Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

 

Igazából az apró utalást sokan inkább burkolt kijelentésnek tartják, a negyedik könyv fordítói utószavában is egyértelműen homoszexuálisként említik Renly-t. És mivel Martin is kellő szinten benne van a sorozatban, így valószínű, hogy ő is így képzelte el a figurát. A következő könyvekben is egyértelmű, hogy Tyrell-ék későbbi húzásaikhoz is pont jól jön majd, hogy Margaery "hivatalosan" érintetlen.

 

Van benne valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 2x1: Elkezdődött a szinkronos évad. A szinkron továbbra is marha jó, és bár ez eléggé felvezető rész volt, nekem nagyon tetszett. Viszont nagyon durva hogy már annyi karakter van, hogy egy egy órás részben mindenkire kb 5 perc jut. :D

Ma néztem meg én is és ugyanazt gondolom mint te. :) Kiváló az egésznek az atmoszférája, de valahogy ennyi karakterhez kevés ez az idő. Lassan nem ártana valami osztott képernyő az epizód közben és a jelenetben lévő karakternek a családfáját mutatnák mondjuk valamelyik sarokban. :D

 

Elkezdték adni szinkronosan a Spartacus Bosszút. Kíváncsi voltam, hogy meghagyják e Spartacus régi szinkronját, de nem, újat kapott a színésszel egyetemben. Szerintem jól passzol hozzá, követi annak nyers modorát, sőt, mintha a magyar szinkronban még reszelősebbé is tették volna az egészet. A többieké amúgy megmaradt, az új karakterek hangjai is jók. Crixusnál visszatértek viszont a Vér és Homokban hallható magyar hanghoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész jó ez az új Fringe főcím. Az eddigieknél legalábbis kreatívabb. :)

 

Baromi jól sikerült, de vajon mit jelent? :o Az eddigiek alapján ez nem egy szimpla új főcím, hanem lesz valami értelme.

 

 

 

Engem azok a jelentek is zavarnak, párat kivéve, sok értelmük nincs.

 

 

Oké, így már sokkal érthetőbb :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Baromi jól sikerült, de vajon mit jelent? :o Az eddigiek alapján ez nem egy szimpla új főcím, hanem lesz valami értelme.

 

Nem tudom, hogy ez is csak egy spéci intró, amire volt már párszor példa, vagy leváltják a narancssárgát. Én utóbbinak örülnék. A jelentése viszont... :? Talán így akarják megenyhíteni a FOX-osok szívét, hogy engedélyt adjanak még egy évad készítésére. Gondolom az sem véletlen, hogy a záró 2 érsz címét

End Game-ről átírták Brave New World-re.

 

 

Szerk.:

http://www.youtube.com/watch?v=-bAHGFNQI_g

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Homeland tényleg nagyon jó volt, az utolsó rész első felében rendesen izzadt a tenyerem nekem is. Az utolsó félórás blokk nem annyira jött be, és szerintem nehéz lesz kihozni belőle a folytatást, de remélem, jól megoldják majd.

 

Múlt héten gyorsan megnéztem a Sherlock minisorozat eddigi két évadát. Szenzációs. Látszik Moffat keze nyoma a történetszövésen, és finom áthallásokat is érezni a Doctor Who-val, de önmagában remekül megálló, kiváló hangulatú sorozat lett ez, igazán jól működő karakterekkel, és a modern köntös ellenére ízig-vérig Sherlock Holmes-hangulattal. A második évad első része a kedvencem.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Homeland tényleg nagyon jó volt, az utolsó rész első felében rendesen izzadt a tenyerem nekem is. Az utolsó félórás blokk nem annyira jött be, és szerintem nehéz lesz kihozni belőle a folytatást, de remélem, jól megoldják majd.

Na végre valaki! :D

 

Ja és a Sherlock - Doktor vonalhoz:

http://www.youtube.com/watch?v=iae-kvXu0k8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sem lesz túl népszerű írás, de nem tehetek róla. Sokkal több volt benn...

 

 

 

Homeland Season 1

 

Azt hiszem, velem együtt rengetegen vannak, akik semmit nem tudtak erről a sorozatról. Jómagam baráti unszolásra, kissé nehezen vágtam bele – de annyira mondták, hogy jó, annyi pozitív visszajelzést olvastam róla, gondoltam nem hagyhatom ki. Most, az évad végén tulajdonképp nem bántam meg ezt a 10 napot (12 részt), de azért nagyon erős hiányérzetem vannak…

 

A történet szerint egy amerikai katona, Nicolas Brody őrmester (Damian Lewis) nyolc év fogság után kiszabadul iraki fogságából, s hősként tér haza szeretett Amerikájába. Azonban nem mindenki nézi ezt jó szemmel, a CIA egyik kissé különc, de tehetséges elemzője, Carrie Mathison (Claire Danes) egy korábbi infójára alapozva gyanúsnak tartja a férfit. Gyanúsnak, hogy a nyolc év nem csupán szenvedésből állt neki, hanem átállt az arab terroristák közé, nevezetesen a legismertebb mellé, Abu Nazir oldalára. Ígéretes felütés: totál aktuális, még a főcím is kötődik az egész USA vs. arabok ellentéthez. Carrie aztán törvénytelenül figyelni kezdi a férfit – s ebből rengeteg bonyodalom meg konfliktus származik. Az egész évad így Brody kiléte köré épül: terrorista-e vagy nem, s az írók bizony néha rendesen beviszik a nézőt az erdőbe… Időközben persze sok minden kiderül mindenkinek a múltjáról, jelleméről, egészen váratlan és megdöbbentő eseményekkel. Pont, ahogy a jó sorozatokhoz illik. A Homeland óriási erénye, hogy b@szottul realista próbál maradni, akkor is, mikor néhány epizód után ez már egyértelműen a lendület és a színvonal rovására megy…

 

A sorozat egyébként az 50 perces drámai sorozatok kategóriájában 2012-ben két Golden Globe-ot is nyert. A legjobb sorozat illetve a legjobb női főszereplő díját. Utóbbit megértem, az előbbihez csak annyit, hogy az indulók közt ott volt a Gengszterkorzó meg a Trónok harca is… Nos, ennyi biztató előjel után kissé furcsa, hogy nekem nem jött be maradéktalanul, de lebeszélni nem akarok róla senkit. Inkább úgy fogalmazok: akinek a 24 az etalon, aki annak a pörgését, fordulatait várja, az csalódni fog. Ez jóval lassabb, unalmasabb, ingerszegényebb sztori. Itt nincsenek világmegváltó hősök, nincsenek akciójelenetek. Minimális. Itt valóban a dráma van, a karakterek bemutatásán keresztül, azok jellemfejlődésén át. Hisz, Brody sokszor el is mondja: „Nem az vagyok, akinek gondolsz…” Tényleg. De ez már más téma, s erősen spoileres is.

 

Talán az egész évadban az egyik legnagyobb bajom a karakterekkel van. Azt feltétel nélkül elismerem, hogy aki, amit játszik, az zseniális. Különösen Carrie, de Saul (Mandy Patinkin), Estes (David Harewood), Jessica (Morena Baccarin) – anyám, de jól néz ki – s a két gyerek is jól eltalált, ámbár kevésbé ismert színész. Inkább azzal van bajom, amiket csinálnak. Kicsit zavart a szerelmi háromszög szereplőinek viselkedése, nagyon zavart Brody évad elejei töketlenkedése. Ha terrorista, akkor nagyon topa, ha nem, akkor meg mi a francért olyan zavarodott.. Aztán zavart még Saul indiai neje, közös jeleneteik, s néha Carrie hisztije is. Ennek mondjuk később lesz értelme – meg eredménye a GG díj – de az elején nem tudtam hova tenni. A legfontosabb ezen a vonalon azonban mégis csak az: már megint nem igazán tudtam azonosulni senkivel… Brodyval kellene ugyebár, de az írók végig kétségek közt tartanak valódi mivoltáról, az ember meg hogy szerethessen egy terroristát.. Carrie-vel meg idegbetegsége miatt nehéz megtenni ezt – így marad a külső szemlélődő nézőpontja, különösebb érzelmi töltés nélkül. Ehhez kapcsolódik, hogy én, aki hajlamos az érzelmi túltengésekre, igazából csak a végén, Dana telefonhívásánál éreztem valami nedvességet a szemem sarkában, a többi esemény hidegen pörgött előttem..

 

Mondjuk ehhez az is kellett, hogy néha magától az eseményektől is fogtam a fejem. A feleség melleinek látványára maszturbáló katona hatásvadász és felesleges, a megfigyelés következmények nélkül maradása kissé hiteltelen. A halott visszahozása itt sem jó ötlet, de a legeslegnagyobb bajom Abu Nazir neten (más fórumokon) emlegetett zsenialitásával van. Egyszerűen, ahogy a dolgok alakultak, azt nem lehetet előre megtervezni. Ezáltal a finálé sem tűnt hitelesnek – még ha kétségkívül izgalmas is volt. Ráadásul kár is volt Brodyra azt a szerepet szabni, amit - egy fehér ember sosem lesz arab. Sosem lesz annyira fanatikus, kár is volt az a szál bele…

 

De igazából összességében nem volt rossz. Sok párbeszéd, kevesebb akció, néha rétestészta feeling, jó színészek - egy kissé túl hype-olt sorozatban. A második évad jön, ezek után megnézem majd, de nem várom epekedve. Aki viszont ez földhöz ragadottabb sorozatra vágyik, s nem ismeri Jack Bauert, vágjon bele. Ha ő ebben játszana, Brody már halott lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt a mostani Fringe is,

egyelőre viszont nem tudom, hová akarnak kilyukadni ezzel a jövőbe tekintős szállal, hogy konkrétan mi köze van a jelenlegi sztorihoz. :hmm: Kicsit úgy érzem, mint a 3. évad végén, amikor Peter utazott a jövőbe.

Az viszont meglepett, hogy a főbb karakterek nélkül is mennyire hangulatos volt a rész. Na jó, Walter azért nagyban hozzájárult ehhez. De a LOST-os Desmond szereplése is jó ötlet volt, Olivia lánya pedig... :love: ...nos, nagyon jó választás volt. :D

 

Walter SW-s beszólása nagy volt: "Maguk nem ezeket a droidokat keresik."..."Tovább mehetnek." :D

 

Egyelőre elképzelésem sincs hová akarnak kilyukadni, de érdekesnek továbbra is érdekes. Remélem, nem a sorozat utolsó 3 része elé nézünk. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De igazából összességében nem volt rossz. Sok párbeszéd, kevesebb akció, néha rétestészta feeling, jó színészek - egy kissé túl hype-olt sorozatban. A második évad jön, ezek után megnézem majd, de nem várom epekedve.

Nem minden részletével értek egyet, de nagyjából én is ezt gondolom róla, szóval itt már nem vagy egyedül. :D Szépen felépített, jó szereplők, jó történet, amit a végére elcsesztek. Természetesen én is megnézem a köv évadot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

Értem én, hogy igen határtalan a készítők fantáziája, de az ég szerelmére...ÖSSZEKÖTŐSZÁL!!!!! Hun van? Elém tolnak egy pöpec újítást és megint csak kérdések maradtak a végére amire nem biztos, hogy lesz válasz. Ez a fajta koncepció nem tetszik nekem.

Walter meg hatalmas volt megint. A Csillagok háborújából idézet szövegein lefordultam a székről. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem minden részletével értek egyet, de nagyjából én is ezt gondolom róla, szóval itt már nem vagy egyedül. :D Szépen felépített, jó szereplők, jó történet, amit a végére elcsesztek. Természetesen én is megnézem a köv évadot.

Olyat ne mondjunk, hogy elcseszték, legfeljebb kissé keserű marad az ember szájíze. :) Én merem remélni, hogy ennél ütősebb lesz a második évad fináléja főleg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe, egek, mi lesz ebből? :o

 

"Desmond" vendégszereplésének külön örültem, egyik kedvencem volt a karaktere, és a színészt, aki játszotta, jó volt ismét látni. Kár, hogy mindjárt ez történt vele. Ettáról hamar lehetett sejteni, hogy köze van a csapat bizonyos tagjaihoz. Nagyon hangulatos rész volt, bár Olivia hiányzik a csapatból.

 

 

 

Castle 4/21 És megvolt Adam Baldwin vendégszereplésével készített rész is :) Egész jó rész volt.

 

House

 

Hehe, House és az asszonykája a végén még valóban egy pár lesz. Egyébiránt el tudnék egy ilyen befejezést képzelni. Valami kell, nem lóghat teljesen a levegőben a sorozat vége. Valami szép lezárás :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe: WOW! :o

 

 

Rengeteg kérdés, és baromi jó új főcím. Desmondtól pedig madarat lehetett volna velem fogatni, nagyon örültem, hogy viszontlátom. De gondolom a legtöbb LOST néző így volt ezzel, remélem, kiszabadítják a borostyánból, annál inkább, mivel az előző rész feliratából összerakott betűkből a 'Simon' jött ki, tehát gondolom ez utal valamire.

 

Bellt is jó volt viszont látni, durva, hogy levágta a kezét Walter. De hol van Olivia?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe: WOW! :o

 

 

Rengeteg kérdés, és baromi jó új főcím. Desmondtól pedig madarat lehetett volna velem fogatni, nagyon örültem, hogy viszontlátom. De gondolom a legtöbb LOST néző így volt ezzel, remélem, kiszabadítják a borostyánból, annál inkább, mivel az előző rész feliratából összerakott betűkből a 'Simon' jött ki, tehát gondolom ez utal valamire.

 

Bellt is jó volt viszont látni, durva, hogy levágta a kezét Walter. De hol van Olivia?

 

Ő valszeg meghalt. Etta nyakában ott egy tölténydarab. Pár ember szerint az ölhette meg és ezáltal emlékét őrzi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe: oltári jó rész volt nekem nagyon tetszett!

 

Desmondnak én is nagyon örültem, mint ahogy látom elég sokan itt akik látták a Lostot. Walter szuper volt a részben mint valami ász, amit elhúztak és nem lehet megállítani. Peterrel kiegészülve, jajj a megfigyelőknek. Viszont szeretném tudni, hogy ez most melyik világ, és hogy lehet itt Bell. Ő elméletileg mindkét világban halott nem? Amgy ezeken kívül érthető a dolog számomra, csak tényleg oliv hiányzik, és remélem nem az fog kiderülni, hogy meghalt és azt jelképezi a golyó. Ja és én is remélem, hogy ezek nem az utolsó részek, mert ez a sori nagyon jó. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eheti Supernatural is remek volt,

jó, hogy végre Bobby fel tudta venni a kapcsolatot a srácokkal. Kissé talán jogos Dean kiakadása, de Bobby-t is meg lehet érteni, mert segítő szándékkal maradt itt. Közeledünk az évad vége felé, kíváncsi vagyok, mi lesz a Dick-szállal. Nem hiszem, hogy átvinnék a 8. évadra.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is értem miért kérdéses, hogy melyik világ. :) A miénknek a jövője.

Jól van okos tojás... :D És akkor mi van a másik világgal? :P:D

 

Supnat: tényleg jó kis rész volt. Már nagyon hiányzott

Bobby. És végre tényleg felvette velük a kapcsolatot. Én örülnék ha így szellemként menne velük, ha már hús vér valójában nem is tud. Bár a vége elég lehangoló volt hogy Dean ennyire nem örült neki, mikor eddig meg végig azt akarta, hogy ő legyen. Én is kíváncsi leszek Dicknek mi lesz a vége, mert eddig elég katyvasz amit tudunk, hogy mit akarnak stb. Plusz ott van Cas is szóval lenne itt még mit elvarrni.

 

Amúgy biztos lesz 8. évad?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is értem miért kérdéses, hogy melyik világ. :) A miénknek a jövője.

 

 

Igen, de a Belles kérdés is érdekes, meg az is, hogy mi lehet a másik univerzummal? Amúgy nekem már tökre összekavarodtak a fejemben a dolgok. Emlékszem, hogy Bell legutóbb Olivia képében tért vissza ( :D) és valakinek az agyában ragadt (talán Oliviáéban?) Walter lélekfogós ötlete után, és elvileg végleg eltávozott a rajzfilm epizód után... de ez mintha még a peterös eltűnés előtt lett volna, szóval ez felülíródhatott az új idősíkban.

 

Egyébként gondolkodtam, Oldie, azon, amit mondtál, és igazad van: valahogy biztos össze kell érnie ennek a szálnak, meg a jonesos szálnak, különben vicces lenne, hogy minden átmenet nélkül váltunk. Szóval biztos, hogy lesz még befejezése ennek a szálnak is, meg annak is, és a kettő valahogy össze fog függni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Igen, de a Belles kérdés is érdekes, meg az is, hogy mi lehet a másik univerzummal? Amúgy nekem már tökre összekavarodtak a fejemben a dolgok. Emlékszem, hogy Bell legutóbb Olivia képében tért vissza ( :D) és valakinek az agyában ragadt (talán Oliviáéban?) Walter lélekfogós ötlete után, és elvileg végleg eltávozott a rajzfilm epizód után... de ez mintha még a peterös eltűnés előtt lett volna, szóval ez felülíródhatott az új idősíkban.

 

Egyébként gondolkodtam, Oldie, azon, amit mondtál, és igazad van: valahogy biztos össze kell érnie ennek a szálnak, meg a jonesos szálnak, különben vicces lenne, hogy minden átmenet nélkül váltunk. Szóval biztos, hogy lesz még befejezése ennek a szálnak is, meg annak is, és a kettő valahogy össze fog függni.

 

 

Szerintem van valami kapcsolat Jones és a 2036-os szál között, különben nem dobtak volna be egy ilyet 3 résszel a lehetséges sorozatzárás előtt.

Nekem Jones terve se tiszta. Miért akarná elpusztítani mindkét világot? Azzal ő is meghalna.

 

 

Amúgy biztos lesz 8. évad?

Nemrég bejelentették, hogy Sera lemond a showrunneri posztról, a következő évadban Robert Singer és Jeremy Carver viszik tovább a sorozatot. Ebből nem túl nehéz következtetni. :D De hivatalosan még nem lett bejelentve.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.