Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Lok! Akkor ez azt jelenti, hogy te is rajongó vagy? :D Mesélj :)

Egyszerűen imádom! :D

A hihetetlen kreativitás, a remek karakterek, a humor és a dráma megfelelő arányú ötvözete... egyszerűen minden meg van benne ami egy jó sorozathoz kell. Most fejeztem be a Madame de Pompadour-os részt, ami ismét tele volt marha jó ötletekkel, de leginkább az óra-emberek tetszettek. A 2. évadból eddig ez, és a Viktória királynős a kedvencem. A Cassandrás is marha jó volt, eleinte kicsit rosszalltam,

hogy "Visszahozták a halálból"

, de mivel így továbbfejlesztették a személyiségét, lezárták a sztoriját, végül abszolút meg voltam vele elégedve(pláne hogy Cassandrát Madam Hooch játsza :D ). David Tennant-et én hamar megszoktam, nagyon jól hozza a Doktor figuráját. Szerintem lassan bele is kezdek a kövi részbe, mivel ebben szerepel az öregebb Barty Kupor. Jó lesz apát és fiát újra együtt látni :lol: . Egyébként még egy-pár Harry Potter és Game of Thrones színész feltűnt/ik a sorozatban, kíváncsi vagyok, te mennyit ismertél fel, kudar :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak arra akarok kilyukadni Dzséjt, hogy a 24 mindig is egy kommersz akciósorozat volt, már a koncepció tele van bukfencekkel. Nem amiatt tartják számon ott ahol mert olyan reálisan ábrázolja ezt a terrorelhárítós világot, hanem mert szórakoztat. Elhiszem hogy neked mint aki eléggé benne van ebben a katonai-témában ezek számodra zavaróak, de egyszerűen nem neked készült a sorozat. Nem a szakértőknek. És hidd el hogy a nézők 99,9%-a nem is vesz ebből semmit se észre.

Szerintem az ilyesmi addig zavaró amíg el nem döntöd magadban hogy ez csak egy fikció, és látásmódot váltasz.

 

És amit említettél nagyon távol áll a hiba kategóriától, ez közönséges szőrszálhasogatás. A valóságban nem használnak olyan helikoptert, na bumm, de kalapom rá hogy tízujjalgépelős-nagyítsunkráarendszámradnsért-gépeket se. Nem az ilyenektől lesz kevésbé hiteles, illetve engem biztos nem zökkentene ki. Ha a süvítő Tie-fighterök se zavarnak(hiába réges-régi galaxis), akkor ez nem tudom hogyan tud.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak arra akarok kilyukadni Dzséjt, hogy a 24 mindig is egy kommersz akciósorozat volt, már a koncepció tele van bukfencekkel. Nem amiatt tartják számon ott ahol mert olyan reálisan ábrázolja ezt a terrorelhárítós világot, hanem mert szórakoztat. Elhiszem hogy neked mint aki eléggé benne van ebben a katonai-témában ezek számodra zavaróak, de egyszerűen nem neked készült a sorozat. Nem a szakértőknek. És hidd el hogy a nézők 99,9%-a nem is vesz ebből semmit se észre.

Szerintem az ilyesmi addig zavaró amíg el nem döntöd magadban hogy ez csak egy fikció, és látásmódot váltasz.

 

És amit említettél nagyon távol áll a hiba kategóriától, ez közönséges szőrszálhasogatás. A valóságban nem használnak olyan helikoptert, na bumm, de kalapom rá hogy tízujjalgépelős-nagyítsunkráarendszámradnsért-gépeket se. Nem az ilyenektől lesz kevésbé hiteles, illetve engem biztos nem zökkentene ki. Ha a süvítő Tie-fighterök se zavarnak(hiába réges-régi galaxis), akkor ez nem tudom hogyan tud.

Obi1, szervusz, a nevem Dzséjt. Gondolom bemutatkozom, mert úgy tűnik, az elmúlt évek fórumozása alatt nem sikerült megismerned. ;):) Természetesen engem annyira zavar az egész koncepciója a 24-nek, hogy már nem is a harmadik évad közepén járok, hogy nem is néztem még végig egymás után öt részt egy ültő helyembe, holott csak egyet akartam, és nem is írtam egyszer sem, hogy mennyire f*sza kis sorozat. Természetesen nem én vagyok az, aki imádja a Transformers filmeket az elsőtől a harmadikig, miközben komplett listát írt arról a blogjában, mennyi baromság van az elsőben, ennél fogva naná, hogy a 24 fele annyi hibafaktora is roppant tud idegesíteni, zavarni, kiakasztani, fennakasztani, megakasztani, leakasztani, beakasztani. Az nem én vagyok, én fennakadok az ilyenen és utána nem is tudom már élvezni a művet, de csak azért is nézem, mert önkínzó lelkem van, sőt, képkockáról képkockára elemezve filézem ki, mint öreg Pista bácsi a kacsát. Pont így csináltam ugye a Losttal is.

Vagy az vagyok én, aki megemlíti ugyan a hibákat, de azoktól függetlenül baromira tudja élvezni a legidiótább filmeket/sorozatokat is, pláne ha van benne akció, humor és látványos pillanatok? Ja, tényleg, az vagyok én! Szervusz, Obi1, a nevem Dzséjt! Gondoltam bemutatkozom, mert úgy tűnik, nem ismersz. :P:D:cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen imádom! :D

Hűű ennyire nem figyeltem a HP szereplőket, de azért én is jópárat, plusz ismert színész felfedeztem. :)

A pompadouros részt imádtam. A végén a csattanó hatalmas volt. A 2. évad is nagyon király, de a 3. az mindent visz. Habár hamarosan elérsz az Ood-okhoz is. XD Én is azért imádom ezt a sorozatot amit te is írtál, hogy végtelen lehetőség van benne, rengeteg kreativitás és humor, és hogy mernek újat létrehozni. A legtöbb sorozat fél egy kis szörnyet mutatni, vagy CGIt alkalmazni, ami itt viszont van dögivel, pedig ez csak "egy kis" angol sorozat. Én most kezdtem bele a 4. évadba, és bár ez is jó, úgy látom ez lesz a gyenge pont. :) Főleg az utitárs miatt...

Na majd a Kiborgok és a Ood-ok után írj. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy nem te írtad. Hiszed vagy sem, elég régóta írok, hogy felismerjem az idézőjelet, és tisztában vagyok annak értelmezésével. ;):P:D

A Deep Space Nine vitathatatlanul a legjobb Star Trek széria a történelemben. A folytatása csak pozitívum lehet. Összetett a sztori, messzemenőleg a legjobb látvány, élő karakterek, ráadásul sok-sok karakter, amiben egy háttérszereplő is végül jelentős szereplő lehetett (Damar),, a Föderáció nem mézes-mázas ábrázolása, a legtöbb Trek faj bevonáa egyetlen sztoriba, az egész Alfa kvadránsra kiterjedő történet a Gamma kvadráns bevonásával, összekötés három sorozat között, az univerzum megújítása és e mellé még mitológaia is társult. Ennél több nem is kell a mellé, hogy ennél jobb sorozat még nem készült Star Trek témában.

 

Nálam a DS9 vitathatatlanul a legrosszabb ST széra a TOS mellett. Annak idején elkezdtem nézni, de abba akartam hagyni pár rész után, de ismerőseim győzködtek, hogy megéri végignézni. Sajnos h*lye voltam és kitartó, végignéztem. Nagyon megbántam. A végén már kínszenvedés volt nézni, nagyon untam. Hiába volt háború a sztori már egy elnyújtott szappanoperára emlékeztetett, a csaták se nagyon fogtak meg. A karakterek többsége számomra unalmas és semmitmondó volt. Talán csak Odo és Garak voltak akiket bírtam. Két dolgot megfogadtam a DS9 végignézése után: 1. Soha többé nem nézek DS9-et, 2. Soha többé nem hagyom, hogy mások befolyásolják az ízlésemet, csak magamra hallgatok.

 

A fanokank biztos, én nem bírtam nézni annyira rühelltem. :D Szerintem látványban messze a Voyager a legjobb.

A Voyager volt talán az egyetlen ST sorozat, ami elnyerte a tetszésemet szinte maradéktalanul. Minden sztorival, karakterrel és a látvánnyal is elégedett voltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most kezdtem bele a 4. évadba, és bár ez is jó, úgy látom ez lesz a gyenge pont. :)

 

10es doki évadai közül ez a kedvencem és Donna a kedvenc companionom :D Ízlések és pofonok :)

Az utolsó 7 rész után lehet, hogy neked is a kedvenced lesz. Nagyon jó részek jönnek folyamatosan.

 

A 4. évad után ne felejtsd el a 2009es Speciálokat megnézni. Én anno kihagytam és nem igazán vágtam a szitut az 5. évadnál :D

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10es doki évadai közül ez a kedvencem és Donna a kedvenc companionom :D Ízlések és pofonok :)

Az utolsó 7 rész után lehet, hogy neked is a kedvenced lesz. Nagyon jó részek jönnek folyamatosan.

Most néztem meg a Pompei-es részt, ami nagyon jó volt, és már kezdek is bele az Ood-ok bolygójába. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10es doki évadai közül ez a kedvencem és Donna a kedvenc companionom :D Ízlések és pofonok :)

Az utolsó 7 rész után lehet, hogy neked is a kedvenced lesz. Nagyon jó részek jönnek folyamatosan.

 

A 4. évad után ne felejtsd el a 2009es Speciálokat megnézni. Én anno kihagytam és nem igazán vágtam a szitut az 5. évadnál :D

Na látod! Már két rajongó is van. :D Én ha befejeztem a 24 -et, akkor elkezdem nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már előre féljek? :D

Annyira nem vészes. Főleg ha előtte felidézed pl a Függetlenség Napját, vagy mondjuk a Transformerst. Nekünk haditechnikai b*ziknak ezek a dolgok már szúrják a szemünket. :D

Amúgy én most elvonási tünetekkel küzdök. :D Nehéz abbahagyni ezt a r*hadt sorozatot. :lol: Három rész van hátra nálam az ötödik évadból, de erősen kétlem, hogy holnapra tartogatom őket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem vészes. Főleg ha előtte felidézed pl a Függetlenség Napját, vagy mondjuk a Transformerst. Nekünk haditechnikai b*ziknak ezek a dolgok már szúrják a szemünket. :D

Amúgy én most elvonási tünetekkel küzdök. :D Nehéz abbahagyni ezt a r*hadt sorozatot. :lol: Három rész van hátra nálam az ötödik évadból, de erősen kétlem, hogy holnapra tartogatom őket. :D

 

 

Nekem meg a Fast Five. Abban akkora orbitális ökörségek voltak hogy emiatt a film nálam nagyot bukott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg a Fast Five. Abban akkora orbitális ökörségek voltak hogy emiatt a film nálam nagyot bukott.

Abban már az első részben is orbitális ökörségek voltak. :D De aki egy percig is azt a filmsorozatot komolyan veszi ugye..... ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy érted?

 

Így van ez a kábeles sorozatokkal is, ahol szintén kb. ennyi epizód-mennyiséggel dolgoznak. El nem tudnék képzelni egy 24 részes Dexter évadot.

Ok értem. Én a minőségre gondoltam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felcsigáztatok ezzel a Doctor Who-val. Már gondolkoztam, hogy elkezdem, de ugyanolyan gondban vagyok vele, mint a Star Trekkel. Hol is kezdjem? :D 30 valahány évadja van. Az új sorozat mennyire független a régitől? Mert ha az, akkor adok neki esélyt a Dexter és a Walking Dead mellet, de 30 évadot ledarálni valahogy se időm, se energiám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés: Doctor Who milyen jellegű sorozat? (Google a barátod mellőzendő... köszönöm) :P:D

 

Nemrég kezdtem el a Mentalistát (ez kegyetlen jó) és a Gyilkos elméket (ez is odaszögez a képernyő elé) nézni... de lehet, hogy még egy sorozatot beújítok ezek és a meglévők mellé.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Doktort leginkább aki újonnan kapcsolódik be, ahogy én, 9. Doktortól érdemes nézni. Nem lehet eltéveszteni, mert gyakorlatilag 2 részre osztják, és így az új széria a 6. évadánál tart. Az előző évadokat nem szükséges megnézni, minden érthető lesz és kiderül az új nézők számára is. Sci Fi amúgy a sorozat, a szó legjobb értelmében, ami ötvözi (számomra) a Sliderst és a Csillagkaput. Történetileg arról szó, és ezt leírhatom spoiler gomb nélkül is, hogy a Doktor egy IdőLord, aki képes utazni az időben és térben. Így a kalandjainak a száma gyakorlatilag végtelen. :) Jó a humor, jók a szereplők, a történetek és a lények! :) Szóval csak ajánlani tudom Sky és Riddick. Röviden ennyi, de hát EPIC a sorozat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felcsigáztatok ezzel a Doctor Who-val. Már gondolkoztam, hogy elkezdem, de ugyanolyan gondban vagyok vele, mint a Star Trekkel. Hol is kezdjem? :D 30 valahány évadja van. Az új sorozat mennyire független a régitől? Mert ha az, akkor adok neki esélyt a Dexter és a Walking Dead mellet, de 30 évadot ledarálni valahogy se időm, se energiám. :)

Az új 2005-ös sorozattal kezdd. Ha nem is független a régi évadoktól, direkt úgy van megírva, hogy az új nézők is értsék a dolgokat. Csak egy-két utalást nem fogsz max érteni, de ez fel se tűnik, ha nem nézted a régieket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új 2005-ös sorozattal kezdd. Ha nem is független a régi évadoktól, direkt úgy van megírva, hogy az új nézők is értsék a dolgokat. Csak egy-két utalást nem fogsz max érteni, de ez fel se tűnik, ha nem nézted a régieket.

NA jó de azoknak is szinte mind kiderülnek. :)

Vagy mire gondolsz, ami nem derült ki?

 

Mondjuk mikor még semmit nem tudtam a doktorról, és már az első részben mondta, hogy milyen jó az új külseje, nem igazán értettem. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NA jó de azoknak is szinte mind kiderülnek. :)

Vagy mire gondolsz, ami nem derült ki?

 

Mondjuk mikor még semmit nem tudtam a doktorról, és már az első részben mondta, hogy milyen jó az új külseje, nem igazán értettem. :D

 

Az 5. évadba lesznek olyan pillanatok amit nem tudsz hova tenni a régiek ismerete nélkül. Rögtön az első részben, de nem zavaró.

 

 

Lesz olyan rész is ahol minden addigi doktor képe feltűnik majd, akkora feeling végignézni őket egymás után. Azt a jelenetet nagyon sokszor megnéztem. :D

 

 

 

 

A Pompeies részben is volt egy utalás az 1. Doktor egyik kalandjára...Róma és a tűz...nem volt köze hozzá, perszeee :D

 

 

 

Ez a tükör nézős dolog tényleg furcsa elsőre, de ha eredeti terveik szerint készül az első rész akkor érthetőbb lett volna.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új szereplő a Castle negyedik évadában, igen ismerős pofa. Kellemetlen emlékeket idéz bennem. :D

 

Victoria Gates kapitányt játssza, ő lesz Montgomery utódja. Háááát... Palmer elnök tudna mit mesélni. Nem komálom ezt a csajt, annak ellenére, hogy a Deep Space Nine-ban meg kifejezetten szimpatikus szerepe volt. Itt kezdetben egy vaskalapos, ellenséges főnök lesz, nem komálja majd a Castle-Beckett párost (a beceneve Iron Gates), de majd megenyhül az évad alatt. Háááát... tipikus. A Castle ezúttal sem fog letérni a megszokott irányvonalról? Pedig reménykedtem benne, hogy valami kevésbé kliséssel állnak elő. Szeretem a Castle-t, de az írók képtelenek letérni a már más sorozatok által bejárt ösvényről.

20110714pennyjohn.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 ötödik évada kipipálva :)

 

 

Nagyon nem akarom ismételni magam. Sztori mint mindig most is remek és feszültséggel teli, de emellett klisés. Karakterek fantasztikusak; vagy pofán verném őket, vagy végiggörgetném őket a lepedő mind a négy sarkáig ( megjegyzem Chloé feneke harapnivaló :D ), esetleg egy pofa sörre meghívatnám magam :D A kedvencek halála ütött. Nem kicsit, nagyon. Az viszont már kicsit gyanús, hogy komoly traumák és mütétek után szinte mindig egy-két órán belül fittebb a delikvens mint előtte. :lol: Noh, tekintettel az évad végén történtekkel, sokat nem fog váratni magára a folytatás.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.