Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Te... jó... ég!

 

Ki vagy Doki?

 

 

Most néztem meg a 4x11 - A másik út című epizódot. Mi lessz itt te jó ég! BAD WOLF!

 

Nagyon össze van rakva a sorozat... a készítők teljes mértékben tudatában vannak annak, hogy mit csinálnak.... és hihetetlen módon tudják fokozni mindezt!

 

Látom nagyon odalettél a Dokiért :D

Mondjuk nem is csodálkozom, az egyik legjobb sorozat, nem hiába töretlen a sikere már évtizedek óta. Hányadik doktor van a 4. évadban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nagyon komoly. A könnyed első évad után (2005-ös "első évad") /ami hozzáteszem szintén zseniális volt/ évadról évadra komolyodott és magasabbra helyezte a lécet a sorozat, amit mindig minden alkalommal csont nélkül megugrott és így tovább... elképesztő. Nem hittem volna, hogy lesznek 'LOST-szintű' epizódok benne, de vannak... és ez elképesztő!

 

A 4. évadban még a 10. Doktor brillírozik! Zseniális! :D

 

"Láttam. Olyan, mint a tűz és a jég és a düh ... Olyan, mint az éj és a vihar a Nap szívében ... Ősi és örökkévaló ... Az idő központjában ég ... és ... csodálatos." :D :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nagyon komoly. A könnyed első évad után (2005-ös "első évad") /ami hozzáteszem szintén zseniális volt/ évadról évadra komolyodott és magasabbra helyezte a lécet a sorozat, amit mindig minden alkalommal csont nélkül megugrott és így tovább... elképesztő. Nem hittem volna, hogy lesznek 'LOST-szintű' epizódok benne, de vannak... és ez elképesztő!

 

A 4. évadban még a 10. Doktor brillírozik! Zseniális! :D

 

"Láttam. Olyan, mint a tűz és a jég és a düh ... Olyan, mint az éj és a vihar a Nap szívében ... Ősi és örökkévaló ... Az idő központjában ég ... és ... csodálatos." :D :D

 

Ennyi lelkesedés láttán én is elkezdtem tölteni a 4. évadot :) Emlékszem hogy a 3.-at még láttam tv-ben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick az a 2 rész ami most jön, eszméletlen durva. Talán még a TWhoz is meghozza a kedved. :D

Mondjuk én itt a végén már nagyon lassan néztem, mert nem akartam, hogy elfogyjon, de látom te nem ezt az elvet vallod. :D

 

Doki 5x5 OMG!!!

 

Hát ez nagyon vad volt. Ennyi angyal, a gravitációs játékok, és ahogy Amynak csukva kellett tartania a szemét, nagyon kemény volt. Ez a rés dolog egyre jobban izgat, de most nagyon jól megoldották. Angyal Bob haláli volt. :D És a végén Amy, jesszusom de szexi. :D Már most nagyon várom a köv rész. Nehéz már így 2 napot is várni. :(

 

 

Ja és Karen Gillan ------> :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesen alakulgatnak a dolgok Dexiék háza táján. Nem nevezném a mostanit a szezon legjobbjának de ennek ellenére mégis tetszegetett.

 

A szőke csajszi Jeges-mániáján én is agyaltam hogy mit akarhatnak vele. Betenne Dexinek ha rájönne a szöszi valamire amire a többi hekus nem gondolt.

A másik amin agyalni kezdtem az az hogy Debi miért utasította el Quinn feltevését. Vagy így akart vele kiszúrni vagy tényleg előnytelennek tartotta a javaslatot.

Az idősebbik beteg f*sz dolgozhat még Travin hogy kinevelje belőle a lelkiismereteskedést. Az mondjuk kiderülhetett volna hogy mi bűne volt annak a fazonnak akit terrorizáltak mert így nem sok értelmét láttam. Nem ugrik be hogy foglalkoztak volna már vele korábban. Ha igen akkor az tutira kiesett.

A szétszóródó trófeákról az ugrott be hogy Dexi ha gondolna rá akkor vehetne mintát belőlük és összevethetné őket a nyilvántartással. Onnan megtudhatná hogy melyik kihez tartozik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead

 

Szuper kezdete volt a második évadnak. Az első húsz perc alatt lerágtam a körmömet a bokámig. :D Aztán kár, hogy kicsit belassult, de ez benne van a soriba. A hangulat kárpótolt mindent. A trancsirozós részek meg szintúgy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, kudar... hagyjatok békén! :):P:D A 4. évad is olyan volt, hogy magam alá durrantottam, erre azt mondjátok az 5. évad MÉG MINDIG tovább fokozza ezt... (csak sajnos David nélkül) ... elképzelésem sincs mi lehet még ennél is jobb.

 

Most néztem meg az évadzáró duplarészt (már csak a specialok vannak hátra és jöhet az 5. évad)

 

Elmennek ezek a francba! De komolyan. Én azt mondtam, hogy a LOST-ot semmi sem fogja nálam letaszítani a trónról, és talán így is lesz... de egyre több rész van, ami simán hozza a LOST-epizódok zsenialitását és erősségét, sőt! (Pedig azt hittem, ezt sohasem fogom egyetlen sorozatra sem kimondani.... de bizonyos értelemben JOBB a 'Ki vagy Doki?' ... mint a 'LOST!') - most képzeletbeni sallert adtam saját magamnak ezért a DURVA mondatért! :):P

 

Király ötlet volt, hogy a két testvér sorozatból is itt voltak a szereplők.

 

kudar!

 

 

A TW-al még mindig bizonytalan vagyok, ha csak utalgatás szintjén lenne ott is az omniszexualizálás, (mint a DW-ben, mikor Jack felétűnik) ... akkor gondolkodás nélkül nézném.... de mivel sajnos nem erről van szó, így még el kell határoznom magam. Meglátjuk...

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking dead

 

Nagyon jó lett a kezdés. Oldie ,megnézted a végén mik lesznek még? Hát pár wtf tuti.

 

 

Pl helikopterek, tehát a hadsereg egy része még él. Nagyszerü.

 

Na de a részről. A zombimenet az autópályán nagyon félelmetes volt. Hihetetlen önuralom kell ilyenkor, hogy ne lőjjön az ember. Rick kiváló szervező és vezető és nincs hijján észnek. Andrea viszont idióta. Megmenti az öreg az életét, és nemhogy hálás lenne még neki áll feljebb. Attól mert gyengeségből el akarja dobni az életét, még a nem várhatja el hogy más ezt végignézze. Szerintem a testvére sem azt szeretné ha meghalna. Ok nem szép halál lehet ha zombik esznek meg de még mindig ott van az a lehetőség, hogyha nincs más út akkor az utolsó golyót magába röpíti. De addig el lehet lenni.

A kislány eltűnés meg a saját hibája, Rick világosan megmondta neki hogy maradjon ott. Persze sajnálom szegényt. Daryl tök jó hogy normális lett nem olyan vad mint az első évadban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who

 

 

Elég lassan haladok, de ez a Dalekos rész aranyos volt. :) Ránézésre szerencsétlen tag eléggé lepukkant volt, de mégis legyőzhetetlen. Jelen van egyfajta abszurditás, de valahogy mindig jól sül el.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody... mi lesz még itt... te jó ég. Mondjuk úgy, hogy az a dalekos rész (1x06), amit láttál, az a Trabant kategória... és lesznek részek, amik Ferrari vagy Maserati ... sőt Rolls Royce szinten vannak.

 

Hihetetlen, hogy abból a kis bohókás angol sorozatból, ami az első évadban volt (2005-ös verzió) mára simán világszinvonalú sorozatról beszélhetünk, sőt... világszinvonalú amerikai sorozatokat gyaláz le RÖHÖGVE (a szememben) ez az "angol csoda"! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody... mi lesz még itt... te jó ég. Mondjuk úgy, hogy az a dalekos rész (1x06), amit láttál, az a Trabant kategória... és lesznek részek, amik Ferrari vagy Maserati ... sőt Rolls Royce szinten vannak.

Sajnos elég lassan haladok, de azért biztosan. :) Hétvégén nem lesz TCW, szóval majd rálépek a gázra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Riddicket már kenyérre lehet kenni ezzel a sorival. :D Én nem csodálkozom mondjuk. :)

Nagyon kíváncsi vagyok mit írsz majd a Speciálokat záró duplarészre. :D Na azon is be fogsz halni. :D

Amúgy angolul vagy magyarul nézed tovább? Szerintem válaszd a magyart és akkor legalább lesz kivel kibeszélnem az új részeket. :D

 

Ody, a Dalekos jó, főleg a vége, de így visszatekintve tényleg csak egy aranyos rész. :)

 

Bomarr: nem mondanám MÉG hogy jobb az 5. évad így 5 rész után, de tényleg teljesen más. Annyira el tudok vonatkoztatni az előző évadoktól, hogy csak na. Darkosabbak a sztorik, a doki mégis bohókásabb. :D

 

Sajna a TWDet én most darára tettem, ahogy a Terra Novát és a Dextert is. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, Doktor

 

Nekem abban a részben tetszett, hogy az egész elsőre nagyon bumfordinak tűnik, már csak az elnagyolt díszletek meg a gonosz kinézete miatt is, aztán váratlanul a végére valahogy az egész mégis -a maga nem rossz értelemben vett B-kategóriás szintjén- drámai is tud lenni. Csupán érdekességképp jegyzem meg, hogy a dalekok az egyik legrégibb szereplői a sorozatnak: az első dalekok 1963-ban, az első évad második történetében tűntek fel. Itt a legelső találkozás (az ősz hajú ipse az első doktor):

d11s01e00_daleks_63-05_01.jpg

 

Itt van még néhány kép:

 

http://www.bbc.co.uk/doctorwho/dw/characters/Dalek/galleries/daleks_63-05

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dalekok mindörökké! :D WC-pumpa powa! :D

 

4. évad évadzáró:

 

 

Nagyon tetzsett a 2 Doktor megoldás a végén. Rose végre megkapta a szerelmét. Örültem neki nagyon!

A DoktorDonna variáció se volt semmi... ennek a vége is szomorkás volt... de mégis ZSENIÁLIS!

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, Doktor

 

Nekem abban a részben tetszett, hogy az egész elsőre nagyon bumfordinak tűnik, már csak az elnagyolt díszletek meg a gonosz kinézete miatt is, aztán váratlanul a végére valahogy az egész mégis -a maga nem rossz értelemben vett B-kategóriás szintjén- drámai is tud lenni. Csupán érdekességképp jegyzem meg, hogy a dalekok az egyik legrégibb szereplői a sorozatnak: az első dalekok 1963-ban, az első évad második történetében tűntek fel. Itt a legelső találkozás (az ősz hajú ipse az első doktor):

d11s01e00_daleks_63-05_01.jpg

 

Itt van még néhány kép:

 

http://www.bbc.co.uk/doctorwho/dw/characters/Dalek/galleries/daleks_63-05

 

Látszott a dizájnon, hogy ezt elég régen tervezhették. :D Valamiért R2 is eszembe jutott róla. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick és mit szóltál a

vagyis az átalakuláshoz? Érdekes szerintem, hogy David magától hagyta ott a sorozatot mégis a szájába adták a végén, hogy még nem akarok. Mintha meghalna, pedig tudjuk, hogy nem erről van szó. Ahogy a 9. átváltozott 10. dokivá, nem volt ilyen dráma. Meg ugye az utolsó pár rész arról szólt, hogy meghal. SZóval érdekes volt, és szomorú, de annál nagyobbat ütött Matt megjelenése. :D

 

GERONIMO!!!! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar

 

 

Matt megjelenésénél még nem tartok. (De már most sajnálom David távozását, úgy, mint az első évad végén Ecclestonét)

 

Csak a 4. évad "végénél" vagyok (4x13-at néztem meg legutóbb)... Matt pedig, ha nem tévedek az utolsó Special epizód végén jelenik meg. De már a 4x12-nél is látni lehetett, hogy nem akar megváltozni a Doktor.. akkor ugye megoldotta "máshogy" a Regenerálódást.

 

Szóval a kérdésedre majd később adnék választ, ha láttam az adott részt! :)

 

Ja... és az 5. évadot már HD-ban fogom nézni :P:D (Ha jól sejtem te is!)

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt a Dexter!

 

 

Azt a két beteg f*szt remélem két centis darabokra vágja majd szét Dexter. :cool:

 

 

 

Ezt én is remélem!

 

Egyébként már régebben mondtam, hogy keresztyén vagyok. Próbálok a Biblia szerint élni. És amikor ilyet látok úgy érzem muszáj megemlítenem, hogy a sorozatban bemutatott két beteg állat egyáltalán nem hívő. Isten nevében 2000 év alatt rengeteg gaztettet és ocsmányságot követett el az emberiség, ami alól NINCS mentség. Ez a kettő is elmebeteg és saját aberráltságukat valamint tetteiket próbálják bizonygatni azzal, hogy "Isten akarta így".. pedig rohadtul nem! Ezt azért nem árt tudni!

 

Örülök, hogy ezt az erős felhangot a sorozat is árnyalja Sam "atyával" ... persze vele kapcsolatban is lehetnek még fordulatok.... de ő sokkal inkább mutatja a valódi hitet, mint az a két majom!

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ezt én is remélem!

 

Egyébként már régebben mondtam, hogy keresztyén vagyok. Próbálok a Biblia szerint élni. És amikor ilyet látok úgy érzem muszáj megemlítenem, hogy a sorozatban bemutatott két beteg állat egyáltalán nem hívő. Isten nevében 2000 év alatt rengeteg gaztettet és ocsmányságot követett el az emberiség, ami alól NINCS mentség. Ez a kettő is elmebeteg és saját aberráltságukat valamint tetteiket próbálják bizonygatni azzal, hogy "Isten akarta így".. pedig rohadtul nem! Ezt azért nem árt tudni!

 

Örülök, hogy ezt az erős felhangot a sorozat is árnyalja Sam "atyával" ... persze vele kapcsolatban is lehetnek még fordulatok.... de ő sokkal inkább mutatja a valódi hitet, mint az a két majom!

 

 

Riddick:

Szerintem erre mi is rájöttünk. A Bibliát ezerféleképpen lehet értelmezni, ez a két ember nyilván nem a megfelelő módon teszi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick:

Szerintem erre mi is rájöttünk. A Bibliát ezerféleképpen lehet értelmezni, ez a két ember nyilván nem a megfelelő módon teszi.

 

 

Donát (Dexter)

 

 

Ezek sehogy sem értelmezték a Bibliát, Istent meg hírből sem ismerik. Egyszerűen bomlott az agyuk. Főleg az öregnek. A fiatal meg TÚL naív és könnyen irányítható, az öregnek meg láthatóan komoly befolyásolási képességei vannak és elég erősen tud hatni a fiatal srácra. Mert ha ő bűnbánatra kötelez egy embert erőszakkal (igazából már itt megbukik a dolog, mert erőszakkal nem lehet erre kötelezni senkit!)... az illető megtörik, bűnvallást gyakorol (mert a végén már elég őszintének tűnt a bűnvallása a szerencsétlen áldozatnak) és + még meg is ölik, na arra nincs szó. Isten nevét használni ilyen gaztettekre meg mindig is ELKÉPESZTŐ volt számomra :( ... kíváncsi vagyok mit hoznak ki ebből a sorozatban.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ezt én is remélem!

 

Egyébként már régebben mondtam, hogy keresztyén vagyok. Próbálok a Biblia szerint élni. És amikor ilyet látok úgy érzem muszáj megemlítenem, hogy a sorozatban bemutatott két beteg állat egyáltalán nem hívő. Isten nevében 2000 év alatt rengeteg gaztettet és ocsmányságot követett el az emberiség, ami alól NINCS mentség. Ez a kettő is elmebeteg és saját aberráltságukat valamint tetteiket próbálják bizonygatni azzal, hogy "Isten akarta így".. pedig rohadtul nem! Ezt azért nem árt tudni!

 

Örülök, hogy ezt az erős felhangot a sorozat is árnyalja Sam "atyával" ... persze vele kapcsolatban is lehetnek még fordulatok.... de ő sokkal inkább mutatja a valódi hitet, mint az a két majom!

 

 

 

Szerintem is Sam az ellenpólus. Én sokat várok tőle, de pozitív értelemben!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter

 

Kezd belelendülni a történet. No, valóban vallási fanatikusokkal van dolgunk, ahogy sejtettem már az első rész végén is. Egyetértek Riddick-kel, semmi köze a valódi hithez annak, amit ez a két elmebeteg magának bemagyaráz. Már várom, hogy Dexter ráharapjon erre a szálra, és becserkéssze őket.

Debrát viszont nem értem. Az rendben lenne még, hogy nem veszi komolyan Quinn-t (van ilyen), bár nem értem, miért, hiszen egész rendes fickó, és jól megvannak együtt. De a stílusa sokkoló volt, ahogy reagált. És szerintem nem való hadnagynak. Megint úgy tűnik, hogy rossz döntések sorát hozta meg. S bár nagyon megkedveltem a csajt az elmúlt 5 évadban, a karakterfejlődést én is hiányolom.

Sam "atyáról" először azt hittem, hogy csak játszik, aztán most meg a másik verzióban hiszek - no majd kiderül. :) De az biztos, hogy kulcs szereplő lesz.

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terra Nova 1x05: nekem még mindig tetszik. Számomra simán betölti azt az űrt, amit a Stargate hagyott maga után. Kellemes, könnyed epizód volt ez is, ahol a középpontban egy gyerek állt.

 

Hogy ő Nyuszi egyenesági leszármazottja? Na és? Nem ő az első, nem is az utolsó. Hogy idilli volt és garantált volt a végén a happy end? REMEK! A tököm tele van a sok "jajfelvágomazereimaztánmégfőbeislövömmagam" sorozatokkal. Így kell ezt. Kifejezetten tetszik, hogy Taylor nem egy csípőből mocskos tetű diktátor, hanem olyan figura, aki kedvelhető, akinek vannak érzései. Nyilván vaj van a füle mögött, de nem egy Quaritch, hogy Stephen Lang másik karakterével jöjjek.

Jim meg a legjobb arc a szériában. Menti a családját, ment mindenkit, aki menthető. De azért gondos, szigorú szülő. Hét idézete nálam:

Reynolds: Nos, ugye tudja, hogy elkezdtem udvarolni Maddy-nek, és arra gondoltam, hogy...

Jim: Álljunk meg, Reynolds. Ugye tudod, hogy fegyver van nálam, hamar dühbe jövök, és haragtartó vagyok? :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who!

 

Mamiiiiiiiiiiii. :D Az első rész ütött, igazán darkos volt. Ez már igen. Sajnos a folytatást csak holnap tudom megnézni. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.