Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Huh, ez a DW rész baromi jól sikerült.

 

Úgy néz ki, Clara tényleg ott volt a Doktor minden fontos pillanatánál. :) Különösen tetszett a flashback a harcos Doktorról és a pajtáról. Ezt nagyon szépen összehozták. Az új lény is marha jól sikerült, pláne, hogy végül nem derült ki, hogy akkor létezik-e vagy sem. A hangulat ettől lett igazán hátborzongató. Az ilyen epizódokért szeretem a DW-t.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boardwalk Empire S05E02

 

 

 

Most legalább belepillanthattunk a chicagói vonal eseményeibe is. Említették a North Side Gang-et és láthattuk, Capone-t a "Négy Kettesben". Az ő nyaka körül kezd szorulni a hurok, viszont ami miatt a legjobban örültem Chicagónak, hogy viszontláthattuk Eli-t és együtt dolgozik Nelsonnal. :D Szerintem ők a két legérdekesebb karakter a sorozatban. Ha gyorsan végignézzük, hogy mi minden változott körülöttük, az életkörülményeik között az első évad óta (úgy, hogy közben nem volt erőltetett egyik karakter sem), az valami brutális. Kiváncsi vagyok mi lesz ezzel a fordulattal, hogy lenyúlták a főnök pénzét, de Elinak a fiára például nem lettem volna annyira kíváncsi. Az ő drámájuk (Nelson + Eli) viszont az egyik fénypontja lehet a sorozatnak, ha afféle haladnak, amit sejtek. Chicagóhoz még annyit, hogy ugyan NY-ban, de feltűnt ismét Johnny Torrio, akinek még fontos szerepe lesz

a 'Big Seven' és a szindikátus egyengetésében

. A múltkor említettek gengszterek közül feltűnhet majd Joe Adonis + Frank Costello.

Nucky szempontjából kis visszalépés történt a storyban. A múltjában sem haladtak nagyon előre az események a Commodore-al, de a jelenben sem történt sok minden. Kinyírták Toninót, megtudták az igazságot Kubával kapcsolatban és Nucky testőre még mindig hihetetlenül badass, de érdemben nem haladtunk előre szinte semmit. Nem futott össze NY-ban Margarettel sem, pedig az egy érdekes jelenet lehetett volna. Egyébként mikor Tonino és Nucky abban az étteremben volt, a falon volt egy művésznő portréja, akiről a pincér meg is jegyezte, hogy milyen jó volt anno. Ő volt Nucky egyik szeretője még a 3. évadban, aki felrobbant a boardwalkon. :( Azt egyébként többször is lenyilatkozta Terence Winter, hogy Nucky Thompson nem azonos Nucky Johnsonnal, tehát nem feltétlen ugyanaz lesz a két ember sorsa, így nem köti őket a valósághoz való igazodás...

A NY-i vonalról nem akarok semmit mondani, mert azzal csak spoilereznék, de már kezdenek mindenki számára kirajzolódni az erőviszonyok. Jó, hogy Bugsy egyre nagyobb szerepet kap, Lucky meg nagyon sokat fejlődött az első évad óta. Ránézek és tényleg egy capo di tutti capi. :D

A Gillianből nekem már nagyon elegem volt az előző évad végen is (eleve azt hittem, hogy a 3. évad után már nem látjuk). Egyedül arra lettem volna kíváncsi vele kapcsolatban, hogy milyen volt a Nuckyval való kapcsolata régen, egy ilyen flashback keretében. Amikor elhívta az főnöknő, akkor azt hittem valami csúnyább dolog fog történni :P , de összességében már nem érdekel ez a karakter. Szerintem le kellett volna zárni, úgy minthogy ez a véleményem Margaretről is (még, ha ő ebben a részben nem is szerepelt).

Kár, hogy csak 8 részes lesz ez a záróévad, mert így már túl vagyunk a szezon egynegyedén és még mindig rengeteg eseményt kell belezsúfolni abba a maradék 6 epizódba.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mer?

Nem tudom, valahogy már nem tetszik annyira. Főleg, hogy képbe jött Sarah. Szerintem a Sarah-t alakító színész nagyon jól néz ki, de a karaktert már nagyon unom... :D

Meg a szigeten játszódó jelenetek tetszenek leginkább. Az első évadban szerintem nagyob jók voltak, csak a mostaniakat már nem annyira szeretem, mert nincs se Fyers, se Yao Fei... :(

De amit legjobban utálok a sorozatban: Katie Cassidy állandó bőgése! :cry: Én Zöld Íjász helyében már kinyírtam volna.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, valahogy már nem tetszik annyira. Főleg, hogy képbe jött Sarah. Szerintem a Sarah-t alakító színész nagyon jól néz ki, de a karaktert már nagyon unom... :D

Meg a szigeten játszódó jelenetek tetszenek leginkább. Az első évadban szerintem nagyob jók voltak, csak a mostaniakat már nem annyira szeretem, mert nincs se Fyers, se Yao Fei... :(

De amit legjobban utálok a sorozatban: Katie Cassidy állandó bőgése! :cry: Én Zöld Íjász helyében már kinyírtam volna.

 

Pedig most jön még csak a java, Flash crossover részek, cameok oda-vissza :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig most jön még csak a java, Flash crossover részek, cameok oda-vissza :D

Ja, arról én is hallottam. Egyébként láttam a Flash első részét, és az alapján szerintem jobb sorozat a Flash, mint az Arrow.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a fura az Arrow-ban számomra, hogy az elején ráhúzták a Nolan-féle Batman realisztikus világát aztán mindezt félre rúgva szuper képességekkel rendelkező emberkéket kezdtek el csöpögtetni. Tették mindezt úgy, hogy egyes dolgokat, személyeket "lealacsonyítottak", másokat "felemeltek". Pl.: az Amazo egy mezei hajó, a Kanári géppel idézi elő az üvegrepesztő hangját, de Deathstroke-ból csináltak egy kvázi Bane-t

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Arrow meglehetősen átlagosan indul (bár engem már a Pilot is megfogott), de a 2. évad kiszámítható fináléja ellenére, végül szépen kinövi magát a sorozat. Laurel nekem se a szívem csücske, de a folyton duzzogó Thea ezerszer jobban irritál. A The Flash kiszivárgott Pilotját még nem néztem meg, kivárom a jó minőséget. De az előzetesek alapján ígéretes.

 

Az a fura az Arrow-ban számomra, hogy az elején ráhúzták a Nolan-féle Batman realisztikus világát aztán mindezt félre rúgva szuper képességekkel rendelkező emberkéket kezdtek el csöpögtetni. Tették mindezt úgy, hogy egyes dolgokat, személyeket "lealacsonyítottak", másokat "felemeltek". Pl.: az Amazo egy mezei hajó, a Kanári géppel idézi elő az üvegrepesztő hangját, de Deathstroke-ból csináltak egy kvázi Bane-t

Eleinte én is azt hittem, hogy az Arrow egy realisztikusabb világot igyekszik megformálni, miután Barry és a mirakuru feltűnéséig semmi természetfelettit nem láthattunk. De az igazat megvallva, engem egyáltalán nem zavar, hogy elrugaszkodunk a földhözragadtabb stílustól. A DC univerzumára elve nehéz lenne ráhúzni a "realisztikus" jelzőt, annak ellenére, hogy bizonyos karaktereknek (pl. Batman vagy Green Arrow) semmi természetfeletti képessége nincs. A fantasztikumot is lehet bizonyos szempontból "realisztikusan" tálalni. :) Az Iron Man filmek után egy Thor, vagy egy Guardians of the Galaxy is éles váltás "realisztikusság" terén, mégis ugyanannak a világnak a részei. Az eddigiek alapján az Arrow mégis igyekszik megmaradni a kevésbé sci-fi jellegnél (bár a 3. évados infómorzsákat ismerve lehet, hogy nem sokáig), míg a The Flash értelemszerűen más stílus lesz. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Eleinte én is azt hittem, hogy az Arrow egy realisztikusabb világot igyekszik megformálni, miután Barry és a mirakuru feltűnéséig semmi természetfelettit nem láthattunk. De az igazat megvallva, engem egyáltalán nem zavar, hogy elrugaszkodunk a földhözragadtabb stílustól. A DC univerzumára elve nehéz lenne ráhúzni a "realisztikus" jelzőt, annak ellenére, hogy bizonyos karaktereknek (pl. Batman vagy Green Arrow) semmi természetfeletti képessége nincs. A fantasztikumot is lehet bizonyos szempontból "realisztikusan" tálalni. :) Az Iron Man filmek után egy Thor, vagy egy Guardians of the Galaxy is éles váltás "realisztikusság" terén, mégis ugyanannak a világnak a részei. Az eddigiek alapján az Arrow mégis igyekszik megmaradni a kevésbé sci-fi jellegnél (bár a 3. évados infómorzsákat ismerve lehet, hogy nem sokáig), míg a The Flash értelemszerűen más stílus lesz. :)

 

Engem sem zavar, hogy elrugaszkodtak a realitástól csak azt nem értem minek erőlködtek vele az elején :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Person of Interest 3x8-9-10 - Hát azt kell mondanom, hogy le a kalappal a készítők előtt, mert egy olyan három rész tettek le az asztalra, hogy én meg a hajam tettem le. Egyszerűen elképesztően durva volt, csak néztem tátott szájjal, hogy miket művelnek itt. Sokkoló volt, és megható, izgalmas és szomorú is. Kíváncsi vagyok innen hogyan tovább, merre lesz az előre, de ha tartja a szintet a sori, és ebben nem kételkedem, akkor lesz itt még nemulass. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki: hangulatos rész volt, tetszett :)

 

Boardwalk Empire

 

Azt vártam, hogy Nucky New Yorkban összefut Margarettel, de ez nem történt meg. Eddig. Valahogy lóg a karakter a levegőben enélkül.

Á, milyen volt az, hogy Nucky Billy fényképénél adott találkát Toninonak.

Gillian felbukkanására én sem számítottam, a szála (plusz az egész családé) lezárásra került. Nem kicsit lepődtem meg. Csak húzzuk vele az időt.

Olyan érzésem van, hogy az utolsó évadra szinte minden régi szereplőt vissza akarnak hozni valamilyen formában. Csak éppen ennek a történet szempontjából nem sok értelmét látom. Csak 8 rész, és ehhez képest ezer szálon futnak az események, mintha a Trónok harcát látnám...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DOki 8x5 - Nagyon kellemes kis rész volt, végig pörgött és gondolkodtatott, hogy mire is megy ki ez az egész.

Valahol azért már az elején sejtettem, hogy a Doki lesz az Építész, de valahogy el is feledkeztem erről, annyira történtek a dolgok, az utasítások, hogy minden szépen el volt tervezve. Persze itt is azért kijött, hogy a Doki meg se próbálta megmenteni a csajt, inkább dezintegráltatta :D még akkor is ha később kiderült, hogy az igazából egy mentőkapszula, de akkor ő ezt még nem tudta. De jó kis csavarok voltak benne, amit csak egy időutazó hozhatott létre. A vége pedig szintén érdekes volt, hogy az igazgató a halálos ágyán megbánja, hogy rabságban tartotta annak a fajnak az utolsó két példányt. :) Ötletes és jól kivitelezett rész volt, még ha a legbiztonságosabban örzött bankot a világon nem így képzelném is el. :D Szeretem az ilyen részeket, amikor a rész végén így arconcsap, hogy mi a fene is történt itt egész végig, és ehhez Moff nagyon ért. :) Clara és a Doki párosa még mindig szuper jó, imádom a beszólásaikat egymásnak. Kíváncsi vagyok Pink mikor lép be a képbe rendesen. Talán legközelebb. :)

 

p026qq9f.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.