Ugrás a kommentre

Claudia Gray: The Fallen Star


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

12 perccel korábban, kdani20 írta:

Ahogy nem emlegetem a Sötét tanítványban lévő hibát sem, amikor véletlenül úgy kezdődött az egyik fejezet, hogy "Anakin és Skywalker a hajó ablaka előtt állt"

 

Miért, Anakin nem Skywalker? Na ugye! :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, kdani20 írta:

És ez érv? :D

Egy átlag olvasónál talán, de egy fordítónál, aki maga is elmondta, hogy ismernie kell a világot, amit fordít? Szerintem nem.

Ezt mondd el, és írd le a kiadónak is. Ha sokszor, sokféle vásárló olvasótól kapnak ilyen visszajelzést, akkor talán lecsökken az ilyen hibák száma. Erre nem tudok mit mondani már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ezt mondd el, és írd le a kiadónak is. Ha sokszor, sokféle vásárló olvasótól kapnak ilyen visszajelzést, akkor talán lecsökken az ilyen hibák száma. Erre nem tudok mit mondani már.

Leírhatom, de pont a Viharfellegek és Csillaghullás duója a bizonyíték, hogy nem sokat ér. De majd jelzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezt mondd el, és írd le a kiadónak is. Ha sokszor, sokféle vásárló olvasótól kapnak ilyen visszajelzést, akkor talán lecsökken az ilyen hibák száma. Erre nem tudok mit mondani már.

Esetleg nem tudnád tolmácsolni?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű volt! Igazán drámaira sikerült a Csillagfény pusztulása, melynek során sok érzékeny veszteség is érte a jediket és a Köztársaságot.

 

Viszont úgy érzem Marchion Ro hibát követett el azzal, hogy felfedte magát. Eddig épp a titokzatosság volt a legnagyobb fegyvere a Nihilnek de ez már oda. Tulajdonképpen nyíltan hadat üzentek a Köztársaságnak. Mert az biztos, hogy a Csillagfény elpusztítását se a Jedik, se pedig Soh nem fogja annyiban hagyni. Sőt, kettőzött erővel szállnak majd szembe Ro hordái ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hol írnak erről a regényben? Pedig elolvastam, de nekem nem rémlik ilyen. :o 

Ebben a regényben sehol. A Mester és tanítvány regényben szerepel a következő prófécia:

A Jedi Rend csak sok jedi áldozatával tudja megtisztítani a névteleneknek tett bűnöket. A múlt veszélye nem múlt el, hanem egy tojásban alszik. Amikor a tojás megtör, az egész Galaxist veszélyeztetni fogja. Amikor megbetegszik az Erő, múltnak és jövőnek szét kell válnia és újra kell egyesülnie. Egy Kiválasztott fog érkezni...

 

Na már most erre azonnal rá lehetne mondani a sitheket, viszont...

Ugye a névtelenek angolul nameless, az angol próféciát is láttam wookiepedián. És ebben a könyvben Stellan és Elzar beszélgetnek, elhangzik a nameless szó, bár magyarul nem tudom mi lett - 32. fejezetben van leírva - és egyből ez a prófécia jutott eszembe. Ugyancsak egybeesik az is, hogy az író ugyanaz, aki a Mester és tanítványt is írta.

 

Bár a Kiválasztott érkezését nem venném bele a képletbe, de a prófécia eléggé azt súgja nekem, hogy mire számíthatunk a 3. fázisban. De majd az Éjféli Horizont után érdemesebb erről bővebben beszélni, akkor megosztom a teóriámat. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, ez nagyon érdekes így. De ez a legjobb:

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Jedi Rend csak sok jedi áldozatával tudja megtisztítani a névteleneknek tett bűnöket.

Kik ők és milyen bűnöket tettek a Jedik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én teljesen biztos vagyok benne, hogy a Mester és Tanítványában a Namelessről van szó. Az akkoriban megjelent kánon tartalmakba tudatosan rakták bele a High Republic utalásokat. A Kylo képregényben az Amaxine állomás, a Dooku: Az Elveszett Jedi-ben Trennis megemlítése, stb. A második fázisban remélhetőleg hamarosan kiderül, hogy mik voltak azok a bűnök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hogy azok? :D Mennyire gáz már, hogy a Jediknek esélyük sincs felfedni ezt a szörnyet mert nem élik túl a velük való találkozást. Viszont eddig még semmi nem látott napvilágot róluk. Azt tudni, hogy  Ro egy ősi bolygón a jégből olvasztotta ki őket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Ody Mandrell said:

Ja, hogy azok? :D Mennyire gáz már, hogy a Jediknek esélyük sincs felfedni ezt a szörnyet mert nem élik túl a velük való találkozást. Viszont eddig még semmi nem látott napvilágot róluk. Azt tudni, hogy  Ro egy ősi bolygón a jégből olvasztotta ki őket. 

Majd olvasd el az Eye of the Stormot is:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.