Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Nagyon jó írás, Dzséjt :) Hihetetlen, hogy ilyen részletgazdagon és viszonylag tárgyilagosan tudsz írni. Az írásod hozzám is egy kicsit még közelebb hozta a Baljós árnyakat, bár már korántsem áll ez a film a többi résztől olyan messze nálam, mint kezdetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Jók azok a hasonlóságok. :)

Azt nagyon csípem hogy ebben a részben szinte ugyanaz zajlik le Obi és Qui-Gon között mint a RotS-ben Ani és Obi között az elnézéstkérések alatt.

 

Obi bocseszt kér hogy vitázott Qui-Gonnal Aniről mire Qui-Gon közli vele hogy jó tanítványnak és magánál sokkal bölcsebbnek tartja és úgy látja hogy Obiból nagy Jedi lesz.

Ani bocseszt kér hogy kiakadt a tanács előtt amikor megtudta hogy nem lehet mester mire Obi közli vele hogy erősnek és bölcsnek tartja és hogy a srác sokkal nagyobb Jedi lesz nála.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Bár Dzséjt ügyesen titkolta, én azért mégis elolvastam az EPI-es monstre értékelését. :) Ajánlom a figyelmetekbe! Pár dologra reflektálnék is alább.

 

Dzséjt EPI értékelése

 

Ledöbbentem, mikor kiderült, hogy a hatalmas Darth Vader ebben a részben még csak egy kilenc éves gyerek. Elég határozott, az Erővel már ekkor felvértezett személy, de akkor is csupán gyerek (akit először utáltam). Olyan személy, akiről egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy minden idők egyik legjobb főgonosza lesz. Obi-Wan Kenobi, az öreg bölcs, megfontolt Jedi mester sem az, akit az ep4-ben megismertünk. Itt még karddal vagánykodó, megfontolatlan, akaratos tanuló. Aztán az ember szembekerült C-3PO-val, aki egyáltalán nem olyan, mint aranyozott önmaga.

 

Tökéletes példáját mutatod be annak, hogy miért nem tetszett sokaknak a film. A legtöbben az EPIV-hez viszonyítottak, és azokat a jellemeket, vagy legalábbis a megismert jellemekhez közelebbi szereplőket vártak. Persze akkor mindenki hajlamos volt eltekinteni attól, hogy az EPI után nem az EPIV jön, vagyis bőven lesz idő a karakterfejlődésre.

 

Az ep1 világa nem kicsit tér el az ep4-5-6-tól. Látszik, hogy mind a valóságban, mind a filmek univerzumában már/még egy teljesen más generáció van. Sehol sincs a Birodalomra jellemző szürkeség, célszerűség. Még nem söpört végig a Galaxison egy háború, nem dúl lázadás. Béke van, s mint ilyen esetben lenni szokott, a célszerűséget sok helyen felváltja a megjelenés. Ennél fogva a hajók, eszközök, épületek nagyja még nem viharvert.

 

Ez inkább abból adódik, hogy olyan világokat ismerünk meg amelyekben a kultúra és a protokoll nagyon fontos. Naboo vagy Coruscant tökéletes példa eme két jellemzőre. Ugye senki nem várta, hogy majd Coruscanton minden szakadt lesz és rozsda eszi a szenátust? Egyébként nem tudom miért csak az számít hitelesnek ami lepukkant? Persze aminek az kell lenni, az hozza is ezt az érzést. Tatooine például lepukkantabb és koszosabb már nem is lehetne.

 

ami kevésbé jött be, az a víz alatti barangolás. Egész pontosan az, hogy egymás után kétszer eljátsszák a ?Mindig van egy nagyobb hal.? esetet.

 

Pedig ezek nagyon jó részek! Az egész víz alatti barangolás elég darkos és mesés . Remek kontrasztban áll a későbbi Coruscanti jelenetekkel, ahol bizottságokról meg bíróságokról beszélnek. Ez egy teljesen más világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár Dzséjt ügyesen titkolta, én azért mégis elolvastam az EPI-es monstre értékelését. :D Ajánlom a figyelmetekbe! Pár dologra reflektálnék is alább.

Nem is titkoltam, valahol ezen a fórumon is linkeltem, miután elkészült :)

 

Pedig ezek nagyon jó részek!

Igen, de mint írtam is, itt csak az ismétlés nem tetszett. Kétszer támadja meg őket egy nagy hal, és mind a kétszer ugyanaz (vagy ugyanolyan fajta) a nagy hal menti meg őket úgy, hogy megeszi az őket üldöző nagy halat. A különbség annyi, hogy a hosszú nyelvű nagy hal helyett másodszor egy hosszú testű nagy hal akarja megenni őket, és másodszor üldözés is van. Szóval, vagy nem kellett volna az egyik felvonás, vagy más megoldás kellett volna. Persze, ez legyen (számomra kb. ez is) a legnagyobb hibája a filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha egyszer az a csúcsragadozó, akkor már miért ne lehetne belőle több is? :pfff:

(másik filmes példa, csak neked: képzeld mekkorát nézett volna Ellen Ripley, ha az Alien folytatásában amikor lemennek az LV-re nem xenomorfokat találnak, hanem valami más fajt teszemazt Predatorokat. Csak a változatosság kedvéért, mert xenomorf már volt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha egyszer az a csúcsragadozó, akkor már miért ne lehetne belőle több is? :pfff:

(másik filmes példa, csak neked: képzeld mekkorát nézett volna Ellen Ripley, ha az Alien folytatásában amikor lemennek az LV-re nem xenomorfokat találnak, hanem valami más fajt teszemazt Predatorokat. Csak a változatosság kedvéért, mert xenomorf már volt)

Egyrészt, az két különböző film, melyek egyazon lényről szólnak, másrészt az LV-n nem volt semmiféle más ragadozó, se őshonos, se idegen, csak az alienek, harmadrészt, ki mondta, hogy Naboo tengereinek a csúcsragadozója a Sando viziszörny? Lehet, csak a legnagyobb hak, de egyáltalán nem csúcsragadozó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az LVt azért hoztam példának, hogy egy bolygón előfordulhat egy szörny két példányban.

De nem a lények mennyiségével, hanem a jelenettel van bajom, hogy mindkét esemény tök ugyanúgy oldódik meg, és jó, ha van öt perc a kettő között. Hogy példánál maradjak: Hicks egy alien szájába dug egy puskát és fejbe lövi. Ezután hülyén nézett volna ki, ha pár perccel később Ripley az ablakon rátörő alien szájába dug egy puskát, és ő is szétlövi a fejét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

A mai megtekintés alkalmával olyat éreztem, amit anno az előbb elkészült részeknél. Nosztalgiát!! Majd' tíz éves a film, és már nem láttam negyed éve. Óriási volt megnézni megint! Tökéletes bevezetése a SAGA -nak.

 

Sok új tag van a fórumon ezért kíváncsi lennék, ők hogyan élték meg ezt az epizódot.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez a film fejlődött a legtöbbet megítélésben mind a hatból. Most sem a kedvencem, és valószínűleg soha nem is lesz az, de ma már én is szeretem olyannak, amilyen - kezdésnek tökéletes. És érdekességképpen: az új trilógiából ez az egyetlen, amelynek szeretem a szinkronját. Sokat láttam úgy is, mivel a lányomnak ez az egyik kedvence. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 9 hónappal később...

Ma nekiálltam újra a szériának, hogy másfél év után újra végignézzem. Amin kicsit meglepődtem, hogy ez a film még most is tud újat mutatni, még ha már apróságokban is. Most jöttem csak rá, hogy a végső csatában Jar Jar és a másik gungan alól a kaadut az AAT nem a tornyával, hanem egy rakétával lövi ki. Tudtam, hogy a tankok ilyeneket is tudnak eregetni, de azt nem tudtam, hogy a filmekben is van rá példa :)

A másik, ami eszembe jutott, hogy Qui-Gon milyen manipulatív. Már nem csak a kézlegyezgetésre gondolok, de pl. arra is, hogy Shminél is direkt úgy beszél, hogy az elengedje Anakint versenyezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik, ami eszembe jutott, hogy Qui-Gon milyen manipulatív. Már nem csak a kézlegyezgetésre gondolok, de pl. arra is, hogy Shminél is direkt úgy beszél, hogy az elengedje Anakint versenyezni.

Én nem vagyok biztos benne, hogy ez a momentum manipulatív lett volna. Qui-Gon -ról nem tudom feltételezni ezt. Inkább sodródott az események hullámain.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem is volt túl manipulatív, de szerintem mindenképpen látni akarta Anakint versenyezni, a futam is teszt volt a fiú számára.

Mélyen belül biztos így volt, de a józan eszére hallgatva inkább azt mondta a fiúnak, hogy: "hallgass anyádra"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.