Ugrás a kommentre

Adam Christopher: Shadow of the Sith


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...

Elkezdtem olvasni én is A harmadánál tartok és eddig fantasztikus. Szó szerint hiánypotló regény az EP9-hez, de úgy általában az ST-hez is. Ochi egy mekkora aljadék. Remélem

lassan fogyasztotta el a kígyó. Az UK bürokráciája már itt 17 évvel Endor után is jelen van. Ahogy szoktam is mondani nagyjából semmi különbség nincs a Régi és az Új Köztársaság között.

Pedig belegondolva ha most 6 évesen Rey Luke védőszárnya alá kerülne máshogy történnének az események.

Kiváncsi vagyok a folytatásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Végeztem a könyv-el, igaz már régebben de most írnék róla. Az biztos hogy ami az OT és a ST közötti időszakot illeti, politikai téren a csúcs a Vérvonal, misztikus téren pedig ez a könyv.

Tulajdonképpen azt állítom hogy az ST megértéséhez ennek a két könyvnek az elolvasása kötelező.

Amiért zseniálsinak tartom a könyvet annak több oka van. Az egyik hogy az ST filmjeit nemhogy árnyalja hanem szó szerint plussz jelentéseket ad a jelenetekhez. pl az a jelenet mikor a kislány Rey fogja Unakr kezét és néznek egy távolodó űrhajót. Most már pontosan tusjuk hogyan került oda miért ment el és mi lesz a sorsa a rajta lévőknek és bizony együtt fogunk zokogni Rey-el. Vagy mikor Rey Luke felé nyújtja a fénykardot, persze hogy eszünkbe jut hogy ő és Lando ezt a hölgyet akarták megmenteni kiskorában. Vagy mikor Lando ül a hölgy(sajnos a nevét elfelejtettem) mellett mereng az EP9 végén a lányáról, már pontosan tudjuk miről beszél, milyen szenvedéseken ment át.

Maag a történet nagyon jó, pontosan illeszkedik a nagy egészbe és rettenetesen jól van megírva. Jó olvasni. Egy fikarcnyi sw-idegen dolog nincs benne.

Sok dolgot képzeltem el a filmek alapján, pl milyen lehettek a Köztársaság Jedijei, és megkaptam a tökéletes Qui-Gont. Elképzeltem már tiniként milyen Jedi mester lehet majd Luke.

Pontosan ilyennek képzeltem mint a regényben. Annyira eltalálták Luke karakterét(ami az OT-ból következik), annyira jó szöveget írt neki az író hogy szinte láttam magam elött. Barátságos, ugyanakkor bölcs, Nyugodt, de határozott és ha kell(de csak akkor) fénykarddal válaszol. Ahogy bánik Ben Soloval(annyira jó volt olvasni hogy még kölcsönös a tisztelet és annyira szomorú belegondolni hogy mi lesz a fiúból és a mesteréből), ahogy a civilekkel(pl az ásatáson) az példaértékü és tényleg Jedi Mesterhez illik. Semmi arrogancia(ugye kedves Mace Windu?).

Az EP6 utáni Landot is tökéletesen elkapta az író. Ahogy szenved az eltünt lánya miatt ,de ugyanakkor a csibészsége is megmaradt. Nagyon jó párost alkottak Luke-kal.

Ja igen, ,ásatás. A srác aki az EP9-ben sötét Sith-praktikákról beszél bírálva lett hogy honnan tudott erről. Há szerepel a könyvben és tanúja volt Exam maszkjának a hatásának. Zseniális.

Az is rettenetesen tetszett hogy behozták hogy a Sith-ek a "lelkük" lenyomatát tárgyakba voltak képesek ágyazni. és ezen tárgyak évszázadokkal késöbb is megbabonázták a használójukat.

Ez is egyfajta természetellenes túlélési kisérletük volt amig Palpi tovább nem fejlesztette,

Remélem az ilyen Sith-es tárgyakat még látni vagy olvasni fogjuk.

Anakin szelemének behozása is nagyon jó volt ,főleg hogy nem okoskodott hanem a lényeget mondta el. Bár régebben én is arra vágytam hogy lássam azt hogy Aanakin szelleme bevall mindent Luke-nak hogy megbánja a Templom ostromát az árulást az Aldeerant, a Birodalmat az átállást, majd elmondja hogy mire figyeljen Luke hogy ő nehogy abba a hibába essen mint ő.

De az Ashoka után rájöttem hogy ezek a szösszenetek sokkal intelligensebbek, sokkal jobban  és intelligensebben átérezzük Anakint. Nem kell litánia, nem kell megbánás(hisz nyilván megbánta), hanem ez az intelligens, ugyanakkor nagyon Anakinos mondatok pontosan leírnak mindent. Itt is csak segített Luke-nak. De pontosan annyit amennyit kell. Örülök hogy errefelé vitték Anakin szellemének a kérdését és nem úgy ahogy anno én akartam Ez sokkal jobb.

A családért meg a szívem szakadt meg. Mind Dathan mind Miramir elképseztően jószivű emberek. Nagyon szerethetőek. Összeszorult torokkal olvastam amikor a brutális üldözés közepette milyen szeretetteljesen bántak egymással és Rey-el. Hát persze hogy az ST-t nézve eszembe fog jutni hogy 6 évesen mit kellet kiállnia Rey-nek. Nemhogy Unkar Plutt mellet volt kőkemény az élete hanem elötte is.

Hát persze hogy a szüleitől örökölte a jószivüségét Rey. Nagyon teszenek ezek az összefüggések.  Ochiról csak annyit hogy remélem 5000 évig emésztette a kigyó. Nálam olyan szinte van mint Bane. A legalja. Aki egy kislányt ennyire képes üldözni az már nem emberi. A Sith-törről is kaptunk leírást. Nem semmi hogy rávbeszi a gyengéket hogy öljenek. Rey nem tett.

Amibe még brutális belegondolni hogy majdnem sikerült megmenekülniük. Minimális elbukásokon buktak meg. Rettenetes ahogy Rey szüeli végezték, de hősök a szememben mert Reyt megmentették és végül akaratlan bosszút állt értük. Aki a hajszát elrendelte szétszakadva végezte, kihalt a Sith és a Jedik újra felmelkednek.

Ugye hogy amikor nézzük az EP8-at és jön a jelenet melyben Kylo alkoholista senkiknek nevezi Rey szüleit mi szomorkásan mosolygunk?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ugye hogy amikor nézzük az EP8-at és jön a jelenet melyben Kylo alkoholista senkiknek nevezi Rey szüleit mi szomorkásan mosolygunk?

Erről eszembe jutott, hogy bár alkoholisták nem voltak, de azért Kylo látott néhány igazságot is. Például, hogy jakkui roncskereskedők voltak és, hogy névtelen sírban fekszenek - bár utóbbi esetben a helyszínt nem találta el, de ő csak képeket látott Dathan és Miramir életéből, amiből levonhatott rossz következtetést. De nagyon gáz, és dühítő, hogy Palpatine így tönkretette ezt a családot (is). Ráadásul ez úgyszólván a saját családja volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De nagyon gáz, és dühítő, hogy Palpatine így tönkretette ezt a családot (is). Ráadásul ez úgyszólván a saját családja volt.

És még volt pofája Rey orra alá dörgölni az EP9-ben, hogy az egyetlen családtagja ő maradt.... Hát kösz szépen. 

 

Amúgy megnéztem volna, hogy ha Exim Panshard szellemének sikerül eljutni az Exegolra akkor mit történik? A fickó egy nyíltan szadista tömeggyilkos állat volt, szóval valamilyen szinten rosszabb Sidiousnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az Exegolon Palpatine ugyanúgy erőt tud meríteni az Erő Sötét Oldalából, szóval lényegében ugyanott vannak, mintha bárhol máshol találkoztak volna. Ráadásul az Exegolon nem csak Palpatine-nal kellett volna megküzdenie, hanem a Sidious-hívő Örök Sith-tel is. Ami lendületből legalább 1080 Xyston-csillagrombolóra elég sith troopert jelent, plusz ott voltak még a Ren Lovagjai, a sovereign protectorok és ki tudja még mit tudott volna Palpatine kiállítani ellene. Az sem biztos, hogy Kiza eljutott volna a felszínig egyben. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.