Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Megnéztem én is A katedrális végét. Igazából nem vagyok teljesen elégedett, mert a szép zárszó előtti finis annyira nem nyűgözött le, de megértem, hogy muszáj volt rövidíteni és átírni is emiatt. Waleran eredeti sorsa meg jobban is illett hozzá, mint ez, de sebaj :hmm:

Jó volt az egész, főleg a végén Fülöp beszéde :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a könyvbeli Waleran sorsa a könyvbeli Waleranhoz illett, a filmbelihez viszont ez...

 

Spoiler:

A könyvben Waleran egy egészen más figura: teljesen háttérben van. Néha beköszön a nagy képbe, de ott minden rossz megtestesitője William. A sorozat Waleranja viszont ezzel ellentétben a fő kavarógép, aki nemcsak néha benéz és megkavarja a trágyalét, hanem kvázi mindent és mindenkit ő irányit állandó jelleggel. William is az ő egyik bábja és épp ezért egyszerüen nem tehették meg, hogy Waleran megussza... Azok után hogy láttuk mennyire elvetemült ez olyan lenne, mintha nem akarnák lezárni, mert ebből a karakterből már az is egy ármánynak, a számonkérés elodázásának és valamiféel trükknek tünne, hogy ő mindent megbánt és beáll szerzetesnek. Ez a sorozat véleményem szerint csak az ő halálával lehetett teljes. Én csalodott lettem volna, ha megussza. Az pedig, hogy félholtan vérző szájjal is leköpi Fülöpöt... wow... na ez a sorozat Waleranja.

 

Egyébként nekem tetszik a zárás. A könyvben az egész White Shipes dologról a végén kiderül, hogy igazából már tökmindegy. Waleran elmeséli Jancsinak, de igazából már egyiküket se érdekli. Jancsi rájön, hogy az apját sose ismerte. Elsüllyedt a hajó, meghalt örökösök, megölt papa... whatever. Én nagyon meglepödtem mikor az első epizód a hajó süllyedésével kezdödött, mert ha én adaptáltam volna a sztorit akkor ezt valszeg az elsők között dobom ki, mivel igazi fontossága nincs. Szinesitő elem, de egy nyolc órányira összehuzott kivonatba nem értettem, hogy ez hogy fér bele. Pont a befejezéssel tünik számomra indokoltnak ez a beemelés. Itt ugyanis az egész White Shipes dolog egy "picit" másképp történt. Szokás szerint megint Waleran lett elötérbe helyezbe: a könyvben ő egyáltalán nem utazott a hajón, csak utolag került az egészbe. Viszont azzal, hogy gyakorlatilag az egész White Ship elsüllyesztése Waleran mesterkedésének az eredménye, igy hirtelen értelmet nyer: ha ugy van mint a könyvben, hogy valami névtelen bárók kavartak anno akkor a filmben ez lógott volna a levegőben (ja és újabb ok, hogy a sorozatbeli Waleran mennyire más és mennyire nem lehetett életben maradnia). Igy volt egyfajta "a kör bezárul" érzés a végén, ráadásul szerintem szépen megoldották, hogy ne ide-oda ugrálva derüljön ki minden és haljon meg a két főgenya, hanem egy nagyjelenetbe összeverbuválták őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű volt a Katedrális lezárása!

 

Spoiler:

Waleren halála tökéletes volt, de ha jól látom a könyvben teljesen más szerep jut neki? Legalábbis annyiban, hogy nem hal meg hanem beáll szerzetesnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igy van...

 

Spoiler:

Beszurom a regényből Waleran utolsó jelenetének legvégét. Ez az amikor Waleran elmeséli Jancsinak, hogy mi történt a White Shipen és miért kellett meghalnia a faternak. A beszélgetés utáni jelenet leirása (ami egyébként nagyon szépen müködik a regényben, pont azért mert a regény Waleranja egy picit más); szóval az idézet:

 

János éppolyan gyengének érezte magát, mint amilyennek Waleran látszott. Végre megtudta az igazságot az apjáról, egész életében ezt akarta. Mégsem érzett most már sem haragot, sem bosszúvágyat. Sohasem ismerte az igazi apját, de ott volt Tamás, aki megajándékozta az épületek szeretetével, s ez élete második legnagyobb szenvedélye lett.

Felállt. Az események annyira a messzi múltban történtek, hogy már nem tudott sírni. Olyan sok minden történt azóta, és azért a java része jó volt.

Lenézett a párkányon ülő öreg, szomorú emberre. Ironikus módon most Walerannak kellett keserűen tapasztalnia, milyen az, ha sajnálják az embert. János megszánta. Milyen rettenetes lehet, gondolta: megöregedett, és tudja, hogy egész életét elvesztegette. Waleran felnézett, tekintetük most először találkozott. Waleran összerándult, és elfordult, mint akit arcul csaptak. János egy pillanatig olvasni tudott a másik ember agyában, és megértette, hogy Waleran meglátta a szemében a szánalmat.

És az ellenség szánalma mindennél nagyobb megaláztatás volt Waleran számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindenhol van ám ott is net :hmm:

 

 

Katedrális.

 

Marha jó vége lett, szuper volt az egész sorozat. :) Jöhet a Camelot. Jah, ácsi. Előbb ott lesz még a Gods of Arena :D

 

Az durva lenne ha Ausztráliában ne lenne mindenhol. Itt is fillérekért adják, ott meg még olcsóbb és több a lóvé is. De ha nincs az embereknek vannak olyan barátaik akiknek van és megkérik, hogy szedje le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a könyvbeli Waleran sorsa a könyvbeli Waleranhoz illett, a filmbelihez viszont ez...

Hmm.. így végiggondolva, van abban valami, hogy meghalt végül.

Nekem a végében pont az össznépi összejövetel nem tetszett így, de tudom, hogy nehéz lett volna másképp 5-10 percben megoldani a végét.

 

Lostot én is sajnálom :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm.. így végiggondolva, van abban valami, hogy meghalt végül.

Nekem a végében pont az össznépi összejövetel nem tetszett így, de tudom, hogy nehéz lett volna másképp 5-10 percben megoldani a végét.

 

Pedig...

 

Spoiler:

Az a jópofa a végében szerintem, hogy bár egy újonnan kitalált jelenetről van szó, az valójában a könyv végi egyik nagyjelenetnek az újragondolása. A könyv végén is van egy tárgyalás (annak kapcsán, hogy ki Jonatán apja), Waleran itt szintén a vádlók között ül és Ilona váratlanul tünik fel, hogy a tárgyalás menetét megforditsa. A könyvben is felhozza Waleran bünösségét Jancsi apjának meggyilkolásában, mire Waleran szinte szóról szóra azt mondja amit a filmben is: "? A bíróságot nem érdeklik ilyen régen történt események.". Mindkettőnél fontos Remigius pártfordulása: a filmben ez már hamarabb megtörtént és csak csendben áll a háttérben, a könyvben viszont hirtelen ő is belép a tárgyalásra és megmondja a magáét. És persze mindkét jelenet végül ebbe fut bele: Waleran aki a tárgyalásra vádlóként érkezett, bukottként távozik... a könyvben rangját, a sorozatban életét vesztve. Az igazán nagy betoldás, hogy a sorozat William halálát is a tárgyaláshoz köti, de nekem ez tetszett igy. Nekik kettejüknek igy együtt kellett bukniuk szerintem és a mód ahogy elment (akasztás) az hű maradt a könyvhöz. Én nem éreztem hogy ez eröltetett lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, én meg még nem is tudtam megnézni a Katedrális befejező epizódjait, de már alig várom. :evil: Már többeknek meséltem róla, hogy milyen jól sikerült, és már várják a DVD-re kiírt verziót. Ezt is műsorra tűzhetné valamelyik magyar csatorna, megnézném szinkronosan is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy fontos kérdésem lenne: a 24 7. évadát szeretném újranézni, viszont a magon a DVD-ripet seedelik 30-an kb., az adott évad összes XVID-es release-ből viszont nincs közös torrent (vagy csak én nem találom?), külön-külön az epizódokhoz (pl. a 2. rész LOL-os releaséhez) viszont összesen 2-3 seedert találni.

 

A TOPAZ DVD-Rip gyorsan jön, ahhoz viszont nincs felirat, mert LOL-os, XOR-os, FQM-es feliratok vannak, amik nem stimmelnek a TOPAZ-os verzióhoz. Mit tudok tenni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.