meg végleg a nagy harcos. Úgy akar elbúcsúzni barátjától, hogy az végig láthassa az arcát. Ennyit megérdemelt a kis padawan. Azért Luke-nak mekkora dolog lehet már az, hogy egy olyan fajú lényt taníthat, mint az ő egykori mestere? Búcsújuk olyan volt, mintha a sorozat záró epizódját néztem volna, és abban biztos is vagyok, hogy ez a szál itt véget ért.

 

Jó kérdés, hogy mi lesz ezután? Sok lehetőség van nyitva:

 

1. Luke és Grogu kalandjai, erre szerintem semmi esély, pedig ez lenne a legérdekesebb.

2. Mandalore visszafoglalása. De kitől is? Gideont elfogták, nem hinném, hogy nagy helyőrség lenne ott. Már ha van ott valaki. Megmondom őszintén, engem ez a téma annyira nem mozgat meg.

3. Boba Fett krónikái. Imádom az újjászületett Fettet, jöhet bármennyi belőle, viszont egy saját évadot nem biztos, hogy elbírna. Pedig esélyes, hogy Boba Fett könyve jön most, mivel Din Djariné befejeződött.

 

Jó kérdés tehát mi lesz a folytatásban, mert ez az epizód inkább tűnt lezárásnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 Mandalore visszafoglalása. De kitől is? Gideont elfogták, nem hinném, hogy nagy helyőrség lenne ott. Már ha van ott valaki. Megmondom őszintén, engem ez a téma annyira nem mozgat meg.

Bo Katan évek óta azért szervezkedik hogy visszaszerezze Mandalore-t. Ahogy elhangzott a moff hajóját is azért szerezték meg hogy felhasználhassák Mandalore visszafoglalásánál. Egyértelmű hogy bárki van ott, roppant komoly erőt képvisel. Számomra az se kérdés, hogy a Mandalorian sorozat a főszereplőről fog szólni továbbra is. Vagyis Djarinról akinél ott van a fekete kard.

Nálam mindenesetre ha választani kell Mandalore visszafoglalása és Boba Fett tatooine-i kalandjai között akkor egyértelműen a mandalore-i szálra teszem a voksom. Pár részben jöhet egy kis Boba Fettes kitérő de remélem az igazi hangsúlyt Mandalore kapja.

Ha Luke-ról valaha külön lesz még szó az minden bizonnyal külön sorozat lesz mint az Ahsoka. Egy sorozat aminek az a cime hogy a Mandalori aligha lesz Luke központú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.