Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Egyetértek.Bámulatos, hogy Obi-Wan mennyire megérzi a jövőben történő eseményeket.Gondolom amikor mondja, hogy a probléma nem itt van és nem most, akkor megérez valamennyit az EP 3 idején történő eseményekből.Persze nem pontosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az egész film úgy kezdődik, hogy elárulják, valami nincsen rendben, viszont ebből a valamiből alig látunk valamicskét.

A film másságára, amiért ilyen színes, látványos és néhol együgyü (Jar Jar) én mindig azt mondom, hogy ha a Köztársaság ugyan olyan kopott, szürke és nyomott lenne, mint a Birodalom a Lázadók harcát tette volna értelmetlenné Lucas, akik ugye egy jobb világért harcoltak. Tehát nem kezdhette teszem azt az ep2-nél, mert ott már érezhetően közelebb álltak a Birodalomhoz. Be kellett mutatni, miért harcolnak a Köztársaságért a Lázadók, okot kellett ennek is adni. Szerintem ez nagyon jól sikerült az ep1-ben, Naboo szinte édeni hely, Coruscant is pompában tündököl még és Tatooine sem tűnik annyira nyomortelepnek, mint az ep4-ben példáúl (bár kétség kívül, nem az a Köztársaság legszebb világa, de még a szegényeknek is jobb volt akkor).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, annak idején a film előtt, de még utána is jó néhány ismerősöm kérdezte, hogy miért Baljós árnyak a film címe. Ezt sokan nem értették (én meg őket ezért,de ezt hagyjuk). Szerintem a filmből kiderül még akkor is, ha valaki nem ismerti a Sagát, és csak ezt a részt látta addig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek.Bámulatos, hogy Obi-Wan mennyire megérzi a jövőben történő eseményeket.Gondolom amikor mondja, hogy a probléma nem itt van és nem most, akkor megérez valamennyit az EP 3 idején történő eseményekből.Persze nem pontosan.

 

No igen. Ez tipikusan olyan megszólalás, hogy ha az embernek fülébe (eszébe) jut, kedve támad egyszuszra megnézni mind a hat filmet:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Ezért bünti lesz Miss Karrde :)

Ajaj, elfeneklés, vagy valami egyéni módszer? :P

De a többire ötöst adtam, kár, hogy nincs csillagos, mert az epIII azt kapna, hogy egy picit kiemeljem a kedvenc részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy mindegyik rész kiváló, de pl az ep2 a kedvencem, tehát az kiválóbb a kiválóaknál, viszont az ep3-at tartom a legjobb résznek, tehát az még kiválóbb, mint a kiválók közül kiváló, így gondban vagyok minden részbeli szavazásnál... hm... azt hiszem ez most 5-öst kap, mert mégis csak ezzel lettem rajongó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egytől ezerig lehetne szavazni, akkor lehet, hogy lenne differencia a szavazataimban, de 5-ből semmiképp sem fogok négyest adni egyetlen SW filmnek sem :oops:

Túlságosan nagy élményt jelentenek, ráadásul egyetlen SW film nélkül se müködne igazán jól a másik öt és mivel egymást erősitve adnak egy teljes egészet, igy mindenhova jár az 5-ös. :)

Egyébként a Baljós Árnyak nálam mostmár jóideje stabilan tartja magát a 3. helyen a Sithek és a Birodalom után. Ezaz egyik legkiegyensúlyozottabb rész és pontosan olyan hosszú, amilyennek lennie kell. Semmiféle hiányérzet nem fog el a nézése közben.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Nem igazán voltam benne biztos, hogy hova írjam, így ide rakom.

Nem tudom, hogy volt-e már szó róla, de nekem feltűnt tegnap egy érdekes képi megoldás (ha annak lehet egyáltalán nevezni). Amikor Sidious és Maul beszélgetnek Coruscanton, Sidious arcát az egyik oldaláról láthatjuk. Mikor Qui-Gon temetésén mutatják, mint főkancellárt, vagyis Palpatine-t, akkor is oldalról látjuk az arcát, de a másikról! Egy ember két arca :) Szó szerint és képletesen is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Én is szavaztam, méghozzá egy 4-est. Az a mínusz egy pont abból származik, hogy nem tetszettek Amidala ruhái...csak a végén az a kis fehér ruci... :D

Nos, azért kapott ilyen "magas" pontszámot, mert ez volt az első film, amit láttam. (Azt is az RTL klubon :D ) Talán ebben a filmben tetszik legjobban a fénykardcsata. A legjobb rész ez a csata, zene szempontjából is...KORRAAAAAAH...RATAMAAAAAAH :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.