Ugrás a kommentre

Adam Christopher: Shadow of the Sith


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

A könyv 2022. június 28-án fog megérkezni Amerikában. A történet a ROTJ és a TFA eseményei között fog játszódni.

 

star-wars-books-shadow-of-the-sith.jpg

 

 

A Birodalom elbukott. Közel két évtizeddel az Endori ütközetet követően, Palpatine haderőinek maradványai a Galaxis legtávolabbi pontjaira menekültek. De az Új Köztársaság hőseinek számára a veszély és a veszteség mindig jelenlévő társak, még ebben az újonnan kovácsolt békés korszakban is.

 

Luke Skywalker jedi mestert a sötét oldal látomásai kísértik: egy vészjósló titok növekszik valahol mélyen az űrben, egy holt bolygón, az Exegolon. Tagadhatatlan a zavar az Erőben... és Luke legrosszabb félelme beigazolódik, amikor régi barátja, Lando Calrissian meglátogatja őt egy új sith fenyegetés hírével.

 

Miután elrabolták a lányát, Lando a csillagokat kutatva keres minden nyomot, ami az elveszett lányához vezethet. De minden új szóbeszéd zsákutcába és lassan elhalványuló reményhez vezet - amíg nem találkozik Ochival, egy sith bérgyilkossal, akinek feladata egy kislány elrablása.

 

Ochi indítéka rejtélybe burkolózik Luke és Lando számára. Egy ócskavas holdon a bérgyilkos egy "szent" tőrt kap a Sith Örökkévalók titokzatos követétől, megígérve, hogy megadja a kérdéseire a választ amely a Birodalom bukása óta kísérti a bérgyilkost. Cserébe egy utolsó küldetést teljesítenie kell: a Sith dicsőséges újjászületésének kulcsával kell visszatérnie az Exegolra - Darth Sidious unokájával, Rey-el.

 

Ahogy Ochi Reyre és a családjára vadászik a Galaxis szélén, Luke és Lando a Sithek árnyékának rejtekébe siet és megpróbálnak segíteni egy fiatal családnak, akik az életükért futnak.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Pildi írta:

Ismeri valaki az író korábbi munkásságát?

Ahogy látom, írt 1-1 történetet az eddig megjelent Bizonyos Szemszögből regényekbe, továbbá írt 2019 -ben egy történetet, amely a SW Adventuresben jelent meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az író ezeket osztotta meg:

 

1. Inspiráció: Matthew Stover ROTS regénye, Michael A Stackpole X-wing szériája és Charles Soule Jedik fénye c. regénye.

 

2. A történet 21 ABY -ban játszódik, vagyis 17 évvel Endor és 13 évvel a TFA előtt.

 

3. Reméli, hogy annyira szeretjük a fénykardokat, mint ő. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Az író ezeket osztotta meg:

 

1. Inspiráció: Matthew Stover ROTS regénye, Michael A Stackpole X-wing szériája és Charles Soule Jedik fénye c. regénye.

Ezek egytől-egyig nagyon jó regények, úgyhogy bizakodok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Az író ezeket osztotta meg:

 

1. Inspiráció: Matthew Stover ROTS regénye, Michael A Stackpole X-wing szériája és Charles Soule Jedik fénye c. regénye.

 

2. A történet 21 ABY -ban játszódik, vagyis 17 évvel Endor és 13 évvel a TFA előtt.

 

3. Reméli, hogy annyira szeretjük a fénykardokat, mint ő. :D

A Sithek bosszúja regényváltozata és a Jedik fénye tényleg nagyszerű regények, viszont Stackpole-t én nem igazán szeretem. Az Én, a Jedi is éppenhogy elment kategória volt, és állítólag ez az író legnépszerűbb munkája. Ezek után én Stackpole X-szárnyús könyveit nem venném a kezembe.

A másik kettő viszont bizakodásra ad okot.

Én jobban örültem volna, ha egy ilyen témát ismert arc dolgoz fel. Pl. James Luceno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bánhatod, mert nagyon jók. A legjobb Legends művek amiket olvastam.

Könyvtárban bent van az első rész, majd kihozom. Én az X-szárnyúakból a Lildérc osztagot olvastam, azt tartják a legjobb résznek, és mégis szódával elmegy kategória lett.

Itt sem áll túl fényesen.

https://moly.hu/sorozatok/star-wars-x-szarnyuak

Az első és a második könyv 71%-on áll, a harmadik 69, a negyedik csak 63. Ezek eléggé visszatartanak attól, hogy elolvassam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinopszis alapján érdekesnek tűnik, tényleg hiánypótló alkotás lehet a folytatás trilógia jó pár eleme kapcsán. Főleg, hogy már nem kell titkolózni és a sötétben tapogatózni pl. Palpatine vagy Rey származása kapcsán. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nagyon-nagyon erősnek kell ennek a könyvnek lennie. Az egész sequel trilógia "becsülete" múlhat rajta. Ugyanúgy, ahogy a Darth Plagueis is számtalan emberrel utólag megkedveltette az előzménytrilógiát, ennél a könyvnél is hasonló a tét. Hasonló témájú könyv lesz, és ugyanúgy egy egész trilógiának hátteret fog szolgáltatni. Remélem lesz legalább 500 oldal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Érdekesség az íróval kapcsolatban: eredetileg ő írt volna egy Mandalorian regényt, amelyről ugye tudjuk, hogy végül kaszálva lett.

Igen, erről hallottam. A regény kaszája után kezdett el dolgozni egy másik Star Wars címen. Nyilván ez volt az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintem se lesz Grogu. És az se biztos, hogy ebben az időben is vele van még. Szétválhattak az útjaik. Arra leszek kíváncsi, hogy egyáltalán utalnak-e majd rá. Egy kicsit biztos zavarni fog, hogy a könyvben nem utalhatnak a sorsára. Szóval, bizonyos szempontból ez is egy erősen megkötött könyv lesz, még ha nem is annyira, mint a Vérvonal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve a Vérvonal egy olyan történetről szólt, ami konkrétan nem volt megemlitve a folytatás trilógiában, ez viszont pont egy hivatkozott eseményre lesz kihegyezve és igazából Grogut leszámitva már egyáltalán nincs kötve a kezük hisz a folytatás trilógia bevan fejezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Vérvonalon erősen érzdődött, hogy Claudia sok mindenre nem utalhat, nem hozhat szóba. Nyilván azért, mert még nem volt kész a folytatás trilógia. A Shadow of the Sith-nél ennél bővebb utalásokat várok.

Egyáltalán nem érződött ilyesmi. Max. a Kylo-Luke szál érződhetett volna ilyennek, de nem az volt a könyv főtémája, így az is rendben volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.