Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Obi hangját is imádom. Nagyon el lett találva. Nagybátyám gimis töritanár és voltak iskolanapok náluk és meghívhattak "híres" embereket és ő a szinkronhangját hívta meg, csak sajnos nem ért rá, mert épp előadása volt.

Helyett jött a Pokolgép gitárosa... :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Pár napja írtam h nincs meg az EP1 és EP2 szinkronos cd-m mert kölcsönadtam vkinek és ő nem adta vissza.

Tegnap haverom felhív és kérdezi hogy nem e volt nekem 2 SW cdm ami nála van... :rock: Mondom neki: DE! Úgy volt hogy ma elmegyek értünk, de idehozta kocsival. Hát kell ennél több az örömhöz? Ugye hogy nem... :lol: /Bár még nem néztem meg hogy műxenek e/ :clap:

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Yoda elmesésli Coruscanton a sötét oldal fokozatait (a félelem dühöt szül a düh kint és szenvedést)

Anakin tökéletes példája

az első részben fél

a másodikban dühös mert meghalt Shmi az anyja

és a harmadik részben kint és szenveséd okoz magának, padmenak ,és másoknak is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

1999 szeptember 19-e egy nagyon emlékezetes nap. akkor láttam először az episode I-et, és ez volt az első star wars film amit moziban láttam. Sajnos, a régi részekhez viszonyítva eleinte nekem nem tetszett ez a film, de azért volt benne jó pár jelenet: pl.: B1-battle droidok lekaszabolása, a végső fénykard-csata, ami igen látványos volt, és nagyon tetszett.

2002 májusa óta, az ep.2 bemutatója óta teljesen átértékelődött számomra ez a rész. Azóta már igen jó SW filmnek gondolom, de persze nálam csak az utolsó helyet foglalja el, de ettől függetlenül nagyon jó film, csak hát tudjátok, a többi rész azért jobb. Nagyon jó a kezdése, Naboo mocsarainak, és nyílt tengereinek megismerése, majd Theed városa következik --- ezek mind-mind nagyon jól bemutatott helyszínek. Ebben a részben tapasztaljuk hogy rengeteg más, értelmes faj is létezik szerte a galaxisban, ezáltal sokkal sokszínűbb, fajgazdagabb az ep1 (meg általában a prequelek) világa, mint a classicoké, amelyekben csak a bűnözők, meg Jabba talpnyalói, illetve a lázadók között találunk idegen fajokat. Az is igen jó, hogy a Tatooine-on egy másik várost, Mos Espát ismerhetjük meg, illetve Coruscant világa, ami egyszerűen felülmúlhatatlan.

A végső csatája nagyon jó az ep1-nek, és igen jól kitalált, az a jó hogy egyszerre négy helyszínen zajlik a küzdelem. Ez a csata nagyon jól megkomponált.

Összegezve ez egy nagyon jó felépítésű film

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Zseniális ebben a filmben az, ahogy a főbb karakterek kapcsolatba kerülnek egymással! Először Obi jön be a képbe, majd Padmé, Anakin és végül Palpi. Remekül felépített film ez minden szempontból. Tavaly november óta nem láttam a TPM-et, így tegnap ismét letaglózott. Annyira, hogy fel is jött az SW listám harmadik helyére.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Na ma megnéztem az ep.1-et... talán vagy fél éve nem láttam elejétől a végéig. Pár apróság, ami nekem csak most tünt fel:

 

-Miközben Qui-Gon és Obi "telefonon" megbeszélik, mi a helyzet a Naboo-ról jövő segély-üzenettel, a háttérben látszik, hogy Jar Jar Shminek segédkezik a konyhában (csak nem mosogat vagy törölget? :D)... és még mondja valaki, hogy Jar Jar-nak csak az idiótaságon van az esze. :D

 

-Remek vizuális poén van annál a résznél, amikor közvetlenül a pod-race verseny után a kis Anakint mindenki megpuszilja... amikor a végén Shmi kerül sorra, látszik a képernyő bal szélén, hogy Anakin haverja (a rodian) meghozta az eopit... de szegény olyan alacsony, hogy inkább az eopie hozta meg őt... nézzétek meg és érteni fogjátok :angry: (már ha eddig nem vettétek észre... lehet csak én kapcsolok későn)

 

-A pod-race közönség egyébként meglepően jól nevelt. Ugyan döntő többségében végig Sebulbának drukkolnak, akármikor nézzen rájuk a kamera, ám Anakin győzelme után egy emberként éltetik az első helyezettet. Persze ebből valoszinüleg az is következik, hogy a por-nép nem szokott fogadásokat kötni... különben nem örülnének igy :cry:

 

-Most nagyon bejött, hogy Coruscantot kicsit Anakin szemével fedezzük fel... közvetlenül az érkezés után, ugye egy csomó kamer-állás vagy őt mutatja vagy az ő szemszögéből láttatja a szereplőket (például Palpatine-t!). Ez persze nem újdonság, ahogya pod-race nézők reakciója sem, de most valahogy jobban feltünt és bejött

 

-Jar Jar meg épp szerel valamit Anakin podján, amikor az eopie lefingja és abbahagyja a melót... csak nem ezért nem tud elindulni Anakin podja? :D Mert Sebulba ügyködésének eredménye inkább a harmadik körben történt kigyulladást gondolom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

-Jar Jar meg épp szerel valamit Anakin podján, amikor az eopie lefingja és abbahagyja a melót... csak nem ezért nem tud elindulni Anakin podja? :D Mert Sebulba ügyködésének eredménye inkább a harmadik körben történt kigyulladást gondolom...

Ez tök jó, ebbe még bele sem gondoltam :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

-Jar Jar meg épp szerel valamit Anakin podján, amikor az eopie lefingja és abbahagyja a melót... csak nem ezért nem tud elindulni Anakin podja? :D

Szerintem ő tehet róla.

Amikor lehajol a leesett szerszámért, a felállás közbeni szájbacsapáskor feldobja azt a kütyüt és az beleesik a hajtóműbe. Aztán beszorul a keze előre, de csak az kerül ki onnan, a bigyusz nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ő tehet róla.

Amikor lehajol a leesett szerszámért, a felállás közbeni szájbacsapáskor feldobja azt a kütyüt és az beleesik a hajtóműbe. Aztán beszorul a keze előre, de csak az kerül ki onnan, a bigyusz nem.

Nem, az nem marad benne... látszik, ahogy kiesik. Én arra a szerelésre gondolok, ami a futamon történik már (közvetlenül az indulás elött) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, az nem marad benne... látszik, ahogy kiesik. Én arra a szerelésre gondolok, ami a futamon történik már (közvetlenül az indulás elött) :D

Tényleg mert aztán a próbánál beindul a fogat.

A szellentés után viszont megint feldob egy biguszt a hajtómű fölé ami ugyancsak leesik annak a közvetlen közelében. Lehet hogy attól volt a bibi.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El se kellett volna kezdenie. :D

Ani biztos rendesen átnézte a járgányt mielőtt kivitték az indítóállásba.

Az a bigyó eshetett a fogat mellé is így tényleg nagyobb az esély arra hogy a szellentés előtt elbaszkurált valamit. Ne is piszkáljon és ne is dobáljon semmit ott ahol semmi keresnivalója.

A lényeg hogy érdekes ez a "Jar Jar miatt robbant-e le a fogat" dolog. :angry:

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ma, hosszas hezitálás után (révén itthon vannak a szülők és ilyenkor nem nagyon szeretek DVD-t nézni) megnéztem az ep1-et. Még mindig príma kis film, ami ripsz-ropsz el tud varázsolni. A benne szereplő világok gyönyörűek, és remekül ábrázolja, hogy mekkora különbségek vanna a Köztársaság és a Birodalom között, de már itt utal nyomokban a későbbi kormányra (Tatooine). S véleményem szerint ennek a filmnek pont ez az egyik feladata, azon túl, hogy bevezesse a Star Wars univerzumot és az új/régi szereplőket.

Ehhez pedig olyan eszközökkel nyúl, mint egy bolygón két őshonos faj zökkenőmentes együtt élése, díszes hajók, díszes ruhák és naív, csetlő-botló vagy álmodózó szereplők. Amidala ugye a naívságot, a Köztársaság tökéletességében állomvilágba kerülő királynő, aki azt hiszi, hogy minden tökéletes, mígnem szembesül vele, hogy marhára nem. Békés bolygóját megtámadják, tárgyalásra sor sem kerül. Ellátogat egy bolygóra, ahol a törvényeket úgy szegik meg, mint ahogy más zoknit vállt. Ráadásul még a királynői titulus sem ér sokat, mert az a horihorgas Jedi mester úton, útfélen kiosztja. Végül a Köztársaság, melyben annyira bízott, tehetetlen népe ügyében. Ígyhát láthatjuk, hogy csapja arcon a valóság Padmét, hogyan jut el addig, hogy a tárgyalásos megoldást végre felváltsa az összefogásra és a harcra.

Vagy itt van Anakin, aki - bár ő kora miatt - szintén a valóságtól eltérően látja a világot. Álmodozik, hogy bejárja a Galaxis összes bolygóját, hogy egy Jedit nem lehet megölni és majd visszatér rabszolgákat felszabadítani ("Szeretnél szívből élni, nyomot hagyni." - Palpatine), hőssé akar válni. De őt is pofán vágják, először mikor az anyjától kell elvállnia, hiszen egy álomvilágban ilyen nem lehet. Ez már önmagában is tragédia, ám erre mindez a feláldozás voltaképpen semmit sem ér, mert a Jedi lovagok sem olyanok, mint képzelte és lazán másodlagosnak tekintik az ő gondjait. Végül még Qui-Gont is elveszíti és egy olyan ember mellé kerül, aki tehernek tartja. Szegény Anakin 8 évesen rájön, hogy a világ baromira nem olyan, mint ahogy azt egy 8 éves elképzeli.

És itt van Jar Jar Binks, aki a Birodalomban lehet, nem sokáig húzta volna, mert mondjuk vagy agyonlövik a Cantina bár bejáratában, vagy rabszolgaként éli meg. Ő az a figura, aki egyáltalán nem akar ebbe belekeveredni, azt sem tudja, mi folyik körülötte, de az ár viszi. S hiába a jószándék, egyre-másra kerül olyan helyzetekbe, amelyeket nem tud kezelni.

Közben a film elmélyíti a Galaxist is, hiszen olyasmiket mutat be, amelyekre eddig nem nagyon számíthattunk. "Autóverseny", egy egész bolygó megszállása, parlamenti ülés, ezek mind olyan dolgok, amik a mi világunk hétköznapiassága miatt élettel telivé teszik a Star Wars univerzumát is. Látjuk, hogy abban nem csak egyszeri parasztfiúk, hercegnők és vadászpilóták élik mindennapjaikat, illetve nem csak a jóért való harc az egyetlen életcél, de vannak versenyzők, politikusok, kereskedők, akik mind-mind máshogy és másért élnek, s legtöbbjüket hidegen hagyja, hogy Köztársaság vagy Birodalom.

Egyszóval, remekül teljesíti a film, amit kell. Kontrasztot állít a Birodalommal, bemutatja az idilli világ hibáit, miközben elindítja a folyamatot, amely lerombolja a Köztársaságot, elbuktatja Anakint és elpusztítja a Jedi Rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.