Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Helósztok! :)

 

Szia Donát! Örülök, hogy Te is csatlakoztál :D

 

 

Én meg annak örülök, hogy itt lehetek. Asszem kvittek vagyunk:)))

 

B'ommar: Nekem amúgy semmi bajom az EpIII-as űrcsatával, sőt, folyamatosan ráz a hideg az elején, valami fantasztikus, csak úgy mondtam, hogy hasonlóan túl zsúfolt:)

A pod-race: Na az valami hihetetlenül jó! Nekem nagyon bejön, bár szerintem az SW legdinamikusabb monumentuma az első HCS felrobbantása. Ott aztán lüktet a film, na nem mintha máshol nem lüktetne, de... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon bejön a TPM.Ez volt az első Star Wars film amit 16 év után láttam.Iszonyatos Sw feeling árad belőle.Ebben szerepel kedvenc karakterem Qui-Gon Jinn.Példásan bemutatja a Köztársaság békés boldog virágkorát, a Jedik életét, mint a béke és igazság örzőit.Pontosan olyannak képzeltem el egy Jedi-t annak idején, mint Qui-Gon.Amiért még nagyon tetszik, hogy itt láthatjuk a Galaxis történetének majdani átalakítóját, a kiválasztottat, Anakin Skywalkert.

 

Az EP 3 űrcsatája a legérzelmesebb csatajelenet amit valaha láttam.Szintén nagyon nagy SW feeling árad belőle.Minden alkalommal izgulok, hogy Anakinnak sikerüljön leszedni Obi-van gépéről a kullancsdroidokat.Ilyenkor eszembe jut a mondat "Nem volt nála jobb pilóta a galaxisban".Na ekkor szoktam elérzékenyülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy megvan a mind a 3 új film. Úgy érzem, hogy a Baljós árnyak van leginkább "befejezve". Persze a Yoda báb borzalmas, azt azonnal le kéne cserélni. De zeneileg vágásilag, ez a rész van a leginkább kész. A történet amit el kell mesélnie itt van leginkább kifejtve. Nem véletlen, hisz már 1993ban elkezdte írni George, vagyis hat évig tökéletesíthette a sztorit. A régi részek ilyen értelemben komplettek, de az ep2 és 3-ra mintha kevés lett volna az idő. Az ep2re inkább igaz, mert ott van a nagy űr elsősorban zenei téren. De vágásilag is lehetne mit finomítani. Az ep3 már majdnem tökéletes, kevés változtatással az lehetne, első sorban ki kéne javítani ott is a kis zenei kavalkásdot. Vagás jobb, de a TPM szintjét nem éri el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. A klónok történetéből süt, hogy kell a folytatás, az EpIII meg kerek, de az emberek jobban szeretik a happy endet, mint a drámát ezért oda is helyet kérnek a további részek. Viszont az epI az egy happy end (kisebb-nagyobb baljós jelektől eltekintve) és akár egész is lehetne (leszámítva a Sith-et aki túl élte, de lehet benne reménykedni, hátha megtér:))))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ez a szerkezet igaz a 4-5-6ra is. A negyedik rész is kerek egészet alkothat (de erre szükség volt, mert ha bukik, minek folytatni), a Birodalomnak se volt igazán elvarrt vége, szóval a saga két felének ugyanolyan a szerkesztése

 

 

Így van! Még egy párhuzam a számtalan sok közül:))))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasgatom a Lucas interjúkat: tudtátok, hogy Spielberg és Lucas fogadást kötöttek a Baljós Árnyak bemutatása elött a nyitó-hétvége bevételi adataira? :) (Spielberg nyert, Lucas túl alacsonyra becsülte)

 

Egy interjúban elmondja Lucas, hogy tud róla, hogy a nézők sokkal jobban örültek volna egy 15 éves Anakinnak és mondjuk egy 20 körüli Padmének az ep.1-ben, de ő nem igazodhat mindig a 'piaci igényekhez'. Mint elmondja szerinte a történet megkövetelte, hogy ilyen fiatalok legyenek. Egy 15 éves gyereknek már nem akkora dráma elhagyni az anyját... egy 9 éves gyereknek igen. És ennek igy kellett történnie. Érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a Lucas-i koncepció. Bátran bevállalt olyan dolgokat is az EPI-ben, amiről nyilván tudta, hogy a kőkemény mag a fejét fogja követelni (Jar Jar). Ez is csak azt mutatja, hogy volt egy elképzelése, és úgy készítette el. Én örülök neki, hogy mert újítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is csak azt mutatja, hogy volt egy elképzelése, és úgy készítette el. Én örülök neki, hogy mert újítani.

Meg azt. hogy Lucast egyáltalán nem a pénz érdekli, mert akkor jobban igazodna a piachoz és nem kockáztatna Jar Jarokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamennyien :)

Pedig azzal biztos nagyobbat aratott volna. Éppen arról beszélgettem valamelyik nap egy cimborámmal, hogy miért csak az ep3-ra kezdik azt mondani a csak ep4-5-6 imádók, hogy igazi SW. Lényegében ugyan az, mint az ep1-2, látvány ugyanannyi van benne, szereplők ugyan azok, az egész stáb jószerivel az. Lényegében arra a konklúzióra jutottunk, hogy az ep4-5-6 kedvelők itt kapták meg azt, amire az ep1 óta vágytak. TIE vadászok, Vader páncél, ragyás Palpatine, Birodalom, csillagrombolók.

Ezt az érzetemet támasztja alá egy nemrégiben megtekintett rajongói írás is, ami színtén az ep4-5-6-os alapokra épült. Szóval, a megrögzött ep4-5-6 rajongók is pozitívan álltak volna ahhoz, ha már az ep1 óta ezt látják, de Lucas mert kockáztatni, és inkább merőben újat alkotott, egy teljesen új világot, ami ugyanúgy Star Wars, csak harminc évvel korábbi. Ezért becsülöm és tisztelem az öreg szakálast, van bárotsága, tehetsége és kitartása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért becsülöm és tisztelem az öreg szakálast, van bárotsága, tehetsége és kitartása.

 

No meg pénze :) Azért ha kevésbé lenne gazdag, akkor nem tudom milyen lett volna az EPI :D Hála égnek megmaradt az alkotói szabadság, és nem volt rákényszerítve arra, hogy magát ismételje.

 

Mellesleg az EPI igazán szépen kaszált ahhoz képest, mennyien lehúzták. Az új generáció kajálta a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért becsülöm és tisztelem az öreg szakálast, van bárotsága, tehetsége és kitartása.

 

No meg pénze :D Azért ha kevésbé lenne gazdag, akkor nem tudom milyen lett volna az EPI :D Hála égnek megmaradt az alkotói szabadság, és nem volt rákényszerítve arra, hogy magát ismételje.

 

Mellesleg az EPI igazán szépen kaszált ahhoz képest, mennyien lehúzták. Az új generáció kajálta a filmet.

 

Nem csak az új, a régi is, mint pl jómagam :) .Hála az atyaúristennek, hogy így tett Lucas.Annyira tökéletesen mutatta be a Köztársaságot, a Jediket, hogy az valami fantasztikus.Amikor még csak a 4,5,6-ot láttam, elképzeltem milyen lehetett a Köztársaság meg a Jedik.Amit és elképzeltem, annál ezerszer jobban mutatta be Lucas.Érdekes gondolat, hogy a fanyalgók csillagrombolókat meg Tie-vadászokat vártak.De könyörgöm, 30 évvel vagyunk az EP 4 elött.Még jó hogy máshogy nézenk ki az űrhajók, másféle ruhát viselnek az emberek. Megismétlem magam.Az EP 1-ből tökéletes Sw feeling árad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az EPI-nek nagyon hasonló feelingje van, mint az EPIV-nek.

 

Igen a történet is lineáris. Ha kicseréljük a szereplőket szinte megkapjuk az ep4-et csak más köntösben.

Leia=Amidala :)

Luke=Obi-Wan :?

Ben=Qui-Gon :wink:

Chewie=Jar Jar :mrgreen:

Vader=Maul :twisted:

Tarkin=Sidious :)

Szerepük hasonló és mégis micsoda különbség. Hihetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is csak azt mutatja, hogy volt egy elképzelése, és úgy készítette el. Én örülök neki, hogy mert újítani.

Meg azt. hogy Lucast egyáltalán nem a pénz érdekli, mert akkor jobban igazodna a piachoz és nem kockáztatna Jar Jarokkal.

 

Ezt lodernek is a figyelmébe ajánlanám:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

miért csak az ep3-ra kezdik azt mondani a csak ep4-5-6 imádók, hogy igazi SW. Lényegében ugyan az, mint az ep1-2, látvány ugyanannyi van benne, szereplők ugyan azok, az egész stáb jószerivel az

 

Nekem mondjuk alapvetően egyensúly problémáim vannak az első két epizóddal.

 

Tehát egyfelől igaz amit írtok, hogy dicséretes Lucas merészsége, hogy egy csomó dologban mert újítani, és örülök is ennek. Én sem akartam volna ugyanolyan filmeket végignézni most, mint annak idején. Alighanem ha Lucas a biztosra megy és mindent a bevált recept szerint csinál, akkor végeredményben rosszabbul jártunk volna, elestünk volna egy csomó értékes új elemtől.

 

Másrészt az előbb említett egyensúlyok: ezek arányeltolódások, amik az első két epizódban az én izlésemnek kedvezőtlen irányba tolták el a hangsúlyt helyenként - és ez az egyensúly került a helyére számomra az Episode 3-ban.

 

Egyébként igaz, hogy összképét tekintve az Episode 1 igazi Star Wars hangulatú mozi. Komolyan mondom, hogy az idő előrehaladtával egyre jobban tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként igaz, hogy összképét tekintve az Episode 1 igazi Star Wars hangulatú mozi. Komolyan mondom, hogy az idő előrehaladtával egyre jobban tetszik.

 

Legjobban az EPIV feelingjéhez közelít ;) Talán mert eléggé hasonló a két film érzelmi töltete :) Legalábbis ami a perszonális részt illeti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészt az előbb említett egyensúlyok: ezek arányeltolódások, amik az első két epizódban az én izlésemnek kedvezőtlen irányba tolták el a hangsúlyt helyenként - és ez az egyensúly került a helyére számomra az Episode 3-ban.

 

Ezt az arány eltolódás dolgot kifejtenéd. Nem tudom pontosan mire gondolsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az ep1-el az az egyetlen problémám, hogy van, ami túl sok hangsúlyt kap, és van, ami szinte semmit (ezt is nevezhetjük egyensúlyi problémának, de nálam ez már az ep2-ben elmúlt). Pl Jar Jar karaktere kicsit elnagyolt, néhány helyen túlzásba esnek. ezt leginkább a végső csatában érzem. Vagy hasonlóan érzek Sebulba iránt, aki bár remek karakter, szerintem kicsit túl sok teret kap. Ellenben pl Darth Maullal, akinek azért nem ártott volna még néhány mondat, vagy a Jedi Tanácsban is kaphatott volna szerepet még néhány mester (na ez viszont csak rosszabbodott az ep2-3-ban).

 

A casting tényleg nagyszerű, bár szerintem ez az egész SW-re igaz, minden karakter remekül eltalált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészt az előbb említett egyensúlyok: ezek arányeltolódások, amik az első két epizódban az én izlésemnek kedvezőtlen irányba tolták el a hangsúlyt helyenként - és ez az egyensúly került a helyére számomra az Episode 3-ban.

 

Ezt az arány eltolódás dolgot kifejtenéd. Nem tudom pontosan mire gondolsz.

 

 

Tudom, hogy nem engem kérdeztél, de nekem is van ilyen arány eltolódás érzésem, én leírom, mit értek ezalatt:

 

Szóval ha megnézitek, a prequelek főszálai a következőek:

 

Anakin Jedi hőssé válik

FElseségül veszi Padmét, gyermekei születnek

Obi-wan a mentora lesz, majd később az ellensége

A Köztársaságból birodalom lesz

A jedik kipusztulnak, átveszi a helyüket a Sith-rend.

 

Na most, ha megnézitek, akkor ezek közül szinte semmit nem látunk az első részből és a másodikban is keveset, minden a harmadik részben zárul le. Anno olvastam olyan elképzelést az EpII-re (cselekményvázlat 1.0), ahol Anakin már a rossz oldalon fejezi be a részt. Szóval nem mondom, hogy így jobb lett volna, mert így is tetszenek a részek, de talán egy más fajta EpI-gyel egy olyan EpIII-at kaphattunk volna, ahol már megszülettek a skacok, ki kiáltották a birodalmat, Sidius az élre tör, a Jedik meg a klónok ellen harcolnak, mint atom. És akkor a végére maradt volna a rend felépítése, a birodalom kikiáltása, stb. Mondom, ezt csak példaként hoztam fel, de így pl. arányban lettek volna a dolgok.

De mivel Lucasnak teljesen más elképzelése volt, így kaptunk egy fantasztikus trilógiát, amelynek minden szálát a harmadik részben varrnak el - többnyire. De ez nem baj - szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPI-nek ilyennek kellett lennie, hogy kontrasztott tudjon mutatni a birodalmi időkkel. Persze meglehetett volna csinálni úgy is ahogy írjátok, csak ahhoz "GYU" játékidős filmek kellettek volna.

 

Ilyenek lettek, ilyennek szerettem meg őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Baljós Árnyak története és felépitése szerintem úgy jó ahogy van. Ahogy Ody is mondta egyrészről kellett egy kontraszt, mert ha nem tudjuk, hogy miből lett a Birodalom vagy hogy honnan estek pofára a jedik, akkor nehéz lenne átérezni a drámáját. Másrészről, ügyesen elinditanak minden szálat. Anakin megkezdi a jedivé válást, Obi-Wanból jedi lesz, a sith megkezdi ármánykodását és felfedi kilétét, a szerelmi szál is kap egy alapot, ami fontos lesz az ep.2-ben (gyk: Anakin gyerekkora óta Padmé után sovárog) stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.