Ugrás a kommentre

Chapter 16: The Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

16. fejezet - The Rescue / A megmentés

 

epguidem16.jpg

 

Írta: Jon Favreau

Rendezte: Peyton Reed

 

Helyszín: Arquitens osztályú cirkáló, Tatooine

 

Szereplők:

Din Djarin - Pedro Pascal

Grogu

Luke Skywalker - Mark Hamill / Max Lloyd Jones

Boba Fett - Temuera Morrison

Bo-Katan Kryze - Katee Sackhoff

Cara Dune - Gina Carano

Koska Reeves - Mercedes Varnado

Fennec Shand - Ming-Na Wen

Gideon moff - Giancarlo Esposito

Elia Kane - Katy O'Brian

Dr. Penn Pershing - Omid Abtahi

Bib Fortuna - Matthew Wood

RA-7 - Chris Bartlett

 

Történet

Djarin és csapata megrohamozzák Gideon moff cirkálóját, hogy kiszabadítsák Grogut. Hőseinknek viszont nem csak rohamosztagosokkal, de a Birodalom legújabb hadigépezetével, a sötét osztagosokkal is szembe kell néznie, amikből egy is felér egy mandalore-i harcoshoz. Ám hőseink nem várt segítséget kapnak...

 

 

Pár kitétel.

 

1. A felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legjobb karácsonyi ajándék!

Viszont szerintetek így,hogy egy Mark Hamill által alakított,visszafiatalított Luke-ot kaptunk és nem egy 'Hamillesített' Sebastian Stan-t kisebb az esélye annak,hogy az érában játszódó sorozatokban többször is feltűnjön Luke? (ne csak cameozzon?) Végülis ebben a formában elgondolásom szerint nehezebb megvalósítani komplexebb arckifejezéseket,hosszabb haj vagy szakáll és teljesen szabad akciózás...nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Chapter 16: The Rescue

Mark Hamill elvileg csak a hangját adta Luke-nak. Egy dublőr arcára rakták rá a CGI Luke fejet. Mindenesetre hatalmas volt. Ahogy megjelent az X-wing a torkomban dobogott a szivem. Aztán bekapcsolja a zöld fénykardot..... atyaég! Az utolsó 10-20 perc zseniális volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán tudom mit lehetne mondani. Nagyon letaglózó élmény volt, főleg Luke a végén, és Grogu és Djarin búcsújakor is majdnem elsírtam magam... nagyszerű színész Pedro és ezt itt is bizonyította.

 

Dark Saber körüli hercehurcát viszont nem nagyon értettem. A Rebelsben Sabine egyszerűen csak odaadta Bo-nak, nem? És semmi gondja nem volt vele.

 

Viszont... sajnálom, hogy semmilyen cliffhangert nem hagytak a végére... amikor láttam, hogy jön a stáblista, de még jó sok idő van hátra, gondoltam, hogy van egy plusz jelenet, na ott vártam a cliffhangert, valami utalást Thrawn-ra vagy Palpatine-ra/Snoke-ra, erre kaptunk egy Boba Fett sorozat bejelentést :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te jó ég, micsoda évadzáró! Na nézzük csak:

1. Ahogy jött az X-Wing már izgultam, nem voltam benne biztos hogy ő lesz. Az járt a fejemben hogy Cal vagy Luke, Cal vagy Luke? Luke Skywalker megjelenése valami hihetetlenül hatásosra sikerült! A CGI arc volt már jobb is, de teljesen jó volt így is.

2. Van stáblista utáni jelenet! De milyen! Boba Fett könyve 2021 decemberében érkezik. Ez vajon tényleg egy regényre utal?

3. Az akciók nagyon jók voltak. Akik utálták a The Last Jedi-t Luke miatt, azok pont hogy egy ilyen Luke-ra vártak. Most ők is megkapták.

4. Egy kérdés: Hol volt Bo Katan csapatából a férfi mandalori?

5. A búcsú nagyon megható volt!

Az egyetlen ami nem tetszett, az a kis kóstolgatás az elején Boba és Bo Katanék között. Kicsit erőltetett volt nekem, plusz ennek a kis "virágszálnak" esélye se szabadott volna hogy legyen Fett ellen.

 

Szerkesztve: - mui-ruy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No tehát:

- Luke megjelent. Szépen leamortizálta a dark troopereket. :D Valahogy számítottam az érkezésére, szóval csak azon ámultam, amikor a fénykardjával pusztított. Egy pillanatra azt hittem, hogy Sebastiant kérték fel, de a végén kiderült, hogy csak egy dublőr volt, Mark szinkronizálásával.

- Grogu kikerült a képből. Ez váratlanul ért, de be kell látni, hogy a sorozat Dinről szól. Grogu is csak hozzátett a karakteréhez... elég jelentőset. A búcsújuk megható volt, az epizód legjobb pillanata. :)

- A sötétkardos eset nekem is gyanús volt. Sabine egyértelműen átadta Bo-Katannak a kardot a Rebelsben. :hmm:

- Gideon fogságban, de csak most kezdődik a buli. A 3. évadtól elkezdjük a sorozat főtémáját szerintem, amely nem más, mint Mandalore visszafoglalása lesz. Sejtettem, hogy errefelé fogunk elmenni, azért Grogu és a jedi téma nem tartott volna sokáig, most le is zárták.

- Boba Fett sorozat jövő decemberben. Már egy ideje ment a pletyka, hogy lesz ilyen sorozat, a forgatást is megkezdték már rég - Deadline ugye írt róla - mondjuk akkor durva lesz, mert a Mandi 3. évada is decemberben jön. :)

- A párbaj Din és Gideon között jó volt, Gideon egy állat, ahogy hadonászott azzal a fegyverrel. :D És milyen manipulatív k*cs*g. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Iqvi írta:

Amúgy az, hogy Luke befogadta magához a kis Grogut, ellentmond a The Rise of Kylo Ren képregénynek, amiben Ben azt mondja, hogy ő volt az első tanítvány, a többiek utánna jöttek. Ezt valahogy ki kell magyarázniuk. 

Még nem tudjuk hogy válik szét Grogu és Luke -már pedig valahogy szét fognak szerintem- de könnyen lehet hogy Luke-nak meglesz rá az oka, hogy ne beszéljen róla Bennek. Eleve Luke egyelőre nem inditja el a Jedi Rendet. Járja a galaxist, gyüjti a relikviákat, próbálja megismerni a Jedi Rendet. Közben tanithatja Grogut, de mire tényleg belevág a Rend feltámasztásába addigra már valszeg Grogu nem lesz vele és Ben lesz az első tanitványa az új Jedi Templomban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Iqvi írta:

Amúgy az, hogy Luke befogadta magához a kis Grogut, ellentmond a The Rise of Kylo Ren képregénynek, amiben Ben azt mondja, hogy ő volt az első tanítvány, a többiek utánna jöttek. Ezt valahogy ki kell magyarázniuk. 

Ha jól tudom Ben itt már 4-5 éves - remélem jól. Azt tudjuk hogy Luke hány évesen vette a szárnyai alá?

 

Amúgy itt jól megoldották hogy Boba nem volt a hajón - hiányoltam is végig - de azért ha Luke meglátta volna, lehet lett volna egy kis agresszív eszmecsere... :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, mui-ruy írta:

Az egyetlen ami nem tetszett, az a kis kóstolgatás az elején Boba és Bo Katanék között. Kicsit erőltetett volt nekem, plusz ennek a kis "virágszálnak" esélye se szabadott volna hogy legyen Fett ellen.

 

Amikor Bo-Katan felhozza Boba klón mivoltát az nekem is furcsa volt, olyan lebecsmérlően mondta. Nem tudom ez annak szólt-e, hogy lenézi a klón származása miatt, hogy ő csak kvázi valakinek a másolata, vagy vannak benne konkértan a klónokkal kapcsolatos ellenérzések esetleg még abból a korszakból, mikor a Köztársaságból a Birodalom lett és ott csináltak valamit a klónok Mandaloreon. Egyébként az a "virágszál" is azért egy mandalori harcos...

 

Hosszabban én majd később írok a részről, mert most még emésztenem kell. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, mui-ruy írta:

Az egyetlen ami nem tetszett, az a kis kóstolgatás az elején Boba és Bo Katanék között. Kicsit erőltetett volt nekem, plusz ennek a kis "virágszálnak" esélye se szabadott volna hogy legyen Fett ellen.

Viccelsz? Az a "virágszál" egy mandalorei harcos volt. Fett meg egy fejvadász. A kettő között van különbség. :)

 

57 perccel korábban, Iqvi írta:

Amúgy az, hogy Luke befogadta magához a kis Grogut, ellentmond a The Rise of Kylo Ren képregénynek, amiben Ben azt mondja, hogy ő volt az első tanítvány, a többiek utánna jöttek. Ezt valahogy ki kell magyarázniuk. 

Még van nagyjából 6 éve arra, hogy elengedje Grogut. Ben az első tanítványa, de addig azért Groguval is foglalkozhat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Wilde írta:

 

Amikor Bo-Katan felhozza Boba klón mivoltát az nekem is furcsa volt, olyan lebecsmérlően mondta. Nem tudom ez annak szólt-e, hogy lenézi a klón származása miatt, hogy ő csak kvázi valakinek a másolata, vagy vannak benne konkértan a klónokkal kapcsolatos ellenérzések esetleg még abból a korszakból, mikor a Köztársaságból a Birodalom lett és ott csináltak valamit a klónok Mandaloreon.

 

Order 66 nem elég?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, gafz írta:

Order 66 nem elég?

 

Az O66 a jedik ellen irányult, nem hiszem, hogy Bo-Katan emiatt vette volna elő Boba Fettet, még ha Ahsoka a barátja is volt... ráadásul akkor azt is tudhatja Ahsokától (7. évad finálé után), hogy a klónok nem önszántukból cselekedtek, hanem ők is áldozatok. Kiváncsi leszek amúgy, majd a Bad Batch hogy mutatja be a klónok helyzetét a hatalomváltás után...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Wilde írta:

Amikor Bo-Katan felhozza Boba klón mivoltát az nekem is furcsa volt, olyan lebecsmérlően mondta. Nem tudom ez annak szólt-e, hogy lenézi a klón származása miatt, hogy ő csak kvázi valakinek a másolata, vagy vannak benne konkértan a klónokkal kapcsolatos ellenérzések esetleg még abból a korszakból, mikor a Köztársaságból a Birodalom lett és ott csináltak valamit a klónok Mandaloreon. Egyébként az a "virágszál" is azért egy mandalori harcos...

Szerintem abból a jelenetből azt akarták kihozni, hogy Bo-Katan annyit volt klónokkal, hogy már felismeri őket xy tulajdonság alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnéztem másodszor is és ha lehet még jobban tetszik. Elképesztő mennyi badass jelenet volt ebben a részben.

Amikor Boba és Mando belépnek a kocsmába. Ahogy mindenki őket nézi, nekik meg együtt mozog a fejük ahogy mérik fel a terepet.

Amikor a Slave 1 akár egy baljós árnyék :P elhalad a dokit szállító transzport előtt.

Amikor az első Tie vadászt kilövik a Slave 1 ellen, baromi jól néz ki.

Amikor Mando a lángszóróval ad a Dark troopernek az meg mint valami kib-szott terminátor csak így felnéz rá. :D

Amikor Boba a végén leül Bib fortuna trónjára és megszólal az a zene.

És hát a legjobb amikor Luke megjelenik. Végig olyan érzésem volt mint mikor Vader végigmegy a folyosón a Rogue One-ban. Megállás nélkül halad és szedi le azt aki az útjába kerül. Talán azért is könnyeztem meg mert mikor gyerekként láttam az OTt, akkor így képzeltem el a folytatásban Luke-ok. Félre ne értsetek tetszik, hogy mi lett Luke-al a Last Jedi-ban, de nekem azért talán ez egy még igazibb visszatérése volt. A megmenő Luke, akire mindig lehet számítani. Őszintén szólva tudom, hogy ez csak egy álom, de nagyon megnézném, hogy mi lett vele és hogy történtek a dolgok - Snoke, a templom, Ben, stb. Bár ha belegondolok, hogy évad elején írtam, hogy mekkora lenne Luke-ot ebben a soriban látni - azon tanakodva hogy ha meglépnék akkor CGI Luke vagy Stan - és erre tessék, szóval ki tudja. Merjünk nagyon álmodni. :D

 

Amúgy a Book of Boba most egy saját sori lesz vagy mi? Ez is be lett jelentve vagy lemaradtam vmiről?

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, kudar írta:

Na megnéztem másodszor is és ha lehet még jobban tetszik. Elképesztő mennyi badass jelenet volt ebben a részben.

Amikor Boba és Mando belépnek a kocsmába. Ahogy mindenki őket nézi, nekik meg együtt mozog a fejük ahogy mérik fel a terepet.

Amikor a Slave 1 akár egy baljós árnyék :P elhalad a dokit szállító transzport előtt.

Amikor az első Tie vadászt kilövik a Slave 1 ellen, baromi jól néz ki.

Amikor Mando a lángszóróval ad a Dark troopernek az meg mint valami kib-szott terminátor csak így felnéz rá. :D

Amikor Boba a végén leül Bib fortuna trónjára és megszólal az a zene.

Ezt el is várhattuk a Hajrá csajok  a Pokolba a szerelemmel és a Szakíts, ha bírsz rendezőjétől. (Érdekes filmográfia) :D

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Wilde írta:

 

Az O66 a jedik ellen irányult, nem hiszem, hogy Bo-Katan emiatt vette volna elő Boba Fettet, még ha Ahsoka a barátja is volt... ráadásul akkor azt is tudhatja Ahsokától (7. évad finálé után), hogy a klónok nem önszántukból cselekedtek, hanem ők is áldozatok. Kiváncsi leszek amúgy, majd a Bad Batch hogy mutatja be a klónok helyzetét a hatalomváltás után...

 

Viszont Bo Katan meg a Jedik nem voltak fasírtban. És a Jediket elárulták a klónok. Hogy áldozatok, ebből a szempontból nem túl fotos (pl. szegény arab terroristákat így nevelték, attól még nem lesznek szegény jóemeber áldozatok, hanem gazemberek). Kanan sem csípte a klónokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Adrián írta:

Szerintem abból a jelenetből azt akarták kihozni, hogy Bo-Katan annyit volt klónokkal, hogy már felismeri őket xy tulajdonság alapján.

 

Lehetséges, de azért érezni a hangjából, hogy ez nem egy egyszerű rácsodálkozás, hogy jé te is klón vagy, hanem van közöttük feszültség, ami akár szólhat a Jango irányából való származásnak is amúgy, de valami van a levegőben.

 

10 perccel korábban, gafz írta:

Viszont Bo Katan meg a Jedik nem voltak fasírtban. És a Jediket elárulták a klónok. Hogy áldozatok, ebből a szempontból nem túl fotos (pl. szegény arab terroristákat így nevelték, attól még nem lesznek szegény jóemeber áldozatok, hanem gazemberek). Kanan sem csípte a klónokat.

 

Azért annyira nem kötődtek erős szállal egymáshoz, mármint Bo-Katan és a jedik általánosságban, egy két jedi volt, aki fontos szerepet töltött be az életében (elsősorban Ahsoka, aki teljesen máshogy viszonyult a klónokhoz), de a Rend sorsa nem hiszem, hogy nagyon a szívén lett volna. Az, hogy a klónok áldozatok, mint eszközök, akiket nem erre neveltek, hanem öntudatlanul kényszerítették rá őket az akaratuk ellenére (nézd meg a 7. évad végét, hogy Rex mennyire küzd saját magával) ezt minimális empátiával be lehet látni. Kanan nem ismerte az igazságot a klónokról, később Rexel nem volt komolyabb problémája... de ez kicsit már offtopic itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristen újra megcsinálták! Egy évvel a 9. rész után újra egésznap csak vigyorgok egy Star Wars nézés után, mint valami bolond. A családom meg nem tudja elképzelni mi az isten ütött belém, hiába próbáltam nekik hadarva előadni mekkora királyság ez a sori...:D

 

A rész elején a Slave I akciózása állat volt, utána érdekes volt a pilóta, aki leterroristázta a lázadókat. A sorozat eddig is nagyon jó birodalmi karaktereket hozott be, nyilván az ilyen fanatikus idiótáktól volt a Birodalom az ami. Imádtam, mikor Cara:love: visszakérdez, hogy melyik halálcsillag. 

 

Ahogy várható volt visszatért Bo-Katan, durva hogy egyből felismerte, hogy egy klónnal van dolga. Lehet ebből lesz még valami sztori, hogy miért is utálja ennyire a klónokat. A mandalori kiscsaj és Boba csőrtéje is elég látványosra sikeredett. 

 

F*sza kis adalék volt, hogy megemlítette  a doki, hogy kiiktatták az utolsó hibafaktort is a dark troopereknél, azt hogy emberek vannak a páncélban :D 

 

Miután megérkeztek Gideon hajójához utána az egész egyszerűen zseniális volt. Rohadt jól nézett ki az ahogy a TIE-ok repültek ki a hangárból. A hajón zajló akciójelenetek is egészen szenziációsak voltak, az egyszerű rohamosztagosoknak semmi esélye nem volt a csapat ellen. A Djarin versus dark trooper résznél rendesen izgultam, a trooper ment, mint a Terminátor. 

 

Gideon nagyon karakteres jó kis gonosz, Giancarlo Esposito az évad egyik legjobb alakítását hozta. Igazi rohadékként még verthelyzetből is próbált kavarni, összeugrasztani Dint és Bo-Katant. Bár ezt a részt teljesen én sem értettem, hiszen Sabine és utána Bo-Katan sem harcban szerezte meg a Dark Sabert. Gondolom ennek később még a harmadik évadban lehet szerepe, nagyon örülnék, ha tényleg a Mandalore visszahódítása lenne a végpont, ahova kifut a sorozat.

 

 Az utolsó 10-15 perc meg... Hát én ájulás közel voltam.... Mikor berepült az X-wing, már hangosan kiabáltam, hogy ugye Luke lesz az! A zöld fénykardnál már egészen biztos voltam benne. Luke ahogy szétcsapott a trooperek között egészen epic volt, felrémlett ahogy a fater a Zsivány egyesben hasonlóan egy folyosón ment végig és kaszabolta az ellent. Nyilván nagy különbség, hogy Luke nem emberekkel, hanem droidokkal bánt el  ilyen csúnyán. Mikor belépett a hídra és végre láthattuk az arcát, az hihetetlen volt, talán egy férfias könnycsepp is kicsúszott. Utána még tudták fokozni mando és Grogu búcsúja is nagyon érzelmes pillanat volt, hiányozni fog a kis zöld baby :( 

 

Szóval köszi Disney! Ha így csinálod, akkor rombold a gyerekkorom, ameddig csak akarod!:clap::clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, csináltak valami apróságot a klónok a Mandalore-on. Elárulták Bo-Katant pár órával azután, hogy visszaszerezte Maultól és csatlósaitól a bolygót, trónra juttatták Gar Saxont (az említett csatlósok egyikét), és szétrúgták Lady Kryze és társai valagát. Szerintem ez elég nyomos indok arra, hogy rühellje a klónokat.

Mindezek mellett, tudjuk, hogy a mandik nagyon büszkék a páncéljaikra, azaz az örökségükre. Talán nincs oda a gondolatért, hogy olyasvalaki visel egy ilyen páncélt, aki egy olyan ember klónja, aki nem is volt született mandalore-i. Djarinnak is el kellett nyernie Bo-Katan bizalmát, pedig ő legalább egész életében egyfajta mandalore-i hitre lett nevelve. Boba Fett még semmit sem tett le az asztalra. Klón és egész életében fejvadász volt, és most eléggé nagy hangon hangoztatta azt is, mennyire letojja Mandalore sorsát. Szóval Bo-Katannak elég sok oka volt arra, hogy ne rajongjon Boba Fettért vagy általánosan a klónokért.

 

Igen mondjuk ez egy jó kis magyarázat, annyira már nem emlékeztem a Clone Wars eseményeire, így érthető miért nem repesett az örömtől, mikor egy mandalori páncélos emberke egy klón hangján szólal meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, csináltak valami apróságot a klónok a Mandalore-on. Elárulták Bo-Katant pár órával azután, hogy visszaszerezte Maultól és csatlósaitól a bolygót, trónra juttatták Gar Saxont (az említett csatlósok egyikét), és szétrúgták Lady Kryze és társai valagát. Szerintem ez elég nyomos indok arra, hogy rühellje a klónokat.

 

Ez miben volt benne, valamelyik könyvben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szegény R2-D2-ról meg el is feledkeztem, pedig hát ő is ott volt. :D És most még régi formájában. Gyorsan össze is barátkozott Groguval. :) 

Csinálhattak volna neki egy olyan belépőt, hogy megsokkolja az egyik éledezni próbáló dark troopert. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.