Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

DVD-n kell nézni, de ezt szerintem mindenki tudja itt. És a filmet sem kell fikázni, inkább a körülményeket...

Én sajnos csak most tudom megszerezni dvd-n, pedig már évek óta kerestem.

 

És az biztos hogy a harmadik részt leadja a Tv?Mert két hét múlva lenne esedékes a premier, de még nem hallottunk felőle.Bár attól tartok hogy az Rtl is csak az 5 rész után fogja leadni a filmet, nem előbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézte valaki az RTL-es vetítést? A film minősége egyszerűen borzalmas volt! :para: Nem tudom, hol tárolták a kópiákat, de valami förmedvény volt. Méltatlan az SW nevéhez.

Naná, hogy borzalmas, elvégre nem DVD-ről jön az adás. Bárhol adnák, ilyen lenne, kivéve ha HD formátumban nyomnák, de olyat meg nem tud az RTL (se semelyik magyar TV). Nem volt rosszabb, mint ezelőtt.

Az első reklámig néztem, aztán inkább B5-öztem. A logok, a szélesvászon hiánya, a csúcsminőség hiánya, a szinkron és a reklámok nem igazán adtak kedvet, pláne, hogy múlt héten néztem meg. Pedig régen hányszor láttam ebben a képminőségben (sőt, rosszabban, mert a VHS-em meggyűrősött egy-két helyen).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem magyar tv-től ne várjunk ennél jobb képminőséget sw ügyben.

A Fullscreen egy dolog, mostmár nagyon furcsának hat, de pl 10 éve én még semmi hátrányát nem éreztem ennek, sőt utáltam a szélesvásznú filmeket, idegestettek a csíkok, sajnáltam, hogy olyan kis csíkban kell nézni a filmet. Ma meg már nagyon megnyírbáltnak érzem a fullscreenes filmeket.

 

Nem tudom milyen adathordozóról nyomják, de ugyanez van az én vhs-emen is. Sőt az talán jobb minőségű.

Én egyébként nagyon örültem, hogy megy a tv-ben belegondoltam, hogy most háztartások ezrei nézik, mert nincs meg nekik, vagy nincs dvdjük. Lehet, valaki először látja és beleszeret. Ez a fél nyolcas időpont nagyon gyerekbarát.

Engem a szinkron nem zavart, sőt rég láttam szinkronnal és ez a legjobban sikerült swszinkron, az összes közül. Nagyon jó volt hallani, kellemes meglepetés volt, emlékeimben nem volt ennyire jó, nem passzolt ennyire. De a gungák és Jar Jar sokkal jobbak magyarul.

 

Ami valóban illúzió romboló volt a reklám! Ráadásul a második reklám akkor nyomták be, mikor kezdődött a fogatverseny. Valaki száguld, erre MOZIKVÍZ? WTF? Jelenet: Anyu eladtuk a fogatot... És Anakin szabad ember. Cseszd meg, direkt lövik le az embereknek a poénokat? Aki először látja annak simán lelőtték a verseny végeredményét, és a fogadás győztesét... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyébként nagyon örültem, hogy megy a tv-ben belegondoltam, hogy most háztartások ezrei nézik, mert nincs meg nekik, vagy nincs dvdjük. Lehet, valaki először látja és beleszeret. Ez a fél nyolcas időpont nagyon gyerekbarát.

Igen, ennyi értelme van a TV-s vetítésnek. :para: Mi lett volna, ha anno 1984 karácsonyán nem adja le a TV a filmet... Szóval hírverésnek jó a TV. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ennyi értelme van a TV-s vetítésnek. :para: Mi lett volna, ha anno 1984 karácsonyán nem adja le a TV a filmet... Szóval hírverésnek jó a TV. :D

A '84-esen is elkövettek egy óriási hibát, mégpedig a szinkronnal.Emlékszem nagymutternál voltunk, jöttünk haza Szerencsről, már egy csomó ember nálunk(a színes tv miatt), leülünk, minden maga a tökély és akkor megszólal Darth Vader Onedin kapitány hangján.Borzalom volt.Az a hang annyira Onedinhez kötődött, hogy nehéz volt társítani Darth Vaderhez.Na mindegy rég volt.

 

Én is néztem tegnap az elejét de tényleg szörnyű volt a minőség meg a szinkron is.Ja és a tetves reklámok.Ki a francot érdekelnek?Megkérdezte már pár hírdető cég, hogy emberek érdekli magukat a reklám??Meglepődnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ne már frenkie... Kit érdekelt a szinkron? Elvarázsolt úgy ahogy volt. Tíz évesen még tudod kit érdekeltek ezek a felnőttes f*szságok... De ha Te már akkor kiakadtál Ondein kapitány hangján, az elég gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ne már frenkie... Kit érdekelt a szinkron? Elvarázsolt úgy ahogy volt. Tíz évesen még tudod kit érdekeltek ezek a felnőttes f*szságok... De ha Te már akkor kiakadtál Ondein kapitány hangján, az elég gáz.

Persze, hogy kiakadtam, mivel akkor ment minden kedden az Onedin család.De biztos emlékszel.És mivel néztem mindig ezért a hangot Onedinnel azonosítottam, mivel 12 éves gyerek voltam akkor.Egyszerüen hiteltelen volt Vader hangjának is számomra.Különben akkor sokan mondták, hogy gáz volt Vader hangnak.Nem azért mert rossz volt, hanem mert Azt hittem ,hogy Onedin van Vader alatt.Egy gyerek ezt máshogy fogja fel.Most felnöttként már nem zavarna.

Ja és még valami.Egy gyereket érdekel a szinkron, mert nem szeret olvasni.Ha megnézed a gyerekek utálják az eredeti hangokat.Nem véletlenül szinkronizálnak minden animációs filmet manapság.Kurvára nem mindegy ,hogy kedvenc hősöd milyen hangon szólal meg.

Sőt én nemrég én is felnöttként nagyot csalódtam a régi trilógia eredeti hangjain.Leiá-é olyan mint egy nyápic picsáé.Mivel megszoktam a szinkronhangját.Csak két éve láttam az eredeti trilógiát eredeti hanggal.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy gyereket érdekel a szinkron, mert nem szeret olvasni.Ha megnézed a gyerekek utálják az eredeti hangokat.

Ez igaz. Ha belegondolok, hogy én mennyire védtem a szinkronokat anno (páran emlékezhetnek is innen erre), és most mennyire tudnak idegesíteni... hajaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Dzséjt, még mindig remek az írásod. :P

 

Ma én is megnéztem a filmet. Lucas azt mondta, hogy az előzmény filmek nagyban gondolkoznak, bemutatják a galaxist. Az első epizód tökéletes levetülése ennek a koncepciónak. Remekül bemutatja, milyen is volt az mindennapi élet a galaxisban. Ezek a részletek a korábbi filmekből nem derültek ki!

 

Itt azonban tobzódunk az ilyen apró részletekben, ami ha SW rajongó az ember, akkor igen csak ínyére válik. Vegyük a mások által a narratíva szempontjából teljesen feleslegesnek tartott fogatverseny példáját. Remekül bemutatja mivel ütik el az időt, a külső terülteken élő 'hontalanok'. Remek adalék a mindennapokhoz.

 

Aztán amiről Dzséjt bátyó nem emlékezett meg, az Watto. Ez a karakter, úgy ahogy van (animáció, stílus), tökéletes! Hűen ábrázolja Lucas azon koncepcióját, hogy a mellékszereplők is szerves részei a filmnek. És már csak miatta is szégyen, hogy nem kapott az ILM Oscart '99-ben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, még mindig remek az írásod. :D

A tiéd is :P

 

Szerintem az egész film cak-pak megérdemelhette volna az Oscart, de a benne lévő animált lények mindenképpen díjat érdemlők. Jar Jar, Watto, Sebulba, de még Jabba is, aki '99-es mivolta ellenére még mindig jobb, mint 2004-es önmaga. Apropó, ez is tetszik az előzményben, hogy később fontos szereplők életébe is bepillanthatunk, de egyben nem érzékelteti, hogy fontos lesz. Jabbaról ki gondolná az ep1 idején, hogy később annyi gondot fog okozni az ep4-5-6-ban a hősöknek. Vagy Chewbacca, aki egyenesen főszereplővé avanzsál. Na meg Boba Fett, ő meg az ep2-vel lett fontosabb, mint egy egyszerű mellék-mellék gonosz. És Lucas ezzel a húzással is remekül érzékelteti, hogy az ep4-5-6-ra mennyire leszűkült a kép. Az ep1-2-3-ban, a nagy dolgokban kicsinek tűnő szereplők az ep4-5-6-ban fontos tényezővé válltak. Gyönyörű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy a film elején Gunray azon parázik, legális-e megszállni a Naboo-t.

Persze! Adtak a külsőségekre. A Szenátusban még ment is erről a vita, hogy lehet-e vádolni a kereskedelmiseket azzal, hogy megszállták, mert amíg nem hivatalos, addig a Köztársaság nem csinál semmit. Erre mondják, hogy kiskapu :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezek az áldozatok megszálltak egy békés bolygót, és valószínűleg nem kesztyűs kézzel. Jar Jar is megállapítja, hogy Otoh Gungában csetepata volt. Utánna meg nyugodt szívvel indítottak háborút a Galaxis ellen és egyik sem tiltakozott, sőt, tökéletesen elégedettek voltak. És nekik még csak olyan indokuk sem volt, hogy meg akartak menteni valakit a haláltól. Nem, ők lazán a zsebük megtöméséért dolgoztak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ezt nemrég írtam a blgomba, mivel az sfportalon úgy tűnt, én vagyok az egyetlen, aki szereti az ep1-2-3-at. Meg többen kíváncsiak voltak, hogy láthatja egy magammfajta az SW-t. De szerintem ennek az írásnak itt van a legjobb helye, ezért ide is beszúrom. A sztori már biztos ismert az "ősforumozók" előtt (sőt, talán már unjátok is :clap: ), mert párszor elmeséltem, dehát azért mégis :D

 

Star Wars Episode I The Phantome Menace (Baljós Árnyak)

?Minden kornak van legendája? minden utazás az első lépéssel kezdődik? és vannak korok, melyek legendákat szülnek??

 

Az első lépések, azaz akkor

1999 körül lehetett, mikor először hírt kaptam, hogy új Star Wars film készül. Én ekkoriban közeledtem 14. életévem felé, szóval az öregség még nem igazán kísértett (nem, mintha most kísértene :D ). Akkor még nem számítottam rajongónak, mégis felcsigázott a hír, hogy egy igen jó sci-fi filmnek készül folytatása. A műfajnak már kiskorom óta rajongója vagyok, olyan műveken nőttem fel, mint Captain Power and the Soldier of the Future, Alien 1-4, Seequest, Star Trek (akkoriban még csak TOS és TNG), hellyel-közzel Babylon 5, meg talán már a Stargate SG-1 első két évadja is lement a TV3-on, és még sok-sok sci-fi. Na persze, köztük volt a Star Wars is, de nekem az csak fénykardokat, lézer-stukkereket, űrhajókat meg tárgyakat lebegtető emberkéket jelentett, megspékelve nem kevés idegen lénnyel. Szóval nem lógott ki az átlagból. Hozzáteszem, hogy ekkor már kilábaltam az első igazi rajongói gyűjtőszenvedélyemből, melyet Az Elveszett világ: Jurassic Park idézett elő. De, kanyarodjunk vissza a Star Warsra.

A híradóban adtak róla hírt, hogy micsoda tömegmegmozdulása van a trailernek. Emberek ezrei csak azért vonultak be a mozikba, hogy megnézzék a pár perces előzetest, majd otthagytak csapot-papot és mentek a következő terembe. Bevallom, ezt mai napig őrültségnek tartom, pláne az Internet korában.

Aztán napokkal később, az azóta már a múlt homályába vesző Dóra Mozija című műsorban adták le a trailert, a végét frappánsan átvágták, így Maul és Obi-Wan egyetlen mozdulatsora háromszor ismétlődött meg egymás után, ami igen feelinges volt. Na, ennél a trailernél történt valami? elhangzott egy mondat: ?A communications disruption can mean only one thing: invasion.? (Az adás megszakadása csak egyvalamit jelenthet: invázió.)

Nem tudom miért, nem tudom hogyan, de ez az egy mondat rajongóvá tett. Komolyan nem tudom miért pont ez. Valahogy olyan érzést árasztott az egész trailer a komor zenével, a tankok felsorakozásával, majd ezt követve Sio Bibble mondatával, hogy az átragadt rám. Pláne, mikor beindult az Imperial March, röpködtek a droidvadászok (amikről akkoriban pont azt nem tudtam, hogy droidok) és megszólalt Dath Maul (közben meg fogalmam sem volt róla, mit mond, de szépen bemagoltam). Innentől kezdve rajongó lettem. Pedig, mint később megtudtam, nem is ez volt az első, vagyis a teaser trailer.

Innentől kezdve komolyan foglalkoztatni kezdett a Star Wars. Ám ekkor még csak az első három film volt meg, semmi más. Mégis, azok alapján megalkottam a legoimból összerakható leghűbb X-Winget (kis önhittséggel azt kell mondanom, jobb lett, mint az első hivatalos lego X-Wing kiadás? a második azonban leköröztem az enyémet :yeah: ), a szögletes hajtóművű Y-Winget, és azt a TIE vadászt, amit vagy egymilliószor vágtam földhöz haragomban, ugyanis a legegyszerűbb forgó manőverre is szerterepültek a szárnyai. Plusz a trailer alapján megépítettem a fogatokat, amiket még csempészek által használt turbósított siklóknak véltem és egy afféle autós üldözést képzeltem el melléjük (meglepődtem, hogy versenygépek és talán kicsit csalódtam is, de az ep2-vel aztán az autós üldözést is megkaptam :) ). Na meg közben apám megvette a Cinema című magazint, amiben benne voltak az első képek. Qui-Gont lazán Obi-Wannak hittem, Obi-Want meg az ifjú Anakinnak. Aztán elolvastam a képaláírást és jött a kérdés: Ki a túró az a Kvin-Gen Dzsin? Na és a gonosz Dárt Maúl? Ez vajon Vader elődje? És ámultam Yoda fiatalkori önmagán (a sors fintora, hogy az ep1-es bábut a mai napig nem szeretem). És ott voltak a gyönyörű Naboo vadászok. Már a képekből olyan érzés áradt, ami teljesen elbűvölt.

Aztán eljött a film, kicsit illegálisan, kicsit teljesen angolul, rossz kép és hangminőséggel. Annak ellenére, hogy egy kukkot sem értettem meg a szövegből, hogy a képek néha beazonosíthatatlanul sötétté és homályossá váltak (példának okáért a víz alatti jelenetek), a hangulat megfogott. Sajnos, az ep1 idején a világpremier fogalma még igencsak gyerekcipőben járt, vagy csak én nem tudtam ilyenekről, de még nagyon sokat kellett várni a film itthoni bemutatójáig. Három, vagy négy hónapot. Párszor megnéztem a híres-neves kalózkazit, majd vissza kellett adni jogos tulajdonosának, legnagyobb bánatomra. A várakozás kínkeserves volt, főleg mikor a különböző újságokban egyre több és szebb képek jelentek meg, miközben cikkek garmadája szólt arról, mennyire jó vagy rossz a film. Példának okáért olvastam egy kritikát, amit máig nem értek. Pedig elméletileg pozitív kritika, de mintha az író beszívva írta volna, vagy nem tudom. A lényeg, hogy nagyon vártam a filmet. Közben legoban is megjelentek az SW egyes űrhajói, köztük néhány ep1-es jármű. Mint megrögzött lego gyűjtő, hát le is csaptam rájuk (szüleim szerintem máig bánják, hogy anno megvették azt a repülőt?). Aztán, végre, eljött a nagy nap, Magyarországon is bemutatták. Ott ültem a TV előtt és vártam az RTLKlub műsorát (ami amúgy elég felkapottan kezelte akkor a Star Warsot), hogy haljam, mit mondanak (megszállottságomat jól tükrözi, hogy még a TV-ben leadott műsorokat is képes voltam felvenni? aztán később letöröltem őket, ezt azonban mára bánom, némelyik igazi ritkaság volt a gyűjtők körében? de akkor ezt ki tudta? Hát nem egy 14 éves kis lükepék?). A vélemények meg ezek voltak: ?Az a nyúl nem kellett volna.? ?Mintha egy videójátékot néznék.? Most így hirtelen ezt a kettőt sikerült felidéznem. Én meg lestem, hogy vajon ugyan azt a filmet látták-e, mint amit én? Vagy a meg nem értett szavak ennyire lesújtóak? Esetleg a rossz képminőség elfedte a valóságot előlem?

Szülinapom véletlen ugyan arra a hónapra esett, mint a film hazai premierje, szóval nekem ez lett az ajándék. Megnézhettem az ep1-et moziban. Örültem, mint majom a farkának. Végre beültünk az egész családdal az azóta megboldogult SÉD moziba (kényelmetlen székek, légkondinak híre-hamva nem volt, rossz kép, szóval tipikus kisvárosi mozi? csak sajnos a városom megyeszékhely?). Függöny végre félre, felcsendültek a fanfárok, megjelent a ?Réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban?.? szöveg és elindult a mese, amit bár láttam, mégis úgy izgultam végig, mintha akkor néztem volna meg először. Ámultam a Jedik akcióin, izgultam a párbajon és a fogatversenyen, tátott szájjal lestem a gunganok és droidok csatáján, röhögtem Jar Jar hülyeségein, egyszóval imádtam a filmet. Egyszer meg is lepett. Annyira hozzászoktam már a kezdő szöveg narrátorához, hogy az ?Réges-régen?? feliratról le is maradtam, mert nem esett le, hogy nem narrátor van, hanem magyarul írták ki. A film végén aztán először, de egyedül maradtam, mint rajongó. Apám és anyám csak az effekteket méltatta, húgom pedig, révén kicsi volt még, csak Jar Jart imádta (lett is neki plüssfigurája hamarjában, amit azóta is kabalaként hurcol magával mindenhova, pedig már ő sem gyerek). Ráadásul legjobb haverjaim vagy nem is nézték meg, vagy nem tetszett nekik, vagy a rajongásomat nézték le. Mindegy, az ep1-et első ízben így éltem meg. Én imigyen lettem rajongó.

 

Most

Mikor ezeket a sorokat írom már nyolc év telt el a film első megtekintése óta. Azóta nagyot fordult a világ. Jómagam is túljutottam egyes s máson, érettebb is lettem (bár az ismerőseim most biztos félrenyeltek eme kijelentés olvasásakor :) ), de ez a fránya Star Wars iránti rajongás csak nem múlott el, talán csak mérséklődött, hiszen már nem kell filmre várni (a sorozatok meg csak nem jönnek). És a fene rágja meg, még az ep1-et sem sikerült megutálnom. Persze, nem mintha akartam volna.

Nem is, hiszen engem ez a mű fertőzött meg. A film, akire sokan fújnak, ami sokak szerint véglegesen lealázta a Star Wars mítoszt, engem rabul ejtett és beszippantott ebbe a mítoszba. És akár hányszor beteszem a lejátszóba, mindig ugyan az a varázs ejt fogságba. Mintha újra gyerek lennék. A világ megszűnik körülöttem, eltűnik minden gond, minden baj és ott lehetek ebben az álomvilágban. Engem ilyenkor nem érdekel, hogy Jar Jar gyerekes, hogy néhány CGI effektnél kilóg a lóláb (mai szemmel már majdnem mindnél, de hát eltelt nyolc év), az se, hogy egy kilenc éves vezet egy csillagvadászt, szóval semmi. Csak leülök, és magamba szívom ezt az űrmesét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.