Ugrás a kommentre

Adam Christopher: Shadow of the Sith


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Lassan 100 oldalnál járok és bámulatos mennyire figyelnek a kánonra. Ochi esetében minden passzol a képregényekkel, de még a lexikonnal is. A sztori is elsőrangú, szóval eddig bravo! 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok a véleményekre majd. Nekem tetszett a könyv - mégha nálam nem is lett a tavalyi év legjobbja - volt 1-2 olyan rész a történetben, amely egy idő után számomra ellaposodott, de a Luke szál kifejezetten érdekfeszítőre és érdekesre sikeredett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Bence1997 írta:

Kíváncsi vagyok a véleményekre majd. Nekem tetszett a könyv - mégha nálam nem is lett a tavalyi év legjobbja - volt 1-2 olyan rész a történetben, amely egy idő után számomra ellaposodott, de a Luke szál kifejezetten érdekfeszítőre és érdekesre sikeredett. :)

Annyira kevés anyag van erről a korszakról, hogy itt semmi nem lehet unalmas. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

de még a lexikonnal is

Azért nem teljesen, itt érte a dolgokat egy retcon. A korábbi lexikonok szerint Lando azt hallotta Ochitól a kocsmában, hogy tudja, hol van az útkereső. Ebben a könyvben csak annyit hall a kocsmában, hogy Ochi a Sith-eknek dolgozik és az Exegolra akar jutni. Persze, a lényeg nem változott, vagyis az, hogy Lando egy kocsmában kihallgatta a részeg Ochit, és ez elindította a nyomozását. Meg őszintén szólva, ez így logikusabb is, mert az egyik dolog, amit nem értettem az útkeresővel kapcsolatban, hogy ha Ochi tudta, hol van, miért nem vitte el soha. Ebben a formában letisztultabb lett, sok szempontból érthetőbb.

 

Amúgy eddig nekem is nagyon tetszik a könyv. Én is nemrég halattam túl a 100. oldalon, és nagyon tetszik, hogy fejezetről fejezetre haladva kerülnek a helyére egyes darabok a nagy kirakósban. Tök jó, hogy végre van neve a bolygónak, ahol Luke az akadémiáját megnyitotta. Méghozzá nem is akármilyen neve. :) Érdekesen kötötték be azt is, hogyan szökött meg Dathan az Exegolról, de az is tetszik, hogy az ep9 egyik kilógó szereplőjét, Kint is szépen beágyazták azzal, hogy megalapozták Sith-ekről szerzett tudását, így azért már nem annyira meglepő, hogy honnan tudná egy egyszerű ember, hogyan térhetett vissza Palpatine.

Kíváncsi vagyok a hátralévő részekre, mert eddig számomra nagyon izgalmas ez a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Érdekesen kötötték be azt is, hogyan szökött meg Dathan az Exegolról

Pak Vader képregényére gondolsz ugye? Szerintem zseniális ötlet volt oda beszőni Dathant. Most már ha azt olvassuk az is eszünkbe juthat, hogy a fiú figyeli Vadert és Ochit ahogy ott bóklásznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, arra gondoltam, és én is zseniálisnak tartom. Egyrészt nagyon tetszik, hogy az író nem talált ki valami új, furfangos szökési módot, hanem azt beágyazta egy már létező sztoriba. Így az egész olyan "adja magát" feelinget kapott. Kézenfekvő.

Másrészt, ezzel igazából Rey megszületéséhez mindkét Sith hozzájárult. Sidious azzal, hogy miatta és belőle megteremtették Dathant, Vader meg azzal, hogy az ő hajóján lépett le a fiú, és ezzel megszületett a lehetőség, hogy később találkozzon Miramirrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A 350.-ik oldal körül járok, de egyszerűen nem lehet letenni! Ez most valami különleges!

Nekem mostanában nem volt sok időm olvasni (kb. 120 oldal körül vagyok), de igazad van. Ha végig marad ez a színvonal, akkor nálam ez első helyre kerül a kánon könyvek között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@Whill maradni fog! Christopher néhol mélyebben belemegy a környezet leírásába, de csak azért tűnik így mert annyira érdekes a fősodor, hogy minden mondatban azt olvasnám. :D

Tolkien művein nevelkedtem, úgyhogy szerintem nem lesz probléma. :D

Most tartok a régészes résznél, szerintem jól működik, hogy kicsit jobban belemegy a leírásokba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a könyvvel és a véleményem továbbra is fenntartom: a legjobb SW regény, amit valaha olvastam! Ehhez persze kellett, hogy olyan dolgokat boncolgasson, amikre már nagyon régóta választ vártunk.

 

A történet 17 évvel az Endori csata után játszódik, amiben Luke és Lando egy olyan sith fenyegetést göngyölít fel, mely Luke látomásaiból indul ki. Ebbe a cselekménybe fonódik bele Rey családjának sztorija is. Nagyon jó, hogy Luke nem Palpatine-t érzi meg, hanem egy bizonyos Exim Panshard nevű őszi sith-et, aki megszállt egy Kiza nevezetű sith szektás pantorai nőt (ezek nem az akolitikusok). Feltűnik Yupe Tashu is, aki az egész szektát vezette, és át akarta venni a hatalmat a galaxisban. Ebbe rondít bele a maszkban létező Exim, akinek megrögzött célja, hogy eljusson az Exegolra. A maszk miatt sokáig azt hittem, hogy Momin nagyúr tért vissza, de erről szó se volt. Panshard hihetetlen gonosz és brutális sith nagyúr volt, a sztorik pedig  amik az életéről szóltak, gyakran horrorisztikus ábrázolást kaptak.

Luke ebben az időben még a nagybetűs és rettenthetetlen Jedi Lovag, aki addig űzi a gonoszt, amíg nem útját nem állja. Pont olyan, amilyennek az utolsó jedit (ez a kifejezés többször említésre kerül a könyvben) elképzeljük. Védi, óvja az életet és nem adja fel mindaddig, amíg nem számol le a fenyegetéssel. Panshard lakhelye az Exegol-ra vezető vörös köd szektorában lévő aszteroida, melyen Luke borzalmas párbajt folytat a megszállt Kizával. Panshard és Palpatine találkozása az Exegolon hatalmasat ütött volna. Egyébként Exim Panshard azt tervezte a bolygón, hogy visszahozza a valaha élt összes sith-et.  

Luke társa  a nyomozásban Lando, aki olyan mélységet kap, amire a filmekben esély se volt. Mióta a lányát elrabolták, Carlissian lelkileg gyakorlatilag megtört ember. Sokszor nem látszik rajta, de mélyen a belül hatalmas keserűség és szomorúság uralja. Ez az érzés is hajtja, amikor mindenáron próbál segíteni „az ismeretlen családnak”.

Dathan-Miramir-Rey. A család menekülése a második lába a történetnek, melynek nyomán mindent megtudunk róluk. Dathan hogy menekült el az Exegolról, hogy találkozott a feleségével, hol éltek, hova menekültek és miért, Rey miként került Unkarhoz, a szülei miként haltak meg, még a nyughelyük is ismert lett.

Egyszerűen nincs rá jelző mennyire jó, ahogy minden apró kicsi lyukat befoltoztak. Nagyon izgalmas lesz így újra nézni a sequelt, mert ez a könyv annyit ad hozzá, hogy azok a filmek már sose lesznek olyanok, mint a Sith-ek árnyéka elolvasása előtt. Lando karaktere teljesen érthető lett a TROS-ban, a végén ahogy Jannah-val beszélget meg pláne. De ez csak egy dolog. Oldalakon át lehetne sorolni mekkora súlyt kapott pl. Ochi, az általa birtokolt sith tőr, vagy éppen Pryde aki akarata ellenére hathatós szerepet játszott az események alakulásában. Egy hatalmas mix a könyv, zseniális összefűzéssel.

 

Bár Lando néha kissé banális módon jön rá vagy derít ki dolgokat, ez nem tudja lerombolni ennek a szenzációs regénynek a minőségét. Nagyon és sokat vártam ettől a könyvtől, amit bőven sikerült túlteljesíteni. Igazi hiánypótló alkotás! Ezentúl azt fogom javasolni azoknak akik még nem látták az ST-t, hogy előtte mindenképpen olvassák el az ST szentháromságát, ami így néz ki:

 

  • A Sith-ek árnyéka
  • Kylo Ren felemelkedése
  • Vérvonal

 

Ezek megismerése után egész különleges filmélményben lesz részük!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy ennyire tetszik nektek. Egyelőre még nem fogom olvasni, most ha Star Wars könyvekről van szó, akkor a Köztársaság Fénykora élvez prioritást. Illetve, van még jó sok egyéb olvasmányom is. Majd ha utolértem magam a Köztársaság Féynkorában az olvasásban, akkor a Testvériség, A Sithek árnyéka és a Padavan is sorra kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sajnos vagy nem, ez a könyv magasan veri az eddigi összes HR könyvet. Talán az elsőt kivéve, amivel jó kis párhuzamot alkot a cím.

 

A Jedik Fénye - A Sith-ek Árnyéka.

Még ugyan nem olvasom, de az a gyanúm, hogy ebben szerepe lehet annak is, hogy sokkal jobban kötődsz az érához, a főszereplőkhöz, jobban érdekel a történet is, hiszen olyan dolgokról szól, amelyek hatással vannak az ST filmek történetére. 

 

Ezzel a HR éra egyszerűen nem tud versenyezni, amíg csak könyvekben és képregényekben létezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd kíváncsi leszek, rám milyen hatással lesz. Viszont nálam az összes kánon korszak és tartalom közül a Köztársaság Fénykora áll a legközelebb a szívemhez, és A Jedi visszatér utáni korszak a legkevésbé - Legendáknál is így volt. Szóval, nem biztos, hogy nálam is ilyen hatással lesz a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Ehhez a könyvhöz kell valamelyik képregényt ismerni?

Pak Darth Vader képregényét nem árt hozzá ismerni, és van pár EU utalás de nem vészes.

 

44 perccel korábban, Pildi írta:

Még ugyan nem olvasom, de az a gyanúm, hogy ebben szerepe lehet annak is, hogy sokkal jobban kötődsz az érához, a főszereplőkhöz, jobban érdekel a történet is, hiszen olyan dolgokról szól, amelyek hatással vannak az ST filmek történetére. 

 

Ezzel a HR éra egyszerűen nem tud versenyezni, amíg csak könyvekben és képregényekben létezik.

Ez teljesen így van.

 

21 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Majd kíváncsi leszek, rám milyen hatással lesz. 

Keményen jelen vannak benne az Erőhasználók, így neked biztos nagyon fog tetszeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 07. 16. - 16:51, NorbiLordi írta:

Az Exim Panshard-os szál is érdekes volt,

Annál is inkább mert ez a jövőben még előkerühet. A maszk darabjai Luke-nál maradtak, és ki tudja? Lehet, hogy Ben-re is annak rejtett hatása miatt támadt rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.