Ugrás a kommentre

Adam Christopher: Shadow of the Sith


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Egy részlet jelent meg, alább olvasható. Megtudhatjuk Rey szüleinek a nevét.

https://eu.usatoday.com/story/entertainment/books/2022/05/19/star-wars-shadow-sith-exclusive-excerpt-reys-parents-luke-skywalker/9820101002/

 

Rey szüleinek neve:

Spoiler

Dathan és Miramir

 

Továbbá korábban volt egy részlet, amelyben három nagyon érdekes dolgot tudhattunk meg.

Spoiler

1. Luke a Tythonon meditál.

2. Luke egy másik helyre kerül, ahol különféle sith wraith ellenfelek állják útját.

3. Luke Skywalkert maga az apja, Anakin Skywalker szelleme menti meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Darth Revan9 szerinted mikor jöhet ez a könyv nálunk? Hihetetlenül várós!

 

14 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Szintén zenész. 

Ez attól függ miikor kapja meg a kiadó a szöveganyagot. Jelenleg még két Köztársaság Fénykora könyv is be fogja előzni. Sőt, szerintem még a Brotherhood című regény is előbb fog jönni.

https://moly.hu/konyvek/mike-chen-brotherhood

Leghamarabb novemberben, vagy decemberben jöhet. Bízzunk benne, hogy a papírválság nem lesz a jelenleginél súlyosabb.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ez az a könyv amire nagyon régóta vártam, de főleg a 9. rész óta, nagyon hiánypotló alkotás, sok eseményt a helyére tett. 

 

Első és legfontosabb: Anakin megjelent Luke-nak és beszéltek is :rock::rock::rock::rock:

 

Annak ellenére, hogy tudni lehet, hogy hova fog végül kilyukadni a könyv, nagyon izgalmas lett, és sok kérdésre választ kapunk. Ahogy sejthettük, több kísérlet is volt megfelelő klón létrehozására, de egyedül Dathan maradt meg mint életképes egyed, viszont nem volt erőérzékeny, gondolom ezért maradt életben. Tök jó, hogy volt visszaemlékezés az Exegol-os időkből. Annak ellenére, hogy nem volt lényegében haszna a gyereknek, tanították és Palpatine védelme alatt állt, lényegében azt csinált amit akart. Így aztán jól meg is szökött, méghozzá Vader hajóján :D Azért kíváncsi lennék, mennyi idő utánt fel bárkinek is a hiánya.

 

Luke és Lando kettőse is nagyon jó volt végig. Szegény Lando már 6 éve keresi a lányát, nem csoda, hogy ennyire szívén viselte a Palpatine család sorsát.

 

Szegény Ochi-t a végére teljesen rabul ejtette a Sith tőr, de ezek a Sith tárgyak már csak ilyenek. Most már azt is tudjuk, hogy Luke-ék nem sokkal azután érkeztek Pasaana-ra, hogy csórót elnyelte a homok. De hiába keresték, nem találták. Poén, hogy végig ott volt szó szerint a lábuk alatt :D D-O eredetére is fény derült, nem önként került Ochi szolgálatába, hanem megölte az előző gazdáját. Szegényt sajnáltam végig, ahogyan bántak vele.

 

Az Exim Panshard-os szál is érdekes volt, annak tök örültem, mikor Momin maszkja is megemlítésre került. Ha már említések, akkor előkerült Darth Noctyss és Darth Sanguis is, ők egy Sötét legendák novellában tűntek fel először. Azért jó, hogy ilyen kapcsolódási pontok is vannak, neki is kell álljak a novellák olvasásának :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A héten én is befejeztem a könyvet. Korábbra terveztem, de egyszerűen nem tudom miért, a könyv 1/3-dánál megakadtam hetekre, alig haladtam vele.

 

A történet tkp. annyiból áll, hogy Ochi vadászik Rey szüleire, miközben Lando és Luke - mindkettő külön okból kifolyólag - a családot akarja megmenteni. Eközben pedig egy harmadik fél is belekontárkodik a két lázadó hős tervébe.

Nem olvastam az Utóhatás trilógiát, de ha minden igaz, akkor ott már szerepelt egy karakter, aki végül itt is tiszteletét tette és Luke ellenlábasaként volt jelen. Mindenképpen úgy érzem, hogy a könyv erősebb szálát eme történetbeli szelet alkotta a számomra. Kellően misztikusra és izgalmasra sikeredett, amiben picit jobban megismertük a korábbi sithek ügyintézését. Momin sisakja is előkerül - Lando felemlegeti - valamint a NorbiLordi által megemlített sithek is előkerültek. Emellett természetesen volt még 1-2 apróság.

Sikerült az írónak egy (tudtommal) új karaktert is belecsempészni a történetbe, amely ezen a szálon aktív és mindenképpen egy emlékezetes karaktert tudott megalkotni a szerző.

 

Lando eközben 6 éve keresi a lányát és éppen ezért is próbál meg segíteni Rey családján. Az egész könyv során belelátunk Calrissian lelkébe, mit él át, mit meg nem tesz annak érdekében, hogy végre megtalálja egy szem gyermekét. Annyit elmondanék, hogy nem, nem említik, hogy kitől lenne a gyerek.

 

Visszakanyarodva Luke történetéhez, megvan említve 1-2 esemény, ami történt vele az elmúlt 17 év során (Endortól nézve) amire lehet építeni akár egy-két könyvet vagy akár ha a Marvel jövőre befejezi az 5-6 közti teret, nyugodtan jöhetnének egy, hasonlóan a Han Solo & Chewbaccához, 10-12 részes Luke történettel, amiben az itt leírt 1-2 kalandját elmesélnék.

Cameo gyanánt feltűnik pár érdekes karakter, Anakin pl. a könyv elején elbeszélget a fiával, egyedi volt ez a jelenet, bár őszintén, örültem volna, ha picit több lett volna.

Rajta kívül még feltűnik 1-2 karakter a folytatástrilógiából cameo szerepekben.

 

Ochi és ezzel együtt Rey szüleinek története is érdekes volt, ugyanakkor itt a kezdeti lelkesedésem lassan alábbhagyott, mindenki sejti gondolom, hogy hova fut ki a történet és bár volt 1-2 erős pillanat ebben a szálban, összességében számomra a könyv gyenge pontját képezte ez a rész. Ochi meg... örülök, hogy a halál utolérte. :D

 

Összességében egy tisztességesen megírt történet, amely egy-két kérdést helyrerakott. Én mondjuk a Vérvonalon jobban szórakoztam, de ez se szégyenkezhet. Meglátjuk, hogy a következő ST-kérdéskört megválaszoló regény mikor fog érkezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Tök jó ez a könyv, már ami a lyukak foltozását illeti. Amellett, hogy megismerhetjük Dathan történetét, Snoke története is kezd kikerekedni. Ez a könyv például hozzásegít ahhoz, hogy egyre pontosabban meghatározzuk a születési idejét.

A 2021-es Star Wars: The Secrets of the Sith-ből már tudjuk, hogy Snoke-ot még ama strand-cast kísérletek előtt teremtették, aminek egyik eredménye Sidious "fia" lett. Ebből a Shadow of the Sith-ből pedig kiderült, hogy Dathan 12 évvel a yavini csata (ep4) előtt született. Vagyis Snoke-ot még ez előtt teremtették. Valamikor az ep3 után (ha a The Bad Batch 1. évadának végét vesszük a Palpatine örök életét célzó klónozó kísérletek kezdetének), de még 12 évvel az ep4 előtt, ez egy 7 éves periódust jelöl. És ezzel az is a helyére került, amit az ep7 óta tudunk, de eddig az infók ezzel nem akartak harmonizálni: Snoke látta a Birodalom bukását. Most már ez is rendben van, hiszen az ep6 idején Snoke 16-23 éves lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Komat kinézete került valaha leírásra képregényben? Nem tudok róla. A Shadow of the Sith-ben így írják le.

    She had swapped the hood and mirror mask for an unusual helmet—a sleek, angled metal mask underneath a large glare shroud, itself comprising a wide, wraparound cowling of dark-green

 

    glass, widening to two large triangular sections on either side, while a second, separate piece rose from the eyeline up over the top of the helmet." 

Ez micsoda? Bárhogy kutatok, nincs előttem sehogy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért mondom, hogy nem olyan jók az eredeti angol szövegek. A fordítón, rajtam és még két emberen is kifogott Komat sisakjának a leírása. Tehát eddig négy ember nem érti, hogy is néz ki ez.... Illetve kb. van elképzelésem, hogyan néz ki, de hogyan lehetne ezt szépen visszaadni magyarul...

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 17. - 16:12, Darth Revan9 írta:

Akik olvasták a könyvet, meg tudják mondani, hogy a Moraband (Korriban) szerepel-e benne, vagy megemlítik egyáltalán?

Nem szerepel benne, nem is említik.

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Komat kinézete került valaha leírásra képregényben?

Nem, mivel a könyvben jelent meg először és eddig csak ebben szerepelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Elméletileg pedig megjelent, nekem most jött meg a csomag, a szukits oldalán is teljesítettnek jelzi a rendelést, csak nem vagyok otthon, szóltam az asszonynak nyissa majd ki ha hazaér 11 után hogy benne van-e :D

 

szerk: asszony kibontotta, küldött képet, az van benne szóval nekem megjött :D 

Szerkesztve: - ByRoT
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.