Ugrás a kommentre

Claudia Gray: The Fallen Star


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • Dzséjt megváltoztatta a címet erre: Claudia Gray: The Fallen Star
  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

A szinopszis:

 

A Star Wars: Viharfellegek lebilincselő folytatáásban, a Jedik fénye a legsötétebb órája elé néz. 

Spoiler

A Nihil néven ismert ördögi fosztogatók újra és újra megkísérelték a Köztársaság fénykorának végét elhozni. A Köztársaság fénykora újra és újra megtépázottan és fáradtan, de győztesen jött ki hála Jedi védelmezőinek - és ügyüknek nincs nagyobb emlékműve, mint a Csillagfény Jelzőállomás.

 

A Külső Peremvidék ékszereként, a Jelzőállomás testesíti meg a Köztársaság törekvéseinek csúcsát: az állomás a kultúra és a tudás központja, egy fényes fáklya az ismeretlen sötétség ellen és egy kinyújtott üdvözlő kéz a galaxis legtávolabbi pontjai felé. Ahogy a túlélők és a menekültek a nihil támadások elől menekülnek, a Jelzőállomás és annak legénysége készen állnak, hogy menedéket és gyógyulást biztosítsanak számukra.

 

A Jedi Rend hálás lovagjai és padawanjai vannak az állomáson, hogy végre újra felépüljenek abból a fájdalomból, amit a sérüléseik és az elvesztetteik utáni gyász után éreznek. De a vihar, amit elmúltnak hittek, még mindig tombol: Marchion Ro, a Nihilek igazi kiagyalója az eddigi legmerészebb támadását készíti elő - arra készül, hogy a Jedik fényét eloltsa.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké. Ez sokkal hamarabb eldurvul mint hittem. Akkor gondolom a következő fázis majd a Nihil Viharból való kilábalást fogja bemutatni. Mert ha abban is marad a Nihil támadása mint fő téma, akkor az már lassan háborús állapotot fog eredményezni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
18 minutes ago, Bence1997 said:

Jelenleg a 12. fejezetnél tartok. Eddig nagyon tetszik a regény és az előbb egy olyan bizarr dolgot olvastam, ami szerintem még nem volt a Star Wars történelmében. :lol:

Benne van Jar-Jar nagyapja aki hófehér tookamacskákkal akarja elárasztani a galaxist, hogy a kialakult káoszt kihasználva létrehozza a Galaktikus Gungan Domíniumot?:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Iqvi írta:

Benne van Jar-Jar nagyapja aki hófehér tookamacskákkal akarja elárasztani a galaxist, hogy a kialakult káoszt kihasználva létrehozza a Galaktikus Gungan Domíniumot?:D

Nem rossz, nem rossz. :D De nem. Claudia Grey az író, ennyiből remélem leszűrhető, hogy mire gondolok. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Bence1997 írta:

@NorbiLordi tipped? :D

 

Biztos vagyok benne, hogy a Star Wars valaha volt legjobb karakteréhez, Geode-hoz van köze :D Biztos felszedett magának valakit :D 

 

Most más könyvben vagyok benne éppen, de most kíváncsi lettem úgyhogy neki is kezdek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a WC-zés is bizarr lenne, annyi szent. :D

 

Bizony, Geode és a Vessel legénysége feltűnik a könyvben. Ez szerintem nem spoiler, persze az már igen, hogy mit csinálnak a történetben. De Geode olyat művel itt is, ami lenyűgöző. Imádom a palit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Fallen Star Claudia Grey első felnőtt könyve a High Republic projektben. A könyv lezárja az első fázist, amelyet az éra kiötlői Light of the Jedi címen hirdettek. Mindenképpen egy fázist lezáró alkotás, ugyanakkor a végén rengeteg kérdőjel marad, amit csak később fognak megválaszolni, most, hogy a következő fázis inkább visszább megy az időben. Na de nézzük spoilermentesen, hogy miképp sötétül el a Jedik fénye ebben a katasztrófában.

 

Ahogy a Viharfellegek is különbözött Soule regényétől, úgy Claudia alkotása is másképpen van megírva. Sőt, itt méginkább át van alakítva a történet. Előbbi kettőnél nagy mederbe sodródunk a karakterekkel, nagy a tét, rengeteg szereplővel operáltunk. Itt minden marad, viszont a nagy meder helyett beszűkül a látótér, a történetet inkább az Into the Dark c. regényéhez tudnám hasonlítani, ahol az Amaxine állomás volt a fő felvonás helyszíne. Ebben a történetben most nem más kapja a reflektorfényt, mint a Köztársaság neves csillaga, a Starlight Beacon. A szereplőgárda is csekélyebb, inkább gondolná az ember elsőként, hogy egy YA regényt olvas, de közben a főszereplők közt nem éppen fiatalok vannak, persze ők is itt vannak.

 

Szóval a történet a Starlight állomáson folyik és kapunk egy olyan katasztrófafilmekhez hasonló történetet, amely az éra nyitányát bemutató Nagy Hiperűrkatasztrófa miniatűrebb változata, de mégis egy szinten van vele, a tét óriási. Klausztrofób helyzetek alakulnak ki, a nihilek cselesen csapnak le. Egy nagy győzelem kapujában állnak a Jedik, hiszen a Valoi események után vagyunk, a nihilek pedig menekülnek. Van nem 1-2 olyan elszólás, amely a hamarosan magyarul megjelenő Lopakodó Árnyakban történik, de ugyanakkor a Tempest Runnerre is történik megemlítés, továbbá az egyes különböző projektekre is történik említés, pl. a Marvel képregény jelen történetszála (Jedi’s End) még nem ért véget és érezhetően lesz kapcsolódás, olyan szinten, mint a Race to Crashpoint Tower kapcsolódott a Viharfellegekhez. Mondjuk itt jóval szorosabb összekapcsolódást vélek felfedezni. De persze elejtettek egy-két utalást a Midnight Horizonra is.

 

A karakterek közt felbukkan többek között a Vessel legénysége, hiszen Claudia Grey az író, így szerintem nem spoiler kijelenteni, hogy felbukkannak a regényben. Az már sokkal inkább, hogy milyen szerepben tűnnek fel, szóval arról nem kívánnék jelenleg beszélni. De Geode megint hozza a formáját, hatalmas jelenetei voltak megint a fickónak. De rajtuk kívül is tűnik még fel néhány régi ismerős, továbbá kapunk 1-2 új tagot is. Viszont mindenképpen a hangsúly a jediken van és azon, hogy a könyvben lévő katasztrófahelyzetet miképp kezelik. Pláne úgy, ha a félelem eluralkodik rajtuk. Claudia remekül írja le, milyen érzés úgy Jedinek lenni, ha közben meg kell küzdened saját magaddal, a környezeteddel. A jedik maroknyian vannak, így kell szembeszállniuk azzal a fenyegetéssel, amely a Starlighton leledzik. A nihilek cselesek, Marchion Ro újabb terve megedzi a jediket. Mi történik akkor, ha a jediknek nem adatik meg az a hatalmas erő, amely körülveszi mindnyájukat? Miképp cselekednek a Galaxis őrzői, ha az egyik legfontosabb erejüket kihúzzák a lábuk alól? Mi teszi a jediket jedivé?

 

A könyv szépen építkezik, picit hasonló ebből a szempontból a Viharfellegekkel. A könyv végefelé aztán elszabadul a pokol, van 1-2 WTF pillanat, ahol tátva maradt a szám. A történet vége immáron harmadszorra zavarja fel az állóvizet a Galaxisban, ahogy a nihilek és a jedik akaratereje összecsap a könyv során.

Bár remekül élveztem a könyv minden egyes pillanatát, úgy gondolom, hogy a felnőtt regények közül (Jedik fénye, Viharfellegek és ez) eme alkotás eddig a leggyengébb láncszem, de még így is baromira élvezetes volt olvasni. Claudia remek írása továbbra is pozitívum a High Republic projektek között.

 

A könyv végét olvasva nagyon kíváncsi vagyok, hogy miképp folytatják ezt az egészet. Valahogy úgy érzem, hogy ez az egész fázis csupán csak bemelegítés volt mindahhoz, ami majd a későbbiekben ránk vár. És egyben biztos vagyok: nem számolok boldog happy endre.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A The Fallen Star Claudia Grey első felnőtt könyve a High Republic projektben. A könyv lezárja az első fázist, amelyet az éra kiötlői Light of the Jedi címen hirdettek. Mindenképpen egy fázist lezáró alkotás, ugyanakkor a végén rengeteg kérdőjel marad, amit csak később fognak megválaszolni, most, hogy a következő fázis inkább visszább megy az időben. Na de nézzük spoilermentesen, hogy miképp sötétül el a Jedik fénye ebben a katasztrófában.

 

Ahogy a Viharfellegek is különbözött Soule regényétől, úgy Claudia alkotása is másképpen van megírva. Sőt, itt méginkább át van alakítva a történet. Előbbi kettőnél nagy mederbe sodródunk a karakterekkel, nagy a tét, rengeteg szereplővel operáltunk. Itt minden marad, viszont a nagy meder helyett beszűkül a látótér, a történetet inkább az Into the Dark c. regényéhez tudnám hasonlítani, ahol az Amaxine állomás volt a fő felvonás helyszíne. Ebben a történetben most nem más kapja a reflektorfényt, mint a Köztársaság neves csillaga, a Starlight Beacon. A szereplőgárda is csekélyebb, inkább gondolná az ember elsőként, hogy egy YA regényt olvas, de közben a főszereplők közt nem éppen fiatalok vannak, persze ők is itt vannak.

 

Szóval a történet a Starlight állomáson folyik és kapunk egy olyan katasztrófafilmekhez hasonló történetet, amely az éra nyitányát bemutató Nagy Hiperűrkatasztrófa miniatűrebb változata, de mégis egy szinten van vele, a tét óriási. Klausztrofób helyzetek alakulnak ki, a nihilek cselesen csapnak le. Egy nagy győzelem kapujában állnak a Jedik, hiszen a Valoi események után vagyunk, a nihilek pedig menekülnek. Van nem 1-2 olyan elszólás, amely a hamarosan magyarul megjelenő Lopakodó Árnyakban történik, de ugyanakkor a Tempest Runnerre is történik megemlítés, továbbá az egyes különböző projektekre is történik említés, pl. a Marvel képregény jelen történetszála (Jedi’s End) még nem ért véget és érezhetően lesz kapcsolódás, olyan szinten, mint a Race to Crashpoint Tower kapcsolódott a Viharfellegekhez. Mondjuk itt jóval szorosabb összekapcsolódást vélek felfedezni. De persze elejtettek egy-két utalást a Midnight Horizonra is.

 

A karakterek közt felbukkan többek között a Vessel legénysége, hiszen Claudia Grey az író, így szerintem nem spoiler kijelenteni, hogy felbukkannak a regényben. Az már sokkal inkább, hogy milyen szerepben tűnnek fel, szóval arról nem kívánnék jelenleg beszélni. De Geode megint hozza a formáját, hatalmas jelenetei voltak megint a fickónak. De rajtuk kívül is tűnik még fel néhány régi ismerős, továbbá kapunk 1-2 új tagot is. Viszont mindenképpen a hangsúly a jediken van és azon, hogy a könyvben lévő katasztrófahelyzetet miképp kezelik. Pláne úgy, ha a félelem eluralkodik rajtuk. Claudia remekül írja le, milyen érzés úgy Jedinek lenni, ha közben meg kell küzdened saját magaddal, a környezeteddel. A jedik maroknyian vannak, így kell szembeszállniuk azzal a fenyegetéssel, amely a Starlighton leledzik. A nihilek cselesek, Marchion Ro újabb terve megedzi a jediket. Mi történik akkor, ha a jediknek nem adatik meg az a hatalmas erő, amely körülveszi mindnyájukat? Miképp cselekednek a Galaxis őrzői, ha az egyik legfontosabb erejüket kihúzzák a lábuk alól? Mi teszi a jediket jedivé?

 

A könyv szépen építkezik, picit hasonló ebből a szempontból a Viharfellegekkel. A könyv végefelé aztán elszabadul a pokol, van 1-2 WTF pillanat, ahol tátva maradt a szám. A történet vége immáron harmadszorra zavarja fel az állóvizet a Galaxisban, ahogy a nihilek és a jedik akaratereje összecsap a könyv során.

Bár remekül élveztem a könyv minden egyes pillanatát, úgy gondolom, hogy a felnőtt regények közül (Jedik fénye, Viharfellegek és ez) eme alkotás eddig a leggyengébb láncszem, de még így is baromira élvezetes volt olvasni. Claudia remek írása továbbra is pozitívum a High Republic projektek között.

 

A könyv végét olvasva nagyon kíváncsi vagyok, hogy miképp folytatják ezt az egészet. Valahogy úgy érzem, hogy ez az egész fázis csupán csak bemelegítés volt mindahhoz, ami majd a későbbiekben ránk vár. És egyben biztos vagyok: nem számolok boldog happy endre.

A könyv végét olvasva el tudod képzelni azt, hogy a Fallen Star után játszódó harmadik fázis több évtizeddel játszódik később?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2 hours ago, Bence1997 said:

@Iqvi:sSpoiler gomb mögött meg tudod őket említeni? :)

Persze

Spoiler

Követek instán egy everystarwarsever nevű profilt, és ott írtak a Névtelenekről, és hogy valami közük lehet a Kiválasztott próféciához is. Nagyjából ennyibe futottam bele, ami nem nagy spoiler. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Persze

  Spoiler elrejtése

Követek instán egy everystarwarsever nevű profilt, és ott írtak a Névtelenekről, és hogy valami közük lehet a Kiválasztott próféciához is. Nagyjából ennyibe futottam bele, ami nem nagy spoiler. 

 

Arról van szó, hogy

Spoiler

A Jedi Rend csak sok jedi áldozatával tudja megtisztítani a névteleneknek tett bűnöket. A múlt veszélye nem múlt el, hanem egy tojásban alszik. Amikor a tojás megtör, az egész Galaxist veszélyeztetni fogja. Amikor megbetegszik az Erő, múltnak és jövőnek szét kell válnia és újra kell egyesülnie. Egy Kiválasztott fog érkezni...

Mindenesetre érdekes, nem mondanám spoilernek, bár inkább úgy fogalmaznék, hogy én is ezt vettettem fel, miképp képzelem el a 3. fázis végét. :)

 

 

szerk.: íme egy koncepciós rajz:

Spoiler

Star-Wars-Nameless.jpg?q=50&fit=crop&w=9

 

Ha minden igaz, akkor valahogy így néz ki az, amelyik Loden Greatstorm életét kioltotta. Ugye ő angolul a Leveler, magyarul nem tudom - nincs meg a Viharfellegek - de ja, annyit elárulok, hogy ez a valami ebben a könyvben felbukkan és mivel a Jediknek lóf*tyi infójuk sincs a lényről, úgy hivatkoznak rá, hogy "nameless creature" --> amely kicsit a proféciás részre is érdekes, ne feledjük Claudia Grey és Cavan Scott írták a Mester és tanítvány/Dooku, az elveszett Jedi kettőst, elvannak ott rejtve utalások.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is olvastam a Mester és Tanítványát. Vitáztam is a prófécia és az új ellenség kapcsolatáról. 

Spoiler

Szerintem itt amúgy sokan a Fallen Star kontextusában próbálja/akarja értelmezni a Kiválasztott Próféciát. Holott szerintem azon túl, hogy a jedik nameless creaturet mondanak a lényekre, és a próféciában ott van a nameless szó, semmilyen kapcsolatra nem utal. Azon kívül, hogy a két szó ugyanaz. Mert szerintem a próféciában a névtelenek a galaxis rabszolgasorban tartott tömegeire utal. Persze a prófécia olyan homályosan van megírva, hogy a Fallen Star alapján simán lehet új kontextusba helyezni. 

8 hours ago, Bence1997 said:

Leveler, magyarul nem tudom

Magyarul Nagy Rombolónak nevezték el.

 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Milyen magyar címeket javasoltatok annak idején a The Fallen Star című regényre? Volt pár javaslat, de most nem találom őket. Lehet, hogy más topikba kerültek.:hmm:

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 3/1/2022 at 10:46 AM , Darth Revan9 said:

Milyen magyar címeket javasoltatok annak idején a The Fallen Star című regényre? Volt pár javaslat, de most nem találom őket. Lehet, hogy más topikba kerültek.:hmm:

A Hullócsillag esetleg nem volna találó cím?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.