Ugrás a kommentre

Chapter 16: The Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3 hours ago, Yoda József said:

Sok értelme nincs összehasonlítani egy hús-vér színészt egy számítógeppel megalkotott karakterrel.

Nézegettem a srácot civilben, és szerintem önmagában is simán elmehetett volna Luke-nak. 

 

3 hours ago, Yoda József said:

Amúgy durva, hogy eddig kerülni tudtad a spoilereket

Ahsokáról meg Bobáról tudtam, de Luke, Bib Fortuna meg Bo Katan meglepetés volt. Bo Katant kifejezetten öröm volt látni (meg azért Ahsokát is). Nagyon szeretem, mikor egy rajzfilmes/animációs figurát láthatunk hús-vér emberként (ez nem csak a Star Warsra vonatkozik). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
34 perccel korábban, RacerX írta:

Minden jó szándék ellenére, az a baj Hamill ilyen posztjaival, hogy tovább boost-olja az ST/TLJ hatereket.

Azt ne felejtsük el, hogy ez a tweet válasz egy másikra.

Azt maga Hamill is elmondta, hogy a véleménye személyes jellegű és a karakterére vonatkozik, és a film egésze végül is tetszett neki. Meg tudom érteni, hogy amikor kapott lehetőséget megint eljátszani a fiatal, utimate hero Luke Skywalkert, akkor boldog és hálás volt érte, aminek hangot is ad, főleg ha a rendező így direktbe megszólítja.

 

Lehet mondani, hogy ez megint csak olaj a tűzre, de én inkább arra hajlok, amit gafz írt fentebb: ezen nem múlik semmi. Aki szereti, annak nem számít, bármit is tud arról, hogy maga Hamill sem értett egyet a koncepcióval; aki meg nem szereti, az ettől nem fogja jobban nem szeretni, főleg, mert valószínűleg ő is tudta eddig is Hamill álláspontját.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kellően egyértelművé vált, hogy élethű emberi arcot nem lehet CGI-vel alkotni. El kéne ezt engedni és helyette hagyni hogy szinészek játsszák a szerepeket. Ha akarnak egy fiatal Luke-ot akkor válasszanak valakit aki nagyjából hasonlit Luke-ra mi meg majd elhisszük hogy ő az. Persze erre a kis cameo-ra jó volt a CGI, de ennél komolyabb szerepet ilyen számitógépes arcnak nem kéne adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Szerintem kellően egyértelművé vált, hogy élethű emberi arcot nem lehet CGI-vel alkotni. El kéne ezt engedni és helyette hagyni hogy szinészek játsszák a szerepeket. Ha akarnak egy fiatal Luke-ot akkor válasszanak valakit aki nagyjából hasonlit Luke-ra mi meg majd elhisszük hogy ő az. Persze erre a kis cameo-ra jó volt a CGI, de ennél komolyabb szerepet ilyen számitógépes arcnak nem kéne adni.

Erre némiképp rácáfol, hogy sokan jöttek ki úgy az ROról, hogy nem jöttek rá, hogy Tarkin csak animált karakter. Nálam mondjuk helyenként kilógott egy picit a lóláb, de ebből látszik, hogy az, hogy kinek mi az élethű, az erősen szubjektív. Én inkább azt mondanám, hogy hibamentes emberi arcot CGI-vel nem lehet alkotni. Élethűt lehet, de nem költséghatékonyan. A következtetéssel egyetértek: cameora jó a CGI, de fajsúlyosabb szerepekre már mindenképpen színészeket kellene felkérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Erre némiképp rácáfol, hogy sokan jöttek ki úgy az ROról, hogy nem jöttek rá, hogy Tarkin csak animált karakter.

Azért igy arányok nélkül ez nem sokat mond. Ami azt illeti engem a Tarkin CGI megerősit benne hogy erre nem érett meg az idő. Luke-nál az is probléma hogy Mark Hamill külseje annyira megváltozott, hogy nála pusztán a visszafiatalítás nem segít (szemben pár Marveles példával). Egy teljesen új színészt kell beállítani és annak az arcát kell Luke-osra gyúrni. Ami nem igazán megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Azért igy arányok nélkül ez nem sokat mond

 

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem kellően egyértelművé vált, hogy élethű emberi arcot nem lehet CGI-vel alkotni.

Miért, ez mennyit mond? Szerinted egyértelművé vált - azon ismerőseim szerint meg, akik úgy jöttek ki a moziból, hogy azt hitték Tarkint egy élő színészt alakította, nyilván ennek az ellenkezőjét gondolják. Attól, hogy neked szilárd véleményed van a témában, attól az még nem lesz egyértelmű. Éppenséggel pont a példám mutat rá, hogy az élethű mint fogalom észlelése teljesen szubjektív és ehhez elég egy mezei nézős ellenpélda. A költséghatékonyságon van véleményem szerint a hangsúly.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

azon ismerőseim szerint meg, akik úgy jöttek ki a moziból, hogy azt hitték Tarkint egy élő színészt alakította,

Élő színész alakította, az arcát babrálták meg 'csak'. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Miért, ez mennyit mond? Szerinted egyértelművé vált - azon ismerőseim szerint meg, akik úgy jöttek ki a moziból, hogy azt hitték Tarkint egy élő színészt alakította, nyilván ennek az ellenkezőjét gondolják. Attól, hogy neked szilárd véleményed van a témában, attól az még nem lesz egyértelmű. Éppenséggel pont a példám mutat rá, hogy az élethű mint fogalom észlelése teljesen szubjektív és ehhez elég egy mezei nézős ellenpélda. A költséghatékonyságon van véleményem szerint a hangsúly.

Jó nyilván van akinek a Skorpiókirály CGI-je is szuper de remélem nem ehhez a szinvonalhoz akar a Lucasfilm igazodni. Az emberi szereplők tünjenek embernek. Ne csak a nézők egy részének, hanem mindenkinek. Van is rá a megoldás: embereket kell használni, CGI maszk nélkül. Önmagában a tény hogy a CGI arcok a nézők egy részének műnek tünnek elég érv a használatuk ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Jó nyilván van akinek a Skorpiókirály CGI-je is szuper de remélem nem ehhez a szinvonalhoz akar a Lucasfilm igazodni. Az emberi szereplők tünjenek embernek. Ne csak a nézők egy részének, hanem mindenkinek. Van is rá a megoldás: embereket kell használni, CGI maszk nélkül. Önmagában a tény hogy a CGI arcok a nézők egy részének műnek tünnek elég érv a használatuk ellen.

Hát de nem hiszem el h nem képesek emberibb CGI arcokat készíteni, amikor a sima deepfake jobban nézett ki, mint amit a soriban láttunk. Legalábbis szerintem.

Ettől függetlenül valami hasonló, picit jobb minőségben én már néznék sorit ilyen CGI (arcú) karakterekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, kudar írta:

Ettől függetlenül valami hasonló, picit jobb minőségben én már néznék sorit ilyen CGI (arcú) karakterekkel.

 Ehhez rengeteget kell, hogy fejlődjön a technika, bár szerintem a Marvel jól vagy legalábbis jobban megcsinálta a CGI fiatalítást, bár Samuel L. Jackson és Kurt Russell él, így lehet, hogy könnyebb, nem tudom. Viszont a mimika, mint egy robot. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Jó nyilván van akinek a Skorpiókirály CGI-je is szuper de remélem nem ehhez a szinvonalhoz akar a Lucasfilm igazodni. Az emberi szereplők tünjenek embernek. Ne csak a nézők egy részének, hanem mindenkinek. Van is rá a megoldás: embereket kell használni, CGI maszk nélkül. Önmagában a tény hogy a CGI arcok a nézők egy részének műnek tünnek elég érv a használatuk ellen.

Szerinted a RO Tarkinja a Skorpiókirály CGI szintjén mozog? :) Szerintem teljesen vállalható Tarkint kreáltak. Mondjuk gyanítom sokkal többet is költöttek rá, mint a Mandalorian a Luke CGI-re. És ez a probléma. Ahhoz, hogy elfogadható szintet hozzanak - nem tökéleteset - ez a technológia túl drága. 

 

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Élő színész alakította, az arcát babrálták meg 'csak'. :) 

Tudok róla. Ők mondjuk nyilván nem, ahogy arról sem, hogy Peter Cushing már réges rég meghalt. Erre céloztam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Donát írta:

Szerinted a RO Tarkinja a Skorpiókirály CGI szintjén mozog? :)

Nem. A Skorpiókirály egy példa az extrém gagyi CGI-re és arra utaltam, hogy van akinek nyilván az is oké, de ez nem érv a rosszul működő CGI-re. Épp igy az hogy a barátaid a nyilvánvaló CGI-t nem tudják kiszúrni az nekem nem érv amellett, hogy ezt a technológiát kéne használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Nem. A Skorpiókirály egy példa az extrém gagyi CGI-re és arra utaltam, hogy van akinek nyilván az is oké, de ez nem érv a rosszul működő CGI-re. Épp igy az hogy a barátaid a nyilvánvaló CGI-t nem tudják kiszúrni az nekem nem érv amellett, hogy ezt a technológiát kéne használni.

És ha itt csinálnánk egy gyors közvélemény kutatást?

Mondjuk egy ilyen kérdéssel: szívesen megnéznél-e egy sorozatot Luke Skywalkerről, ha olyan színvonalon oldanák meg a CGI-t mint a RO-ban Tarkin esetében?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Még mindig bokafosatós epizód ez. Persze nem csak Luke miatt, de nagyon sokat hozzá tesz, hogy az ott Luke Skywalker, a Legenda. Azért hihetetlen, hogy ez ugyanaz az ember, akit többé-kevésbé 10 évvel ezelőtt még egy buckalakó is levert. De abba is félelmetes belegondolni, hogy Luke ugyanazzal az X-szárnyúval érkezett hőseink megmentésére, amivel szétrobbantotta a Halálcsillagot, és amivel pár évtized múlva Rey elvezeti az Ellenállást és a galaktikus flottát az Exegolra. Ja, és ami kétszer is elsüllyedt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.