Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon jó volt a DW 8x02, sokkal jobban tetszett, mint az előző rész. Itt végre Capaldi is kibontakozhatott, mint Doktor.

 

Szerintem Rusty-val még fogunk találkozni. :)

 

 

 

Azért ez nagyon komoly, hogy a túlélésükért, meg egy kis szkennelésért a Doki megöletett egy embert

 

 

Nem ölette meg, csak nem kísérelte meg megmenteni, ami biztos kudarcra volt ítélve, de legalább belehaltak volna mind. Inkább felhasználta a fickót, aki saját maga ölette meg magát. Ez nagy különbség! Az ilyen ostoba gyalogáldozatokért meg korábban sem hullajtott könnyeket a Doktor. Aki nem érdemes rá, vagy nem tud megmenteni, azokért eddig sem tört magát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DOki

 

Persze tudom én is, hogy nem ő ölette meg, de ahogy írtad is, meg se próbálta megmenteni. Azért ez szerintem ennyire nem volt jellemő rá, főleg hogy utána még poénkodjon is a halálával. Ezek nekem mondjuk tetszenek, imádom ezt a vonalat, teljesen mást - legalábbis szerintem - mint az eddigi dokik. Sokkal beszólogatósabb, szarkasztikusabb, és kérkedőbb. Nagyon bírom. És azt azért mindenki láthatja hogy 2ből 2 rész arra lett kiélezve, hogy a Dokiban mennyi gyűlölet, sötétség van. Danny Pinkre is kíváncsi leszek, hogy kerül majd a Tardisra és milyen lesz a Dokival a viszonya. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszik eddig, élesebb a nyelve, bár én annyira nem érzem ezt kirívónak a többiek közül, mert azért a 9. Doktor is oda tudott rendesen szólni.

Emlékezz csak, milyen szavakat használt, amikor megismerte Rose-t. Az embereket lazán buta majmoknak nevezte. A Dalekok iránti gyűlöletről meg éppen elég szó esett már minden Dalekos részben, kifejezetten erős volt a 9. Doktorral a Dalek című epizód, ami jóval túlment a mostanin, amikor a Doktor már arra kérte üvöltve, hogy dögöljön meg a Dalek, kész lett volna halálra kínozni, a végén meg már fegyverrel rohant elébe. Szarkazmusban pedig szerintem a Háborús Doktor verhetetlen, az szinte folyamatosan beszólogatott. :)

És pont a Dalekos részek azok, hogy a Doktor hány és hány embert áldoz néha fel. Gondoljunk csak azokra, akiket lemészároltak a Dalekok az első évad végén az űrállomáson. A Doktor akkor ugyanilyen helyzetben volt, senkit nem tudott megmenteni, de ha megkísérli, sokkal többen haltak volna meg, így inkább az összes embert feláldozta azért, hogy ő megmenthessen mindenki mást. Márpedig ott még barátai is voltak.

Én most kicsit túlerőltetettnek érzem ezt a sötét Doktor dolgot. Olyasmikre próbálnak rájátszani, ami már jó ideje a Doktor része, és megkísérlik eladni, hogy milyen változáson ment át. Aztán közben nem, elődei csináltak ennél durvább dolgot is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszik eddig, élesebb a nyelve, bár én annyira nem érzem ezt kirívónak a többiek közül, mert azért a 9. Doktor is oda tudott rendesen szólni.

Emlékezz csak, milyen szavakat használt, amikor megismerte Rose-t. Az embereket lazán buta majmoknak nevezte. A Dalekok iránti gyűlöletről meg éppen elég szó esett már minden Dalekos részben, kifejezetten erős volt a 9. Doktorral a Dalek című epizód, ami jóval túlment a mostanin, amikor a Doktor már arra kérte üvöltve, hogy dögöljön meg a Dalek, kész lett volna halálra kínozni, a végén meg már fegyverrel rohant elébe. Szarkazmusban pedig szerintem a Háborús Doktor verhetetlen, az szinte folyamatosan beszólogatott. :)

És pont a Dalekos részek azok, hogy a Doktor hány és hány embert áldoz néha fel. Gondoljunk csak azokra, akiket lemészároltak a Dalekok az első évad végén az űrállomáson. A Doktor akkor ugyanilyen helyzetben volt, senkit nem tudott megmenteni, de ha megkísérli, sokkal többen haltak volna meg, így inkább az összes embert feláldozta azért, hogy ő megmenthessen mindenki mást. Márpedig ott még barátai is voltak.

Én most kicsit túlerőltetettnek érzem ezt a sötét Doktor dolgot. Olyasmikre próbálnak rájátszani, ami már jó ideje a Doktor része, és megkísérlik eladni, hogy milyen változáson ment át. Aztán közben nem, elődei csináltak ennél durvább dolgot is.

 

 

Ez igaz, de PC még csak 2 részben szerepelt és már hozta azokat a rossz tulajdonásokat amik mondjuk a többi dokinál nem azonnal mutatkoztak meg. Szerintem várjuk ki, hogy merre megy a Doki. Most vagy az lesz, hogy bemutatják pár ilyen tettel, hogy azért van benne gonoszság és a végére majd javul, vagy talán még durvább dolgokat fog elkövetni. Kíváncsi leszek. Nem tudom hogy tetszene ez utóbbi a Doktortól, de várom. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki

 

Én nem érzem hogy túl lenne spilázva: a Doktor továbbra is utálja a katonákat/fegyvereket, megörül amikor úgy érzi hogy jóvá teheti a dalekokat és kvázi szomorú amikor "Rozsdás" gyülöletből kinyirja a fajtársait. Szerintem pont jól érzik hogy lehet darkosabbá tenni a Dokit a közvetlen elődjéhez képest úgy hogy az egyáltalán ne legyen izzadságszagú. Egyébként nekem is sok helyen idézi a kilencest, viszont mig attól a bohémság és a fel-feltörő jókedv sem állt távol, addig ez a Doki picit mufurcabb. Bár igaz még csak két epizódot szerepelt, szóval ki tudja mi jön még.

És picit én is vizválasztónak érzem azt hogy a halott katonával viccelődött. Ennél nyersebb dolgot nem tudnék a Dokitól idézni. Az sokkal jobban igazolható hogy mikor épp kipusztult a teljes faja, irdatlanul be van pöccenve amikor kiderült hogy tervei ellenére a dalekok nem haltak ki teljesen. Azt hitte hogy az Idő lordok kipusztitásával ezt érte el és mégsem. Itt nincs hasonló igazolása. Egyszerüen csak s*gfej, de még pont úgy hogy beleférjen a karakterébe.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who

 

Capaldi doktora nekem hozza az elvárt szintet. Mikor bejelentették, hogy darkosabb lesz, rögtön arra gondoltam, hogy akkor a 6. Doktorra fog hasonlítani, (aki több alkalommal is aktívan gyilkolt, arrogáns és néha erősen pszichotikus volt), és a tippem be is jött. Ráadásul még a mások halálán való poénkodás sem állt tőle távol (igaz, itt épp az életére törtek). A lényeg 02:05 körül kezdődik.

https://www.youtube.com/watch?v=CdZrqHfQMzE

(Ápropó a jelenet a Classic sorozatos (egyik) kedvenc részemből, a Vengeance on Varosból való, érdemes megtekinteni, aki szereti a társadalomkritikákat. :)

 

 

+ Új DW-GoT kapcsolatok: Ki vette észre az első részben Ser Dontost, a másodikban Bánatos Eddet?

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is jobban tetszett a második Doki-epizód, mint az előző.

 

A Clara adta pofon nagyon nem jött be, mivel ezt eddig más művelte, és szerintem nem kellene hirtelen más karakterre átírni ezt a cselekvést. Na majd kiderül, hogy egyszeri alkalom volt-e. Nem igazán tetszene, ha ilyesfajta ismétlésekbe többször belefutnánk. Éppen elég volt, hogy behozták az első részben ezt a testvérhajós-droidos vonalat, pedig egy nyitó epizód megérdemelt volna valami újat. A zene-újrafelhasználást már megszoktam... És elnézést, hogy csak a negatívumokat írtam, a többit leírtátok :)

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kire gondolsz a pofonütés alatt? A Doktort már vágta pofon Rose anyja, Donna, Martha, Martha anyja, River, Rory... ki az akinek ez a névjegye volt? Nekem mindenesetre ilyesmi eszembe se jutott. A testvérhajós ötlet pedig nekem kifejezetten tetszett. Maga a rész hangulatilag, sztori szinten teljesen más volt. Ha igy csinálják szerintem még kifejezetten érdekes is lehet a kapcsolat a régi részekkel. Kár hogy néhány más elemet viszont nem kezeltek túl jól az elsőben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Pofonügyi videjó :D

http://www.youtube.com/watch?v=2-q_m-QYPME

És ki tudja, hányan vágták még pofán az előző inkarnációkat. Nem hiszem, hogy ez olyan védjegyes dolog lenne, hogy Clara ne csinálhatná.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

+ Új DW-GoT kapcsolatok: Ki vette észre az első részben Ser Dontost, a másodikban Bánatos Eddet?

 

Dontoson kerek egy hétig agyaltam, hogy honnan a fenéből olyan ismerős és az istenért nem jutott eszembe, majd néztem egy GoT videót és egyből beugrott :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már évek óta próbálom beszerezni a Tini Nindzsa Teknőcök 2003-as változatát, de mindenhol csak az első 12 részt lehet kapni. Szerencsére valaki feltöltötte a YouTube-ra az összes részt még úgy másfél éve, így meg tudom nézni a teljes sorozatot! :D Sajnos az 5. évadot nem szinkronizálták le, és ha jól tudom, még magyar felirat sem készült hozzá. Így nem tudom, mi legyen, ha majd a 3. évad végére érek... :D (Az első 12 rész egyébként már megvolt régóta, azokat mind láttam.)

Ma este megnéztem az első 4 részt. Most már feltűnték kisebb-nagyobb hibák, amiket évekkel ezelőtt nem tudtam kiszúrni. :D Például amikor a Teknőcök találkoznak April O'Neil-lal, April kétszer is elájul, mert nem hisz a szemének. Casey Jones pedig úgy fogadja őket az első találkozásukkor, mintha teljesen megszokott és normális dolog lenne, hogy óriási mutáns teknősök mászkálnak Manhattan utcáin...

Amúgy nekem az 1987-es sorozat nem igazán jön be. Szerintem egy kissé komolytalan. Persze egyértelmű, hogy a célközönség a kb. 5-6-7 éves korosztály. De nekem ez 2003-as remake sokkal jobban bejön, főleg azért, mert ez már sokkal komolyabb hangvételű és a története is kidolgozottabb. No meg persze a Négy Teknőc jellemeire, tulajdonságaira is sokkal jobban odafigyeltek a készítők. Az 1987-es verzióban szinte csak úgy lehetett megkülönböztetni őket, hogy más álarcot és fegyvert viseltek.

A Tini Nindzsa Teknőcöket és a Star Wars-t már egészen kicsi korom óta megkedveltem, ezeken nőttem fel, és soha de soha nem fogom őket megunni. :D

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már évek óta próbálom beszerezni a Tini Nindzsa Teknőcök 2003-as változatát, de mindenhol csak az első 12 részt lehet kapni. Szerencsére valaki feltöltötte a YouTube-ra az összes részt még úgy másfél éve, így meg tudom nézni a teljes sorozatot! :D Sajnos az 5. évadot nem szinkronizálták le, és ha jól tudom, még magyar felirat sem készült hozzá. Így nem tudom, mi legyen, ha majd a 3. évad végére érek... :D (Az első 12 rész egyébként már megvolt régóta, azokat mind láttam.)

Ma este megnéztem az első 4 részt. Most már feltűnték kisebb-nagyobb hibák, amiket évekkel ezelőtt nem tudtam kiszúrni. :D Például amikor a Teknőcök találkoznak April O'Neil-lal, April kétszer is elájul, mert nem hisz a szemének. Casey Jones pedig úgy fogadja őket az első találkozásukkor, mintha teljesen megszokott és normális dolog lenne, hogy óriási mutáns teknősök mászkálnak Manhattan utcáin...

Amúgy nekem az 1987-es sorozat nem igazán jön be. Szerintem egy kissé komolytalan. Persze egyértelmű, hogy a célközönség a kb. 5-6-7 éves korosztály. De nekem ez 2003-as remake sokkal jobban bejön, főleg azért, mert ez már sokkal komolyabb hangvételű és a története is kidolgozottabb. No meg persze a Négy Teknőc jellemeire, tulajdonságaira is sokkal jobban odafigyeltek a készítők. Az 1987-es verzióban szinte csak úgy lehetett megkülönböztetni őket, hogy más álarcot és fegyvert viseltek.

A Tini Nindzsa Teknőcöket és a Star Wars-t már egészen kicsi korom óta megkedveltem, ezeken nőttem fel, és soha de soha nem fogom őket megunni. :D

 

http://rajzfilmekonl...k-uj-kalandjai/ ajánlom ezt az oldalt itt mind szinkronos, kivéve pár epizód főcím előtti része

 

szerk.: hopp nem elnéztem az 5. itt sincs :para:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ötödiket sajnos le sem szinkronizálták, mert az RTL szerint "túl durva volt a gyerekek számára". A Dragonball nem volt az? Amúgy köszi a linket. :)

 

Nincs mit :)

 

A Dragon Ball Z is be lett tiltva egy idő után, emlékszem egy világ omlott bennem össze akkor. :)

 

I_know_that_feel_bro.jpg

 

De hála a Viasat6-nak ma már élvezhetjük a teljes storyt magyarul :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dragon Ball Z is be lett tiltva egy idő után, emlékszem egy világ omlott bennem össze akkor. :)

Dettó. És a mai napig úgy gondolom, hogy ebben kulcs-szerepe volt a konkurens TV2 lejárató műsorának. Elképesztő sokáig ment a Dragon Ball úgy hogy senki nem toporzékolt ellene, aztán egyszer csak lement egy magazin müsorban, hogy az anime a legbetegebb dolog a világon. Nem tudom honnan az istenből de találtak egy olyan húszonéves srácot is aki belemondta a kamerába hogy azért néz japán rajzfilmeket mert ezekben például láthatja amint egy rakás démon közösül egy nővel. Közben nem mondták ki hogy akár a Dragon Ball is ebbe a kategóriába tartozhat, mert ekkorát azért nem akartak hazudni, csak közben képileg folyamatosan utaltak rá. Mutogattak Songoku figurákat meg ilyesmi. Alig rá pár napra már lehetett hallani a szülők tiltakozásáról nemsokra rá pedig le is vették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dragon Ball Z is be lett tiltva egy idő után, emlékszem egy világ omlott bennem össze akkor. :)

A 90-es évek végén rendesen imádtam az RTL klubot. Vártam iskola után a Pálya ördögei animációs sorozatot, és drukkoltam hogy az egyik focistának vajon sikerül e a Szuper Magnum lövéssel bevenni az ellenfél kapuját. Aztán következett a Grand Prix régi japán autóversenyzős anime sorozat.. Húgom meg a Candy Candy-t nézte utána. Na jó én is. :P És természetesen a fő esemény Songuku legújabb kalandja volt.

Régi szép idők..

 

Ha eddig nem volt szimpatikus a Star Wars 7 egyik főszereplője...:P

15114919715_25173de818_o.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dragon Ball Z is be lett tiltva egy idő után, emlékszem egy világ omlott bennem össze akkor. :)

Szörnyű bevallani, hogy én is mérges voltam emiatt? :hehe: Egész jó néznivaló volt, miközben mérlegfeladatokat oldottam meg délutánonként :D

Jake, én is néztem ezt az inkább lányoknak (és nyitottabb fiúknak) való sorozatot, nagyon bájos volt :)

 

Dokihoz

 

Igazgatok van, csak nekem annyira meglepő volt látni, mivel az utóbbi időkben ezt River művelte, ő meg a kedvenc karakterem volt, szóval teljesen szubjektív módon nem tetszett ez Clarától :)

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, én is néztem ezt az inkább lányoknak (és nyitottabb fiúknak) való sorozatot, nagyon bájos volt :)

 

Én is anyámmal mert ő szerette, mondjuk akkor nem volt még műholdas csatornáink szóval örültem bármilyen mese is ment a tv-ben :), erről jut eszembe, hogy anno a Sailor Moon-t is néztem :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok Harca nagy meztelenkedős jelenete előtt elhárult az akadály. A megoldás egyszerű lesz:

 

HBO will be allowed to film Cersei walking naked in the streets as long as she doesn't set foot in the place of worship. In addition, all nude scenes inside the church will now be shot on a fake set instead.

http://www.huffingtonpost.com/2014/09/02/cersei-game-of-thrones-nude_n_5752236.html?ncid=fcbklnkushpmg00000024

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok Harca nagy meztelenkedős jelenete előtt elhárult az akadály. A megoldás egyszerű lesz:

 

 

 

Nem volt ez nagy akadály, tudtam, hogy megoldják díszlettel vagy CGI-vel, csak a stúdió nyilván bepróbálta először az eredeti helyszínt hátha engedik és úgy kevesebbe került volna nekik.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is anyámmal mert ő szerette, mondjuk akkor nem volt még műholdas csatornáink szóval örültem bármilyen mese is ment a tv-ben :), erről jut eszembe, hogy anno a Sailor Moon-t is néztem :lol:

Valóban, akkoriban nem voltunk olyan nagyon elkényeztetve :) Nem ismerős a név, magyarul mi volt a címe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt neki. Egyik haverom anime/manga mániás és Dragon Ball mellett még az ment nála non-stop (amíg fel nem fedezte az internet csodáját, de hát az már évekkel később volt). Engem spec. az őrületbe tudott vele kergetni (meg picit nem néztem 100-asnak :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.